متهمان پرونده اغتشاشات اخير تهران

متهمان پرونده اغتشاشات اخير تهران

 

تحت تاثير اخباري كه توسط رسانه‌هاي بيگانه مطرح مي‌شد قرار گرفتم

متهم پرونده اغتشاشات تهران گفت: تحت تاثير اخبار و حرفهايي كه توسط رسانه‌هاي بيگانه مطرح مي‌شد قرار گرفتم ولي زماني كه در خيابانها آمدم خلاف حرف‌هاي آنها را مشاهده كردم اين رسانه‌ها از كشتار مردم توسط نيروي انتظامي و بسيج خبر مي‌دادند در حالي كه دروغ بود و افراد اغتشاشگر به امول عمومي ضربه مي‌زدند.

"عذرا سادات م س " 38 ساله داراي فوق ديپلم كودك ياري و مربي ورزش ايروبيك كه به ارتباط با عناصر اصلي اغتشاشات اخير و كمك به اغتشاشگران اعتراف كرده است گفت: من يك شنبه در خيابان طوس در حال تظاهرات و شعار دادن بازداشت شدم.

وي با اشاره به فعاليتش در اغتشاشات اخير گفت: من در راهپيمايي به سمت نيروي انتظامي سنگ پرتاب مي‌كردم و به افراد حاضر هم سنگ مي‌رساندم تا به سمت اموال عمومي و نيروي انتظامي پرتاب كنند و شعار‌هايي مانند الله اكبر و ياحسين، احمدي رياست پس بده، برادر شهيدم رايت رو پس مي‌گيرم را سر مي‌دادم.

اين متهم پرونده اغتشاشات اخير در تهران گفت: من بيشتر تحت تاثير برنامه‌هاي صداي آمريكا "VOA " و بي بي سي فارسي قرار گرفتم و چون مي‌گفتند كه بيشتر زدو خوردها از سوي نيروي انتظامي است خيلي دوست داشتم ببينم كه فضايي وجود دارد اما ديدم كه چنين وضعيتي وجود ندارد.

"عذرا سادات م س " 38 ساله مرتبط با اغتشاشات اخير ادامه داد: ما و افراد حاضر در اغتشاشات به اموال دولت، مردم و نيروي انتظامي آسيب زده و شيشه‌هاي منازل را تخريب كرده و دست به شورش مي‌زديم.

وي با اشاره به نحوه با خبر شدن از تجمعات و اغتشاشات در تهران گفت: روز سه‌شنبه كه در ميدان آزادي راهپيمايي بود بسياري از افراد بصورت زباني محل تجمع بعدي را به مردم اطلاع مي‌دادند و بعد از آن هم از شبكه VOA صداي امريكا و بي بي سي فارسي مطلع شدم و در تجمع ميدان آزادي كه موتور و لاستيك آتش زدند حضور داشتم.

متهم پرونده اغتشاشات اخير ميدان آزادي تهران گفت: من بيشتر تحت تاثير اخبار و حرفهايي كه توسط رسانه‌هاي بيگانه مطرح مي‌شد قرار گرفتم ولي زماني كه در خيابانها آمدم خلاف حرف‌هاي آنها را مشاهده كردم اين رسانه‌ها از كشتار مردم توسط نيروي انتظامي و بسيج خبر مي‌دادند در حالي كه دروغ بود و من خودم شاهد بودم كه افراد اغتشاشگر به اموال عمومي ضربه مي‌زدند و اگر مردم درب منازل خود را براي پناه دادن به آنها باز نمي كردند شيشه خانه آنها را خرد مي‌كردند.

وي افزود: در زماني كه در حال فرار بودم به يكي از منازل پناه آوردم كه آن فرد نمي‌خواست درب منزل خود را باز كند و من به‌زور وارد آن خانه شدم ولي بازداشت شدم و از مردم خواهش مي‌كنم كه به حرفهاي رسانه‌هاي غربي توجه نكنند چراكه آنها بيشتر به نفع خودشان كار‌ مي‌كنند.

"عذرا سادات م س " كه با عناصر اصلي اغتشاشات در ارتباط بوده ادامه داد: من از همه مي‌خواهم كه تحت تاثير اين جوسازي‌ها قرار نگيرند .چند نفر از دوستانم و مادرم مخالف حضور من در اين اغتشاشات بودند اما من شركت كردم و به اموال عمومي آسيب رساندم و به سمت نيروي انتظامي سنگ پرتاب كردم.

 

 

با يك نارنجك جنگي بازداشت شدم

يك متهم پرونده اغتشاشات اخير تهران در اعترافات خود گفت: من با يك نارنجك جنگي در اعتشاشات اخير تهران در خيابان آزادي دستگير شدم.

يك متهم پرونده اغتشاشات اخير تهران كه همراه با مادر خود و در دست‌ داشتن نارنجك جنگي در خيابان آزادي تقاطع عارفي بازداشت شده است ، در اعترافات خود گفت: من با نارنجك جنگي 40 تيكه در اعتشاشات اخير تهران در خيابان آزادي دستگير شدم.

اين متهم پرونده اغتشاشات اخير تهران در ادامه افزود:تحت تاثير فضا سازي شبكه‌هاي خارجي مانند بي بي سي فارسي و شبكه VOA امريكا قرار گرفتم .آنها اينگونه القا مي‌كنند كه در خيابانها درگيري ميان مردم و دولت است و اين عوامل باعث شد تا من دست به اين حركت بزنم.

وي مدعي شد:اصلا قصد نداشتم كه اين نارنجك را به كسي نشان دهم و تنها هدف من اعتماد به نفس بيشتر با همراه داشتن اين نارنجك بود. به دليل ترسي كه در وجودم حاكم بود ، تصور مي‌كردم كه با همراه داشتن اين نارنجك اين ترس از بين برود و اين ترس به دليل درگيري‌ها و آشوبهايي بود كه در خيابانها وجود داشت.

محسن متهم پرونده آشوب‌هاي اخير تهران گفت: من تحت تاثير يك جو كاذب كه توسط رسانه‌هاي بيگانه ايجاد مي‌شد قرار گرفتم و باعث شد تا خانواده من دچار مشكل شوند.

اين متهم در توصيه‌اي به جوانان گفت: راه بيان حرفها اينگونه حركت‌ها نيست و تنها به نفع كشورهاي خارجي است.

متهم پرونده اغتشاشات اخير تهران با اشاره به چگونگي نحوه اطلاع از تجمعات و حركت‌هاي خياباني گفت: از طريق دوستانم و شبكه‌هاي ماهواره‌اي از تجمعات باخبر مي‌شدم كه بيشتر شبكه بي بي سي بود.اين شبكه از بعد از انتخابات شروع به تحريك مردم كرد و با برنامه "نوبت شما " سعي در جذب مخاطب مي‌كرد و به آنها مي‌گفت كه چه‌كارهايي را در خيابانها انجام دهند.

وي افزود: زماني كه به خيابانها آمدم هيچ كدام از اين حرف‌ها و القائات را در خيابانها نديدم و من دروغ بودن اخبار و گزارشات شبكه‌هاي بيگانه را به چشم ديدم.

محسن متهم پرونده اغتشاشات اخير تهران با تاكيد بر اين كه براي شركت در راهپيمايي‌ها و اغتشاشات هيچ هدفي نداشته است ،‌گفت: فقط جواني و خامي است و حتي پدرم مي‌گفت كه اگر در بازداشت شويد كار غير قانوني انجام داده‌ايد.

وي با اشاره به سخنراني رهنورد در "ورزشگاه حيدرنيا " كه پيش از انتخابات بود گفت: در اين مراسم همه با هم از آزادي و برابري صحبت مي‌كردند و از آزادي دختر و پسر ها صحبت مي‌كردند.

وي با ابراز پشيماني از حضورش همراه با نارنجك جنگي در راهپيمايي خيابان آزادي كه منجر به اغتشاش و ضربه به اموال عمومي شد گفت: من واقعا از حركتي كه انجام دادم پشيمان هستم و اصلا باور نمي‌كردم كه روزي دست به چنين كاري بزنم و به خاطر اين حركت شرمنده مردم و دولتم هستم.

/ 0 نظر / 5 بازدید