سخنان مقام معظم رهبری در 15 تير 1388 و بازتاب آن

سخنان مقام معظم رهبری در 13 رجب 1430 / دوشنبه 15 تير 1388 / Jul 06 2009 ؛ و بازتاب آن

 

اخطار شديد رهبر معظم انقلاب به دولت هاي غربي؛

مراقب رفتار خصمانه خود باشيد

در خجسته سالروز ميلاد مولي الموحدين علي ابن ابيطالب (ع)، حسينيه امام خميني (ره) امروز صحنه جلوه هاي زيبايي از عشق و شور ايماني هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم از سراسر کشور بود که با ذکر يا علي به مقام ولايت ابراز ارادت کردند.

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار با اشاره به اهتمام ويژه حضرت علي (ع) براي استقرار عدالت و حفظ وحدت در جامعه اسلامي، مهمترين نياز کنوني دنياي اسلام و به ويژه ملت ايران را اتحاد کلمه و هوشياري در قبال توطئه دشمنان براي ايجاد اختلاف دانستند و ضمن اخطار شديد به سران برخي دولت هاي غربي در خصوص واکنش ملت و دولت ايران به دخالت هاي آشکار آنان در قضاياي اخير تاکيد کردند: شکرگزاري حرکت عظيم و با شکوه ملت ايران در 22 خرداد و حضور نزديک به 40 ميليوني مردم در پاي صندوق هاي راي، حفظ وحدت، مهرباني، نگاه مشفقانه، نشاط و تداوم حرکت انقلابي در ميان مردم و نخبگان و اشتباه نگرفتن دوست و دشمن است.

ايشان با اشاره به نقش اسلام و انقلاب اسلامي در اتحاد و يکپارچگي ملت ايران، لزوم حفظ وحدت و همدلي را يادآور شدند و تاکيد کردند: انتخابات پرشور 22 خرداد که با مشارکت بي نظير 85 درصدي مردم همراه بود، نشان داد که انقلاب اسلامي بعد از گذشت 30 سال توانايي اين گونه به صحنه آوردن مردم را دارد، بنابراين دشمنان دست بکار شدند تا ميان مردم ايجاد اختلاف کنند که تا حدي هم موفق شدند، ولي ملت بايد اين توطئه را خنثي کند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به به سياست روشن نظام جمهوري اسلامي که رقابت نامزدهاي رياست جمهوري را رقابتي درون خانوادگي مي داند، افزودند: گاهي ممکن است اين رقابت داخل خانواده به عصبانيت هم کشيده شود، اما اين مساله ربطي به بيگانگان ندارد.

حضرت آيت الله خامنه اي هدف دشمنان از ورود به مسايل داخلي کشور را ايجاد اختلاف و دودستگي دانستند و خاطر نشان کردند: برخي از سران کشورهاي غربي در سطح رييس جمهوري، نخست وزير و وزير خارجه، در مسايل داخلي ملت ايران که به آنها ارتباطي نداشت، صراحتا دخالت کردند و بعد هم گفتند که در مسايل ايران دخالت نمي کنند، در حالي که آنها ضمن تشويق به اغتشاش گري، مردم ايران را اغتشاش گر معرفي کردند.

ايشان با تاکيد به اينکه اغتشاش گر همان عده معدودي هستند که از بودجه تصويب شده برخي دولت هاي غربي استفاده مي کنند، افزودند: اينکه عده اي نامزد مورد نظرشان راي نياورد و احساس افسردگي و ناراحتي کنند، طبيعي است و معناي اين مساله، اغتشاش گري نيست، زيرا بر اساس نتيجه انتخابات، اکثريت و اقليتي در کشور است و قواعدي وجود دارد، بنابراين معرفي مردم ايران در رسانه هاي آمريکايي و اروپايي تحت سلطه صهيونيست ها به عنوان اغتشاش گر، اهانت به ملت است.

رهبر انقلاب اسلامي با اخطار شديد به سران برخي دولت هاي غربي تاکيد کردند: اين دولت ها بايد مراقب اظهارات و رفتار خصمانه خود باشند، زيرا ملت ايران عکس العمل نشان خواهد داد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: ما اظهارات و رفتارهاي مداخله جويانه اين دولت ها را محاسبه خواهيم کرد و قطعا در آينده روابط جمهوري اسلامي ايران با آنها تاثير منفي خواهد داشت.

ايشان ملت ايران را ملتي مقتدر و نظام اسلامي را ريشه دار و تثبيت شده دانستند و تاکيد کردند: اگر مسوولين جمهوري اسلامي با يکديگر اختلافاتي هم داشته باشند، در ايستادگي در مقابل دشمن و در حفظ استقلال کشور با يکديگر يک کلام هستند و دشمن بداند که نخواهد توانست ميان ملت ايران انشقاق ايجاد کند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان کردند: همه سران کشورهاي استکباري بدانند، هنگامي که پاي دشمنان به ميان بيايد، ملت ايران با وجود برخي اختلاف سليقه ها، در مقابل دشمنان متحد و مشتي واحد عليه آنها مي شوند.

حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري تجربه 30 ساله ملت ايران از دشمني ها و توطئه هاي بيگانگان، خطاب به برخي کشورهاي غربي افزودند: تصور نکنيد که اگر شما از يک جرياني به خيال خود دفاع کرديد و يا اسم برخي افراد را آورديد، آن جريان به شما متمايل خواهد شد. ابدا چنين اتفاقي نخواهد افتاد، زيرا دروغ گويي شما براي ملت ايران آشکار است و آنان مي دانند که هدف شما ايجاد بدبيني ميان مردم و نخبگان و ادامه کينه ورزي نسبت به نظام اسلامي است.

ايشان با تاکيد به اينکه آرزو و خواب آشفته و باطل برخي کشورهاي استکباري، از بين رفتن نظام اسلامي مستقل و مقاوم در مقابل زورگويي هاي آنها است، خاطر نشان کردند: حمايت دولت هاي غربي از برخي افراد و يا مخالفت آنها با برخي ديگر، همه فريب است زيرا از نظر آنها هر کسي که به نظام اسلامي، قانون اساسي و آرمان هاي ملت ايران پايبند باشد، دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: 30 سال تجربه ايستادگي نظام اسلامي و تودهني ملت ايران به سران زورگو و متجاوز، هنوز برخي کشورهاي غربي را بيدار نکرده است و همچنان به اين کشور و ملت طمع دارند در حالي که آنها اشتباه مي کنند و نتيجه اين اشتباه خود را خواهند ديد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به برخي دنباله هاي دستگاه هاي تبليغاتي مخرب و معاند با نظام جمهوري اسلامي افزودند: چنين دنباله هايي همواره در سال هاي گذشته نيز وجود داشته اند، اما اين افراد بدانند که دشمنان و گرگ هاي درنده، از اين دنباله ها تا آنجا که منافع شان اقتضاء کند، استفاده و بعد اين افراد را همچون دستمالي به گوشه اي پرت خواهند کرد.

ايشان، حفظ هوشياري و شناخت صحيح دوست و دشمن را يادآور شدند و تاکيد کردند: اين معدود دنباله هاي فريب خورده، علامت هاي غلطي مي دهند که دشمنان نيز فريب اين علامت ها را مي خورند، اما مردم و نخبگان و همه جناح ها بايد مراقب باشند تا دوست و دشمن را اشتباه نگيرند و رفتاري را که بايد با دشمن داشته باشند، با دوست انجام ندهند.

رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر لزوم جدا کردن حساب اخلال گران به امنيت مردم از ساير افراد، افزودند: نظام اسلامي بر اساس وظيفه خود با کساني که زندگي و آسايش مردم را به هم مي زنند و جوان ها را تهديد مي کنند، برخورد خواهد کرد، اما مبادا دشمن را با دوست اشتباه بگيريم و دوست را به خاطر يک خطا، دشمن به حساب بياوريم.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان کردند: از آن طرف عده اي هم، بايد مراقب باشند تا دشمن معاند را دوست تصور نکنند و فريب حرف هاي او را نخورند.

ايشان تاکيد کردند:‌ هر فتنه اي، در مقابل حق و در مقابل ملتي هوشيار از بين خواهد رفت و به لطف خداوند فتنه هايي که دشمن در قضاياي اخير به آنها اميد بسته بود، تمام شد.

رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد به اين که آنچه بعد از پايان فتنه و گرد و غبارهاي ناشي از آن باقي مي ماند، متن و اصل قضيه است، خاطر نشان کردند:‌ حقيقت اصيل و ماندگار، همان انتخابات پرشکوه و با حضور نزديک به 40 ميليون نفر از ملت ايران و ابراز اعتماد آنان به نظام اسلامي بعد از گذشت 30 سال و انتخاب يک رييس جمهوري با بيش از 24 ميليون راي است.

حضرت آيت الله خامنه اي لزوم شکرگزاري و قدرشناسي اين نعمت بزرگ را از جانب مسوولان و همچنين مردم يادآور شدند و افزودند: وظيفه مسوولان و رييس جمهوري منتخب در برابر اين اقبال مردمي، خدمت کامل و جامع براي حل مشکلات مردم و تلاش به منظور پيشبرد کشور و حفظ اتحاد ملت بزرگ ايران است.

ايشان در خصوص وظيفه مردم نيز تاکيد کردند: ملت ايران هم بايد در جهت مخالف خواست دشمن که همان حفظ وحدت، هوشياري، نگاه محبت آميز و مشفقانه، نشاط و تداوم حرکت انقلابي است، حرکت کنند که قطعا موجب خرسندي حضرت ولي عصر (عج) خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به جايگاه و مقام حضرت علي (ع) در نزد پيامبر اکرم (ص)، زندگي اميرالمومنين (ع) را الگوي عالي تربيت اسلامي و حاوي درس هاي فراوان براي سعادت و کمال امت اسلامي خواندند و افزودند: از جمله درس هاي زندگي آن امام عظيم الشان، حق طلبي ايشان براي استقرار عدالت و حفط وحدت در جامعه اسلامي است که در اين راه مجاهدت ها و آزمون هاي دشواري را تحمل کردند و حتي در برخي موارد به خاطر مصالح اسلام از حق خود نيز چشم پوشي کردند.

حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري مجدد تلاش دشمنان براي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و رودرو قرار دادن شيعه و سني خاطر نشان کردند: دنياي اسلام با توجه به نيازها و اهداف بزرگ خود، امروز بيش از پيش نيازمند اتحاد کلمه است و اگر مسلمانان وحدت را حفظ کنند، دشمنان نخواهند توانست از ضعف آنان براي رسيدن به مقاصد خود استفاده کنند.

در اين ديدار جمعي از دانشجويان دانشگاه علوم قضايي، ائمه جماعات تهران، بسيجيان و خانواده هاي معظم شهدا از شهرهاي مشهد، اهواز، بوشهر، سنندج، ورامين، مهريز، انار، مبارکه، هرمز، نجف آباد، کاشان، اراک، شهرري و سبزوار حضور داشتند.

 

 

 

بيانات مقام معظم رهبري در صدر رسانه‌هاي جهان قرار گرفت

اظهارات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران به خصوص آن بخش از سخنان ايشان كه در آن به سران برخي دولتهاي غربي اخطار داده بودند، بازتاب وسيعي در رسانه‌هاي منطقه و جهان داشته است.

خبرگزاري فرانسه در خبر فوري اظهارات مقام معظم رهبري را بازتاب داده و خبر خود در اين باره را با اين تيتر آورد كه " رهبر ايران به غرب درباره دخالت در امور داخلي اين كشور هشدار داد ".

اين خبرگزاري به اين فراز از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران اشاره كرده كه فرمودند: همه سران كشورهاي استكباري بدانند، هنگامي كه پاي دشمنان به ميان بيايد، ملت ايران با وجود برخي اختلاف سليقه‌ها، در مقابل دشمنان متحد و مشتي واحد عليه آنها مي‌شوند.

خبرگزاري فرانسه همچنين نوشت آيت الله خامنه‌‌اي همچنين به سران كشورهايي كه به دنبال استفاده از اوضاع در ايران هستند هشدار داد كه تصور اشتباه نكنند و ملت ايران پاسخ آنها را خواهد داد.

خبرگزاري فرانسه نوشت ايران كشورهاي غربي به ويژه آمريكا و انگليس را متهم مي‌كند كه در جريان آشوب‌هاي اخير پس از انتخابات درصدد ايجاد بي‌ثباتي در ايران بوده‌اند.

اين خبرگزاري همچنين گزارش داد كه آيت الله خامنه‌اي گفت رفتار دولت‌هايي را كه در امور ايران دخالت مي‌كنند ارزيابي مي‌كنند و قطعا رفتار آنها تاثير منفي بر آينده روابط جمهوري اسلامي با آنها دارد.

خبرگزاري رويترز نيز از ديگر خبرگزاري‌هاي غربي بود كه سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران را انعكاس داد.

اين خبرگزاري با اين تيتر كه "آيت الله خامنه‌اي به غرب درباره دخالت در امور ايران هشدار داد "، نوشت: رهبر جمهوري اسلامي ايران گفت انتخابات گامي بزرگ بوده و دشمنان به دنبال ايجاد نزاع بين ايرانيان هستند و علت دخالت دشمنان در اين امر چيست؟

پايگاه خبري "المنار " با چاپ تصويري از رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران سخنان ايشان را تيتر يك خبر خود برگزيد و به نقل از ايشان با اين تيتر نوشت: "امام سيد علي خامنه‌اي به غرب درباره دخالت در امور ايران هشدار داد ".

المنار نوشت: امام خامنه‌اي امروز دوشنبه به سران كشورهاي غربي هشدار داد كه تهران با دخالت خارجي در امور داخلي‌اش به شدت برخورد مي‌كند.

خبرگزاري "سانا " سوريه نيز به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران پرداخت و با اين تيتر نوشت:‌رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره دخالت غرب در امور داخلي ايران هشدار و قول داد پاسخ قاطع و كوبنده به آن داده خواهد شد "

روزنامه صهيونيستي "يديعوت آحارونوت " نيز در گزارشي سخنان مقام معظم رهبري را منتشر كرد.اين روزنامه صهيونيستي هشدار مقام معظم رهبري به غربي‌ها در مورد دخالت در امور ايران را تيتر اين گزارش خود قرار داد.

پايگاه خبري "محيط " نيز با چاپ تصاويري بزرگ از رهبر معظم انقلاب اسلامي با اين تيتر نوشت: "آيت الله خامنه‌اي هشدار داد: تهران پاسخ كساني را كه در امورش دخالت مي‌كنند كوبنده خواهد داد.

پايگاه خبري "لبنان الان " و ايلاف نيز به پوشش اظهارات امروز مقام معظم رهبري پرداختند كه انعكاس سخنان ايشان در رسانه‌هاي منطقه و جهان همچنان ادامه دارد.

 

بازتاب گسترده هشدار رهبر انقلاب به دولتهاي غربي در رسانه هاي ترکيه

هشدار آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي به رهبران برخي از دولتهاي غربي در مورد عدم مداخله به امور داخلي ايران در رسانه هاي ترکيه بازتاب گسترده دارد.

خبرگزاريها ، شبکه هاي تلويزيوني و پايگاه هاي اطلاع رساني ترکيه روز دوشنبه بيانات آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي را تحت عناويني از قبيل "هشدار به غرب " ، "در امور ايران دخالت نکنيد" و " اخطار شديد ايران به سران غرب "منتشر کردند.

آناتولي خبرگزاري ملي ترکيه نوشت : رهبر عالي ايران با اخطار شديد به سران برخي دولتهاي غربي گفت : اين دولتها بايد مراقب اظهارات و رفتار خصمانه خود باشند زيرا ملت ايران عکس العمل نشان خواهد داد.

آناتولي افزود: آيت الله خامنه اي افزود : ما اظهارات و رفتارهاي مداخله جويانه اين دولتها را محاسبه خواهيم کرد و اين گونه موارد در آينده روابط ايران با آنها تاثير منفي خواهد داشت.

پايگاه اينترنتي روزنامه اسلامگراي "ملي گازته " نيز در گزارشي در اين مورد نوشت : آيت الله خامنه اي ملت ايران را ملتي مقتدر و نظام اسلامي را مستحکم ارزيابي کرد و افزود: اگر مسئولين جمهوري اسلامي با يکديگر اختلافاتي هم داشته باشند، در مقابل دشمن، و در حفظ استقلال کشور با يکديگر يک کلام هستند و دشمن بداند که نخواهد توانست ميان ملت ايران تفرقه ايجاد کند.

پايگاه اينترنتي " سون دقيقه " اين خبر را تحت عنوان " ايران در مورد پرهيز به امور داخلي خود به غرب هشدار داد" منتشر کرد و افزود : رهبر ايران به سران کشورهاي غرب هشدار داد ، هنگامي که پاي دشمنان به ميان بيايد، ملت ايران به رغم برخي اختلاف سليقه ها ، در مقابل دشمنان متحد مي شوند.

 

 

بازتاب هشدار رهبر معظم انقلاب به غرب در خبرگزاري آلمان

خبرگزاري"د پ آ" آلمان سخنان امروز مقام معظم رهبري در ديدار با اقشار مختلف مردم درخجسته سالروز ميلاد امام علي (ع) را با عنوان "هشدار رهبر ايران به غرب نسبت به تاثير منفي مداخله در امور ايران "بازتاب داد.

اين خبرگزاري دراين باره نوشت:"آيت الله سيد علي خامنه اي"روز دوشنبه به دولت هاي مشخصي در غرب نسبت به دخالت در امور داخلي ايران هشدار داد."

به نوشته اين خبرگزاري، رهبر ايران با اشاره به اينکه مواضع غرب تاثير منفي بر روابط آتي خواهد گذاشت، افزود:"به سران بعضي از دولت هاي غربي که سعي در سوء استفاده از يک موضوع صرفا داخلي دارند، هشدار مي دهيم و ما نسبت به آن واکنش نشان خواهيم داد.

خبرگزاري آلمان در ادامه آورده است: وزارت خارجه ايران و مجلس شوراي اسلامي درحال ارزيابي رابطه ديپلماتيک با کشورهايي که نتايج انتخابات 22خرداد را به رسميت نشناختند، مي باشند.

اين خبرگزاري افزود:کشورهاي بريتانيا،فرانسه وآلمان بصورت خاص به دليل حمايت از کساني که دولت ايران آنان را اغتشاشگر مي خواند،مورد توجه دستگاه سياسي ايران قرار گرفته اند.

 

 

فرانس پرس: رهبر ايران به رهبران کشورهاي غربي هشدار داد

"خبرگزاري فرانسه" از "تهران"گزارش داد: آيت الله "علي خامنه اي "رهبر ايران امروز(دوشنبه) به رهبران غربي در واکنش به "مداخله" آنان در امورداخلي ايران هشدار داد.

اين رسانه غربي افزود: ايشان در يک سخنراني تلويزيوني گفت: رهبران کشورهاي متکبر و مداخله کنندگان در امور جمهوري اسلامي ايران، بايد بدانند مردم ايران اگر خودشان مشکلاتي هم داشته باشند، درمقابل شما دشمنان، مشت محکمي عليه شما خواهند بود. ملت ايران به رهبران کشورهايي که تلاش مي کنند تا از اين وضعيت استفاده کنند هشدار مي دهد آگاه باشند که مردم ايران واکنش نشان خواهند داد.

فرانس پرس افزود: به دنبال انتخابات رياست جمهوري ،ايران غرب به ويژه انگليس و آمريکا را به تلاش براي بي ثبات کردن ايران متهم کرده است.

 

 

 

/ 3 نظر / 44 بازدید
منتظر صبح ظهور

سلام.... با اجازه شما رو لینک میکنم..... به امید صبح ظهور... یا علی.

الف.سین

ببین من یه بچه مسلمونم که خونمون خیابون آزادیه یعنی مرفه بی درد و شکم سیر نیستم! دو هفته با بدبختی و در یک وضعیت حکومت نظامی از دانشگاه رفتم خونه. دو هفته دیدم که مردم تو خیابون بودن آره مردم نه سی آی ای بود نه انگلیسی نه هیشکی فقط مردم عادی!! دو هفته اخبار رسانه ی ملی رو گوش می کردم و فکر می کردم داره از آشوبهای کامبوج میگه نه همینی که می بینمش!! تا دیروز پشت آقایون نماز می خوندم ولی حالا باید بگم یکی منو قانع کنه چه فرقی با حکومت شاه داریم اگه با چماق رو کاریم؟! میخای باور کن میخای نکن من هنوزم واقعا به جمهوری اسلامی ایمان دارم ولی می ترسم که چرا که دارین با این اسم مقدس مردم رو دین زده میکنین. شماها فکر میکنید چرا اینقدر انحرافات اخلاقی داره زیاد و زیادتر میشه؟!؟! بخدا حکومت در این زمینه متهم ردیف اوله! به امید سرافرازی و محبوبیت دوباره جمهوری اسلامی در ایران عزیز

ضد اسلام حقیقی‌

اهانت به امام خمینی اهانت به اسلام است اما برای اولین بار دشمن اسلام کفار و کمونیستها و صهیونیست‌ها و غیره نیستند. الحمد لله دشمنان اسلام همین ایرانیان مسلمان خودمان هستند. مرحبا به امام خامنه‌ای و جناب احمدی‌نژاد دیگر احتیاج به ضد اسلامی خارجی‌ نداریم و مثل خودرو در همین کشور عزیزمان ضد اسلامی تولید می‌کنیم. هرچقدر احمدی‌نژاد و خامنه‌ای بگن باز هم خودشان دو تا مخترع و تولید کننده ضد اسلامند.مرحبا مرحبا . خامنه‌ای و احمدی‌نژاد نباید به هیچ وجه اسم آیت‌الله عزیز امام خمینی را به زبان ببرند و اسم این روح خدا را نجس نمایند.