آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (25)

 

شمار بازداشت شدگان روز سه شنبه تك رقمي است

مرتضي تمدن استاندار تهران و رئيس شوراي تامين استان در حاشيه مراسم اختتاميه جشنواره طنين ايثار در پاسخ به پرسشي در خصوص شمار دستگيرشدگان روز گذشته عنوان كرد: موارد خاصي از بازداشت طي روز گذشته نداشته‌ايم و شمار افراد بازداشت شده نيز تك رقمي است.

تمدن يادآور شد: تعداد زيادي از دستگيرشدگان 26 تير كه مجموعا 40 نفر بودند نيز آزاد شدند و افراد دستگير شده روز گذشته نيز اغلب آزاد شده‌اند.

وي گفت: برخي موارد بازداشتي به منظور مهار صحنه و كنترل اوضاع صورت گرفته و افرادي كه در اين موارد بازداشت مي‌شوند پس از بررسي و در صورت عدم داشتن نقش در درگيري‌ها، بدون ثبت سابقه براي آنها آزاد مي‌شوند.

رئيس شوراي تامين استان تهران گفت: در موارد بازداشت‌هاي مربوط به روزهاي گذشته نيز همه آنهايي كه بايد آزاد مي شدند، غالبا آزاد شدند و آنها كه جرائم مشهود داشتند، روال قانوني در مورد آنها به اجرا درمي‌آيد.

تمدن در خصوص حجم خسارات وارد شده طي روزهاي اخير به فضاي عمومي شهر نيز بيان كرد: به واسطه محدود بودن تجمعات و همين طور اقدام مناسب نيروي انتظامي و بسيج، صحنه عمومي شهر مديريت شده و كمترين ميزان خسارت طي روزهاي اخير را شاهد بوده‌‌ايم.

 

 

 

راز سکوت زهرا رهنورد در ماجرای بازداشت برادرش چه بود؟

 

روز یکشنبه دکتر الیاس نادران نماینده مردم تهران در یادداشتی خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی از فردی نام برد که برادر همسر يكى از سردمداران آشوب بوده و مديريت بخشى از اغتشاشات را به عهده داشته است.

پس از این یادداشت برخی رسانه ها فاش کردند که فردى كه در يادداشت الياس نادران به وى اشاره شده، شخصى به نام شاپور كاظمى، برادر همسر ميرحسين موسوى است.

به دنبال افشای این موضوع زهرا رهنورد خواهر شاپور کاظمی، در جمع خانواده زندانیان سیاسی اعلام کرد که تاکنون نسبت به بازداشت برادرش به خاطر دلایل مصلحتی سکوت کرده و اینگونه وانمود کرد که به دلیل آبروی کشور و همدردی با خانواده بازداشت شدگان از انتشار خبر و اعتراض نسبت به بازداشت برادرش سخنی نگفته است.

 

این در حالی است که رهنورد و همسرش پس از شکست در انتخابات با مصاحبه با شبکه های بیگانه نظیر BBC تلاش کردند با وارد کردن اتهام های واهی به آبروی نظام و کشور چوب حراج بزنند و در این راه از هیچ کوششی مضایقه نکردند.

 

با این حال پیگیری خبرنگار جهان مشخص کرد راز سکوت خانم رهنورد مطالب دیگری بوده که خانم رهنورد صلاح خود ندانستند به آنها اشاره کنند.

 

شاپور کاظمی برادر زهرا رهنورد حدوداً 55 ساله و مجرد دارای گرین کارت ایالات متحده آمریکا (رواديد اقامت دائم در آمریکا) است و رفت و آمد زیادی به آمریکا دارد و از بدهكاران سيستم بانكى كشور مى باشد.

 

نامبرده در اعترافات خود به هدایت آشوب در حوادث اخیر و آتش زدن دست کم 7 وسیله نقلیه اعتراف کرده است.

 

نکته جالب اینکه وى از ۱۰ سال پيش با خانمى داراى سابقه همكارى با گروهك منافقين ارتباط داشته و در ایام اغتشاشات نیز با این خانم در یک خانه تیمی زندگی می کرده است.

 

با این تفاسیر، راز سکوت یک ماهه زهرا رهنورد که بهتر از هر کس دیگر شاپور کاظمی را می شناسد، آشکار تر می شود و عبارات صادقانه ای! همچون همدردی با خانواده بازداشت شدگان و مصلحت کشور برای نپرداختن وی به موضوع برادرش، اندکی مضحک به نظر می رسد.

 

 

 

پرونده ای برای خویشاوندان زندانی!

پشت پرده رفتارهای سیاسی به خصوص ارتباطات خانوادگی و خویشاوندی سیاست مداران از جذاب ترین بخش هایی است که هر از چند گاهی خبری درباره آن منتشر می شود.

 

محدود بودن فضای فعلی کشور و ارتباطات خویشاوندی و علقه های فامیلی سیاستمداران ایرانی همواره یکی از سوژه های جذاب برای رسانه ها و مردم بوده است. خصوصا آنجایی که این ارتباطات میان دو یا چند شخص با افکار و نگرش هایی صد در صد متضاد مشاهده شود.

 

حال با این اوصاف، رو در رویی سیاسیون در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری و وقایع پس از آن نشان می دهد که برخی از افراد و شخصیت های مخالف از ارتباطات فامیلی و خویشاوندی نزدیکی با یکدیگر برخوردار هستند. مانند اینکه سید مصطفی تاج زاده ، عضو سازمان مجاهدین انقلاب و از پایه گذاران حزب مشارکت ، فامیل نزدیک حسین صفار هرندی وزیر ارشاد دولت نهم و سردبیر سابق کیهان می باشد که این روزها را به دلیل اغتشاش آفرینی علیه رئیس کابینه ای که صفار وزیر آن بوده در زندان سپری می کند. صفار هرندی و تاج زاده هر دو اصالتا به شهر هرند از توابع استان اصفهان باز می گردند.

 

همچنین، در عجیب ترین اتفاق ، صادق نوروزی از اعضای بازداشت شده سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که از تندروی منحصر به فردی برخوردار است نیز از بستگان درجه یک حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و سیبل اصلی حملات اصلاح طلبان است.

 

 

 

کودتای رسانه ای با خرید 18 روزنامه

 

مافیای رسانه ای جریان دوم خرداد در ایام انتخابات قصد داشت با انحصار رسانه ای به برنامه های تحریک آمیز گسترده ای دست بزند.

این مافیا که به سرکردگی "ه" یکی از آقازاده های معروف و از عوامل اصلی آشوب و اغتشاش فعالیت می کرد با خرید 18 روزنامه سراسری برنامه ای هدفمند و هماهنگ را برای پیگیری دستور العمل های تخریی علیه دولت در دستور کار خود قرار داده بود که درایام انتخابات تنها موفق به راه اندازی و خط دهی به چند روزنامه از 18 روزنامه خریداری شده گردید.

 

این فرد که پول های کلانی برای شبهه افکنی درباره سلامت انتخابات خرج کرده است به تعدادی از سایت ها و پایگاه های خبری نیز از طریق خبرنگاران و نیروهای خود متصل شده و اقدام به تامین مخارج آنها و تزریق پول به این سایتها می کرده است. همچنین، از جمله دیگر فعالیت های "ه" شناسایی رسانه هایی که با مشکل مالی مواجه اند بوده که پس از حل مشکلات مالی آنان ، موج عظیم رسانه ای خود را سامان دهی می کرد.

 

گفتنی است که بار اصلی تامین هزینه های ستادهای میرحسین به خصوص هزینه های تخریب کنندگی این ستادها علیه دولت بر عهده این شخص و عوامل وی بوده که تا به این لحظه هیچ برخوردی با آنها نشده است.

 

 

 

غیبت معنادار هاشمی و مشائی در دیدار مسئولان با رهبری

 

به نظر می رسد ماجرای غیبت آیت الله هاشمی رفسنجانی و عدم حضور وی در مجامع عمومی هم چنان ادامه داشته باشد. جالب تر اینکه به نظر می رسد حضور نیافتن در مجامع عمومی تبدیل به روشی تازه در میان سیاست مداران کشور می شود. چرا که مشائی نیز باغیبت معنادار خود در این دیدار پیامی پنهانی به معترضان و مخالفان خود داده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری که پس از مناظره جنجالی میرحسین و احمدی نژاد و با نگارش نامه به محضر رهبر انقلاب از صفحه ظاهری حوادث سیاسی کشور غایب شده بود با اقامه نمازجمعه هفته گذشته تهران به شایعات بسیاری که در این باره به گوش می رسید پایان داد. اما برخلاف تصور، نمازجمعه تهران که می رفت تا زمینه ای برای آشتی دوباره هاشمی با محافل سیاسی و رسانه ای کشور را فراهم کند، به محملی برای طرح انتقادات و گلایه های بسیاری از شخصیت های سیاسی و مذهبی کشور در پاسخ به خطبه های هاشمی رفسنجانی را پدید آورد.

 

همین انتقادات که هاشمی رفسنجانی را بار دیگر رسانه ای کرده بود باز هم موجبات ناراحتی او را فراهم کرده و این گلایه مندی نشانه های خود را در دیدار رهبر انقلاب با مسئولان کشوری و لشگری که در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام و با حضور سران سه قوه بر گزار شد به نمایش گذاشت.

 

گرچه در زمانی نزدیک به این دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در محل اقامات خود در شهر مشهد ملاقاتی با اعضاي ستاد برگزاري كنگره زمين‌شناسي كاربردي که و برخی مسئولان دانشگاه آزاد انجام داد ولی با این حال به نظر می رسد حضور نیافتن هاشمی به همراه دیگر مسئولان در دیدار با رهبری از پیآمدهای اقامه نمازجمعه تهران توسط وی باشد. هر چند وی و نزدیکانش معتقد به موضع گیری و ایراد خطبه های نماز با اقتدار و منطق سیاسی از سوی آیت الله هاشمی هستند اما منتقدان به برداشت های تاریخی و نیز استنادات صورت گرفته از سوی خطیب جمعه اشکالات اساسی وارد می دانند که همین امر زمینه های انتقاد و موضع گیری های دوباره علیه رئیس مجلس خبرگان را افزایش داده است.

 

بر اساس این گزارش، هر چند طبق اظهارات برخی منابع آگاه آیت الله هاشمی نارضایتی شدیدی از برخی نزدیکان خود که با حضور در تجمعات غیر قانونی به آنها دامن زده و حتی دستگیر شده بودند داشته ولی با این حال، ادامه ناراحتی وی از دولت مردان و نیز جناح منتقد خود می تواند صدمات زیادی به وحدت و همدلی مسئولان که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است بزند. خصوصا از آنجایی که شایعه سازان گفتگوی چند ثانیه ای هاشمی و احمدی نژاد در سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب را از عوامل اصلی حضور نیافتن هاشمی در این دیدار ذکر کرده اند چرا که در صورت حضور هاشمی وی بایستی در جایگاه مقامات ارشد نظام و در کنار سران سه قوه یعنی هاشمی شاهرودی، لاریجانی و احمدی نژاد می نشست و تکرار نشدن گفتگو و هم کلام شدن دوباره وی با احمدی نژاد سبب نیامدن او به حسینیه امام خمینی، محل ملاقات مردم و مسئولان با رهبر معظم انقلاب بوده است.

 

گفتنی است که برخی شنیده ها حاکی از آنست که عدم حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار نامساعد بودن وضعیت جسمانی وی بوده است که توانایی رفتن به ملاقات عمومی را از وی سلب کرده است. جالب اینکه در روزهای اخیر برخی رسانه ها برای دامن زدن به اختلافات از احتمال حضور نیافتن هاشمی در مراسم تحلیف رئیس جمهوری نیز خبر داده بودند که این خبر تاکنون از سوی منبع آگاهی تایید نشده است.

 

از سوی دیگر، اسفندیار رحیم مشائی نیز که رسانه ها از تذکر مقامات عالی رتبه به رئیس جمهور درباره برکناری وی خبر داده اند نیز در این دیدار حاضر نشد که همین امر مهر تاییدی بر صحت خبرهای منتشره درباره کناره گیری قریب الوقوع مشائی زده است.

 

 

 

 

چه کسی بزرگ‌ترین ضربه را به میرحسین زد؟

(ب.ن) و (س.ع.م) از وزرای اسبق بیشترین سهم را در راه‌اندازی بحث تقلب در انتخابات داشته‌اند و برای اولین مرتبه این موضوع را نزد میرحسین موسوی مطرح کرده‌اند. نامبردگان در جلسه‌ای با موسوی تصمیم‌گیری می‌کنند که بحث تقلب در انتخابات را در قالب کمیته‌ای موسوم به صیانت از آرا پیگیری کنند. (س.ع.م) از چهره‌هایی است که همواره در امور تندروی می‌کند و حالت بینا بینی ندارد و در بحث تقلب در انتخابات نیز میرحسین را تا حد نهایی دچار توهم کرده بود که واقعاً تقلب اتفاق افتاده است

 

 

 

 

عضو ستاد میرحسین عامل اغتشاشات

 

گفته می‌شود یکی از چهره‌های نزدیک به ستاد کروبی در زمان انتخابات که هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد، پیرامون برخی اعضای ستاد میرحسین موسوی که در اغتشاشات و آشوب‌های اخیر نقش فعالی داشته‌اند، سخنان جالبی گفته است. به گزارش خبرنگار «جوان» نامبرده در این زمینه اعلام کرده که نمی‌توان از فرد مشخصی در مورد پشت‌پرده آشوب‌ها نام برد اما من بارها از یکی از اعضای برجسته ستاد موسوی که از قضا مسؤول عملیات روانی این ستاد نیز بود، شنیدم که می‌گفت: «باید به مردم امکانات بدهیم که بریزند بیرون» با توجه به سوابق این عضو ستاد میرحسین در زمان عضویت وی در دفتر تحکیم وحدت این‌گونه اظهارات و رفتار وی خارج از انتظار نیست.

 

 

 

 

آقاى خاتمى! درست مى گوييد

آقاى سيد محمد خاتمى، رئيس شوراى مركزى مجمع روحانيون مبارز بعد از مدت ها سكوت، در تحليل وقايع پس از انتخابات دهم رياست جمهورى به درستى تاكيد كرده است كه در اين وقايع «جمهوريت و اسلاميت نظام» لطمه ديده و بايد اين دو ركن نظام ترميم شود.

رئيس جمهور سابق درباره دلايل لطمه ديدن جمهوريت و اسلاميت نظام توضيح زيادى نداده است اما با يك بررسى اجمالى مى توان سخن ايشان را تبيين كرد.

در حالى كه انتخابات دهم رياست جمهورى باشكوه ترين آزمون ملى سه دهه اخير بعد از رفراندوم جمهورى اسلامى بود به گونه اى كه ۸۵ درصد واجدان شرايط حق راى در آن شركت داشتند، پس از برگزارى اين انتخابات، يك جريان سياسى كه خود آقاى خاتمى از جمله سردمداران آن است بدون توجه به قضاوت نهايى ملت در اين انتخابات باشكوه، به اصل جمهوريت نظام تمكين نكرد و بدون ارائه هيچ سند محكمه پسند خواستار ابطال آراى مردم شد.

اين جريان، به جاى تن دادن به قواعد مردم سالارى و جمهوريت، موضوع «كيفيت آرا» را مطرح مى كند و معتقد است چون آراى كانديداى او متعلق به طبقه ممتازه و اشرافيت سياسى، اجتماعى و فرهنگى است، لذا بر آراى نامزد پيروز كه عمدتاً متعلق به طبقه متوسط به پايين و مستضعفين است، رجحان دارد. آقاى موسوى كانديداى اين جريان به صراحت تاكيد نموده كه حتى اگر نتايج انتخابات ۲۲ خرداد ابطال شود و در انتخابات برگزار شده ديگر، من راى نياورم آن انتخابات هم بايد ابطال شود!

اين جريان زمانى كه احساس كرد نظام اسلامى در دفاع از جمهوريت و راى مردم مُصر است، به اردوكشى خيابانى و اغتشاش و آشوب روى آورد تا از طريق كودتاى مخملى راى ملت را ملغى كند كه البته ناكام ماند ؛ هر چند آثار پنجه خونين اين جريان بر جمهوريت نظام همچنان باقى است.

جريان مذكور به اسلاميت نظام هم لطمه زد. اگرچه اين جريان در طول تاريخ بعد از انقلاب، همواره با ركن اسلاميت نظام و عناصر قوام بخش به اين ركن مشكل داشته اما براى نخستين بار، بعد از انتخابات رياست جمهورى دهم بود كه به صورت آشكار در برابر نظر صريح نماد اسلاميت نظام يعنى ولايت فقيه ايستاد و رسماً پرچم خروج بر حاكميت را برافراشت.

جريان مذكور گرچه هميشه با شوراى نگهبان به عنوان واسطه العقد اسلاميت و جمهوريت نظام، مساله داشته است اما براى اولين بار بود كه اين گونه صريح، با تندترين الفاظ و عبارات و بدترين شيوه ها از اين نهاد قانونى و شرعى عبور كرد و به روى آن تيغ كينه كشيد. براى اولين بار (بعد از غائله منافقين) بود كه يك جريان مدعى قانونگرايى و تقيد به نظام جمهورى اسلامى، رسماً قانون اساسى را كنار گذاشت و در اقدامى غير شرعى و غيرقانونى اقدام به برپايى تجمعات بدون مجوز و ايجاد آشوب و اغتشاش نمود كه منجر به خسارات فراوان به اموال عمومى و خصوصى و ريختن خون تعدادى از مردم شد. براى اولين بار بود كه يك جريان مدعى مسلمانى، مقدسات اسلامى را به باد سخره گرفت و با كشاندن عناصرى ويژه به محيط مقدس نمازجمعه و به نمايش گذاشتن لودگى، احكام الهى و دينى را براى مقاصد سياسى به باد استهزا گرفت.

آرى! جمهوريت و اسلاميت نظام بعد از انتخابات دهم اين گونه لطمه ديد و آقاى خاتمى بايد انديشه كند چگونه او و دوستانش كه باعث و بانى اصلى اين لطمات هستند، مى توانند خسارت هايى كه به اركان دوگانه نظام زده اند را جبران كنند.

 

 

 

ابوالفضل فاتح و راه اندازی بی بی سی 2

 

برخي منابع خبري از فعاليت رئيس «كميته رسانه ستاد موسوي» در انگليس براي راه اندازي شبكه ماهواره اي خبر مي دهند. براساس اين گزارش، فرد ياد شده كه در چند ماهه قبل از انتخابات تحت عنوان مرخصي تحصيلي به تهران آمده بود، پس از ناكامي موسوي در انتخابات به انگلستان بازگشت. از وي به عنوان عضو حلقه اي كه نقش اصلي در تحريك موسوي به قانون شكني و القاي تقلب داشتند ياد مي شود. گفته مي شود رئيس كميته رسانه موسوي كه ماهانه 1500 پوند حقوق از جهاد دانشگاهي مي گيرد در انگليس تماس هايي را با عناصر بدنامي چون محسن مخملباف (عضو ستاد موسوي) و محسن سازگارا در جهت راه اندازي شبكه ماهواره اي مذكور برقرار كرده است. نامبرده پس از حوادث انتخاباتي ممنوع الخروج شده بود اما با پا در مياني يكي از اعضاي هيئت رئيسه مجلس اجازه خروج از كشور را دريافت كرد.

زمزمه راه اندازي شبكه ماهواره اي در انگليس از سوي مدعيان حمايت از موسوي درحالي است كه اين طيف طي 5-4 ماه اخير از سرويس كامل شبكه رسمي دولت انگليس (بي بي سي) برخوردار شده و خود نيز كمال همكاري را با مديران شبكه بي بي سي در جنگ رواني عليه ملت ايران داشته اند و با وجود اين هماهنگي كامل ميان بي بي سي و ستاد موسوي، به نظر مي رسد تاسيس شبكه اي ديگر صرفاً دوباره كاري و هزينه زيادي باشد!

از كميته رسانه اي در ستاد انتخاباتي موسوي به عنوان ستاد جنگ و عمليات رواني ياد مي شد به ويژه اين كه جهت گيري اين ستاد مبتني بر تهيه و توزيع شايعات، ايجاد التهاب در فضاي افكارعمومي، و القاي عدم سلامت انتخابات تعريف شده و موازي با پروژه هاي ضدانتخاباتي و ضدانقلابي بيگانگان تعريف شده بود.

گفتني است ايوان لوئيس معاون وزارت خارجه انگليس پريروز ضمن حمايت از آشوبگران، نسبت به برخورد خشن با معترضان! ابراز نگراني كرد. وي در پاسخ به سؤال يكي از نمايندگان مجلس عوام درباره حوادث اخير ايران گفت: وزير خارجه انگليس با همتاي آمريكايي خود پس از انتخابات رياست جمهوري ايران صحبت كرده و هر دو كشور نگراني هاي مشتركي درباره برخورد خشن با مخالفان دارند.

 

 

 

سفر سید حسن خمینی به پاریس

شنیده شده که یکی از چهره‌های برجسته سیاسی که از روحانی نیز هست با لباس شخصی به پاریس سفر کرده است. گفته می‌شود دلیل سفر این فرد به پاریس حضور نداشتن مراسم در تنفیذ احمدی‌نژاد بوده است. لازم به ذکر است برخی رسانه‌ها روز گذشته به اشتباه از سفر این فرد به یکی از کشورهای اطراف خبر داده بودند.

 

 

 

 

اصولگرایان به دنبال ریاست مجلسی حدادعادل

پرويز سروري نماينده تهران، با بيان اين‌كه در هفته‌هاي گذشته، طيف‌هاي مختلفي از نمايندگان اصولگرا با حداد عادل ديدار و از او براي رياست فراكسيون اصولگرايان دعوت كرده‌اند، گفت: البته تاكنون ايشان از پذيرش اين پيشنهاد امتناع كرده است. عضو فراكسيون اصولگرايان ادامه داد: با اين حال نمايندگان مشتاق به رياست حداد عادل در فراكسيون اصولگرايان، مي‌توانند حتي در صورت عدم تمايل وي نيز، او را براي احراز اين پست كانديدا كنند. نماينده تهران بحث رياست حدادعادل براي رياست فراكسيون اصولگرايان را جدي دانست و افزود: مجموعه شرايط به وجود آمده سبب شده كه لاريجاني ديگر تمايلي براي رياست فراكسيون اصولگرايان نداشته باشد.

 

 

 

باهنر :

موسوی دچار توهم است

 

محمدرضا باهنر در گفت وگويي مفصل، ضمن پاسخ مستدل به ادعاي تقلب در انتخابات، ميرحسين موسوي را غيرمنطقي و دچار توهم خواند.

نايب رئيس دوم مجلس شوراي اسلامي در گفت وگويي تفصيلي با روزنامه اعتماد ملي، به برخي شبهات انتخاباتي پاسخ گفت و ادعاهاي مطرح شده در مورد تقلب و مهندسي آراء را غيرمنطقي و بي اساس خواند.

محمدرضا باهنر در مورد ادعاي موسوي و كروبي در مورد جابجايي آراء گفت با توجه به سيستم انتخاباتي كشور جابجايي چندين ميليون راي غيرممكن است.

باهنر دليل خود براي غيرممكن خواندن اين موضوع را اينگونه بيان كرد: سر هر صندوق بين 20 تا 25 نفر فعال هستند... آنها براي اينكه بخواهند يك تخلف را سازماندهي كنند بايد يك كلاس كارآموزي دو ساله داشته باشند كه ياد بگيرند چگونه تقلب كنند و در قدم بعدي ياد بگيرند چگونه همديگر را لو ندهند و بعد چه كار كنند كه مردمي كه راي مي دهند متوجه نشوند و الي آخر...

باهنر در پاسخ به اين شبهه كه مجري و ناظران انتخابات همسو بوده اند، به انتخابات دوم خرداد 1376و دوره دوم شوراي شهر تهران اشاره كرد و گفت در دوم خرداد، مجري و ناظران از جناح راست بودند اما برنده از جناح چپ بود و در انتخابات شوراي شهر برعكس.

نايب رئيس مجلس در ادامه علت عدم تمكين موسوي نسبت به نتيجه انتخابات را توهم پيروزي خواند و گفت رقبا بايد ظرفيت برد و باخت در رقابت را داشته باشند.

وي در مورد بازداشت عده اي در جريانات اخير گفت هيچ نظامي اپوزوسيون خارج از نظام را نمي پذيرد. وي با اشاره به بيانيه ها و صحبت هاي تحريك آميز اين افراد از سخنان همسر هاشمي رفسنجاني در روز راي گيري ياد كرد كه به مردم گفته بود به خيابان بريزند و حقشان را بگيرند.

همچنين باهنر در دفاع از عملكرد دولت گفت، ما همه كارهاي احمدي نژاد را تاييد نمي كنيم و به او نمره 20 نمي دهيم اما برآوردهاي ما در مورد دولت نهم مثبت است و در مجموع در ميان دولت هاي پس از انقلاب، به اين دولت رتبه اول را مي دهيم.

باهنر در مورد دلايل رويكرد گسترده مردمي به دولت نهم به مورد جالبي اشاره كرد: در منطقه كهنوج و جيرفت در حدود 150 تا 200 خانوار زندگي مي كنند كه در تاريخ بشريت نتوانسته اند بروند زير سقف زندگي كنند. يعني كپرنشين بودند زمستان و تابستان در كپر زندگي مي كردند كه با مصالح بنايي روي سر آنها نبود، 30 سال هم از انقلاب گذشته و تغييري در شرايط آنها اتفاق نيفتاده بود؛ اما ظرف اين سه سال براي همه آنها خانه ساخته شد به خاطر همين اعلام كردند كه در كهنوج و جيرفت و مناطقي از اين دست آراي احمدي نژاد 90درصد است. من هم با ترس هم باجديت، مي گفتم آن 10درصد چرا به احمدي نژاد راي ندادند.

نايب رئيس مجلس در مورد درخواست غيرقانوني موسوي براي ابطال انتخابات گفت به موسوي گفته است به جاي اين حرف بگوييد از اين پس هر كس راي نياورد رئيس جمهور شود!

 

 

 

خاتمي فاز بعدي عملیات سيا را كليد زد

 

نويسنده وبلاگ "اكينانيوز " در آخرين مطلب وبلاگ شخصي خود به سخنان اخير محمد خاتمي رئيس بنياد باران مبني بر اينكه "تنها راه برون رفت از حالت فعلي، برگزاري همه‌پرسي است " واكنش نشان داده و مي‌نويسد؛

 

بيانيه مبهم و نامفهوم مجمع روحانيون مبارز و سخنراني خاتمي در همان مجمع در چند روز گذشته مبني بر رفراندوم عمومي براي فرار از بحران!!! ، باز هم نشان داد بحث ريشه كني نظام جمهوري اسلامي ايران و براندازي نرم كه از پيش از انتخابات مشخص شده بود، امري سازمان يافته و در راستاي اهداف دشمنان اين كشور است.

 

اين امر پس از ناكامي در مرحله اول اول و دوم كه بر اندازي به وسيله شعار تقلب و نيرو كشي خياباني و آشوب گسترده براي نا امن كردن جامعه پيش رفت، با اين بيانيه و سخنراني خاتمي و مانور وسيع همگاني روزنامه‌هاي زنجيره اي و وب سايت هاي وابسته بر روي موضوع رفراندوم، وارد فاز جديدش شد!

 

مسئله‌اي كه تا كنون هواداران ميرحسين و عقلاي اين جريان منكرش هستند اين است كه اصلاً بحث براندازي مطرح نبوده و نيست و كلاً همه مخالفين و دولتيان توهم توطئه آن هم از جانب غرب را دارند!

 

با اين حال، نوع رفتارهاي اين جريان خزنده پيش و پس از انتخابات نشان مي دهد اين امر كاملاً سازمان‌يافته و فازبندي شده بوده است. مرحله اول آمادگي جامعه براي قبول تقلب از پيش از انتخابات با شعار "اگر ما پيروز نشويم حتماً تقلب شده است " شروع شد.

 

و در مرحله دوم با شورش‌هاي خياباني و مانور بر روي شعار "تقلب گسترده " بدون داشتن هيچ نوع سندي ادامه يافت، و مرحله سوم در صورت عملي نشدن دو فاز قبلي بحث مانور گسترده بر روي رفراندوم و چانه‌زني براي امتيازگيري بيشتر از نظام و بالا بردن هزينه انتخاب احمدي‌نژاد براي نظام و شخص وي است.

 

در اين مرحله بيشتر سعي خواهد شد با كارشناسان و مثلاً خبرگان سياسي مصاحبه هاي گسترده صورت گيرد تا از اين طريق جامعه از نظام متوقع انجام رفراندوم شود. اين همه در صورتي است كه با بازگشت جامعه از فضاي بحران بعد از انتخابات به روال عادي روزمره خود، اصولاً بحث از بحران توسط هاشمي رفسنجاني كه اين روزها نقش پياده نظام دشمن را از قبل و بعد از انتخابات بر عهده گرفته است و خاتمي كه سعي كرده بيشتر سكوت كند، اين سوال را مطرح مي‌كند كه آيا واقعاً الان در جامعه بحران حاكم است؟

 

مبحث بعدي اين است كه چرا خاتمي بايد فاز سوم طرح را كليد مي‌زد؟ با نگاهي به اين جريان خزنده مشاهده خواهد شد كه در فاز اول، هاشمي رفسنجاني در ايام پيش از انتخابات با نگارش يك نامه بي‌ادبانه، در لفافه بحث تقلب توسط دولت در انتخابات را به صورت رسمي كليد زد.

 

بحثي كه تا آن زمان حتي مير حسين هم نتوانسته بود خيلي به صراحت بيانش كند و هماني را هم كه بيان كرده بود، در جمع هواداران خويش بود، نه در نامه به شخص اول كشور! بعد از اين امر، در فاز دوم و بعد از انتخابات بيانيه‌هاي ميرحسين موسوي نقش هدايتگر جريان را بر عهده داشت و توانست هواداران خود را به خيابان‌ها بكشاند.

 

در اين بين اما خاتمي سعي كرده بود تا مي‌تواند ساكت باشد تا براي فاز سوم حرفهايي كه وي مي زند از زبان يك مهره سوخته نباشد. پس در فاز سوم كه هم موسوي و هم هاشمي نتوانسته بودند دو مرحله قبلي را با موفقيت پيش ببرند، هاشمي در نمازجمعه ابتدا بدون اشاره به رفراندوم از راهكارهايي سخن گفت كه در آينده در راه است كه بعد از دو روز هم خاتمي اين پيشنهاد را مطرح كرد!

 

خيلي اين روابط پيچيده نيست. در حالي كه سازمان يافته بودن اين امور هم به هيچ وجه مخفي نيست!

 

و جالب‌تر اينجاست كه اصولاً در حال حاضر بحث از رفراندوم كه در اصل 59 قانون ذكر شده و در مسائل و اعمال قوه مقننه است(نه قوه مجريه) با تصويب دو سوم نمايندگان براي انجامش صورت مي‌پذيرد محلي از اعراب دارد؟

 

يعني آقاي خاتمي كه 8 سال رييس جمهور اين كشور بودند، فضاي كنوني را طوري مي‌بينند كه نياز به همه پرسي باشد؟ آيا ايشان در صورت انجام همه پرسي باز هم حرف از تقلب نخواهند زد؟

 

از كجا معلوم نخواهيد فاز بعديتان را با انجام اين همه پرسي به سرانجام رسانيد؟ يا اصلاً نكند مي‌خواهيد نيروهاي سازمان ملل را بياوريد تا باز برايتان رفراندوم كند؟ آنچه ما از شما و همفكرانتان ديديم اين چنين بوده است كه اگر نعوذ بالله خود خدا هم بيايد پايين و برايتان كاري انجام دهد، مي‌گرديد از بغلش راهي پيدا كنيد تا هزينه انجام اين كار را براي خدا هم بالا ببريد!!...

 

جناب خاتمي! هر چند از همان سال اول حضورتان مشخص بود از كجا دستور مي‌گيريد، ولي خواهش مي‌كنم براي انجام نيات شومتان از ما مردم مايه نگذاريد! اوضاع جامعه آرام است، مگر اينكه شما و دوستانتان دوباره بخواهيد بحران سازي كنيد!...ياعلي

 

 

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
fadayemam

آقای رئیس جمهور و معلم محترم ما به مردم ما خیلی چیزها از سال پیش به اینطرف یاد دادند. ملت ایران یاد گرفتند که فقط نان بخورند چون دیگه نمیتونند برنج درجه دو یا سه بخرند. گوشت را که باید فراموش کرد، ملت ما سالی‌ یک بار گوشت گیرشون میاد.این همه قول‌های قبل از انقلاب چی‌ شد که می‌گفتند، درامد نفت را سر سفرهٔ ملت میاوریم؟ ۲۰۰ میلیارد دلار درامد نفت هست و ملت برنج ندارند بخورند. تو این همه بدبختی آقا دکتر غصهٔ حزب اللهیا را می‌‌خورد یا قربون عراقی‌ها میرود. بابا لامصب ایرانیها را دریاب چکار خارجیها داری؟ چشمم کور که خودم به تو رای دادم.