امامی کاشانی:مجلس با استفاده از تجارب موجود قانون انتخابات را اصلاح کند

امامی کاشانی:

مجلس با استفاده از تجارب موجود قانون انتخابات را اصلاح کند

امام جمعه موقت تهران از قوه مقننه خواست تا با استفاده از تجارب موجود، قانون انتخابات ریاست جمهوری را در هر موردی که فکر می کنند دارای ایراد است اصلاح و قانون جدید تصویب کنند.   

آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران در جمع نمازگزاران در دانشگاه تهران با اشاره به اتفاقات پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به مجلس شورای اسلامی توصیه کرد که در بررسی و اصلاح قانون انتخابات چارچوب تبلیغات و مناظره نامزدها را مشخص کند.

وی تاکید کرد: اگر مجلس و دولت با تهیه طرح و یا لایحه ای می خواهند قانون انتخابات را اصلاح کنند، باید در قانون قید شود که تبلیغات و مناظره ها به چه صورت باشد، اگر این موارد در قانون قید شود بسیاری از ناملایمات کم و به صفر می رسد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در تمامی کشورها در انتخابات همواره عده ای پیروز و عده ای شکست می خورند، افزود: عده ای که پیروز نمی شوند دیگر مسایل را دنبال نمی کنند، باید موارد و نکات قانونی و اخلاقی را رعایت کرد.

وی با قرائت سه حدیث از امیرالمومنین (ع) مبنی براینکه "موفقیت ها در سایه استفاده از تجربه ها است" و "اگر تجربه ها در کار نباشد روش ها ،‌راه ها و سیر به کمال نابینا می شودو نمی توان درست حرکت کند" ، گفت:‌انتخابات در ایران با حضور پرشوری برگزار شد که برای دنیا اعجاب برانگیز بود اما در کنار آن حوادث بسیار تلخی پیش آمد که برای کشور غمناک و عذاب و برای دشمنان نیز جشن و سرور بود.

امامی کاشانی افزود: مشارکت 40 میلیونی مردم در پای صندوق های رای اقتدار بسیاری را برای کشور بهمراه داشت، 22 خرداد 88 نکته تاریخی است که باید از آن درس گرفت.

امام جمعه موقت تهران درس نخست انتخابات را این مطلب دانست که حضور گسترده مردم شدنی است و اینگونه نیست که در کشور 70 میلیونی فقط 20 میلیون پای صندوق ها می آیند، باید از این نکته درس گرفت که چه عواملی این مشارکت و این سرور و نشاط را در جامعه ایجاد کرد.

امامی کاشانی تنوع نامزدها در انتخابات را یکی از عوامل مشارکت گسترده مردم در دانست و اظهار داشت: این ملت با حضور گسترده با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و هوشمندی به چهار نامزد مورد احترام خود رای دادند.این مشارکت و شور و نشاط گسترده باید در دوره های آتی انتخابات نیز ادامه یابد.

وی همچنین به تشریح علل وقوع حوادثی بعداز انتخابات پرداخت وگفت: تجربه نشان داده که دشمن همواره تلاش دارد از فرصت ها استفاده کند و ملت را به جان هم اندازد.

وی با بیان اینکه باید دشمن را خوب شناخت ،بر اهمیت و ضرورت رهبری در کشور تاکید کرد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران یادآور شد: مقام معظم رهبری در خطبه نماز جمعه تهران و همچنین در روز میلاد حضرت علی (ع)‌نکات حکیمانه و راهبردی را فرمودند که نشان می دهد که رهبری چقدر دارای اهمیت است.

امامی کاشانی ادامه داد: ایشان فرمودند دشمن و دوست را جای هم نگیرید،دشمن را کسانی دانستند که پول آمریکا و انگلیس را برای راه انداختن غائله در کشور گرفتند، دشمن کسی است که به هیچ کس رای نمی دهد. 40 میلیون نفر دشمن نبودند آنها خواهر و برادر از یک ملت هستند.

وی تصریح کرد: توجه به این نکته که دشمن چگونه از بعضی مسایل استفاده می کند و اینکه چگونه جامعه کار خود را باید پیش ببرد تا دشمن استفاده نکند از نکات بسیار مهم است. اگر کسی می گوید اشکال بر قانون وجود دارد ، قانون را درست کند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد که وی 18 سال در شورای نگهبان در انتخابات مسوولیت داشته و به تمام ابعاد انتخابات اطلاع کامل دارد.

امامی کاشانی بر توجه به حفظ آرامش کشور و پشتیبانی از ولایت فقیه تاکید کرد تا به کشور گزندی وارد نشود.

وی با بیان اینکه "نصیحت امام (ره) این است که ملت باید ید واحد باشند ، گفت: به همه آنها که می نویسند و حرف می زنند به خاطر خدا به بیانات رهبر معظم انقلاب گوش کنند و حرف های ایشان را در گوش و دل خود ببرند. رهبری به صراحت فرمودند فرهیختگان متعلق به کشور هستند ، آنها نباید اینگونه حرف بزنند یا مصاحبه کنند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: چراهر کسی به خود اجازه می دهد هرگونه که بخواهد مطلب بنویسد و مصاحبه کند.

امامی کاشانی همچنین با محکوم کردن شهادت مظلومانه مروه الشربینی مسلمانان مصری مقیم آلمان گفت: این حادثه در کشوری که مدعی حقوق بشر است رخ داد ، این نشان می دهد که اسلام برای این کشورها خطر بزرگی است.

وی همچین در خطبه اول نماز جمعه تهران بر ضرورت توجه به حفظ آرامش در جامعه اسلامی تاکید کرد.

وی با طرح این سوال که جامعه را چگونه باید حفظ کرد و ما چه وظایفی نسبت به امت اسلامی داریم ، بر رعایت اخوت مسلمین و توجه به عدالت تصریح کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: چامعه وقتی سعادتمند است که دارای عدالت باشد و وقتی می توان عدالت را در این جامعه پیاده کرد که همدلی و هم قلبی و همرنگی بین امت اسلام وجود داشته باشد.

امامی کاشانی همچنین آسیب هایی را که وحدت و همدلی یک جامعه را به مخاطره می اندازد برشمرد.

وی گفت :‌آنهایی که تحقیر و استهزا و عیب جویی می کنند، جامعه را متلاشی می کنند آنها فکر می کنند آدم های خوبی هستند.

/ 2 نظر / 12 بازدید
سبحان

سلام داداش لينك شدی نظرسنجی وبلاگت هم خوشم اومد مقايسه جالبی بود

کهزادی

سلام جناب محقق ممنون بنده هم لینک شما را اضافه کردم. ادامه دهید و موفق باشید