آيت الله جنتي:انتخابات رياست جمهوري در نهايت صحت برگزار شد

آيت الله جنتي:

انتخابات رياست جمهوري در نهايت صحت برگزار شد

خطيب جمعه تهران گفت: با استفاده ازفرصت قانوني و مهلت يک هفته اي که بنا به نظر رهبري براي رسيدگي به شکايت ها اعلام شد، حداکثر دقت در بررسي شکايت هاي مطرح شده درباره نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اعمال شد و نتيجه اين بود که انتخابات در نهايت صحت و سلامت برگزار شد.

آيت الله " احمدجنتي" امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران افزود: انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري هيچ اشکالي نداشت و ما هر کاري مي توانستيم براي بررسي دقيق تر شکايت هاي مطرح شده ، انجام داديم اما نتيجه انتخابات اشکالي نداشت.

وي افزود: حتي در بازشماري 10 درصد صندوق ها تغييرات خيلي جزيي و ناچيز بود که اختلاف اين چنيني عادي و معمولي است.

دبير شوراي نگهبان قانون اساسي با تاکيد بر اين نکته که وحدت ملي يکي از ارزش هاي اسلامي و نظام است، اظهار داشت: وحدت کلمه از ارزش هاي مورد تاکيد حضرت امام است و همه بايد براي حفظ وحدت ملي از جان و مال خود بگذريم.

آيت الله جنتي با اشاره به سخنان حضرت امام خميني ( ره) در اين باره گفت: بنا به فرموده حضرت امام خميني(ره) هر کسي که به وحدت ملي لطمه بزند، نه تنها معصيت کرده بلکه به نظام جمهوري اسلامي و مردم خيانت کرده است.

 

** تاکيد بر پايان اختلافات

 

امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: دنيا به اين مملکت چشم دوخته است و ما رسالت جهاني داريم‌ ؛به همين دليل بايد به اختلافات پايان دهيم.

وي گفت: شايسته است قانون را بپذيريم و از اين پس همه با هم و در يک صف در نماز جمعه، نماز جماعات ، همه فراخوان ها و صحنه هاي انتخابات آتي شرکت کنيم و در کنار هم باشيم.

 

** قدرداني از حماسه آفريني ملت ايران

 

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به حضور 40 ميليوني مردم درپاي صندوق هاي اخذ راي در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و تشکر از حماسه سازي ملت، اظهار داشت: حضور بي سابقه ايرانيان در داخل و خارج از کشور در انتخابات رياست جمهوري، دوستان را شاد اما دشمنان را نا اميد و عصباني کرد.

وي همچنين از نيروهاي امنيتي، نظامي، بسيجي ورسانه ملي که سهم بزرگي در برگزاري انتخابات و وقايع پس از آن ايفا کردند، تشکر کرد.

آيت الله جنتي با اشاره به تلاش هاي معاندان براي تخريب روند انتخابات در ايران اضافه کرد: دشمن خيلي جلوتر از برپايي انتخابات، همه تلاش خود را به کار بست تا حضور مردم را کم رنگ کند.پس از آن هم نتوانست خوشحالي مردم را تحمل کند و سعي کرد که شيريني اين حماسه را به جان مردم زهر کند.

دبير شوراي نگهبان قانون اساسي گفت: در زمستان سال گذشته ( 1387) در سايت کشف شده در وزارت خارجه انگليس پيش بيني شده که در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري در ايران شايد آشوب هايي ايجاد که به خيابان ها کشيده شود. آنها به اتباع خود اعلام کردند که در اين ايام در خيابان ها حضور نيابند.

وي با اشاره به برگزاري انتخابات متعدد و متنوع در سي سال گذشته در نظام جمهوري اسلامي ايران افزود: نبايد مسائل رخ داده در اين انتخابات را ساده ببينيم چرا که صرفا بحث طرفداري از کانديداها مطرح نيست.

آيت الله جنتي با تاکيد بر اينکه قانون انتخابات به صورت کامل ، موارد اعتراض به روند يا نتيجه انتخابات را تبيين کرده است، اظهار داشت: تخريب اموال عمومي، ضرر به جان ومال مردم چنانچه در اين جريان ها 7-8 بسيجي شهيد شدند، 300 نفر ازنيروي بسيج و 500 نفر از نيروي انتظامي مجروح شدند، به بهانه اعتراض به انتخابات بود اما آيا اينها جز بي قانوني و هرج مرج است؟

وي گفت: دلايلي براي ابطال انتخابات در قانون انتخابات وجود دارد و پيش از اين هم بارها هنگامي که شکايتي در انتخاباتي مطرح شده است، با اتکا به همين قوانين نتيجه انتخابات در يک حوزه، يک يا چند صندوق باطل شده است.

دبير شوراي نگهبان با بيان اين که مملکتي که ولي فقيه و قانون دارد، هرگز مشکل حل نشده ندارد، اضافه کرد: همواره مشکلات به دست تواناي ولي فقيه در کشور حل شده است، بنا بر اين مخالفان با موضع گيري خود اعلام مي کنند که ما قانون را قبول نداريم.

وي گفت: معترضان با اين موضوع گيري هاي اعلام مي کنند که هيات معتمد اجرايي که معتمد مردم هستند ، وزارت اطلاعات، نظارت شوراي نگهبان و هيچ مرجعي را قبول ندارند.

خطيب نماز جمعه تهران همچنين به تلاش هاي وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت که وزير و ديگر مسئولان و کارکنان اين وزارتخانه پا به پاي مردم در انتخابات و در کنار آنها بودند.

وي با اشاره به رد همه اين تلاش ها به وسيله معترضان به روند انتخابات ، خطاب به آنان پرسيد: آيا به راستي نپذيرفتن همه دلايل و اسناد قانوني دال بر نبود تقلب، به مفهوم قبول نداشتن نظام است؟

آيت الله جنتي گفت: نظام يعني سه قوه مجريه، قضاييه و مقننه که هر يک عهده دار وظايفي هستند ، اگر بنا باشد در برابر هر اقدام اين قوا کسي اعلام کند که جز نظر خودم، هيچ کس ديگر را قبول ندارم به قانون بي اعتنايي کرده و مفهوم ديکتاتوري مي دهد که ديگر به مفهوم نظام و ضد نظام نيست.

 

** نقش دشمنان در پيش و بعداز انتخابات

 

وي با اشاره به تحريک هاي دشمنان پيش از انتخابات و نقش آنان در آشوب هاي پس از اعلام نتايج افزود: عده اي نشسته بودند که در صورت اعلام هر نتيجه اي، آشوب راه بيندازند.اساسا قرار بود مردم را به بهانه پيروزي يک کانديدا يا شکست او به خيابان بکشند تا از اين شلوغي به نفع خود بهره برداري کنند.

دبير شوراي نگهبان گفت: مخالفت يا موافقت دشمن با ما معيار مهمي براي ارزيابي عملکرد ما است. اگر دشمن، مخالف اقدام ما است به يقين آن حرکت به نفع نظام و ملت است و برعکس.

امام جمعه موقت تهران با يادآوري تلاش هاي دشمنان در مخالفت هاي سي ساله با نظام جمهوري اسلامي که در قالب ترورهاو مبارزه هاي مسلحانه در سال هاي آغازين انقلاب انجام مي شد، گفت: در جريان اين تفرقه افکني ها و دشمني ها ما ده ها هزار شهيد داده ايم، شهدايي همچون دکتر بهشتي، رجايي و باهنر را از دست داديم اما مردم هم چنان به عنوان پشتوانه نظام جمهوري اسلامي در صحنه ماندند.

خطيب جمعه تهران دليل عصبانيت دشمنان را، حمايت و پشتيباني مردم ايران از نظام جمهوري اسلامي در شرايط سختي نظير جنگ، تحريم اقتصادي و فراز و فرودهاي سياسي و اقتصادي دانست و گفت: اميد به تغيير نظام ايران با يک آشوب خياباني، نظير آن چه در اوکراين و گرجستان رخ داد، نهايت سفاهت و حماقت دشمنان است.

 

آيت الله احمد جنتي در ابتداي خطبه دوم نماز جمعه تهران با توصيه خود و نمازگزاران به تقواي الهي و با اشاره به مناسبت هاي گوناگون هفته آتي از جمله ولادت حضرت امير المومنين(ع)‌ و فرارسيدن ايام اعتکاف در ماه رجب گفت: ايام بسيار متبرکي در پيش است که براي معتکفان و مومنان بهترين فرصت براي عبادت و هنگامه استجابت دعا است.

امام جمعه موقت تهران ميلاد حضرت امير المومنين و میلاد حضرت امام جواد عليهما السلام را تبريک و تهنيت گفت.

آيت الله جنتي با عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن سالروز سرنگوني هواپيماي ايران با 298 مسافر به وسيله جنايتکاران آمريکايي افزود: اين جنايت قابل دفاع نيست و از رسوايي هاي حکومت آمريکا است.با اين همه اينها- آمريکايي ها- شرم ندارند و باز هم از دفاع از حقوق بشر دم مي زنند.

/ 1 نظر / 14 بازدید
تقی

صدای خرد شدن پایه های صندلی ریاست جمهوری احمدی نژاد(دیکتاتور کوتوله) براحتی قابل شنیدن است...توصیه می کنم دست و پای اضافه نزنید