آخرین اخبار تا این ساعت (5) - درباره موسوی

درباره موسوی

همه باید همه حقیقت را بدانند

آخرین اخبار تا این ساعت (5)
نویسنده : محقق - ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸
 

عملیات خلع سلاح یک پایگاه با کشته شدن عوامل آن ناکام ماند 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفت: افرادی که روز گذشته در جریان راهپیمایی غیر قانونی کشته شدند قصد داشتند با حمله به یک پایگاه نظامی آنجا را اشغال کرده و پرسنل آن را نیز خلع سلاح کنند.   

"صفرعلی براتلو" افزود: در مراسم راهپیمایی دیروز (دوشنبه) هفت نفر از آشوب گران در درگیری با پرسنل این پایگاه نظامی کشته شدند.

وی تصریح کرد: حمله به یک پایگاه نظامی جرم است و پرسنل این پایگاه تنها از خود و ساختمان پایگاه دفاع کرده و اجازه نداند آشوب گران که قصد آتش زدن ساختمان و خلع سلاح پرسنل را داشتند، وارد پایگاه شوند.

براتلو اظهار داشت: راهپیمایی دیروز غیر قانونی بود و هیچ مجوزی برای ان صادر نشده بود، بنابراین کسانی که اقدام به برگزاری آن کردند باید پاسخگو باشند.

 

 

 

در پی تجمع بدون مجوز قانونی دیروز رخ داد:

7 کشته و 29 زخمی حاصل حملات مسلحانه حامیان موسوی

مرتضی تمدن اظهار داشت: متاسفانه برخی حامیان افراطی میرحسین موسوی روز گذشته در پایان راهپیمایی بدون مجوز خود با سلاح گرم و سرد به برخی مراکز دولتی، انتظامی و نظامی حمله کرده و باعث کشته شدن 7نفر و زخمی شدن 29 نفر و وارد شدن دهها میلیون تومان خسارت به اموال عمومی شدند.

 مرتضی تمدن استاندار تهران اظهار داشت: راهپیمایی غیرقانونی حامیان موسوی با کشته شدن 7 نفر و زخمی شدن 29 نفر و دهها میلیون تومان خسارت به اموال عمومی به پایان رسید.

وی گفت: همانگونه که قبل از انجام راه‌پیمایی غیر قانونی دیروز هشدار داده بودیم عواقب و تبعات حوادث رخ داده بر عهده کسانی است که نمی‌خواهند چارچوب‌های قانونی را برای اعتراضات خود انتخاب کنند و با روش‌های غیر قانونی باعث اغتشاش و ناامنی شدند.

رئیس شورای تامین استان تهران افزود: متاسفانه برخی حامیان افراطی میرحسین موسوی روز گذشته در پایان راهپیمایی بدون مجوز خود با سلاح گرم و سرد به برخی مراکز دولتی و نظامی حمله کرده و باعث کشته و زخمی شدن 36 نفر و وارد شدن دهها میلیون تومان خسارت به اموال عمومی شدند که آقای میرحسین موسوی باید پاسخگوی رفتارهای خشونت‌بار هواداران خود باشد که اینگونه از مردم شریف انتقام می‌گیرند.

تمدن با اشاره به حوادث روز گذشته که در پایان راه‌پیمایی غیر قانونی در تهران صورت گرفت، یادآور شد در اثر رفتارهای خشونت‌آمیز دیروز 36 کشته و زخمی و میلیون‌ها تومان خسارت به اموال عمومی و باعث به آتش کشیدن دهها خودرو و سه دستگاه آمبولانس شد.

رئیس شورای تامین استان تهران افزود: متاسفانه رفتارهای تشنج آمیز هواداران آقای موسوی به گونه‌ای شکل گرفته که با استقبال و ذوق‌زدگی رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های رسانه‌ای خارجی روبرو شده و آنها مرتب به تشویق هواداران موسوی برای گسترش اغتشاشات می‌پردازند و معلوم نیست چرا آقای موسوی صدای کف و سوت رسانه‌های معاند با نظام را نمی‌شنود و احساس مسئولیت نمی‌کند؟

استاندار تهران با هشدار به عوامل اغتشاش طلب گفت: تمهیدات بسیار مهمی برای تامین امنیت شهروندان اندیشیده شده و بزودی پاسخ محکمی به اغتشاش طلبان و عوامل شکل دهی بحران‌ها داده خواهد شد.

 

 

 

در پی حوادث خشونت بار شب گذشته

موسوی دوستانش را از آشوب بازداشت

میرحسین موسوی در پی حوادث خشونت بار شب گذشته در تجمع دیروز از حامیانش خواست رفتار مسالمت آمیز داشته باشند و در دام آشوب های خیابانی نیفتند.

در پی اطلاع موسوی از برگزاری برنامه خیابان ولیعصر در روز سه شنبه، با بیان اینکه امروز در هیچ برنامه ای شرکت نخواهد داشت، از مردم و حامیانش خواست تا رفتار مسالمت آمیز داشته باشند و در دام آشوب های خیابانی نیفتند و آرامش خود را حفظ کنند.

 

 

 

اغتشاشگران از خارج از ایران هدایت و رهبری می شوند 

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور تاکید کرد:اغتشاشگران و عاملان ایجاد تنش در جامعه از خارج از ایران و از سوی بیگانگان هدایت و رهبری می شوند.   

 

"محمد محمدی مسعودی" با اشاره به اغتشاشات و ناآرامی های اخیر در کشور تاکید کرد: این نامزدها می دانند که نتایج آرا کاملا درست است ولی با ایجاد عملیات روانی سعی می کنند چهره رییس جمهور را مخدوش کنند و باعث ایجاد درگیری در کشور شوند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام نامزدهای انتخاباتی کاملا غیراخلاقی است اظهار داشت: اقدامات این افرادتنها برای متشنج کردن فضای کشور و تلخ کردن شیرینی انتخابات برای مردم و ریختن آبروی جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: این افراد از آن سوی آب ها مشاوره می گیرند و در اقدامی هماهنگ انتخابات را زیر سوال می برند.

وی با اشاره به اینکه در اغتشاشات اخیر مردم مقصر نیستند گفت: متاسفانه برخی گول این افراد را خوردند و به حرف های آنان اعتماد کرده اند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: قوه قضائیه و دادستان کل کشور باید هر چه سریعتر با این اشخاص به صورت جدی برخورد کند زیرا آسیب به مردم و همچنین اموال عمومی جرم کمی نیست.

وی اظهار داشت: ما مردمی را که در راهپیمایی های آرام شرکت می کنند از این اغتشاشگران جدا می دانیم این اغتشاشگران مخل امنیت و نظم عمومی جامعه و دست نشانده بیگانه هستند.

 

 

 

 

توزیع بیانات امام خمینی در مجلس و واکنش نمایندگان 

توزیع بخش هایی از بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی در صحن مجلس از سوی نماینده تهران، واکنش نمایندگان را در پی داشت.   

 

«مهدی کوچک زاده» در جلسه علنی روز سه شنبه بیانات امام خمینی (ره) را بین نمایندگان توزیع کرد که تذکر «شکور اکبرنژاد» نماینده تبریز را به دنبال داشت.

وی از لاریجانی خواست که جلوی برگه های که بدون هماهنگی هیات رییسه مجلس توزیع می شود بگیرد.

 

متن بیانات امام خمینی (ره) به این شرح می باشد:

غلط می‌کنی قانون را قبول نداری

قانون تو را قبول ندارد

می‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادند به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادند به قانون اساسی.

 

گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) درباره تمکین مسئولان ، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان به شرح ذیل است:

* من باز به همه این آقایانی که می‌خواهند نطق کنند و اعلامیه بدهند و نمی‌دانم نامه سرگشاده بفرستند و ازاین مزخرفات، به همه اینها اعلام می‌کنم که برگردید به اسلام، برگردید به قانون ، برگردید به قرآن کریم ،‌ بهانه درست نکنید که اسباب این بشود که شما همه به انزوا کشیده بشوید. من به بسیاری از شما علاقه دارم و میل دارم که همه به قانون عمل کنند و همه در جای خود باشند و چنانچه این‌طور نباشد،‌ مسئله طور دیگر خواهد شد. (صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

 

*نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادن به قانون اساسی. مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ هر کس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم ،‌ من قانون اساسی را قبول ندارم ،‌من مجلس را قبول ندارم ، من رئیس‌جمهور را قبول ندارم ، من دولت را قبول ندارم. نه ! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ،‌ ولو برخلاف رای شما باشد. باید بپذیرید، برای این‌که میزان اکثریت است ؛ و تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست ، میزان است که همه باید بپذیریم.

(صحیفه امام جلد 14 صفحه 378)

 

* اگر یک جایی عمل به قانون شد و یک گروهی در خیابان‌ها برضد این عمل بخواهند عرض اندام کنند،‌ این همان معنای دیکتاتوری است که مکرر گفته‌ام قدم به قدم پیش می‌رود،‌ این همان دیکتاتوری است که به هیتلر مبدل می‌شود انسان،‌این همان دیکتاتوری است که به استالین انسان را مبدل می‌کند. اگر قانون در یک کشوری عمل نشود ، کسانی که می‌خواهند قانون را بشکنند اینها دیکتاتورانی هستند که به صورت اسلامی پیش آمده‌اند یا به صورت آزادی و امثال این حرفها. اگر همه این آقایان که ادعای این را می‌کنند که ما طرفدار قوانین هستیم ، این‌ها با هم بنشینند و قانون را باز کنند و تکلیف را از روی قانون همه شان معین کنند و بعد هم ملتزم باشند که اگر قانون برخلاف رای من هم بود من خاضع‌ ام ، اگر بر وفاق هم بود من خاضع‌ام ،دیگر دعوایی پیش نمی‌آید؛ هیاهو پیش نمی‌آید.

(صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

 

* قانون معنایش این است که{ همه} چیزها {را} به حسب قانون اسلامی ، به حسب قانون کشوری که منطبق با قوانین اسلام است ، همه را ،‌وظیفه‌اشان را قانون معین کرده‌. بعد از این که قانون وظیفه را معین کرد ، هر کس بخواهد که برخلاف او عمل بکند، این یک دیکتاتوری است که حالا به صورت مظلومانه پیش آمده است و بعد به صورت قاهرانه پیش خواهد آمد و بعد این کشور را به تباهی خواهد کشید و این کشور وقتی به تباهی کشیده شد و این مردم متفرق و مختلف با هم شدند ، این همان وظیفه ای است که برای ابرقدرتها باید انجام بدهد این آدم انجام داده، ولو خودش نمی فهمد، اگر بفهمد که دیگر مصیبت بالاتر است،‌لکن خودشان ملتفت نیستند.

(صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)

 

 

 

 

روزنامه "جمهوری اسلامی" و توجیه آشوبگری و قانون شکنی 

روزنامه "جمهوری اسلامی" در سرمقاله امروز خود تلاش نمود تا آشوبها و اغتشاشات ایجاد شده از سوی هواداران یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را توجیه نماید.   

روزنامه جمهوری اسلامی که به هواداری از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز شهرت دارد، در سرمقاله امروز خود (سه شنبه 26 خرداد ماه) به اظهارات اخیر رییس جمهور در میدان حضرت ولی عصر(عج) تهران که "آشوبگران و اغتشاش طلبان را خس و خاشاکی در رودخانه عظیم ملت" دانسته بود* واکنش نشان داد و با لحنی حمایتگرانه از آشوبگران نوشت:"درباره مردمی که مطالبات قانونی خود را دنبال می کنند تعبیراتی از قبیل « خس و خاشاک » بکار برده می شود چنین برخوردی با هیچیک از موازین قابل انطباق نیست."

سرمقاله نویس روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه ناامنی های اخیر را بخشی از خواسته های منطقی مردم دانست که نباید مورد بی اعتنایی قرار گیرند و سپس افزود:"نادیده گرفتن نقطه نظرات مردم به هر بهانه و با هر شکل که باشد به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد می کند."

 

 

 

در دیدار میرحسین موسوی با رهبر انقلاب چه گذشت؟

میرحسین موسوی طی ملاقاتی که به درخواست وی انجام شد برای ارائه گزارشی از وضعیت آرای خود و نیز اعتراضاتی که به نهادهای مسئول کرده است به خدمت حضرت آیت الله خامنه ای رسیده و مطالبی را در میان گذاشت.

دراین دیدار میرحسین موسوی به پیروی از مواضع پیشین خود مدعی تقلب گسترده در انتخابات شده و از رهبری درخواست ابطال انتخابات برگزار شده را می کند. اما نکته جالب اینکه وی نمی تواند سندی برای اثبات ادعای خود به رهبری ارائه کند.

اما با این حال، حضرت آیت الله خامنه ای، موسوی را سفارش به پیگیری مطالب خود از طرق قانونی نموده و در نهایت تذکراتی را در زمینه مشاوران و برخی اطرافیان موسوی که اطلاعات نادرستی به وی می دهند خطاب به میرحسین بیان می کنند. هم چنین مقام معظم رهبری از سفارش اکید خود به نهادهای مسئول برای پیگیری شکایات و اعتراضات موسوی خبر می دهند.

بنا بر این گزارش، موسوی نه تنها در دیدار خود با رهبری، مستنداتی جدی برای افشای ادعای تقلب خود ارائه نمی کند بلکه در نامه اش به شورای نگهبان نیز جزئیات تخلفات ادعایی را ارسال نمی کند. این درحالی است که در جلسه ای که برخی کمیته های ستاد مرکزی موسوی با تعداد زیادی از ناظران برقرار کردند نتوانسته اند مدرک محکمه پسندی در زمینه ادعای جابجایی آرا و تقلب مسئولان انتخابات ارائه کنند.


 
comment نظرشريف شما ()
 
 اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً