آخرين اخبار و اطلاعات تا این ساعت (11)

پاسخ دبيرخانه شوراي امنيت كشور به نامه موسوي؛

مسئوليت عواقب اجتماعات غيرقانوني با ميرحسين موسوي است

دبيرخانه شوراي امنيت كشور خطاب به ميرحسين موسوي تاكيد كرد: وظيفه ملي جنابعالي اقتضاء مي‌كند كه از تحريك و تلاش براي تشكيل اجتماعات غيرقانوني پرهيز نماييد و در صورت دعوت و تحريك به اين اجتماعات، مسئوليت عواقب ناشي از آن بر عهده جنابعالي خواهد بود.

متن كامل پاسخ دبيرخانه شوراي امنيت كشور به نامه مورخه 27/3/88 ميرحسين موسوي بدين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي ميرحسين موسوي

با سلام

نامه مورخه 27/3/88 جنابعالي خطاب به شوراي امنيت كشور حاوي مسائلي است كه توجه شما را به آن جلب مي كنيم:

1- انتساب اعمال مجرمانه همانند تخريب اموال و وسايل نقليه مردم به نيروي انتظامي.

2- حمايت از اجتماعات غيرقانوني كه منجر به برهم زدن نظم و امنيت، تخريب اموال و اضرار به مردم و نقض حقوق شهروندان عزيز گرديده است كه جنابعالي از آن اجتماعات به عنوان اجتماعات خودجوش و مسالمت آميز نام برده ايد.

3- با تأكيد جنابعالي بر اينكه موارد مذكور را مشاهده كرده ايد، لازم است، مشاهدات خود را در اختيار دبيرخانه شوراي امنيت كشور بگذاريد.

البته به نظر ما اين يك شبكه سازمان يافته است كه به احتمال زياد توسط گروهك هاي وابسته به بيگانگان سازمان يافته اند و با اراده و تصميم قبلي نظم و آرامش و امنيت عمومي را بهم مي زند و به حقوق شهروندان تعرض مي نمايد كه البته قبلاً دستور رسيدگي لازم توسط فرماندهي نيروي انتظامي به موضوع صادر شده است.

متقابلاً وظيفه و مسئوليت ملي جنابعالي اقتضاء مي كند كه به جاي انتساب اتهام به نيروهاي انتظامي و يا نظامي كه فرزندان اين كشورند و شبانه روز جهت امنيت شهروندان تلاش مي كنند، از تحريك و تلاش براي تشكيل چنين اجتماعات غيرقانوني پرهيز نموده و از اين اجتماعات حمايت ننماييد.

قطعاً به اين نكته مهم توجه داريد كه در صورت دعوت و تحريك به اين اجتماعات غيرقانوني مسئوليت عواقب ناشي از آن بر عهده جنابعالي خواهد بود.

دبيرخانه شوراي امنيت كشور

 

 

جلسه سه نامزد انتخابات و شوراي نگهبان امروز شنبه برگزار مي شود

سخنگوي شوراي نگهبان از برگزاري جلسه عمومي فوق العاده اين شورا با سه کانديداي معترض انتخابات اخير رياست جمهوري در روز شنبه خبر داد.

عباسعلي کدخدايي" با اشاره به اظهارات محسن رضايي، درخصوص بازشماري آراي وي گفت: براساس نامه‌ ارسالي آقاي رضايي، مبناي محاسبه، گزارش ناظران از محل شعب اخذ راي، تجميع آراي بيش از هزار صندوق، نظرسنجي‌هاي رسمي و مستقل ، اظهارات مردم و مسوولان ستادها است.

وي زمان ارسال نامه ديگر محسن رضايي که در آن درخواست بازشماري آراي نامبرده در استان هاي خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختياري،کهگيلويه و بويراحمد، اصفهان، کرمانشاه و در مراکز استان‌ها شده است را پس از مهلت تعيين شده براي ارسال شکايات عنوان کرد.

به گفته وي موارد مطرح شده در نامه‌هاي رضايي کلي بوده و در چارچوب وظايف واختيارات شوراي نگهبان نيست.

کدخدايي تاکيد کرد: از نامزدها خواهشمنديم تا زماني که شوراي نگهبان بررسي نهايي را انجام نداده است از صحبت‌هايي که موجب تشويش اذهان عمومي مي‌شود خودداري کنند.

وي افزود: در چند روز گذشته جلسه اي در خدمت رهبر معظم انقلاب با حضور اعضاي ستادهاي انتخاباتي نامزدها تشکيل شد و در جلسه عمومي اخير شوراي نگهبان شکايات واصله بررسي و در نهايت مقرر شد در جلسه فوق العاده شنبه نامزدهاي معترض به نتيجه انتخابات شخصا در جلسه شوراي نگهبان حضور يابند.

کدخدايي اضافه کرد: ما در عين حال بررسي دقيق شکايات واصله را آغاز کرده ايم.

 

 

آشوبگري ازاخلال درنظم تا محاربه قابل پي گيري است

نايب رييس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس ، گفت: نا آرامي هايي که در سطح کشور بوجود آمده از اخلال در نظم عمومي تا محاربه با نظام قابل توصيف و پي گيري قضايي است.

 

 

"فرهاد تجري" افزود: علاوه بر تجمعات بدون مجوز، ايجاد اخلال در امورات عادي و زندگي روزمره مردم و همچنين حمله به پايگاه هاي نظامي و انتظامي و کشتن افراد از مصاديق جرم است که عناوين آن از اخلال در نظم تا محاربه و خروج از حاکميت قابل تعريف است.

وي گفت: تجمعات غير قانوني جرم است و سازمان دهندگان اين تجمعات به عنوان سران ارتکاب جرم محسوب مي شوند و محاکم قضايي مي توانند بعد از ارجاع شکايت،آنها را تحت تعقيب قرار دهند.

نايب رييس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس با اشاره به نا آرامي هاي چند روز اخير در برخي نقاط کشور و نيز بيانات رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: نامزدهاي انتخابات اخير، تابلو و پيشاني شعارهاي خود را قانونمداري عنوان کردند و اکنون اگر اعتراض خود را از مجراي قانون مصرح، پي گيري نکنند در ذهن مردم ايجاد تضاد و دو گانگي مي کند.

وي تصريح کرد: از نامزدهاي انتخابات انتظار مي رود پس از اتمام حجت رهبر معظم انقلاب به نحوي عمل کنند که اين نا آرامي ها به نام آنها تمام نشود.

تجري ادامه داد: انتظار داريم افرادي که دنبال مشروعيت بخشيدن خود توسط قانون اساسي هستند به روش هاي غير قانوني متوسل نشوند و به فکر حيثيت سياسي و مدني خود باشند.

اين نماينده مجلس سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز جمعه امروز را اتمام حجت به مردم و سران فعال سياسي دانست و افزود: تکليف و حجت بر هر دو گروه تمام شد و پس از اين بايد ديد ميزان پايبندي هر کدام به سخنان رهبر انقلاب ، قانون اساسي و امنيت مردم در چه حد است.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي ،آيت الله خامنه اي را عصاره انقلاب در زمان حاضر، معقول به لحاظ فردي و در بلندمرتبه ترين فرد کشور مطابق قانون اساسي توصيف کرد و گفت هر کدام از سه خصوصيت کافي است تا مردم و مسوولان از سخنان ايشان تبعيت کنند.

 

 

سيداحمدخاتمي:

اعلام به راهپيمايي با نهي صريح رهبري ضديت با ولايت فقيه است

عضو هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري، گفت: رهبر معظم انقلاب در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران اعلام کردند بايد تظاهرات خياباني به پايان برسد، معناي سخنان معظم له آن است که از اين پس اعلام به راهپيمايي، ضديت با ولايت فقيه است.

آيت الله "سيد احمد خاتمي" افزود: ولي فقيه در فرمايشات خود صريحا همگان را از برپايي راهپيمايي در خيابان ها نهي کردند.

وي اظهار داشت: محور بيانات ايشان اين بود که انتخابات براي آن است تا وزن ها مشخص شود؛ معظم له در اين رابطه فرمودند، وزن ها در اردوکشي هاي خياباني مشخص نمي شود.

امام جمعه موقت تهران، تصريح کرد: بيانات امروز مقام معظم رهبري همانند هميشه فصل الخطاب بود و مخاطب اين سخنان در حقيقت شامل همه نامزدها و مردم مي شود.

عضو هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري، به محور ديگر سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در نماز جمعه امروز تهران اشاره کرد و گفت: شکوه و برکت حضور مردم در روز 22 خرداد ديگر محور فرمايشات رهبري بود؛ معظم له در اين رابطه فرمودند اهل مبالغه و تملق نيستند ليکن به دليل شکوه حماسه اي که مردم آفريدند، اينجا جاي مبالغه و تملق است.

آيت الله خاتمي ادامه داد: محور سوم تاکيد رهبر انقلاب بر سلامت انتخابات است و اينکه اگر کساني به اين قضيه معترض هستند از طريق قانوني حرف هاي خود را دنبال کنند.

"معظم له همچنين در رابطه با اينکه اگر برخي ها فکر مي کنند با شارلاتاني، فشارهاي بيروني و اجتماعات خياباني مي توانند انتخابات را ابطال کنند نيز بيان داشتند من زير بار بدعت نمي روم زيرا هر انتخابات يک برنده و يک بازنده دارد و اگر قرار باشد با اعتراضات فرد بازنده انتخابات به هم بخورد من هرگز زير بار اين بدعت نخواهم رفت."

عضو هيات رييسه مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب نکات فراوان مثبت و منفي مناظره ها را در اين خطبه بيان داشتند که شايسته است با حوصله نکات آموزنده و الهام بخش ايشان براي همگان تبيين شود.

 

 

پاسخ به هشت شبهه انتخاباتي

تمسک رقيب غير پيروز به روش‌هاي غيرقانوني اعتراض نسبت به اشکالات موردنظرش به روندبرگزاري انتخابات،پايتخت وبعضي شهرهاي کشور راطي هفته گذشته دستخوش تحرکات قانون گريزانه وفرصت طلبي عناصر علاف واوباش ساخت و خسارات زيادي به اموال و فرصت هاي مردم ودولت واردکرد.

 

 

ميرحسين موسوي که بيشترين نقش را در انجام اين تحريکات خسارت بار داشته در اصلي ترين شکوائيه اش نسبت به نتايج انتخابات شکوهمند 22 خرداد به نکاتي اشاره کرد که در ذيل به مرور اين شبهات و پاسخ به آنها مي پردازيم:

 

1- تعداد واجدين شرايط راي دادن کمتر از ميزاني بوده که وزارت کشور اعلام کرده است؟

پاسخ : تعداد واجدين شرايط براساس محاسبات آماري برپايه سرشماري عمومي نفوس و مسکن مرکز آمار ايران مي باشد. به اين مفهوم که سرشماري هر 10 سال يکبار در ايران توسط مرکز آمار انجام مي گيرد و بر پايه نتايج سرشماري و با برآوردهاي سالانه از جمعيت کل کشور ميزان واجدين شرايط با محاسبات آماري تخمين زده مي شود که به واقعيت جامعه بسيار نزديک است. قابل ذکر است که اين روال در تمام انتخابات ملاک عمل بوده و کارشناسان و خبرگان آماري نيز شبهه اي براين امر ندارند.

 

2- چرا درحالي که 46ميليون و 200هزار راي دهنده وجود دارد 58ميليون تعرفه راي چاپ شده است؟

پاسخ: چاپ تعرفه هاي راي گيري با نظارت شوراي نگهبان صورت مي گيرد ودر هر انتخابات به علت تسريع در عملکرد اجرايي و توزيع مناسب تعرفه هاي راي گيري در شعب شهري و روستايي سراسر کشور تعدادي تعرفه اضافه چاپ مي شود. اصل همترازي درتعداد تعرفه - يعني چاپ تعرفه ها به تعداد دقيق واجدين شرايط - از آن جهت امکان پذير نيست که جمعيت در گردش ومسافر قابل تخمين مکاني نيستند.

با چاپ تعرفه به تعداد بيشتر ، ضريب امکان حضور مردم و مشارکت اجتماعي بالاتر خواهد رفت. نکته دوم اينکه موضوع تازگي ندارد و در تمام دوره هاي انتخابات برگزار شده در کشور اين اصل رعايت گرديده است و تعدادي تعرفه اضافي چاپ شده است. نکته سوم اينکه اين کار يکي از امور اجرايي معمول در عرصه انتخابات است و در تمام کشورهايي که از سيستم راي گيري کاغذي استفاده مي کنند رايج و عرف است .

 

3- چرا براي برخي از نمايندگان کانديداها براي رفتن پاي صندوق کارت صادر نشده است؟

پاسخ: تنها دليل عدم صدور کارت براي نمايندگان کانديداها براي حضور پاي صندوق هاي راي

عدم تکميل مدارک آنها بوده است. برخي کانديداها سعي دارند قصور و کوتاهي خود را به پاي وزارت کشور بگذارند، چرا که مهلت تحويل مدارک نمايندگان جهت صدور کارت تا 17/3/88 بوده ليکن وزارت کشور حسن نيت به خرج داده و حتي تا روز 18/3/88 نيز مدارک نمايندگان کانديداهاي معترض را به صورت دستي از ستادهاي کانديداهاي معترض پذيرفته است.

قابل ذکر است که در شهر تهران براي نمايندگان آقاي موسوي به علت نقص مدرک و پايبندي به قانون کارت تنها 300نماينده صادر نشده است که علت اصلي آن هم نقص مدارک بوده است ولي براي کانديداي پيروز انتخابات 700 کارت به علت نقص مدارک صادر نشده است.

بنابراين تعداد نمايندگان کانديداي معترض بيش از نمايندگان کانديداي پيروز پاي صندوق هاي راي بوده است.

نکته قابل قابل توجه ديگر اين است که براساس آمار تعداد کارت هاي صادر شده آقاي موسوي در 89 درصد صندوق هاي راي کل کشور نماينده داشته است. اين درحالي است که احمدي نژاد در 72درصد، کروبي 5/29درصد و رضايي 12درصد صندوق ها نماينده داشته اند.

قابل قبول است که آقاي موسوي در مورد صندوق هايي که ناظر نداشته اند داراي شک و شبهه باشد. اين شک کاملا معقول ومنطقي است اما راه حل برطرف شدن آن اين است که ايشان خواستار بازشماري تعدادي از اين صندوق ها بصورت تصادفي شوند و نتايج آنها را با صندوق هايي در همان منطقه و شهر مقايسه کنند که در آنجا ناظر داشته اند و ببينند که آيا چنان تفاوت فاحشي وجود دارد يا خير. قطعا ايشان مي دانند که براي انکه 10 ميليون راي جابجا شود بطور متوسط 10 هزار صندوق مي بايست کاملا داراي آرا واژگون شده باشد.

شناسايي و پيدا کردن اين 10 هزار صندوق اصلا کار دشواري نيست خصوصا براي جناب آقاي محتشمي رييس کميته صيانت آقاي موسوي که خود در زمينه تخلف انتخاباتي در مقام وزير کشور داراي سوابق قابل توجه هستند.

براي اينکه درباره آقاي محتشمي بيشتر بدانيد يادآوري مي کنيم که در انتخابات سومين دوره مجلس شوراي اسلامي جناح حامي دولت مهندي موسوي با سوار شدن بر موج تبليغاتي بر محور دو تايي "اسلام ناب - اسلام آمريکايي" که بطور کلي توسط حضرت امام ره بيان شده بود جمع کثيري از روحانيون باسابقه انقلاب را به داشتن "اسلام آمريکايي" متهم کردند تا بتوانند فهرست مجمع روحانيون مبارز تازه تاسيس را بجاي فهرست جامعه روحانيت مبارز به مجلس بفرستند.

در اين انتخابات که آقاي محتشمي - وزير کشور - مجري انتخابات بود گزارش هاي فراواني مبني بر تخلف در صندوق هاي راي وجود داشت. شوراي نگهبان از تاييد انتخابات خودداري کرد و به بازشماري برخي صندوق ها پرداخت که در موارد زيادي تخلف مجريان محرز شد.

دولت آقاي موسوي با مراجعه به رهبر انقلاب خواستار مداخله ايشان در انتخابات و استفاده از حکم ولايي جهت تاييد انتخابات شد.

با توجه به "شرايط حساس کشور" در نهايت امام راحل ره با صدور حکمي خواستار پايان يافتن بازشماري آرا شده و پرونده رسيدگي قانون شوراي نگهبان به تخلفات انتخاباتي مختومه شد. به دنبال حکم حضرت امام (ره) آيت الله صافي گلپايگاني دبير وقت شوراي نگهبان که امروز از مراجع تقليد هستند، از مقام خود استعفا داده و به قم مراجعت نمودند. اينکه امروز آقاي موسوي در اعتراض به نتيجه انتخابات به مراجعي چون آيت الله صافي نامه مي نويسد، اما پاسخي نمي شنود شايد چندان بي نکته نباشد.

 

4- چراي برخي کانديداها پيش از شمارش آرا اعلام پيروزي کردند؟

پاسخ: خوشبختانه چند سالي است نظر سنجي در ايران جا افتاده است و بعد از افتضاح بعضي ها از جمله آقاي عباس عبدي که اين مقوله را به ابزاري براي جاسوسي تبديل کرده بودند، امروزه کارکردهاي اين موضوع براي مسوولان و عموم مردم آشکار شده است.

نتايج نظر سنجي هاي معتبر و علمي برخي مراکز دولتي و خصوصي تا 24 ساعت قبل از انتخابات حاکمي از اختلاف شديد آراي کانديداي پيروز انتخابات با کانديداي معترض داشت که هم اکنون نيز اين موضوع به خوبي آشکار گرديد.

علاوه بر نظرسنجي هاي موسسات داخلي چندين موسسه خارجي از جمله نتايج انتخابات را پيش بيني کرده بودند و در روزنامه واشنگتن پست نيز اين نتايج را منتشر نمودند.

ذکر اين نکته ضروري است که اعلام پيروزي در انتخابات به عنوان يک ترفند جنگ رواني از سوي آقاي موسوي و به سفارش بعضي اطرافيانش در روز انتخابات به کار گرفته شد تا جايي که آقاي موسوي ساعت 10 صبح از پيروزي خود به صورت قاطع خبر داد.

علاوه بر اين سايت هاي قلم نيوز، کلمه و ياري ساعت 20:30 از پيروزي قاطع ايشان خبر دادند و کار به جايي رسيد که آقاي خاتمي ساعت 21 شب پيروزي آقاي موسوي را از طريق همين سايت ها به وي تبريک گفت.

ضمنا آقاي موسوي فراموش نکرده اند که ساعت 23 شب تاريخ 22/3/88 در جمع خبرنگاران چه گفتند. وي گفته بود که اگر تقلب نشود پيروز انتخابات است و در همان ساعت تقلب گسترده در انتخابات را پيشگويي کرده بود همان گونه که خانم "عفت مرعشي" همسر آقاي هاشمي رفسنجاني اين موضوع را هنگام انداختن راي خود در صندوق اعلام کرده بود.

 

5- چرا وزارت کشور تجميع را به صورت رايانه اي انجام داد و نتايج را به صورت آنلاين اعلام مي نمود؟

پاسخ: براي اولين بار در تاريخ انتخابات ايران و با توجه به پيشرفت علم روز تجميع نتايج انتخابات رياست جمهوري دهم رايانه اي انجام شد.

به اين مفهوم که شعب راي گيري نتايج خود را براساس فرم شماره 22 به صورت آنلاين براي ستاد انتخابات کشور ارسال نموده و در ستاد نيز اين نتايج به صورت آنلاين روي سايت ستاد قرار مي گرفت.

نتايج بر اساس آراي شعب سراسر کشور و به صورت تجميع شده در خروجي قرار مي گرفت و ساعت 30 دقيقه بامداد 23/3/88 رييس ستاد انتخابات کشور از تجميع 5 ميليون راي خبر داد ضمن اينکه نتايج رايانه اي با نتايج حاصل از فرم 22 / فرم شعبه ها / تطبيق داده مي شد و سپس بر روي سايت قرار مي گرفت. سوالي که از کانديداي معرتض مي کنيم اين است که جرا نمايندگان شما ساعت 2 و 30 دقيقه بامداد 23/3/88 با شنيده نتايج حاصل از تجميع که خبر از شکست قاطع شما داشت، محل ستاد را با عصبانيت ترک کردند و شبهه عدم اعتماد به تجميع رايانه اي را مطرح کردند؟

 

6- چرا در برخي شعبه ها تعرفه راي کم آمده است؟

پاسخ : مشارکت بي سابقه 85 درصدي مردم در سراسر کشور بي سابقه بود و برنامه ريزي براي توزيع تعداد تعرفه ها با ديگر دوره ها کاملا متفاوت بود. شعبه ها موظف بودند که کمبود تعرفه خود را با در دست گرفتن آخرين دسته صد برگي تعرفه راي به مسوولان ذيربط اعلام نمايند تا اين کمبود جبران گردد. با توجه به تمهيدات صورت گرفته توسط ستاد انتخابات کشور هيچ شعبه اي به خاطر تمام شدن تعرفه راي گيري را متوقف نکرده است و در اسرع وقت ممکن تعرفه مورد نياز شعبه ها در اختيار آنها قرار گرفته است و شوراي نگهبان نيز ناظر بر اين موضوع بوده است.

 

7- چرا از ساعت 9 تا 14 روز 23 خرداد وزارت کشور آمار جديدي ارائه نکرد؟

پاسخ: تجميع نتايج انتخابات براساس 2 فرم صورت مي گيرد فرم شماره 22 که مخصوص شعب اخذ راي مي باشد و فرم شماره 28 که مخصوص فرمانداري ها و تجميع آمار شهرستان ها مي باشد تا ساعت 9 بامداد روز 23/3/88 تجميع به صورت آنلاين و براساس فرم شماره 22 صورت گرفت. از ساعت 9 تا 13 روند اعلام نتايج براساس فرم 22 متوقف گرديد چرا که نتايج شهرستان ها ي مختلف در قالب فرم 28 به ستاد انتخابات کشور ارسال گرديده بود و تجميع نتايج به جاي شعبه به شعبه به صورت شهرستان به شهرستان صورت گرفت تا هم دقت کار بيشتر شود هم سرعت تجميع و در نتيجه جمع بندي نهايي زودتر صورت گيرد.

در همين حين طرفداران آقاي رضايي مي گويند چطور شده است که در ساعت 9:47 دقيقه و با شماره 30506422 راي آراي وي 633048 بوده و در ساعت 13:53 دقيقه و با شمارش 34377493 راي تعداد آراي ايشان 587913 راي بوده است.

پاسخ اين شبهه نيز با تشريح روش تجميع داده مي شود. تا ساعت 9 تجميع براساس فرم 22 صورت گرفته و در ساعت 13 آمار بر اساس فرم شماره 28 بوده است که نتيجه ساعت 13 بر اساس فرم هاي شهرستان ها بوده است که ممکن است نتايج برخي صندوق ها در تجميع شهرستانها محاسبه نگرديده باشد .

در نهايت آراي آقاي رضايي 681851 راي بوده است اگر تعداد آراي نهايي آقاي رضايي کمتر از ساعت 9 بود اين شبهه وارد بود ليکن الان فقط ملاک شمارش تغيير يافته است و شبهه اي درباره اين موضوع مطرح نمي باشد.

 

8 - چرا در انتخابات "تقلب گسترده" شده است؟

واژه تقلب گسترده را آقاي موسوي در نامه 7 بخشي خود به شوراي نگهبان بکار برد در حالي که هيچگونه استدلالي براي اين موضوع مطرح نکرد.

در باره اين موضوع تنها به 2 جمله از آقاي موسوي و آقاي تاج زاده / از عوامل هدايت اغتشاشات کنوني و اغتشاشات سال 78 و رييس ستاد انتخابات کشور در دوره اصلاحات / اشاره مي کنيم.

مگر نه اينکه آقاي موسوي پس از انتخابات سال 65 گفته بود جابجايي راي ها و تقلب در انتخابات توسط دولت با حضور شوراي نگهبان امکان پذير نيست. پس امروز چه چيزي تغيير کرده است.

پس از انتخابات مجلس ششم زماني که بحث تقلب در انتخابات مطرح شد، تاج زاده رييس وقت ستاد انتخابات کشور گفته بود "همه حرف من اين است که بايد به راي مردم احترام گذاشت و اين بزرگترين خيانت است که چون دوستان من به مجلس نرفته اند اصل انتخابات را مخدوش اعلام کنم و راي مردم را به هيچ بگيرم".

وي همچنين تاکيد کرد خدشه دار بودن انتخابات تهران و تقلب انتخاباتي در آن هرگز پذيرفتني نيست زيرا جفا به همه مردم است.

تاج زاده که امروز دم از تخلف در انتخابات توسط ستاد انتخابات کشور مي زند، پس از انتخابات مجلس ششم در مصاحبه خود در مشهد در باره امکان تقلب توسط ستاد انتخابات کشور گفته بود به بررسي اهم وظايف ستاد انتخابات کشور به نحو مختصر مي پردازد تا معلوم شود که ستاد مذکور از لحاظ اجرايي اصولا در امر انتخابات دخالت ندارد تا بتواند مرتکب تخلف يا جرم گردد .

ستاد انتخابات کشور که با دستور وزير کشور آغاز به کار مي کند، نهادي است فاقد شخصيت حقوقي مستقل و تنها به طور موردي به عنوان يک ستاد به منظور هماهنگي و پشتيباني ستادهاي انتخابات استان ها و مراکز حوزه هاي انتخابيه فعاليت مي کند و به هيچ ترتيبي واجد مسئوليت اجرايي يا نظارتي نيست. اصلاح طلبان به مردم گفتند که اگر مشارکت در انتخابات بالاي 70 درصد باشد امکان هرگونه تقلب در آن سلب مي شود، چه شده است که امروز آنها حرف سابق خود را پس گرفته اند؟

 

 

 

تحليل صاحب نظران و کارشناسان سياسي از پروژه زيرسوال بردن صحت انتخابات

به رغم اينکه پيروزي دکتر محمود احمدي نژاد در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري خوشحالي گسترده ايرانيان را درپي داشته است ، برخي سياسي کاران هنوز نمي خواهند به راي ملت تمکين کنند و تلاش مي کنند که صحت انتخابات را زير سوال ببرند.

جمعي از صاحب نظران، نمايندگان مجلس، فعالان سياسي و دانشجويي در گفت و گو با ايرنا با بيان اينکه زير سوال بردن صحت انتخابات جفا به ملت است، تصريح کردند که برخي جريان ها با اعتراض به صحت انتخابات درپي توجيه شکست خود هستند.

 

** توجيه شکست

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد:برخي جريان ها با اعتراض به صحت انتخابات دنبال توجيه شکست خود هستند.

"محمد اسماعيل کوثري" اظهار داشت: افرادي که منافع ملي را قرباني مي کنند بدانند قرباني کردن منافع و مصالح کشور براي توجيه شکست در انتخابات قابل بخشش نيست.

وي گفت: وقتي تمامي نمايندگان شوراي نگهبان و وزارت کشور در کنار صندوق ها هستند بيان شبهه افکني کاملا غير قانوني است.

کوثري تاکيد کرد:پذيرش قواعد دموکراسي ايجاب مي کند که جريان ناکام در انتخابات براي مردم احترام بگذارد و براي توجيه شکست خود دنبال مقصر نگردد.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: آنان وقتي ديدند که نمي توانند راي مورد نظر را کسب کنند جوسازي ها را شروع کردند و عملا با اين کار به مردم بي احترامي کردند.

عضو ستاد اجرايي صندوق هاي مجلس خبرگان در فرمانداري تهران با اشاره به اينکه اعضاي ستاد کميته صيانت از آرا تهران ستاد مير حسين موسوي تخلف زيادي را امروز انجام داده اند گفت: مسئولان اين ستاد با دادن حکم به افرادي آنان را به عنوان ناظر به پاي صندوق ها مي فرستادند و مي خواستند که به نحوه اجراي انتخابات نظارت کنند.

وي اظهار داشت: آنان با اين فعاليت ها مي خواهند عمليات رواني ايجاد کنند.

 

 

** با اعتراض به صحت انتخابات منافع و مصالح کشور را قرباني مي کنند

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي و عضو فراکسيون اصولگرايان اظهار داشت: عده اي با اعتراض به صحت و سلامت انتخابات منافع ملي و مصالح کشور را قرباني مي کنند.

"فاطمه آليا" گفت: اصلاح طلبان در اين دوره تاکيد داشتند که بايد ناظرين بين المللي براي انتخابات حضور يابند که با اين کارشان عملا شعور مردم را زير سوال بردند.

وي افزود: شتاب زدگي مدعيان اصلاح طلبي در مخدوش اعلام کردن نتيجه انتخابات بيش از برگزاري آن از غير منطقي بودن و بي صداقتي آنان نشات مي گيرد.

وي تاکيد کرد: اصلاح طلبان با بيان اين مسائل در اصل پشت به نظام مي کنند و براي دلخوشي بيگانگان تلاش مي کنند.

وي با اشاره به اينکه حاميان نامزدهاي اصلاح طلب در روزهاي اخير فعاليت هاي غير قانوني بسياري انجام داده اند گفت:اين افراد به علت ناکامي هاي خود مي خواهند عملا نظام را زير سوال ببرند ولي مردم ما هميشه آگاهاند و با آنان برخورد مي کنند و امروز نيز آگاهانه رفتار مي کنند.

 

** برخي گروهها با مخدوش اعلام کردن نتيجه،مي خواهند شکست خود را پنهان کنند

نماينده مردم تهران و نايب رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت:برخي گروه ها مي خواهند با مخدوش اعلام کردن نتيجه انتخابات شکست خود و بي اقبالي مردم به آنان را پنهان کنند.

"طيبه صفايي" تاکيد کرد: دموکراسي که خود اصلاح طلبان به اصطلاح مدعي آن هستند ايجاب مي کند که آنان براي توجيه شکستشان و ناکامي در انتخابات به اقدامات غير اخلاقي رو نياورند و از بيان اين مسائل خودداري و اجتناب کنند.

وي با اشاره به اينکه مخدوش جلوه دادن انتخابات زير سوال بردن شعور و درک مردم است، اظهار داشت: اين جريان با اعتراض به صحت انتخابات در واقع شکست خود را پذيرفته اند.صفايي افزود: متاسفانه اين پروژه از مدت ها قبل از سوي اصلاح طلبان مطرح شده است و آنان سعي داشتند با بيان اين مساله ذهن مردم را مشوش کنند .

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه اصلاح طلبان مثل هميشه باز هم به شعور مردم توهين کرده اند تاکيد کرد:سياه نمايي رويه هميشگي آنان است و بيان اين گونه مسائل از سوي آنان تازگي ندارد.

عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مردم سال ها پيش به اين اصلاح طلبان نه گفتند و نشان دادند که مدت زيادي است که افکار و عقايد آنان در بينشان خواهاني ندارد.

 

** مخدوش جلوه دادن صحت انتخابات جفا به مردم است

عضو هيات علمي موسسه آموزشي_پژوهشي امام خميني(ره)در قم و دبير سياسي نشريه پرتو سخن گفت:مخدوش جلوه دادن صحت و سلامت انتخابات از سوي برخي از گروه ها جفا به مردم است.

"قاسم روانبخش" تاکيد کرد:قرباني کردن منافع و مصالح کشور براي توجيه شکست در انتخابات قابل بخشش نيست.و مردم هيچ گاه اصلاح طلبان را نمي بخشند.

وي با اشاره به اينکه امروز نمايندگان هر چهار نامزد در سر صندوق هاي راي حضور يافته اند اظهار داشت:نمايندگان هر چهار نامزد از لحظه اول صندوق خالي را مشاهده کرده اند و تا پايان نيز در کنار صندوق باقي مي مانند.

روانبخش گفت: نمايندگان نامزدها تا آخرين لحظه در کنار صندوق مي مانند و در پايان انتخابات نيز تعداد راي نامزد خود از صندوق مورد نظر را دريافت و براي ستادشان ارسال مي کنند.

وي تاکيد کرد: در اين دور انتخابات خانه احزاب نيز بحث نظارتي را در کنار نمايندگان شوراي نگهبان و وزارت کشور بر عهده دارد.

عضو هيات علمي موسسه آموزشي_پژوهشي امام خميني(ره)در قم با اشاره به اينکه اصلاح طلبان براي شکست خود در انتخابات دنبال دليل و مدرک مي گردند گفت:امروز اگر به خيابان ها برويد کاملا مشخص است که راي مردم به سمت نامزد عدالت خواه است و ديگر کار اصلاح طلبان تمام است.

وي تاکيد کرد: اصلاح طلبان فهميده اند که نگاه مردم امروز به سمت آنان نيست به همين دليل تلاش مي کنند که انتخابات را مخدوش جلوه دهند .

روانبخش با اشاره به اينکه امروز نوعي هماهنگي بين اين جريان با غربي ها در راس آنان آمريکايي ها وجود دارد اظهار داشت:امروز هماهنگي بين اين جريان ها به وضوح ديده مي شود و مردم ما نيز به اين امر کاملا واقف هستند.

 

** اعتراض به صحت انتخابات استراتژي فرار به جلو برخي گروه ها است

دبيرکل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل سراسر کشور با اشاره به برخي از شاعيات در خصوصو عدم سلامت انتخابات تاکيد کرد:اعتراض به صحت انتخابات يک استراتژي فرار به جلو براي اصلاح طلبان است.

 

"محمد محمدي مسعودي" با اشاره به اينکه گروه هاي اصلاح طلب پذيرفته اند که در انتخابات بازنده هستند، گفت: آنان مي دانند که از سوي مردم اقبالي ندارند به همين دليل با بيان اين بحث ها سعي مي کنند که شکست خود در انتخابات را کم رنگ جلوه دهند.

وي گفت:آنان با اين بحث مي خواهند شکست خود را توجيه کنند.ولي استراتژي آنان يک استراتژي سوخته است.

وي تاکيد کرد: همه آنان مي دانند که انتخابات به دليل ساختاري که دارد هيچ گاه نمي تواند مورد تقلب قرار گيرد و تقلب ناپذير است و خود اين گروه ها هم به اين مساله واقف هستند ولي اين تنها راه توجيه شکستشان است.

وي تصريح کرد:آنان با طرح اين مسائل نه تنها پايگاه خود را در ميان مردم بالا نمي برند بلکه جايگاه خود را در ميان مردم از بين مي برند.

وي با اشاره به اينکه مردم ايران با پشت سر گذاشتن انتخابات زيادي توجهي به اين فضا سازي ها ندارند، گفت:مردم اجازه نمي دهند عده اي ورشکسته سياسي با جوسيازي فضاي انتخابات را مشوش و ناآرام کنند.

 

** اعتراض به صحت انتخابات همراهي با دشمنان است

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق(ع) با محکوم کردن برخي شايعات از سوي اصلاح طلبان مبني بر عدم صحت انتخابات گفت:عده اي با اعتراض به صحت انتخابات آب به آسياب دشمن مي ريزند و با آنان همراهي مي کنند.

"محمد ثنايي فر" با اشاره به اينکه صحبت و اعتراض در خصوص سلامت انتخابات خلاف قانون است گفت: اعتراض به صحت انتخابات و صحبت هايي که اخيرا در خصوص اينکه در ايران بايد ناظر بين المللي بر صند

/ 4 نظر / 12 بازدید
کربلائی

جوانان هموطنم فرداي روزي كه در ايران كشف حجاب شد انگليسها در كنار چاه هاي نفت ايران اين نوشته را زدند .. ورود ايراني وسگ ممنوع. اينكه عمق موضوع چي بود بايد كتاب خواند دوست من نه اينكه از خودت سبز بياويزي سن كم شما وتاريخ نخواندن هايتان شما را به ماشين كوكي هائي مبدل خواهد كرد كه جز احساس وهوس كوركورانه هيچ فرايندي را درك نكنيد.تو ومنيم كه بايد بيدارتر به كشور به افراد به حاميانشان و به همه چيز دقيق شويم. چندين وچندجوان ميگويندكاش ميرحسين رئيس جمهور شود بي بي سي/ 70سال است براي با تجربه ها بي بي سي=انگليس است/هم حمايت ميكند چون سيستمي كه موسوي را اداره ميكند سازشگر است وبنفع استعمار پير .بعد كه بقيه مردم راي به اونميدهند جوان ميايد خيابان و انگليس هم يك ميليارد وششصد ميليون دلار از ثروت تورا بلوكه ميكند.چرا بنظر تو اگر توانستي اين معادله را حل كني يقين دارم موسوي را هم با عمق نگري وبيداري انتخاب كرده اي انديشه چيز مباركي است جوان . وهمان قران كه تورا خواهر تورا مادر تورا وهمچنين مرا به حجاب ميخواند به انديشه هم ميخواند موفق باشي

حسام

یا علی... حاجی جان..با اجازه..حواشی نماز جمعه رو تو وبلاگم با ذکر ماخذ و منبع نوشتم

حسین

سلام خسته نباشی با این سایت قشنگت. امروز که من این مطلب را می نویسم 22 خرداد سال 1389 است. دقیقاَ یکسال از 22خرداد سال 88 گذشته و امروز ضد انقلاب بسیار ناراحت از دست من و از دست جوانان کشورم بخطار بصیرتمان. موفق باشید...

ات

مممممممممممممممممممرگ بر ولایت فقیه