طرح کمیته موسوم به «صیانت از آرا» برای کاهش تبعات شکست است - درباره موسوی

درباره موسوی

همه باید همه حقیقت را بدانند

طرح کمیته موسوم به «صیانت از آرا» برای کاهش تبعات شکست است
نویسنده : محقق - ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٢ خرداد ۱۳۸۸
 

طرح کمیته موسوم به «صیانت از آرا» برای کاهش تبعات شکست است

کسانی که پیشاپیش شکست در انتخابات را پذیرفته‌اند می‌خواهند با این شیوه تبلیغی ،اثرات و تبعاتی که فکر می‌کنند با شکست گریبانگیر‌ آنها می ‌شود را برای خود کم کرده و با فرار به جلو تلاش می‌کنند خود را از نتیجه نظرات مردم در انتخابات خلاص کنند.

انتخابات نماد تجلی حضور مردم و پایه استحکام نظام اسلامی است . در همه سال‌ها و تمام انتخابات گذشته میزان مشارکت مردمی در مقایسه با سایر نقاط دنیا و کشورهایی که مدعی توجه به آرای مردم و مبدع دموکراسی هستند، بسیار بالاتر بوده که این نمادی از مردم‌سالاری دینی است.

انتخابات ریاست جمهوری دهم نیز که در حال برگزاری است با توجه به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌ها و همچنین نظرسنجی‌هایی که از قبل اعلام شده بود، نشان از یک انتخابات پرشور و بانشاط دارد که مردم با لبیک به خواسته رهبری مبنی بر حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی شرایطی ایجاد می‌کنند که منجر به استحکام آراء و نظرات و خواسته‌های ملی بوده ،پیام آن به سراسر دنیا منتقل شده و مسیر آینده انقلاب را نیز تعیین خواهد کرد.

بیشک  طرح مسائلی نظیر کمیته موسوم به صیانت از آرا به صورتی جدی مورد انتقاد است.  این نوع رفتارها و تبلیغات و طرح مسئله تقلب در انتخابات، همسویی با خواست و نظر کسانی است که نسبتی با انقلاب نداشته و در داخل و خارج از مرزها دستاوردهای ایران را نفی می‌کنند و با سیاه‌نمایی و یاس‌آفرینی می‌خواهند مشارکت مردمی را مخدوش کنند.

پرداختن به مسئله تقلب در انتخابات و طرح کمیته صیانت از آرا همراهی و هم‌نظری با مخالفین نظام است و این مسائل ساخته کسانی است که نمی‌خواهند انتخابات در ایران پرشور باشد. از سویی دیگر طرح این مسائل توهین به شعور ملی و جفا در حق مسئولین کشور است که همواره برای سلامت انتخابات و حفظ آراء مردمی تلاش و فعالیت کرده‌اند.

بیگمان پیش کشیدن تقلب در انتخابات قبل از مشخص شدن نتیجه انتخابات یک شیوه تبلیغاتی است.  کسانی که پیشاپیش شکست در انتخابات را پذیرفته‌اند با این شیوه تبلیغی می‌خواهند اثرات و تبعاتی را که فکر می‌کنند با این شکست می‌تواند گریبانگیر‌ آنها شود را برای خود کم کنند و با فرار به جلو تلاش می‌کنند که خود را از نتیجه نظرات مردم در انتخابات خلاص کنند.

نامزدهای انتخاباتی به همراه حامیانشان تا پای صندوق‌های رأی باید با یکدیگر رقابت کنند ولی در نهایت این مردم هستند که از حق انتخاب خود به خوبی استفاده کرده و نامزد مورد نظرشان را با سلیقه و معیارهای خود بر می‌‌گزینند.

اخلاق انتخاباتی و رفتار قانونی حکم می‌کند که بعد از انتخابات نتیجه را همه بپذیرند.  رقابت تا پای صندوق ادامه دارد اما بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات، رئیس‌جمهور منتخب مورد احترام همه است و قواعد بازی در حوزه انتخابات حکم می‌کند که همه به حضور گسترده مردم و نظر آنها احترام بگذارد. کاندیداها و هواداران آنها نباید جرزنی کنند چون با آشوب و بلوا برای کسی رأی درست نمی‌شود و کسانی که این مسائل را دنبال می‌کنند می‌خواهند از پیش ناکامی خود را توجیه کنند اما باید بدانند که تنها نظر مردم در خصوص این جریانات را مخدوش خواهد کرد.

 


 
comment نظرشريف شما ()
 
 اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً