آيت‌الله خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران: قوه قضائيه با سران اغتشاش به مصداق "

 

آيت‌الله خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران:

قوه قضائيه با سران اغتشاش به مصداق "بغي " و "محاربه " قاطعانه برخورد كند

خطيب جمعه موقت تهران اغتشاش، تخريب، آتش زدن اتوبوس‌ها، ايجاد ناامني و وحشت و آزار مردم را از ديدگاه شرع مصداق دو اصل "بغي " و "محاربه " دانست و گفت: از قوه قضائيه در هفته قوه قضائيه مي‌خواهم كه با سران اغتشاش كه سر در آخور بيگانگان دارند، قاطعانه برخورد كند.

آيت الله سيداحمد خاتمي امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي دوم نماز سياسي عبادي جمعه تهران با اشاره به هفته قوه قضائيه اظهار داشت: 2 هدف اساسي براي اين قوه در چارچوب قانون اساسي در نظر گرفته شده كه زمينه سازي براي تامين حقوق اجتماعي و سياسي مردم و فراهم كردن زمينه‌ها براي تحقق عدالت است. قوه قضائيه روح هر نظام به شمار‌ مي‌رود و قانونمداري و اقتدار قوه قضائيه زمينه ساز سلامت جامعه است.

وي افزود: تيرماه يادآور حوادث تلخي در مسير ايستادگي در برابر اراده ملت ايران است به طوري كه 6 تير ماه 1360 ترور مقام معظم رهبري توسط منافقين كور دل در مسجد ابوذر اتفاق افتاد اما به لطف خداوند اين بزرگ به عنوان يك ذخيره براي ايران اسلامي نگاه داشته شد و اميدواريم علم اين انقلاب به دست ايشان به حضرت وليعصر سپرده شود و نكته بارز در اين ميان اين است كه منافقين اول به سراغ رهبري آمدند.

خطيب نماز جمعه موقت تهران بيان كرد: 7 تير 1361 يادآور داغ جانگداز شهادت 72 گل مطهر و خدمتگزار و 11 تير همين سال نيز شهادت خدمتگزاري متعهد، فقهي فداكار و رهبر مردم يزد، آيت الله صدوقي به دست منافقين كوردل است.

عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: بايد ديد كه چه شد كه منافقين كور دل به اين وادي جهنمي افتادند. بررسي سابقه آنها نشان مي‌دهد پس از پيروزي انقلاب و در حالي كه نظام به بزرگواري با فراموش كردن پرونده سياه ارتداد آنان در سال 1354 به آنها فرصت داد اما آنها بار ديگر رفتار وحشيانه و پليدانه خود را كه ناشي از نشناختن اسلام، بي بصيرتي و بازي خوردن و در راس آن ولايت ستيزي آنان و در افتادن با امام بزرگوار را تكرار كردند به حق در مسير نابودي قرار گرفتند و با پيروي رهبري هميشه در حجله خود راه گمراهي را در پيش گرفتند.

آيت الله خاتمي عنوان كرد: ولي فقيه حجت شرعي است و تنها يك رهبر سياسي به شمار نمي‌رود و اين جايگاه حكم نايب امام زمان (عج) است و مخالفت با نائب امام زمان (عج) مخالفت با امام زمان (عج) است و بايد ديد كه عاقب آنها كه با امام در افتادن چه شد.

 

* 7 نكته در باب انتخابات

 

امام جمعه موقت تهران در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز سياسي عبادي جمعه تهران با اشاره به خطبه‌هاي كامل نماز جمعه رهبر انقلاب در هفته گذشته اظهار داشت: حماسه حضور 40 ميليوني ملت ايران حماسي بزرگي بود كه سبب اقتدار نظام و عظمت آن و بالاترين نماد مردم سالاري ديني بود، گرچه استكبار جهاني با طراحي‌ هاي از پيش تعيين شده مي‌خواست اين حماسه را به كام ملت ايران تلخ كند اما اين حماسه نعمت خدا بود و علي رغم همه بمباران تبليغاتي كه دشمن در اين خصوص داشت، ملت با 85 درصد حضور پاي صندوق‌ها آمدند و حماسه بزرگي آفريدند كه لازم است كدورت‌ها قبل از انتخابات كنار گذاشته شده و با جلوگيري از نهادينه شدن كينه با اتخاذ مواضع واحد در برابر بيگانگان كه دندان‌هاي تيزشان را براي غارت كردن ميراث خون شهيدان آماده كرده‌اند، مانع هرگونه ناآرامي شد.

اين استاد حوزه و دانشگاه اضافه كرد: هم كانديداي پيروز و هم كانديداي غير پيروز، اخلاق را رعايت كند و كانديداي پيروز جانش را كانون محبت همه قرار دهد و كانديداهاي غير پيروز كه موفق به كسب اكثريت نشدند، با حلم و بردباري كار را به پيش برند. مگر شما در چارچوب همين نظام نيامديد تا به مردم و نظام خدمت كنيد؟ رفتار برخي از كانديداها آب به آسياب دشمن مي‌ريزد.

خاتمي، ايران اسلامي را طلايه دار مردم سالاري ديني دانست و گفت: بيش از 30 انتخابات در 30 سال به معناي اوج مردم سالاري ديني است و البته حق اعتراض، حقي قانوني است و شوراي نگهبان آغوش باز خود را براي پذيرش شكايات نشان داده است و كانديداها در چارچوب قانون و بر مبناي آن حركت كنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري بيان كرد: كشور بي قانون، جنگل است و همه بايد به قانون تمكين كنند و اينكه برخي بيان كنند كه قانون را قبول ندارند، اين پذيرفتني نيست و اگر مدعي تداوم راه امام هستيم، حضرت امام (ره) در بخش‌هاي متعددي از صحيفه خويش اين نكات را يادآوري كرده‌اند و بايد با حركت بر مبناي قانون مرجع رسيدگي به شكايت را كه شوراي نگهبان قرار داده شده، پذيرفت و دانست كه ايستادگي در برابر قانون ديكتاتوري است و تنها راه برون رفت اندك مشكلي كه پديد آمده، حكميت قانون است و اينكه شورايي تشكيل شود بدعت ناجوري است كه عواقبي را در پي دارد.

خاتمي با اشاره به حضور نمايندگان كانديداها در شعب اخذ راي و حضور بيش از 40 هزار نماينده از سوي يكي از كانديداها در شعب كه بي سابقه بوده و همين طور تفاوت 11 ميليوني و نتيجه تمامي نظر سنجي‌ها قبل از انتخابات، ابطال انتخابات را زير سوال بردن اصل انتخابات بر شمرد و گفت: زير سوال بردن انتخابات حرف زور است و ملت زير بار اين حرف زور نخواهد رفت و كساني كه بر اين طبل مي‌كنند به جايي نخواهند رسيد.

خطيب جمعه موقت تهران اغتشاش، تخريب، آتش زدن اتوبوس‌ها، ايجاد ناامني و وحشت و آزار مردم را از ديدگاه شرع مصداق دو اصل "بغي " و "محاربه " دانست و گفت: از قوه قضائيه در هفته قوه قضائيه مي‌خواهم كه با سران اغتشاش كه در سر در آخور بيگانگان دارند، قاطعانه برخورد كند تا مايه عبرت براي همگان باشد.

وي با تقدير از نيروهاي انتظامي، نظامي و امنيتي به واسطه رنج بسياري كه براي پاسداري از امنيت مردم در طول روزهاي اخير متحمل شدند و جايگاه بسيج كه هم در جبهه و پشت جبهه مظلوم مانده است، صميمانه تشكر كرد و براي شهداي آنان علو درجات و براي مجروحان آنان شفاي عاجل از درگاه خداوند منان طلب كرد.

 

* نقش عوامل بيگانه در آشوب‌هاي اخير

 

آيت الله خاتمي در بخش پاياني خطبه‌هاي نماز جمعه تهران اظهار داشت: از دولت محترم انتظار مي‌رود كه از بخشي از رسانه هاي اروپايي كه آتش بيار‌هاي برخي آشوب‌هاي اخير شده‌اند و به دروغ برخي شائبه ها را در سطح جامعه از جمله كشته شدن خانمي كه غرب يك معركه‌اي براي وي به راه انداخته است، تصميم قاطع اتخاذ كرده و اين رسانه‌هاي دروغ پرداز نيز بدانند كه زمستان تمام مي‌شود و سياهي آن براي آنها باقي مي‌ماند.

وي افزود: سران دولت هاي آمريكا‌، انگليس، فرانسه و آلمان و دبير كل سازمان ملل متحد نيز بدانند كه دست آنها براي ملت بزرگ ايران رو شده است. دبير كل سازمان ملل متحد زماني كه 400 طفل و بيش از يكصد زن در فلسطين كشته شدند احساس نگراني نكرده و روزانه دهها عراقي و افغاني توسط آمريكايي‌ها كشته مي‌شوند اما سازمان ملل سكوت مي‌كند، ملت‌ها مي دانند كه اين سازمان ملل سازمان ملت‌ها نيست و سازمان دول مستكبر است و ملت‌ها به دنبال سازمان ملل باشند.

خاتمي گفت: زندان‌هاي گوانتانامو صحنه هاي زننده زندان ابوغريب و دهها و صدها خيانت و تجاوز و كشتاري كه آمريكايي‌ها به عنوان داعيه داران حقوق بشر عامل آن شده‌اند. همين طور شكنجه‌هاي زندان‌هاي انگليس كه گوش فلك را كر كرده است و علاوه بر آن دخالت انگليسي‌ها و نقش آنها و تداوم فعاليت‌هاي منحوس پهلوي از ياد ملت ايران نرفته و ملت ايران مي‌داند كه هواپيماهاي فرانسوي كه به عراق داده شده بود بارها موجب كشته و زخمي شدن ملت ايران شد و دولت آلمان نيز با در اختيار قرار دادن انواع سلاح‌هاي شيميايي مسئول اصلي كشتار‌هاي مردم ايران و عامل اساسي بسياري از جراحات شيميايي باقي مانده از دوران جنگ بر جانبازان انقلاب اسلامي است.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
مسعود

سلام خدا خیرتان بدهد. همه مطالب را یکجا جمع کرده اید. اگر در خانه کس است یک حرف بس است. کسی که بخواهد بفهمد با یک جمله هم می فهمد. یا علی