رييس جمهور در جمع اساتيد بسيجي: رابطه ما با مقام معظم رهبري از جنس اعتقادي و پدر

رييس جمهور در جمع اساتيد بسيجي:

رابطه ما با مقام معظم رهبري از جنس اعتقادي و پدر و پسري است

رييس جمهور گفت: عده اي نمي‌دانند كه نوع رابطه ما با مقام معظم رهبري فراتر از قالب‌هاي سياسي و اداري است و از جنس محبت، اعتقادي و پدر و پسري است.

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان در آيين يازدهمين هم انديشي علمي - پژوهشي اساتيد كشور گفت: امروز سازمان بسيج اساتيد درخت تناوري است كه به نقطه اميد و اتكاي انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي علمي، فكري و فناري تبديل شده است.

رييس جمهور افزود: دانشگاه بايد با فرهنگ و انديشه بسيجي اداره شود و پرچم فرهنگ بسيج به عنوان پرچم عزت، آزاديخواهي و روحيه نشاط بايد در دانشگاه برافراشته شود.

احمدي‌نژاد در ادامه خطاب به اساتيد بسيجي با بيان اينكه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجديدنظر كنيم، اظهار داشت: بايد در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببريم و انتظار اين است كه دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در كشور باشند.

 

*رابطه ما با مقام معظم رهبري از جنس اعتقادي و پدر و پسري است

 

احمدي نژاد در ادامه اظهار داشت: در روزهاي اخير عده اي با خيال خام خود به تكاپو افتادند تا رابطه دولت و رهبر عزيز انقلاب را خدشه‌دار جلوه دهند و با جار و جنجال، جدايي و فاصله بين دولت و رهبري را القاء كنند در حالي كه آنان نمي‌دانند كه نوع رابطه ما با مقام معظم رهبري فراتر از قالب‌هاي سياسي و اداري است و از جنس محبت، اعتقادي و پدر پسري است.

وي تصريح كرد: وارد شدن بدخواهان در چنين عرصه اي و القاء چنين شبهاتي حركتي بي‌نتيجه است و آنها قطعا چنين آرزويي را به گور خواهند برد و اين راه به روي شياطين بسته است.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه انقلاب اسلامي يك حقيقت پويا و جريان پيوسته تاريخي است، خاطر نشان كرد: انقلاب اسلامي در ايران يك جهش بلند در راستاي تداوم مسير حركت توحيدي بشريت است.

وي با اشاره به اينكه انتخابات در انديشه ولايي با نظام ليبرال-دمكراسي كاملاً‌ متفاوت است، تصريح كرد: انتخابات در جمهوري اسلامي ايران حركت مستمر در مسير تعالي و پيشرفت و آرمان خواهي ملت است .

رييس‌جمهور با بيان اينكه در نظام ليبرال دمكراسي مردم فرصت ظهور و نقش‌آفريني ندارند تصريح كرد: در انقلاب اسلامي ايران‌ اولين چيزي كه در انتخابات متجلي مي‌شود فرصت نقش‌آفريني و انتخاب كاملاً‌ آزادانه مردم است و انتخابات اخير مباني دموكراسي ليبرال را در تئوري و عمل زير سوال برد.

احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: انتخابات اخير رياست جمهوري استيلاي، ثروت ، حزب و رسانه را بعنوان ابزار نظام سلطه در هم شكست و الگوي جديدي را در برابر بشريت ارائه داد.از اين رو غربي‌ها از اين موضوع به شدت ناراحت و عصباني هستند.

وي افزود: ملت ايران در اين انتخابات به رغم تلاش بدخواهان مهر تأييد آگاهانه و مستحكمي را به پاي انقلاب و انديشه ولايي زدند.

رييس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان براي مخدوش كردن اقتداري كه در ايران به واسطه انتخابات اخير ايجاد شده است، تصريح كرد: مطمئن هستم انقلاب ريشه‌دارتر از آن است كه با چنين بادهايي بلرزد و به فضل الهي همه جار و جنجال‌ها را به زباله‌دان تاريخ خواهد انداخت.

 

*عدالت ، روح حاكم بر فعاليت‌هاي دولت است

 

رييس‌جمهور عدالت را روح حاكم بر فعاليت هاي دولت دانست و تاكيد كرد: عدالت نقطه آغاز به سمت كمال است به هر ميزاني كه به سمت عدالت حركت مي كنيم شكوفايي ها اتفاق خواهد افتاد و بايد به نقطه اي برسيم كه هيچ كس در ايران احساس نكند كه فرصتي از او دريغ شده است. بايد همه احساس كنند كه شهروند درجه يك هستند.

احمدي‌نژاد افزود: از سوي ديگر بايد به نقطه اي برسيم كه هيچ كس خيال نكند بالاتر از ديگران است و حق فراتر از قانون براي خود قائل باشد. بايد به جايي برسيم كه كسي گروه و دسته خود را مالك كشور نداند و براي خود حق انحصاري و امتياز ويژه قائل نباشند.

وي افزود: عدالت روحيه اميد را در ملت ايران زنده مي كند گر چه كار سخت و نبرد گسترده و همه جانبه‌اي است اما شدني است.

رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه نظام و دولت اسلامي بايد پرچمدار اسلام باشد،گفت: عدالت، محور همه برنامه ريزي ها و تصميمات دولت است و اين دولت تا آخر محكم پاي اجراي عدالت ايستاده است.

احمدي‌نژاد با بيان اين دولت در دوره جديد بايد به دنبال ايجاد تحولات اجتماعي باشد، خاطر نشان كرد: در نظام اسلامي همه بايد احساس امنيت و آرامش كنند و هيچ‌كس نبايد احساس كند كه كرامت او مخدوش شده است و از اين رو جامعه اسلامي بايد سرشار از نشاط، شادابي، سرزندگي و اميد باشد

رييس جمهور همچنين در سفر به استان خراسان رضوي، در همايش استانداران سراسر كشور شركت كرد.

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید