لاریجانی در دو میدان!

لاریجانی در دو میدان!

هر چند علی لاریجانی در آخرین مصاحبه خود، برنامه مجلس تحت مدیریتش را در چگونگی تعامل با دولت، برادرانه و شفاف خوانده بود اما به نظر می رسد در این برهه زمانی حساس هم لاریجانی قصد دارد سیاست ورزی شخصی و رفتار دیپلماتیک خود را از دست نداده و با یک تیر چندین نشان را هدف قرار دهد.

در حالی که بی انضباطی و رفتار خلاف قانون نامزد اصلاح طلب، کشور را در آستانه بحران قرار داده است لاریجانی با حضور در تلویزیون با سیاستی تکراری به همان اندازه که معترضان را به رفتار قانونی و آرامش فرا می خواند شورای نگهبان و دیگر نهادهای قانونی کشور مانند وزارت کشور را نیز بی نصیب نگذاشته و با کنایه ها و ایرادات خود آنان را مورد نوازش قرار می دهد.

لاریجانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفته بود: "برخی از این مناقشات به بعضی از افراد شورای نگهبان که در انتخابات موضع‌گیری کرده‌اند برمی‌گردد". این در حالی است که موسوی با وجود انعطاف بی سابقه شورای نگهبان هیچ مسئولیتی برای پیگیری قانونی مطالبات خود احساس نکرده و تنها به شبهه افکنی بیشتر می اندیشد.

با این حال، شواهد حکایت از آن دارد که اختلافات لاریجانی با احمدی نژاد که از زمان دبیری شورای عالی امنیت ملی شروع و تا امروز ادامه داشته، به این زودی ها پایان نخواهد پذیرفت. در این شرایط لاریجانی که می تواند در جایگاه ریاست خود بر مجلس شورای اسلامی نقشی موثر و میانجیگر برای حل تشنجات پدید آمده در فضای سیاسی کشور داشته باشد با ضربه ای به نعل و اشاره ای به میخ، عملا اقدام موثری در جهت آرام تر کردن فضا انجام نمی دهد.

بر اساس این گزارش، در ماه های قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم، یکی از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات از قول لاریجانی آورده بود که وی در مزاحی اعلام می کند: "در صورت رئیس جمهور شدن احمدی نژاد همه باید به بورکینافاسو برویم!". به نظر می رسد سیاستهای جانبدارانه و حمایت های پنهان و آشکار لاریجانی از میرحسین، قبل و بعد از انتخابات، بی ارتباط با بی میلی اش برای سفر به بورکینافاسو نباشد!

لاریجانی در پیگیری این سیاست خود با بهره گیری از زنجیره رسانه ای ثروتمندش (روزنامه و سایت خبر) این روزها نه تنها به فروکش کردن التهابات کمک نمی کند بلکه عملا زمینه لازم برای تحریک و شبهه افکنی نسبت به نهادهای نظام را دامن می زند.

 

 

تمسخر مخالفین،ابتکار جدیدی از یک روزنامه حرفه ای!

روزنامه خبر با مدیریت جدید، از سال گذشته با هدف تاثیرگذاری و تبلیغ کاندیدای خود در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری پا به عرصه مطبوعات کشور گذاشت.

این روزنامه ثروتمند و پر هزینه که برای علی لاریجانی رئیس مجلس هشتم فعالیت می کند، در ابتکاری بدیع، اقدام به انتشار مطالب و تیترهای تمسخرآمیز نسبت به رسانه ها و افراد مخالف عقیده خود کرده است.

 

این اقدام به همراه جعل اخبار گوناگون که از دیگر شگردهای این روزنامه می باشد، در حالی صورت می گیرد که گردانندگان آن، خود را روزنامه نخبگان کشور! می نامند.

حمایتهای تمام قد این روزنامه از اصلاح طلبان و میرحسین موسوی در ایام انتخابات و آشوبهای پس از آن که با نقد غیر اصولی و تخریبهای افراطی از دولت محمود احمدی نژاد همراه بود، در حالی صورت می گرفت که عملکرد این طیف، در سالهای گذشته در صداوسیما و با تولید برنامه هایی نظیر، هویت، چراغ و نمایش رقاصی زنان و مردان عریان در کنفرانس معروف برلین، مورد اعتراض رقبای دیروز و متحدان استراتژیک امروز آنها قرار گرفته بود.

بنا براین گزارش، گسترده شدن دایره اهانتهای این روزنامه از دولت به منتقدین عبدالله جاسبی که وی نیز از حامیان بی چون و چرای میرحسین موسوی در انتخابات بود، کنجکاوی خبرنگار جهان را به دنبال داشت.

با بررسی های اولیه مشخص شد، حسین انتظامی مدیر مسئول روزنامه خبر، که به جهت انتشارمقاله ای موهن در روزنامه جام جم از این روزنامه اخراج شده بود، از نزدیکان جاسبی(رئیس دانشگاه آزاد) می باشد و هم اکنون نیز با عنوان رئیس کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت است.

با این تفاصیل به نظر می رسد در آستانه تغییر قریب الوقوع عبدالله جاسبی از دانشگاه آزاد، تحرکات جریانات وابسته به وی که همراه با عصبیت های اهانت آمیز است افزایش یافته و لمپنیزم مطبوعاتی جای نخبه گرایی در این رسانه را گرفته است.

 

 

"لاریجانی" بالاخره تبریک گفت

رئیس مجلس شورای اسلامی عصر شنبه به نهاد ریاست جمهوری رفت تا با محمود احمدی نژاد دیدار کند. شبکه ایران:شب گذشته و نزدیک به یک هفته پس از تائید نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان ، رئیس قوه مقننه به نهاد ریاست جمهوری رفت تا انتخاب مجدد رئیس قوه مجریه توسط مردم را به وی تبریک بگوید.

این دیدار پس از آن انجام شد که نمایندگان مجلس از رئیس قوه مقننه به علت اظهارات اخیرش در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به شدت انتقاد کردند.

لاریجانی در این برنامه که با فاصله کمتر از دو روز از خطبه های تاریخی رهبر انقلاب پخش می شد ، از وزارت کشور به علت عدم صدور مجوز برای اعتراض غیرقانونی برخی هواداران نامزدهای شکست خورده انتقاد کرده بود.

این در حالیست که رهبر معظم انقلاب در خطبه های روز قبل خود تاکید کرده بودند که هرگونه اعتراض احتمالی به نتیجه انتخابات لازم است تا از رویه های قانونی دنبال شود.

ایشان با تعبیر از تجمعات اعتراضی به "اردوکشی خیابانی"، آن را از هرکدام از اطراف رقابت انتخاباتی غیرقابل قبول خوانده بودند: "انتخابات براى این است که همه‏ى اختلافها سر صندوق رأى حل و فصل بشود. باید در صندوقهاى رأى معلوم بشود که مردم چى میخواهند، چى نمیخواهند؛ نه در کف خیابانها. اگر قرار باشد بعد از هر انتخاباتى آنهائى که رأى نیاوردند، اردوکشى خیابانى بکنند، طرفدارانشان را بکشند به خیابان؛ بعد آنهائى که رأى آورده‏اند هم، در جواب آنها، اردوکشى کنند، بکشند به خیابان، پس چرا انتخابات انجام گرفت؟"

 

/ 0 نظر / 10 بازدید