تضعيف ايران قبل از مذاكره؛ هدف آمريكا از حوادث اخير انتخاباتي

مركز مطالعات الجزيره در همايش بررسي تحولات ايران

تضعيف ايران قبل از مذاكره؛

هدف آمريكا از حوادث اخير انتخاباتي

مركز مطالعاتي الجزيره قطر در همايشي با حضور برخي كارشناسان تحولات اخير انتخاباتي ايران را بررسي و ضمن اعلام اينكه ايران تثبيت جايگاه بين‌المللي خود را ادامه خواهد داد اعلام كرد كه آمريكا در حوادث اخير انتخاباتي در پي تضعيف ايران پيش از آغاز مذاكره با آن بود.

مركز مطالعاتي الجزيره قطر همايشي را با حضور شماري از كارشناسان مسائل منطقه و ايران، برگزار و در آن مسائل انتخاباتي و تحولات پس از انتخابات دهم رياست جمهوري را بررسي كرد.

بنا بر اين گزارش، در اين همايش افرادي سرشناس مانند "فهمي هويدي " نويسنده و تحليلگر عرب و "ميشل نوفل " كارشناس مسائل ايران حضور داشتند.

الجزيره در اين گزارش افزود كه در كنار كارشناسان فوق افرادي ايراني نيز مانند "ماشاء الله شمس‌الواعظين " و "علي اصغر محمدي سيجاني " از تحليلگران مسائل سياسي در اين همايش حضور داشتند.

فهمي هويدي با اشاره به حوادث پس از برگزاري انتخابات، آن را عليه نظام جمهوري اسلامي ندانست و اعلام كرد كه در هر حال اين حوادث در چارچوب نظام ايران است و نه عليه آن.

اين تحليلگر خبره عرب‌زبان با اعلام اينكه جريان‌هاي سياسي ايران [اصلاح‌طلب و اصولگراها] درباره موضوع آزادي اختلاف نظر داشتند، افزود كه جريان اصلاح‌طلب و اصولگرا با حفظ اصول و ارزش‌هاي انقلاب در انتخابات فعاليت كردند.

هويدي با رد لطمه خوردن وجهه بين‌المللي ايران در حوادث پس از انتخابات تاكيد كرد كه ايران تثبيت و تحكيم جايگاه بين‌المللي خود را همچنان ادامه خواهد داد.

محمدي سيجاني نيز در اين خصوص گفت كه وي نيز با فهمي هويدي در اين خصوص كه ايران تحكيم موقعيت بين‌المللي خود را ادامه خواهد داد، موافق است و افزود كه واشنگتن در پي اين بود تا پيش از آغاز مذاكره [با تهران]، ايران را تضعيف كند و بدين ترتيب، برنامه‌هاي خاص خود را در منطقه بر تهران تحميل كند.

/ 0 نظر / 6 بازدید