اعترافات سران اغتشاشات

ابطحي عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز:

ملت ايران از تيز هوشي مقام معظم رهبري تشكر كنند

عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز گفت: اگر مقام معظم رهبري نبودند و يا اگر ايشان يك قدم به عقب مي‌نشستند امروز هلال ناامني ايران، افغانستان و پاكستان شكل مي‌گرفت. از اين رو ملت ايران بايد از تيزهوشي مقام معظم رهبري تشكر كنند.

محمد علي ابطحي عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه سخنان خود در جلسه علني دادگاه رسيدگي به جرايم پس از انتخابات (در روز شنبه 10 مردادماه 88) گفت: زماني كه قرار بود موسوي مدارك مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح كند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانيون مبارز وقتي بحث ارائه مدارك تقلب در انتخابات مطرح شد يكي از دوستان كه قبلا وزير كشور هم بود گفت‌ همه اين مدارك اگر جمع شود و درست باشد 700 هزار راي بيشتر نمي‌شود. بنده وقتي از موسوي به عنوان هندوانه سربسته ياد كردم به خاطر همين توهمات بود كه در موسوي وجود داشت كه وي امكان تقلب 11 ميليوني را امكان پذير مي‌دانست.

وي افزود: پس از انتخابات هاشمي رفسنجاني، موسوي و خاتمي در جلسه مشتركي هم‌قسم شدند كه پشت يكديگر را خالي نكنند و بنده نمي‌دانم كه اين تنها نگذاشتن و ياري كردن يكديگر پس از 11 ميليون فاصله براي چه بود.

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: شايد خاتمي دليل خود را داشت، موسوي شايد كشور را نمي‌شناخت ولي خاتمي با همه ارادتي كه به وي دارم اتفاقا برعكس همه مسائل را مي‌دانست، توانايي و اقتدار مقام معظم رهبري را مي‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوي را همراهي كرد كه اين همراهي خائنانه بود.

ابطحي اضافه كرد: هاشمي در ذهن خود قصد انتقام از احمدي‌نژاد و مقام معظم رهبري را داشت؛ اين‌ها همه مسائلي بود كه در ذهن موسوي به عنوان توهم همراهي شكل گرفته بود.

وي با اشاره به نقش مجمع روحانيون مبارز خاطرنشان كرد: واقعا مجمع روحانيون منتسب به امام و انقلاب بود لذا حداقل بايد اين انتصاب را نگه مي‌داشت.

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: بنده خودم را نيروي اصلاح‌طلب مي‌دانم؛ لذا مي‌گويم كه خاتمي حق نداشت ظرفيت اصلاحات را به پاي موسوي بريزد حتي موسوي هم اين ظرفيت را نداشت. البته بنده طرفدار رياست جمهوري احمدي‌نژاد نبودم ولي زماني كه 11 ميليون در انتخابات فاصله ايجاد شد به عنوان كسي كه طرفدار مردم‌سالاري هستم اين مسئله را نپذيرفتم و با اين موضوع جلوي فضاي رشد مدني را گرفته و به فرهنگ و تاريخ ايران خيانت كرده‌ام. ولي اگر به جاي پيام به موسوي به احمدي‌نژاد تبريك مي‌گفتيم امروز بهترين وضعيت را در تاريخ ايران دارا بوديم.

ابطحي با اشاره به حضور خود در برخي راهپيمايي‌هاي غيرقانوني خياباني تاكيد كرد: كار بدي كردم كه در راهپيمايي‌ها شركت كردم ولي كروبي به بنده گفت كه ما با اين راي كم نمي‌توانيم مردم را به خيابان‌ها دعوت كنيم. ولي خود برويم تا به نوعي اعتراضمان را نشان بدهيم.

وي اظهار داشت: موسوي به كروبي پيغام داده بود كه من چيزي براي از دست دادن ندارم، موسوي اگرچه چيزي براي از دست دادن نداشت ولي با توجه به راي 13 ميليوني با اين پيگيري آشوب‌ها خيلي‌ چيزها را از دست داد و ما افتخار اين حضور 40 ميليوني را از دست داده و آنرا خدشه‌دار كرديم ما مي‌توانستيم در دنيا بهتر از اين باشيم.

عضو مجمع روحانيون مبارز ادامه داد: موسوي در بسياري از موارد مي‌گفت من طرفدار مردم مسلمان هستم. اين درحالي است كه اين آشوب‌ها دلبستگي‌هاي مردم مسلمان را نسبت به ايران قطع كرد، موسوي مي‌گفت كه من طرفدار خط امام هستم و هميشه روي نظام و امام تاكيد مي‌كرد، بنده مي‌گويم كه هيچكس نمي‌تواند روي امام و نظام تاكيد كند ولي در عين حال كوچكترين عملي انجام دهد كه نظام را هم به خطر بيندازد. چرا كه امام فرموده‌اند حفظ نظام از اوجب واجبات است.

ابطحي اضافه كرد: اگر مقام معظم رهبري نبودند يا اگر ايشان يك قدم به عقب مي‌نشستند امروز هلال ناامني ايران، افغانستان و پاكستان شكل مي‌گرفت و درصورتي كه اين هلال تشكيل مي‌شد ديگر هيچ جا اثري از انقلاب نمي‌ماند. از اين رو ملت ايران بايد از تيزهوشي مقام معظم رهبري و سربازان با نام و بي نام ايران كه اين كشور را از اين مسئله نجات دادند تشكر كند.

وي با بيان اينكه معمولا ما نيمي از شجاعت را تعريف كرده‌ايم اظهار داشت: شجاعت بزرگتري هم وجود دارد كه بنده از آن استفاده مي‌كنم لذا اگر انساني احساس كند كه به ديدگاهي رسيده و اين ديدگاه به نفع نظام است بيان آن شجاعانه‌تر است از بيان ديدگاه و نظر اپوزيسيون در مقابل حكومت و نظام.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه تاكيد كرد: به همه دوستان مي‌گويم و همه دوستاني كه صداي ما را مي‌شنوند بدانند كه موضوع تقلب در ايران دروغ بود و در واقع تقلب موضوعي بود تا آشوب‌ها شكل بگيرد تا ايران همانند افغانستان و عراق بشود، تا جايي كه كشور دچار آسيب و سختي بشود.

 

 

 

ابطحي:

مردم از رفتارهاي موسوي و خاتمي پس از انتخابات آسيب ديدند

عضو مجمع روحانيون مبارز گفت: متاسفانه مردم از رفتارهاي ميرحسين موسوي و خاتمي پس از انتخابات آسيب ديدند.

محمدعلي ابطحي عضو مجمع روحانيون مبارز پس از پايان دادگاه رسيدگي به جرائم متهمان اغتشاشات اخير، در نشستي خبري به همراه محمد عطريانفر در مجتمع امام خميني(ره) گفت: كشور مشكلات سختي را در اين چند وقت تحمل كرد كه مي‌توانست با توجه به راي 40 ميليوني در شرايط بهتري باشد و در واقع بايستي فضا بهتر مي بود.

وي افزود: پس از اين راي 40 ميليوني مردم در انتخابات 22 خرداد، بايد كشور ما يكي از بزرگترين كشورهايي باشد كه دموكراسي در آن حاكم است. متاسفانه رفتارهايي كه از سوي ميرحسين موسوي پس از انتخابات ديديم و همچنين رفتارهايي كه از سوي خاتمي و موسوي صورت گرفت مردم در واقع از اين رفتارها آسيب ديدند.

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: اينكه بنده اين شجاعت را پيدا كردم كه ديدگاه‌هاي خود را بگويم خوشحال هستم؛ توهماتي كه موسوي از ابتدا داشت و پس از انتخابات به صورت امروزي درآمد، مهمترين اين توهمات را مي‌توان اعلام پيروزي خود توسط موسوي دانست و از آن بدتر پس از ديدن فاصله 11 ميليوني راي، باز هم وي روي تقلب تاكيد كرد.

ابطحي ادامه داد: اينكه كسي 11 ميليون اختلاف را به عنوان تقلب و به جامعه ارائه كند نشان دهنده اين است كه وي جامعه را نمي‌شناسد. چيزي كه بنده قبل از انتخابات به عنوان هندوانه سربسته از موسوي ياد كردم.

وي تاكيد كرد: گلايه‌مندي از هاشمي، به خاطر انتقام‌گيري از احمدي‌نژاد و حتي انتقام‌گريري از مقام معظم رهبري است. البته در اين بين خاتمي اقتدار مقام معظم رهبري را مي شناخت، ولي باز اين اقدامات را انجام داد.

اين متهم دستگير شده در جريان اغتشاشات اخير گفت: در جريان اصلاح‌طلبي اقدامات بزرگي شكل گرفت و خاتمي حق نداشت همه ظرفيت‌هاي اين جريان را به پاي موسوي بريزد چرا كه موسوي خود هم اين جريان را قبول نداشت.

ابطحي اضافه كرد: موسوي خود را پيرو خط امام مي‌دانست اما امام خميني (ره) حفظ نظام را از اوجب واجبات مي‌دانستند. در چنين شرايطي كسي كه خود را طرفدار خط امام مي‌داند، نميتواند كاري كند كه كل نظام دچار آسيب شود.

وي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري حتي يك قدم هم در مقابل اين مسائل عقب‌نشيني نكردند، ‌اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اگر يك قدم عقب‌نشيني مي‌كردند ما امروز مثلث افغانستان، ايران و عراق را داشتيم و اين بزرگترين آسيبي بود كه نظام، كشور و منطقه را تهديد مي‌كرد. از اين رو بنده از طرف خودم و از طرف همه مردمي كه امروز در امنيت كامل زندگي مي‌كنند از مقام معظم رهبري تشكر و قدرداني مي‌كنم.

عضو مجمع روحانيون مبارز اضافه كرد: بنده اگر جاي موسوي بودم اين 13 ميليون رايي را كه مردم به وي دادند، به جاي اينكه در چنين جايي صرف كنند، در پيشرفت مدني صرف مي‌كردم. يك پيام تبريك به رئيس‌جمهور مي‌توانست آينده را رقم بزند البته جوانان را هم اميدوار كند لذا اميدوارم در آينده نخبگان كشور تجربه بدي كه در انتخابات دهم نشان دادند را جبران كنند.

ابطحي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه مردم گذشته شما را مي‌دانستند و چگونه اين تغيير جهت يك باره‌اي شما را باور كنند، گفت: شعار تقلب، شعاري بود كه مطرح شد و اين تغيير جهت نيست و اين در واقع يك اشتباه بزرگي بوده كه از سوي نخبگان شكل گرفت كه البته ما هم در اين بين چند روزي به آن تاكيد كرديم، از اين رو از مسائل مثبت انجام شده توسط اصلاحات دفاع مي‌كنيم ولي از مشكل‌آفريني‌ها هم انتقاد داريم.

وي خاطرنشان كرد: ديدگاه ما كاملا روشن است و اينكه ديدگاه كسي با گذشته وي تغيير كند، معتقدم اين يك گام مثبت است. ما امروز از آنچه كه به نام انتخابات به شكل آشوب صورت گرفت، انتقاد داريم.

عضو مجمع روحانيون مبارز در خصوص اينكه هر كس اظهارات شما را ببيند خواهد گفت كه شما تحت شرايط زندان به اين موضوع رسيده‌ايد، تاكيد كرد: بنده شخصا در ماجراي انتخابات وضعيت شفاف‌تري دارم، به دليل اينكه طرفدار موسوي نبوده و نسبت به توهمات وي هم انتقاداتي داشته‌ام و در كل زندان بد است، ولي ما در زندان مشكلي نداشتيم. بازجويي‌ها بسيار مودب و به خوبي انجام شد و زندگي‌مان هم در زندان عادي و خوب بود و موضوعي وجود نداشت كه ما از آن به عنوان نگراني در زندان ياد كنيم.

ابطحي تصريح كرد: آسيبي كه ما ديديدم به شكل تقلب شكل گرفت و اين موضوع را بنده از قبل به آن واقف بودم كه اين توهمات در موسوي وجود دارد و رسيدن به جمع بندي‌هاي فعلي در بنده زندان هم در آن تاثير داشته است.

وي خاطرنشان كرد: بنده شخصا كسي هستم كه در راهپيمايي‌هاي غيرقانوني شركت كرده و در وبلاگ شخصي خودم به تخلفات خود اشاره كردم و اين موارد را مي‌پذيرم ولي اين موضوع دليل بر اين نمي‌شود كه ما به اين ديدگاه در زندان رسيده باشيم.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه اظهار داشت: گاهي اوقات در سلول خود قدم مي‌زدم و فكر مي‌كردم مطلبي در وبلاگ خود بنويسم با عنوان اينكه من زندان رفتم ولي هنوز عضو اين نظام هستم و خواهم بود.

ابطحي در ادامه تاكيد كرد: مثلث حامي تقلب كه موسوي و هاشمي و خاتمي اين مثلث را تا روز دوشنبه‌اي كه بنده بيرون بودم، حمايت مي‌كردند كه دلايل موسوي در خوشبينانه‌ترين حالت اين است كه وي جامعه ايراني را نمي شناخت.

وي با بيان اينكه خاتمي جامعه را به خوبي مي‌شناخت،‌ اظهار داشت: خاتمي فضاي جامعه را مي‌شناخت، وي اقتدار نظامي، ‌انتظامي و مقام معظم رهبري كه در جايگاه والايي قرار دارند را مي شناخت و با توجه به اينكه وي نسبت به اين موضوعات شناخت داشت، اين يك نوع خيانت است كه از موسوي در موضوع تقلب حمايت كرد.

عضو مجمع روحانيون مبارز با بيان اينكه موضع هاشمي رفسنجاني موضعي انتقام‌گيرانه بود، گفت: موضع هاشمي نسبت به احمدي‌نژاد موضعي انتقام‌گيرانه بود و دلايل اين انتقام‌گيري هم در سه يا چهار سال گذشته شكل گرفته بود كه در مناظره‌ها هم قوي‌تر شد و علاوه بر احمدي‌نژاد، مواضع هاشمي يك نوع مقاومت و انتقامي نيز از رهبري تلقي مي‌شود كه البته نامه وي هم خود نشانه‌اي بر اين فضا است.

ابطحي افزود: گروه‌هايي با حركت‌هاي براندازي نرم همكاري داشتند. ابزار براندازي نرم امروز تفاوت پيدا كرده چرا كه سيستم ارتباطاتي تعيين‌كننده‌ترين موضوع مي‌باشد. فرض كنيم كه در موضوع انتخابات ايران شبكه BBC فارسي حداكثر 8 سال پيش راه‌اندازي شد اما در حال حاضر با استفاده از موبايل مي‌توان به هر جاي دنيا تصوير فرستاد.

وي در ادامه تاكيد كرد:‌ اين يك واقعيت است كه در طول چند سال اخير اشتباهاتي صورت گرفته و اين دلبستگي گروه‌هاي اصلاح طلب با گروه‌هاي برانداز نرم بود. به طور مثال احزابي مانند مشاركت، افرادي را از آمريكا دعوت كرده بودند تا صحبت‌هاي صورت گيرد، همانند دعوت از جناح كبوترهاي آمريكايي براي صحبت با جناح كبوترهاي ايراني كه همان اصلاح‌طلبان هستند، صورت گرفت و به اين موارد دلبستگي مي‌گويند و از جمله ديگر مسائل اين دلبستگي‌ها مي‌توان به حضور عمادالدين باقي در دوبي براي آموزش براندازي نرم اشاره كرد.

 

 

مشروح اعترافات ابطحي در دادگاه

عضو مجمع روحانيون مبارز در دفاعيات خود در دادگاه به تلاش اصلاح‌طلبان براي محدودكردن رهبري ،‌ القاي تقلب براي گسترش دامنه آشوب، هم قسم شدن هاشمي،خاتمي و موسوي و قصد هاشمي براي انتقام گيري از رهبري و رئيس‌جمهور اعتراف كرد.

محمد علي ابطحي عضو مجمع روحانيون مبارز و رئيس‌دفتر خاتمي در زمان رياست‌جمهوري، كه اخيرا بازداشت شده بود در اولين جلسه رسيدگي به جرائم متهمان سياسي حوادث بعد از انتخابات كه صبح امروز شنبه برگزار شد، طي سخناني با اشاره به كيفر خواستي كه از سوي معاون دادستان تهران در ابتداي جلسه بيان شد، گفت: همه صحبت‌هايي كه معاون دادستان مطرح كرد، بنده قبول داشتم اما مسائلي را بايد مطرح كنم.

وي افزود: چند نفر از دوستان مسائلي را در خصوص اصل مسئله انتخابات مطرح كردند، انتخابات واقعا فوق‌العاده بود 40 ميليون نفر مسئله‌اي نبود كه بتوان از كنار آن به راحتي گذشت.

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: بنده شخصا از معدود كساني بودم كه در موضوع انتخابات با حضور موسوي موافق نبودم. سال 84 كه وي براي حضور در انتخابات مطرح شده بود، بنده مخالفت كردم چرا كه اين مقطعي كه وي در سيستم حكومتي حضور نداشت، مي‌توانست توهماتي براي موسوي ايجاد كند كه اين توهمات به كشور آسيب مي‌زد.

 

* اصلاح‌طلبان براي محدود كردن مقام معظم رهبري و اعتقادات مردم حركت مي‌كردند

 

ابطحي ادامه داد: انتخابات دور دهم، انتخابات متفاوتي بود و شايد انتخاباتي بود كه دو تا سه سال براي آن كار شده بود و تصور مي‌كنم كه اصلاح‌طلبان پس از شكست در سه انتخابات براي به نوعي محدود كردن مقام معظم رهبري و اعتقادات مردم حركت كردند.

وي خاطرنشان كرد: بنده اعتراف مي‌كنم كه بخش عمده‌اي از سفرهاي خاتمي به عنوان سفرهاي تبليغي بود كه اين سفرها بتواند توجهات را معطوف به وي كرده و خاتمي را تنها شانس پيروزي در انتخابات ايران مطرح كنند.

 

* تقلب يك اسم رمز براي آشوب شده بود

 

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه تاكيد كرد: اصلي‌ترين اتفاقي كه در اين انتخابات افتاد و البته در طول برگزاري، قبل و بعد از انتخابات هم مطرح بود، مسئله تقلب است. بنده البته جايي مطرح كردم كه تقلب يك اسم رمز آشوب شده است كه در آن لشكرسازي براي تقلب وجود داشت و تمرين پهن شدن مردم هم در خيابان‌ها هم در آن موجود بود.

وي افزود: تمرين نگه داشتن گسترده مردم در خيابان‌ها در چارچوب تقلب بود كه مي‌توانست معنا پيدا كند.

ابطحي اظهار داشت: آنچه كه معاون دادستان به عنوان انقلاب رنگي يا مخملي عنوان كردند بنده فكر مي‌كنم ظرفيت آن در كشور وجود داشت البته نمي‌دانم كه نيت آن واقعا وجود داشته يا نه ولي اگر اين ظرفيت در كشور ضعيف‌تري موجود بود، موفق مي‌شد و در خصوص رسانه هم بايد گفت كه رنگ سبز بيشتر تبديل به يك رسانه شده بود.

وي گفت: اينكه هنوز نتايج انتخابات مشخص نشده و موسوي خود را به عنوان رئيس‌جمهور ايران معرفي ميكند و البته خاتمي هم در اين بين به وي تبريك مي‌گويد نشاندهنده نوعي تفاوت ديدگاه در بحث تقلب است.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه افزود: تقلب واقعا در ايران وجود نداشت چرا كه در انتخابات سال 84 وقتي فاصله كروبي و احمدي‌نژاد كمتر از نيم ميليون بود، وزارت كشور خاتمي نپذيرفت كه كلمه تقلب مطرح شود لذا كروبي تخلف در انتخابات را مطرح مي‌كرد و بنده تعجب مي‌كنم كه در اين انتخابات با وجود اختلاف 11 ميليوني چگونه بحث تقلب پذيرفته مي شود.

 

* همانهايي كه 500 هزار اختلاف را تقلب نمي‌دانستند، ‌امروز 11 ميليون فاصله را تقلب مي‌خوانند

 

اين در حالي است كه همانهايي كه 500 هزار اختلاف را تقلب نمي‌خواندند،‌امروز 11 ميليون فاصله را تقلب مي‌خوانند.

ابطحي اضافه كرد: همه ما در مصاحبه‌هاي مختلفي گفته بوديم كه در بدترين شرايط بين يك تا دو ميليون بيشتر امكان تقلب وجود ندارد.فلذا مي‌گفتيم كه اگر بتوانيم از اين ميزان عبور كنيم كانديداي ما در انتخابات پيروز مي‌شود؛ واقعا ما اصلاح‌طلبان در بسياري از موارد صداهايي را كه بايد مي‌شنيديم، نمي‌شنيديم يا صداي همه را نمي‌شنيديم و در واقع صداهاي جامعه متوسط به بالا را مي‌شنيديم و در واقع اين توهم،‌توهم بزرگي بود كه موسوي پيدا كرده و احساس مي‌كرد كه تقلب 11 ميليوني امكان پذير است.

 

* كل مدارك موسوي مبني بر تقلب، 700 هزار راي هم نمي‌شد

 

ابطحي در ادامه سخنان خود در جلسه علني دادگاه رسيدگي به جرايم پس از انتخابات گفت: زماني كه قرار بود موسوي مدارك مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح كند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانيون مبارز وقتي بحث ارائه مدارك تقلب در انتخابات مطرح شد يكي از دوستان كه قبلا وزير كشور هم بود گفت‌ همه اين مدارك اگر جمع شود و درست باشد 700 هزار راي بيشتر نمي‌شود. بنده وقتي از موسوي به عنوان هندوانه سربسته ياد كردم به خاطر همين توهمات بود كه در موسوي وجود داشت كه وي امكان تقلب 11 ميليوني را امكان پذير مي‌دانست.

 

* هاشمي رفسنجاني، موسوي و خاتمي قسم خورده بودند يكديگر را تنها نگذارند

 

وي افزود: پس از انتخابات در جلسه مشتركي هاشمي رفسنجاني، موسوي و خاتمي با هم قسم شدند كه پشت يكديگر را خالي نكنند و بنده نمي‌دانم كه اين تنها نگذاشتن و ياري كردن يكديگر پس از 11 ميليون فاصله رای، براي چه بود.

 

* همراهي خاتمي با موسوي خائنانه بود

 

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: شايد خاتمي دليل خود را داشت، موسوي شايد كشور را نمي‌شناخت ولي خاتمي با همه ارادتي كه به وي دارم اتفاقا برعكس همه مسائل را مي‌دانست، توانايي و اقتدار مقام معظم رهبري را مي‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوي را همراهي كرد كه اين همراهي خائنانه بود.

 

* هاشمي در ذهن خود قصد انتقام از احمدي‌نژاد و مقام معظم رهبري را داشت

 

ابطحي اضافه كرد: هاشمي در ذهن خود قصد انتقام از احمدي‌نژاد و مقام معظم رهبري را داشت؛ اين‌ها همه مسائلي بود كه در ذهن موسوي به عنوان توهم همراهي شكل گرفته بود.

وي با اشاره به نقش مجمع روحانيون مبارز خاطرنشان كرد: واقعا مجمع روحانيون منتسب به امام و انقلاب بود لذا حداقل بايد اين انتصاب را نگه مي‌داشت.

 

* به فرهنگ و تاريخ ايران خيانت كرده‌ام

 

عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: بنده خودم را نيروي اصلاح‌طلب مي‌دانم؛ لذا مي‌گويم كه خاتمي حق نداشت ظرفيت اصلاحات را به پاي موسوي بريزد حتي موسوي هم اين ظرفيت را نداشت. البته بنده طرفدار رياست جمهوري احمدي‌نژاد نبودم ولي زماني كه 11 ميليون در انتخابات فاصله ايجاد شد به عنوان كسي كه طرفدار مردم‌سالاري هستم اين مسئله را نپذيرفتم و با اين موضوع جلوي فضاي رشد مدني را گرفته و به فرهنگ و تاريخ ايران خيانت كرده‌ام. ولي اگر به جاي پيام به موسوي به احمدي‌نژاد تبريك مي‌گفتيم بهترين وضعيت را امروز در تاريخ ايران دارا بوديم.

ابطحي با اشاره به حضور خود در برخي راهپيمايي‌هاي غيرقانوني خياباني تاكيد كرد: كار بدي كردم كه در راه‌پيمايي‌ها شركت كردم ولي كروبي به بنده گفت كه ما با اين راي كم نمي‌توانيم مردم را به خيابان‌ها دعوت كنيم. ولي خود برويم تا به نوعي اعتراضمان را نشان بدهيم.

وي اظهار داشت: موسوي به كروبي پيغام داده بود كه من چيزي براي از دست دادن ندارم، موسوي اگرچه چيزي براي از دست دادن نداشت ولي با توجه به راي 13 ميليوني با اين پيگيري آشوب‌ها خيلي‌ چيزها را از دست داد و ما افتخار اين حضور 40 ميليوني را از دست داده و آنرا خدشه‌دار كرديم ما مي‌توانستيم در دنيا بهتر از اين باشيم.

عضو مجمع روحانيون مبارز ادامه داد: موسوي در بسياري از موارد مي‌گفت ما طرفدار مردم مسلمان هستم. اين درحالي است كه اين آشوب‌ها دلبستگي‌هاي مردمان مسلمان را نسبت به ايران قطع كرد، موسوي مي‌گفت كه من طرفدار خط امام هستم و هميشه روي نظام و امام تاكيد مي‌كرد، بنده مي‌گويم كه هيچكس نمي‌تواند روي امام و نظام تاكيد كند ولي در عين حال كوچكترين عملي انجام دهد كه نظام را هم به خطر بيندازد. چرا كه امام فرموده‌اند حفظ نظام از اوجب واجبات است.

ابطحي اضافه كرد: اگر مقام معظم رهبري نبودند و يا اگر ايشان يك قدم به عقب مي‌نشستند امروز هلال ناامني ايران، افغانستان و پاكستان شكل مي‌گرفت و درصورتي كه اين هلال تشكيل مي‌شد ديگر هيچ جا و آثاري از انقلاب نمي‌ماند. از اين رو ملت ايران بايد از تيزهوشي مقام معظم رهبري و سربازان با نام و بي نام ايران كه اين كشور را از اين مسئله نجات دادند تشكر كند.

وي با بيان اينكه معمولا ما نيمي از شجاعت را تعريف كرده‌ايم اظهار داشت: شجاعت بزرگتري هم وجود دارد كه بنده از آن استفاده مي‌كنم لذا اگر انساني احساس كند كه به ديدگاهي رسيده و اين ديدگاه به نفع نظام است بيان آن شجاعانه‌تر است از بيان ديدگاه و نظر اپوزيسيون در مقابل حكومت و نظام.

 

* همه دوستانمان بدانند كه موضوع تقلب در ايران دروغ بود

 

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه تاكيد كرد: به همه دوستان مي‌گويم و همه دوستاني كه صداي ما را مي‌شنوند بدانند كه موضوع تقلب در ايران دروغ بود و در واقع تقلب موضوعي بود تا آشوب‌ها شكل بگيرد تا ايران همانند افغانستان و عراق بشود، تا جايي كه كشور دچار آسيب و سختي بشود.

 

 

 

 

 

تاجبخش از متهمان اغتشاشات اخير خبر داد:

برقراري ارتباط تاجزاده، حجاريان، هاديان، سمتي و عطريانفر با بنيادهاي انقلاب رنگي

يحيي كيان تاجبخش از متهمان اغتشاشات اخير درباره ارتباط مستقيم اصلاح طلبان با انقلاب رنگي گفت: تاجزاده، حجاريان، هاديان، سمتي، حقيقت جو و عطريانفر با بنيادهاي انقلاب رنگي ارتباط برقرار كرده بودند و برخي نيز بورسيه اين موسسات شده بودند.

يحيي كيان تاجبخش از نظريه‌پردازان براندازي نرم و از متهمان اغتشاشات اخير در حاشيه نخستين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات 30 تن از طراحان و هدايت‌كنندگان آشوب‌هاي بعد از انتخابات در يك نشست خبري اظهار داشت: حوادثي كه پس از انتخابات رياست جمهوري دهم رخ داد، تصادفي نبود و نتيجه برنامه‌ريزي نسبتا درازمدت بود.

وي افزود: عوامل اصلي اغتشاشات اخير مجموعه دستگاه‌هاي پنهان و نيمه‌پنهان و حتي مخفي و سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريكا و برخي كشورهاي غربي بودند و انتخابات يك بهانه و فرصتي براي براي اجراي يك نوع برنامه از پيش تعيين شده براي اجراي انقلاب‌هاي انتخاباتي بود كه با استفاده از تاكتيك‌هاي مختلف همچون ايجاد شبهه در خصوص صيانت از آرا و زير سئوال بردن نظام‌ انتخاباتي و نهادهاي برگزار كننده انتخابات، پيگيري شد.

"ريشه اين شورش‌ها و عمليات‌ها به گذشته دور برمي‌گردد كه نهادهايي در آمريكا از 40 سال قبل براي پيشبرد برنامه‌هاي براندازانه در قالب ترويج دموكراسي يا تغيير رژيم‌ها تاسيس شدند و منشاء تفكر و ايدئولوژي آنها چندين اتاق فكر در آمريكا مانند موسسه رند، ميراث آمريكايي و پروژه قرن جديد آمريكاست كه تلاش مي‌كنند ايدئولوژي آمريكايي را به عنوان ايدئولوژي برتر مطرح كنند ".

كيان تاجبخش گفت: از سال 1983 يعني چهار سال بعد از انقلاب اسلامي در ايران نهادهاي آشكاري همچون صندوق حمايت از دموكراسي كه در زمان رياست جمهوري رونالد ريگان تاسيس شد، براي پيشبرد برنامه‌هاي براندازي در قالب پيگيري دموكراسي و حقوق بشر به وجود آمد و در كنار اين نهادها نيز، نهادهايي نيمه پنهان و حتي پنهان فعال شدند و تقريبا از 10 سال قبل افراد و احزابي در داخل ايران با فعالان سياسي داخل آمريكا به مذاكرات پنهان پرداختند.

اين متهم اغتشاشات اخير افزود: كساني كه از طرف غربي‌ها براي گفتگو به غرب دعوت مي ‌شدند، از سوي بنيادهايي مانند سوروس و راپيفلر حمايت مالي شدند و هر چند وقت يك بار در سوئد و سوئيس دور هم جمع مي شدند و در قالب پروژه رديف 2 با هم گفتگو داشتند.

وي ادامه داد: از آنجا كه ارتباط رسمي ديپلماتيك بين ايران و آمريكا برقرار نيست و بالتبع امكان مذاكره بين دو كشور وجود ندارد، نهادهاي آشكار و پنهان و حتي نيمه پنهان آمريكايي اتصالات بين احزاب اصلاح طلب و گروه‌هاي همسو در آمريكا را با هماهنگي سرويس‌ هاي اطلاعاتي و كاخ سفيد بر عهده داشتند

"عوامل مستقيم فعال در پروژه رديف 2 آقايان ناصر هاديان و هادي سمتي از اساتيد دانشگاه بودند كه به سوئد و سوئيس مي‌رفتند و جريانات ديگر يعني احزاب سياسي اصلاح طلب مانند حزب مشاركت نيز از طريق اين افراد با نهادهاي آمريكايي ارتباط برقرار مي‌كردند و اشخاصي چون مصطفي تاج‌زاده و سعيد حجاريان از طريق عوامل پروژه مذكور در قالب پروژه‌هاي تحقيقاتي و عملياتي با بنياد سوروس و ديگر موسسات فعال در عرصه انقلاب‌هاي رنگين ارتباط برقرار مي‌كردند ".

به گفته كيان تاجبخش بازگشت به 20 سال پيش نشان مي‌ دهد كه محمد عطريانفر از سران حزب كارگزاران در سال 75 به دعوت بنياد سوروس در راس يك هيئت رسانه اي به آمريكا سفر كرد و در آنجا با شخص آقاي سوروس ملاقات كرد و روند تعامل اصلاح طلبان با موسسات آمريكايي از همانجا آغاز شد.

وي افزود: خانم فاطمه حقيقت‌جو از سوي آقاي سوروس بورسيه تحصيلي براي يك سال تحصيل در يكي از دانشگاه‌هاي آمريكا گرفت و بيشتر دعوت ها به واشنگتن از افراد مختلف در حوزه‌هاي گوناگون از طرف خانم هاله اسفندياري در موسسه وود روويلسون صورت مي گرفت و بيشتر برنامه ايران از طرف موسسه روويلسون و سوروس و كارنگي و پيفلر بود كه در اين ميان موسسه ويلسون ابتدا خود را غير دولتي و مستقل جلوه مي‌داد اما واقعيت اين بود كه اين موسسه محصول كنگره آمريكا بود.

كيان تاجبخش اضافه كرد: ارتباط ويلسون و سوروس نزديك است و آقاي سمتي 3 سال بورسيه ويلسون بود و آقاي هاديان هم 2 سال بورسيه گري سيك در دانشگاه نيويورك بود و اين برنامه از مدت ها قبل شكل گرفته بود.

متهم اغتشاشات اخير در بخش ديگري از اين نشست خبري در خصوص انقلاب‌هاي رنگين اظهار داشت: انقلاب رنگي موضوعي است به تازگي در ادبيات سياسي جاي گرفته كه در واقع دعوايي بين جناح‌هاي سياسي است كه در راس قدرت قرار دارند كه گرجستان به نمادي از اين نوع انقلاب‌ها تبديل شده اما شرايط جمهوري اسلامي با كشورهاي ديگر در اين زمينه كاملا متفاوت است.

وي افزود: دليل عدم موفقيت انقلاب رنگي در ايران محبوبيت انقلاب اسلامي و علاقمندي طيف گسترده مردم به جمهوري اسلامي و ولايت فقيه و حفظ استقلال جمهوري اسلامي در طول 30 سال گذشته بوده است و اگر ايراني‌ها قدردان ثبات امنيت در كشور خود نباشند، به آرمان ‌هاي انقلاب 57، آرمان هاي بنيانگذار نظام و تلاش‌ هايي كه مردم براي ايجاد امنيت در كشور خود انجام داده اند و به خون شهدا ظلم كرده اند.

كيان تاجبخش با بيان اينكه شرايط اجتماعي و سياسي ايران به گونه‌اي است كه مردم همواره در صحنه هستند، ادامه داد: تفاوت جمهوري اسلامي با ديگر كشورها تعارض عميق ميان فلسفه سياسي مرد‌م‌سالاري ديني و ليبرال دموكراسي غربي است ولي اصلاح طلبان سياسي از 15 سال قبل در اين زمينه دچار تناقض شديد شده اند.

"جمهوري اسلامي بر مبناي يك حركت ديني و ملي و تاريخي و سنتي پايه‌گذاري شده و يكي از مشكلات اين است كه در دعوت گسترده از سران جريان سياسي اصلاح طلب، شعارها و محورهاي جريان اصلاح طلبي سياسي مانند جامعه مدني و دموكراسي و حقوق بشر كه در تعارض با افكار امام بود، باعث سردرگمي اصلاح طلبان و سردرگمي و فريب افراد شد ".

كيان تاجبخش يادآور شد: آقاي احمدي‌نژاد در آخرين فراز نامه خود به جورج بوش نوشته بود كه بين ليبرال دموكراسي غربي تعارض و تناقض با محورها و اركان نظام جمهوي اسلامي وجود دارد و جمهوري اسلامي كه بر جوهره ولايت فقيه استوار است، با نظام غربي تفاوت دارد و پايبندي اكثريت قاطع مردم ايران به فلسفه سياسي جمهوري اسلامي باعث مي شود انقلاب رنگي در ايران با اقبال مواجه نشود و شكست بخورد.

اين متهم اغتشاشات اخير گفت: سازمان ‌هاي آشكار دولتي آمريكايي مانند NED در كشورهايي فعال هستند كه آمريكا در آنجا حضور رسمي دارد و مي‌تواند دفتر ترويج دموكراسي را بازگشايي كند اما در ايران كه آمريكا پايگاه رسمي ندارد، بايد از نهادهاي پوششي استفاده كند و ورود بنياد سوروس در پروژه ايران از اين جهت بود.

وي افزود: بنياد سوروس براي اينكه بتواند در حوزه ايران فعاليت كند نياز به مجوز دولتي آمريكا داشت كه البته آمريكايي‌ها به دليل تحريم ايران به راحتي مجوز نمي‌دهند اما باوجود اختلاف نظر ميان شخص سوروس و بوش به سادگي اين مجوز به بنياد سوروس اعطا شد و حتي در اين زمينه با كاخ سفيد، وزارت خارجه و پنتاگون و سيا هماهنگي شده بود.

كيان تاجبخش ادامه داد: ورود سورس و جريانات مشابه به ايران عملا از دو بستر احزاب اصلاح طلب و NGOهاي همسو با تفكر و ارزش‌هاي غربي صورت گرفته و در يك مورد سهراب رزاقي از دوستان آقاي حجاريان از سوروس بيش از 300 ميليون تومان براي يك عملياتي كردن يك برنامه 5 ساله دريافت كرده كه اين رقم از طريق يكي از موسسات پوششي هلندي پرداخت شده بود.

وي در پايان با تاكيد بر اينكه عوامل اصلي اغتشاشات اخير مستيم يا غيرمستقيم با مجموعه شبكه‌ها و نهادهاي غربي مرتبط بودند، از هر گونه رابطه و همكاري با اين مجموعه‌ها اظهار پشيماني و از رهبر معظم انقلاب و مردم تقاضاي عفو كرد و افتادن در دام نهادهاي آمريكايي را ناشي از عدم درك اصلاح‌طلبان از اختلاف ميان دموكراسي ليبرال غربي و مردم سالاري ديني دانست.

 

 

 

عطريانفر عضو شوراي مركزي كارگزاران و پايه گذار روزنامه هاي اصلاح طلب:

نامه هاشمي رفسنجاني در آستانه انتخابات نامناسب و داراي نقد بود

عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران گفت: بنده نسبت به نامه آقاي هاشمي رفسنجاني به رهبر معظم انقلاب نقد داشتم و اگر مورد مشورت ايشان بودم مي‌گفتم كه اين نامه با اين ادبيات هرگز براي انتشار سراسري مناسب نبود. همپيماني هاشمي با موسوي و خاتمي هم محكوم است.

محمد عطريانفر، عضو شوراي مركزي كارگزاران سازندگي، در جلسه محاكمه عوامل اغتشاشات اخير با عنوان يكي از متهمان گفت: در كشور به عنوان چهره‌اي رسانه‌اي شناخته مي‌شوم و بنيان‌گذار روزنامه همشهري بوده و در روزنامه شرق نيز كه بعضا مقالاتي از عباس ميلاني در آن به چاپ مي‌رسيد بنده نقش ايجابي نداشته و در توليد دخالتي نمي‌‌كردم و فقط نقش كنترلي را بر عهده داشتم.

عطريانفر با بيان اينكه در سال‌هاي گذشته در جريان ريز موضوعات قرار نداشتم و فقط نسبت به جرياناتي كه مي‌گذشت دچار ترديد بودم افزود: جرياني در آغاز مجلس ششم موجي از تخريب را نسبت به هاشمي كه نزديك‌ترين فرد به رهبري بود دنبال مي‌كرد و مجلس ششم به

/ 0 نظر / 15 بازدید