آیت الله خاتمی : هرگز تند بادهای توطئه‌ نمی‌توانند به نظام اسلامی آسیب برسانند

آیت الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

هرگز تند بادهای توطئه‌ نمی‌توانند به نظام اسلامی آسیب برسانند

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره فرارسیدن سوم شعبان روز میلاد امام حسین و روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرزند مبارک انقلاب است که از آغاز تا کنون بازوی توانای ملت و نیز رهرو صادق راه ولایت بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به ولادت حضرت ابوالفضل عباس که به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است، اظهار داشت: جانبازان شهیدان زنده‌ای هستند که شناسنامه‌ انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند.

آیت الله خاتمی با تسلیت به جان باختگان سانحه هوایی تهران - ایروان از این حادثه به عنوان داغ ملی یاد و برای بازماندگان این سانحه هوایی از درگاه خداوند طلب صبر کرد.

وی در ادامه با اشاره به به سی امین سالگرد نماز جمعه، نماز جمعه را تریبون افتخار آفرین نظام اسلامی عنوان و گفت: از اولین نماز جمعه‌ای که به امامت مرحوم آیت الله طالقانی برگزار شد، همواره نماز جمعه تریبون روشنگری، اطلاع رسانی معارف، افشای توطئه‌های دشمنان و نیز خدمت به نظام اسلامی بوده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به تحلیل خود از مسائل داخلی و نیز خارجی پرداخت و با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موجب شد تا دین در دنیا زنده شود، اظهار داشت: در حالی که پیش از انقلاب دین را افیون توده‌ها می‌خواندند و آن را منزوی می‌پنداشتند دین با پیروزی انقلاب اسلامی قدرتمندانه به صحنه آمد و ظرفیت خود را به خوبی نشان داد و نظامی مستکبر را که از حمایت قدرت‌های سلطه گر برخوردار بود را سرنگون کرد.

 

* هرگز تند بادهای توطئه‌ نمی‌توانند به نظام اسلامی آسیب برسانند

 

وی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی در این 30 سال ده‌ها توطئه علیه خود را به فضل خدا پشت سر گذاشته است، افزود: امروز نظام اسلامی ایران شجره طیبه تنومندی است که هرگز تند باد ها نمی‌توانند به آن آسیب برسانند؛ چه برسد به امواج های سطحی که این نظام آنها را به راحتی پشت سر خواهد گذاشت.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه بصیرت ابعاد مختلفی همچون دشمن شناسی دارد، تاکید کرد: مادامی که انسان ببیند دشمن کدام قسمت را هدف قرار گرفته است، سعادتمند است و هرگز در فتنه‌ها صراط مستقیم را گم نمی‌کند.

وی با اشاره به فرمایشی از حضرت امیر المومنین علی (ع) مبنی بر اینکه "در زمان فتنه حق و باطل به هم نزدیک شده و باطل لباس حق را بر تن می‌کند "، خاطرنشان کرد: در چنین فضایی تنها بصیرت است که به کمک انسان می‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر از دید بصیرت به رخدادهای اخیر نگاه کنیم درمی یابیم دشمن کدام قسمت‌های انقلاب را هدف قرار داده است، ابراز داشت: ستون خیمه انقلاب اسلامی ولایت فقیه است و برای ملت ما اصلی ترین سرمایه محسوب می‌شود.

وی با یادآوری این مطلب که انقلاب اسلامی از ولایت فقیه برخواست، تاکید کرد: طی یکی دو ماه اخیر هجمه‌های علیه این اصل انقلاب وارد شده که معتقدند آتش بیاری این معرکه از سوی خارج است و عده‌ای در داخل ناآگاه یا به صورت مغرضانه به آن کمک می‌کنند. اما این عده باید بدانند که ولایت فقیه برای ملت ما یک اصل است.

 

*مردم تا آخرین قطره خون خود پای ولایت فقیه ایستاده‌اند

 

آیت الله خاتمی با بیان اینکه افرادی هستند که نمی‌خواهند ولایت فقیه این فصل الخطاب را بپذیرند و به فرموده های رهبر معظم انقلاب تمکین کنند، اظهار داشت: این عده رهبری را جناحی معرفی کرده و گاه حرف‌های نامناسبی را در این باره می‌زنند.اما باید بدانند که مردم ما تا آخرین نفس و قطره خون پای ولایت فقیه ایستاده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما هم اصل ولایت فقیه و هم مصداق آن را دوست دارند، گفت که مردم همان عشقی که به امام خمینی (ره) داشتند امروز یک جا نثار رهبر معظم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه از برخی از جلسات خصوصی هتاکی و توطئه به ولایت با خبریم خطاب به این دسته از افراد گفت: که در برابر موج ملت ایران توان ایستادگی ندارید.

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز فرهنگ استکبار ستیزی ملت ایران که زیر بنای قرآنی و دینی را دارد هدف گرفته است، اظهار داشت: امام فرهنگ ضد استکباری را تبیین و در جان ملت ایران نهادینه کردند. اما متاسفانه طی یکی دو ماه گذشته این فرهنگ مورد هجمه قرار گرفته و عده‌ای قبح ارتباط با بیگانه را خدشه دار کردند تا جایی که در جایی گفته‌اند "برای پیروزی نیازمند شوک اجتماعی و نیز شوک خارجی هستیم " یعنی این افراد علنا خواستار حمایت رسانه‌های بیگانه از اغتشاشگران هستند.

 

*بیش از 100 بار تماس با سفارتخانه‌های بیگانه از سوی برخی از ستادهای انتخاباتی

 

آیت الله خاتمی با اشاره به اظهارات وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه طی یکی دو ماه اخیر از برخی از ستادهای انتخاباتی بیش از 100 بار با سفارتخانه‌های بیگانگان از جمله انگلیس تماس گرفته شده است خطاب به این افراد تاکید کرد: با چه هدفی با بیگانگان و انگلیس تماس گرفته‌اید؛ انگلیسی که پیر خرفت استعمار است و ملت ایران جز حیله چیزی از آن به یاد نمی‌آوردند.

وی با اشاره به تماس برخی از وابستگان گروه‌های سیاسی قبل از انتخابات با آمریکا و درخواست آنان مبنی بر ارتباط با ایران پس از دولت احمدی نژاد، گفت: ارتباط با آمریکا چه تحفه‌ای است که به دنبال آن هستید؛ آمریکا همواره به دنبال منافع خود بوده است از این رو به ملت ایران فکر کنید.

"به آن دسته از افرادی که در این زمینه خیالاتی شده اند می‌گویم که دست از راه خود برداشته و به راه عزت مند همراهی با ملت ایران بپوندید. "

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه وحدت ملت جزو آن قسمت‌های است که دشمن آن را هدف گرفته است یاد آور شد که وحدت ملت همواره مورد سفارش مکرر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و باید آن را حفظ کرد.

وی ادامه داد: همه کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند جزو وفاداران به انقلاب اسلامی هستند.

آیت الله خاتمی همچنین با بیان اینکه دشمن امنیت کشور را نیز هدف قرار داده است، به فرمایش اخیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "هر فردی با هر عنوانی اگر بخواهد جامعه را به سوی ناامنی سوق دهد از سوی ملت ایران منفور می‌شود " اشاره کرد و گفت: دشمن در این زمینه ناکام است اما امنیت امر مهمی است که مبنای هر توسعه‌ای در کشور است از رو است که اسلام به امنیت بها می‌دهد و کسانی که آدم می‌کشند و در جامعه ایجاد رعب می‌کنند، به عنوان مفسد فی الارض و محارب می‌داند و باید به اشد مجازات برسند.

وی با اشاره به انعکاس وارونه و شیطنت‌ آمیز سخنان خود در رسانه‌های غربی، اظهار داشت: برخی از مطبوعات دروغ گوی غربی از جانب بنده تیتر کرده‌اند معترضین به نظام محاربند در حالی که من نگفتم که معترضین محاربند بلکه گفتم آنهایی که آدم می‌کشند و با عنوان سلاح به جان ملت می‌افتند محارب هستند و باید با آنان برخورد شود.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه اقتدار جزئی از حاکمیت نظام اسلامی خاطر نشان کرد: نظام اسلامی ما مقتدر است و اقتدار خود را در راه خدمت به ملت قرار داده برخی متاسفانه این اقتدار را زیر سوال برده و قصد ضربه زدن به آن را دارند که البته ناکام‌اند.

 

* آیا همه پرسی 40 ملیونی مردم را ندیدید؟

 

وی با بیان اینکه برخی بنا دارند تا 4 سال دیگر اختلافات را در کشور حفظ کنند به اقدامات اختلاف انگیزانه این دسته از افراد اشاره کرد و اظهار داشت: یک روز این افراد خواستار ابطال انتخابات بودند و روز دیگر سراغ همپرسی مردمی برای مشروعیت دولت می‌روند؛ که باید به آنان گفت آیا خوابید و همه‌پرسی 40 میلونی که مردم آن را رقم زدند و با 24 و نیم میلیون رای رئیس جمهور خود را برگزیدند را ندیدید؟

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: این دسته از افراد می‌خواهند 4 سال بگویند که دولت غیر مشروع است در حالی که این دولت، دولت منتخب است و با تنفیذ رهبر معظم انقلاب مشروعیت قانون و شرعی خواهد یافت و ملت حامی آن خواهند بود.

وی در عین حال افزود: معنای مشروعیت و حتی حمایت بی عیب و نقص بودن دولت نیست و ما هیچ وقت نگفته‌ایم که کاندیداهای اصلح بی عیب است.

 

* از سر علاقه به رئیس جمهور خواستار تجدید نظر وی به انتصاب معاون اولش هستیم

 

وی با تاکید بر اینکه انتقاد هدیه خدایی اضافه کرد: ما این دولت را مشروع می‌دانیم و از آن حمایت می‌کنیم اما از سر دلسوزی و علاقه‌ای که به رئیس جمهور داریم خواستار آن هستیم که وی در انتصاب معاون اول خود تجدید نظر کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ای کاش رئیس جمهور نقد دوستانه دوستانش را می‌پذیرفت؛ خواسته آنان نه از روی سهم و نه از روی امتیاز است بلکه ما خیر وی را می‌خواهیم و خواستار آنیم که رئیس جمهور مقتدر و محبوب بماند و کار به جایی نمی‌رسد که رهبر معظم انقلاب در این زمینه اظهار نظر کنند. اما حال که ایشان در این خصوص اظهار نظر کرده اند باید در اسرع وقت به نظر رهبری تمکین کنند چرا که مشروعیت همه در نظام اسلامی ایران با ولی فقیه است.

وی تاکید کرد: با حسن ظنی که از رئیس جمهور داریم امیدواریم که وی در اسرع وقت نسبت به تامین اظهار نظر رهبری اقدامات لازم را انجام دهیم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه دشمن اعتماد مردم به نظام اسلامی را که سرمایه بزرگ است هدف گرفته است اظهارات برخی از افراد مبنی بر تقلب در انتخابات را در راستای بی اعتماد کردن به نظام بر شمرد و گفت: در این هدف دشمنان و این افراد ناکام هستند چرا که مردم به نظامشان وفادار هستند.

خطیب نماز جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش به شهادت یک زن محجبه مسلمان در دادگاه آلمان اشاره کرد و گفت: این زن محجبه مسلمان در مقابل دیدگان همگان پلیس با 18 ضربه چاقو به شهادت می‌رسد که سایت های غربی تصاویر این زن را سانسور می‌کنند. در حالی که در این طرف خانمی در اغتشاشات با برنامه خود آنان کشته می‌شود و تمامی رسانه های غربی آن را پوشش می‌دهند از این رو اقدامات غربی ها در زمینه حقوق بشر و آزادی مطبوعات دروغی بیش نیست و از این حربه ها برای فشار بر ملت‌ها استفاده می‌کنند.

 

 

 

/ 0 نظر / 17 بازدید