آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت - تهران، کشور و... - ( 14)

 

بازشماري صندوق ها، صحت نتايج اعلام شده را تاييد کرد

کميته اطلاع رساني ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد که در صندوقهايي که با حضور نمايندگان محسن رضايي بازشماري شده است هيچگونه مغايرتي با نتايج شمارش آراء مشاهده نشده است.

 

کشور متن اطلاعيه کميته اطلاع رساني ستاد انتخابات کشور بدين شرح است:

پيرو موافقت شوراي محترم نگهبان با بازشماري تعداد ده درصد از کل

صندوق هاي اخذ راي و ابلاغيه ستاد انتخابات کشور به فرمانداريها، بدينوسيله و با توجه به انصراف جناب آقاي دکتر محسن رضايي از پيگيري شکايت هاي مطرح شده فقط نتايج تعدادي از صندوقها که قبل از انصراف نامبرده با حضور نماينده ايشان باز شماري گرديده است جهت استحضار مردم شريف ايران اسلامي اعلام مي گردد: هموطنان عزيز و گرامي استحضار دارند که نماينده نامزد محترم در بازشماري آراء صندوق حضور داشتند و صورتجلسه را امضاء نموده و به اتفاق اعضاء هيات اجرايي و هيات نظارت شهادت داده اند که هيچگونه مغايرتي با نتايج شمارش آرا مشاهده نشده است.

 

 

معاون عمليات ناجا:

10 هزار نيرو امنيت کنکور را تامين مي کنند

معاون عمليات نيروي انتظامي گفت: براي برگزاري آزمون کنکور از يک ماه پيش جلساتي با وزارت علوم برگزار کرديم و در پي اين جلسات در روز برگزاري آزمون، پليس از 10 هزار نيروي انتظامي و راهنمايي و رانندگي براي تامين امنيت و ايجاد آرامش استفاده مي‌کند.

سرتيپ دوم پاسدار "حسين ساجدي نيا" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماموران پليس تمام خودروهاي حامل سووالات کنکور آزمون سراسري را تا مقصد اسکورت مي کنند.

وي درباره بروز تخلفات در برگزاري کنکور گفت: تا امروز گزارش خاصي در اين رابطه نشده است و ماموران پليس تمامي اقدامات لازم براي تامين امنيت آزمون سراسري را انجام داده و از اين بابت مشکلي وجود ندارد.

معاون عمليات ناجا گفت: داوطلبان تهراني که حوزه امتحاني آنها درمحدوده طرح ترافيک و يا زوج و فرد است مي توانند با ارايه کارت ورود به جلسه آزمون وارد محدوده طرح ترافيک و زوج و فرد شوند.

ساجدي نيا وضعيت امنيت کشور را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: در طول 48 ساعت گذشته وضعيت آرامي را در کشور شاهد بوديم و هيچ گونه گزارش مبني بر درگيري يا اغتشاش نشده است.

معاون عمليات ناجا تاکيد کرد: به استثناي دو مورد ناامني و اغتشاش در تهران در ساير نقاط کشور مورد ناامني و اغتشاش گزارش نشده است.

وي در مورد سرنوشت افرادي که در اغتشاشات اخير دستگير شده اند گفت: خانواده هاي اين افراد براي رفع نگراني از وضعيت آشنايان و فرزندان خود مي توانند موضوع را از طريق دستگاه قضايي پيگيري کنند.

 

 

 

پدر شهيد غنيان:

موسوي مسئول خون فرزند من است

پدر شهيد غنيان در مجلس ختم فرزند خود تأكيد كرد: مسئول خون فرزند من مير حسين موسوي است و تا زماني كه اين حق است استيفا نشود، اين موضوع و مجازات قانوني موسوي را مصرانه پيگيري مي‌كنم.

منسوبين جان‌باختگان اخير وقايع تهران، ميرحسين موسوي را متهم اول درگذشت فرزندان خود مي‌دانند. در همين راستا پدر شهيد غنيان از جان‌باختگان آشوب‌هاي اخير تهران كه اصالتي مشهدي دارد در مجلس ختم فرزند خود بر اين موضوع تاكيد مي‌كند.

روز گذشته در مسجد كرامت مشهد مقدس مراسم ختم اين بسيجي شهيد برگزار شد و از آنجا كه خانواده غنيان از خانواده‌هاي سرشناس شهر مشهد است، چمعيت انبوهي در اين مراسم ختم شركت كردند. به طوري كه چندين نفر از اعضاي ستاد موسوي در مشهد نيز در اين مسجد حضور يافتند اما اظهارات پدر اين شهيد در ادامه مراسم به مذاق آنان خوش نيامد. پدر شهيد غنيان هنگامي كه پشت ميكروفن قرار مي‌گيرد. صريحا اعلام مي‌كند كه "مسئول خون فرزند من مير حسين موسوي است و تا زماني كه اين حق است استيفا نشود، اين موضوع و مجازات قانوني موسوي را مصرانه پيگيري مي‌كنم. "

گفتني است: اظهارات پدر شهيد غنيان موجب ترك مسجد از سوي اعضاي ستاد موسوي مي‌شود.

از سوي ديگر گزارش منابع موثق چند تن از اعضاي مجمع روحانيون اخيرا در يك محفل خصوصي از نگاه افكار عمومي به آنان ابراز نگراني كرده‌اند. اين افراد در اين جلسه خصوصي گفته‌اند: در محل‌هايي كه حاضر مي‌شويم و رفت و آمد داريم مردم يقه ما را مي‌گيرند و ما را مقصر حوادث، كشته‌ها و آشوب هاي تهران مي‌دانند و ادامه اين وضع به صلاح نيست.

همچنين مراسم گرامي داشت شهيد بسيجي حسين غلام كبيري كه در اغتشاشات اخير در تهران توسط آشوب گران به شهادت رسيده بود، روز گذشته در شهر ري برگزار شد.

سخنران اين مراسم حجت‌الاسلام تاج لنگرودي و غلامحسين الهام، سخنگوي دولت بودند، علاوه بر حضور سخنگوي دولت، دري نجف آبادي دادستان كل كشور كامران دانشجو رئيس ستاد انتخابات كشور و براتلو معاون سياسي استانداري تهران نيز در اين مراسم حضور داشتند. اين جوان 18 ساله در دفاع از كيان انقلاب اسلامي بامداد 25 خرداد توسط اراذل و اوباشي كه معترض به نتيجه انتخابات بودند مجروح شده و ساعت 15 روز 26 خرداد به كاروان شهدا پيوست.

 

 

 

محسني اژه‌اي:

عوامل تابلودار ضد انقلاب پس از ورود به كشور بازداشت شدند

وزيراطلاعات گفت:جريان هاي مختلف وابسته به صهيونيست‌ها و غرب برنامه ريزي كرده بودند كه يك سلسله انفجار تا زمان انتخابات انجام دهند كه اين افراد در دو يا سه مرحله در ارديبهشت و اوايل خرداد دستگير شدند.

غلامحسين محسني اژه‌اي وزير اطلاعات خواستار هوشياري مردم و كمك آنها به دستگاهها ذي ربط براي شناسايي عوامل اغتشاشات شد و در پاسخ به سوالی درباره مسئوليت خون هاي ريخته شده گفت: مسئوليت هاي خون‌هاي ريخته شده به گردن مسببين اصلي اغتشاشات و كساني است كه بر خلاف توصيه دلسوزان، مردم را به خيابان ها دعوت‌ مي‌كنند؛ در كنار عناصر گروهكي كه مشغول فعاليت‌هاي خود بوده‌اند، مسبب خون‌هاي ريخته شده قانون شكناني هستند كه با بيانيه‌هاي خود مردم را به خيابان‌ها دعوت كردند.

وي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره برخي بمب گذاري‌ها اظهار داشت: پيش از اين گفته بودم كه جريان هاي مختلف وابسته به صهيونيست‌ها و غير آنها برنامه ريزي كرده بودند كه يك سلسله انفجار تا زمان انتخابات انجام دهند كه اين افراد در دو يا سه مرحله در ارديبهشت و اوايل خرداد دستگير شدند.

وي افزود: اتفاقي كه در حرم امام افتاد نيز دنباله همان قضايا بود كه مي‌خواستند در حسينه ارشاد و چيذر نيز اقداماتي انجام دهند.

وزير اطلاعات تصريح كرد: گروهي نيز در شرق كشور قصد انجام اقداماتي داشت كه با كمك نيروي انتظامي و ساير نيروها افراد آنها دستگير شده و محموله‌ هايشان ضبط شد.

وي تصريح كرد: مورد ديگري جداي از اين موارد نيز در تبريز دنبال مي‌شد كه قصد داشتند كه از همزمان با برنامه يكي از كانديداها خرابكاري انجام دهند و جلسه‌ ديگر نيز عده‌اي مي‌خواستند تحت عنوان حاميان يك نامزد برنامه نامزد ديگر را دچار مشكل و ناامني كنند كه همه اين افراد با بمب‌ها و وسائلشان دستگير شدند؛ ضمن اينكه در جنوب كشور و اهواز نيز اقداماتي در دست انجام بود كه اموال آن نيز شناسايي و دستگير شدند.

وزير اطلاعات ناامني را دو گونه دانست و اظهار داشت: يكي از اين ناامني‌ها از طريق برنامه ريزي هاي نرم دنبال مي‌شود كه از بيش از 2 سال قبل آغاز شد و وزارت اطلاعات نيز درباره براندازي نرم و برخي اقدامات براي زمينه چيني‌ انقلاب مخملين اطلاع رساني كرد.

وي افزود: در ساير ناامني‌ها در ماه‌ها و هفته هاي قبل از انتخابات گروهك‌هاي تابلو دار ضد انقلاب وارد كشور شده بودند كه در اغتشاشات اخير دستگير شدند؛ يكي از دستگير شدگان نيز تحت پوشش خبرنگار به جمع آوري اطلاعات مورد نياز دشمنان مي‌پرداخت.

اژه‌اي دستگير شدگان را به دو دسته فريب خوردگان و عوامل اصلي اغتشاش تقسيم كرد و با اشاره به فعاليت برخي از كشورهاي غربي براي ايجاد آشوب در ايران اظهار داشت: انگليس از جمله آن كشورها است كه با تبليغات سنگين و برخي اقدامات بر خلاف ضوابط ديپلماتيك به اين مسائل دامن زد و بي بي سي فارسي نيز نقش چشمگيري داشت؛ افرادي نيز با پاسپورت انگليسي بودند كه در اغتشاشات بي نقش نبودند.

وي در پاسخ به سوالي درباره اعلام اسامي هدايت كنندگان اصلي اغتشاش ها گفت: پس از تحقيقات مقدماتي كليه مسائل مربوط به متهمين از جمله اعلام اسامي آنها با نظر قاضي انجام مي‌شود.

 

 

 

عامل تيراندازي به ندا صالحي تحت تعقيب است

يك مقام آگاه از تعقيب عامل تيراندازي به ندا صالحي آقاسلطان خبر داد و گفت: مأموران نيروي انتظامي به سرنخ‌هايي درباره عامل اين تيراندازي دست يافته‌اند.

 

اين مقام مسئول با اشاره به سرنخ‌هايي كه از عامل تيراندازي، نوع اسلحه و گلوله و چگونگي شليك به‌دست آمده، افزود: با تحقيقات به عمل آمده از طريق دوربين‌هاي حاضر در صحنه، اظهارات شهود، بررسي محل حادثه، شناسايي و بازجويي از افراد حاضر در صحنه و گزارش پزشكي قانوني، مشخص شده است فردي به وسيله يك اسلحه قاچاق به طرف تني چند از حاضران در خيابان كارگر شمالي تيراندازي مي‌كند كه يكي از اين گلوله‌ها از پشت به ندا صالحي اصابت مي‌كند.

اين مقام در ادامه افزود: تحقيقات نيروهاي امنيتي و انتظامي براي كشف اين ماجرا كه آيا تيراندازي به سوي ندا صالحي به صورت كور يا هدفمند بوده، ادامه دارد.

وي در پايان تأكيد كرد: در هفته‌هاي اخير، نيروهاي امنيتي و انتظامي كشور دهها قبضه اسلحه قاچاق از نوع اسلحه‌اي كه به سمت ندا صالحي شليك شده، از قاچاقچيان سلاح و در برخي منازل تيمي گروهك‌ها كشف كرده‌اند كه اين محموله‌‌ها عمدتاً از مرزهاي غربي وارد كشور شده بودند.

 

 

 

 

سردار فضلي در نشست خبري:

عقبه فتنه‌هاي اخير در خانه‌هاي تيمي كشف شده است

فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران گفت: براي خنثي كردن تلاش عقبه فتنه‌اي كه در خانه‌هاي تيمي كشف شد و ارتباطي كه از آنها با بيرون مرزها و صهيونيست‌ها عيان شد، قريب به 300 نفر از جان‌بركفان بسيجي به شدت زخمي شدند.

سردار پاسدار علي فضلي فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران در نشست خبري با خبرنگاران، در خصوص وقايع اخير اظهار داشت: ما نوكر مردم هستيم و به اين خدمت خودمان افتخار مي‌كنيم و مردم مطمئن باشند فرزندان آنها در سپاه و بسيج و نيروي انتظامي از هيچ تلاشي براي تأمين امنيت آنان فروگذار نخواهند كرد.

فضلي خطاب به عوامل مخل امنيت عمومي و عناصر اصلي پشت صحنه آشوب‌هاي اخير هشدار داد: مراقت رفتارهاي خودتان باشيد و به گونه‌اي عمل نكنيد كه بيش از اين باعث تلخ شدن كام ملت و شيريني ذائقه دشمنان اسلام و انقلاب شويد.

وي افزود: مردم با امام (ره) و رهبري پيمان بسته‌اند كه در هر مقطعي از تاريخ انقلاب و كشور كه دشمنان به فتنه‌انگيزي بپردازند با آنان به شدت برخورد كنند و با كور كردن چشم فتنه بساط آنان را برچينند.

فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران با تأكيد بر اينكه تن دادن به قانون و تسليم شدن در برابر اراده و خواست ملت ايران تنها نسخه‌اي است كه مي‌تواند در شرايط فعلي باعث نجات فريب‌خوردگان و پياده نظام استكبار جهاني گردد، اضافه كرد: لذا ما به آنها توصيه مي‌كنيم تا دير نشده به دامان پرمهر و عطوفت نظام اسلامي و ملت بزرگوار ايران بازگردند و بيش از اين خود را بازيچه دست آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي نسازند.

فضلي با بيان اينكه مردم ايران وامدار هيچ‌كس نيستند، تصريح كرد: آنان در طول تاريخ انقلاب و سي سال گذشته همواره مواضع و منويات ولايت فقيه و رهبري انقلاب را نصب‌العين خود قرار داده‌اند و چه در زمان امام راحل(ره) و چه هم اينك نشان داده‌اند، گوش به فرمان رهبري هستند و هركسي را كه بخواهد در مقابل خط انقلاب و رهبري قرار گيرد، منزوي و از صف خود جدا ساخته‌اند.

وي همچنين با بيان اينكه پروژه تخريب و اغتشاش و سلب امنيت و آسايش مردم شكست خورده است، اظهار داشت: هم‌اينك نيروهاي امنيتي، انتظامي و بسيج تمامي رفتار و حركات عناصر فعال در اين صحنه را به طور دقيق رصد كرده و تحت كنترل دارند و در صورتي كه اقدامي غيرقانوني و خلاف خواست مردم از خود بروز دهند، بايد در انتظار برخورد قاطع و قانوني از سوي نيروهاي مدافع قانون و آرامش در جامعه باشند.

اين فرمانده ارشد سپاه ادامه داد: من از دريادلان بسيجي تشكر مي‌كنم كه در مقابل اراذل و اوباش مسلح به سلاح گرم و سرد جانانه ايستادگي كردند تا مردم شريف ما امنيت و آسايش خود را دوباره بدست بياورند، همچنين از آن خواهري كه بر بالين آن بسيجي شجاعانه خيمه زد تا از حمله اراذل و اوباش مصون بماند، تشكر مي‌كنم.

فضلي با بيان اينكه به فضل خداوند همواره دريادلان بسيجي براي حفظ امنيت مردم با آمادگي كامل در صحنه هستند، افزود: براي خنثي كردن تلاش عقبه فتنه‌اي كه در خانه‌هاي تيمي كشف شد و ارتباطي كه از آنها با بيرون مرزها و صهيونيست‌ها عيان شد، قريب به 300 نفر از جان‌بركفان بسيجي به شدت زخمي شدند و هم‌اكنون در بيمارستان‌ها در حال مداوا هستند و 8 نفر از بسيجيان قهرمان نيز در اين حادثه تلخ به درجه رفيع شهادت نائل شدند كه من به همه عزاداران اين حادثه تلخ تسليت عرض مي‌كنم.

وي با اشاره به حساسيت شرايط داخلي، منطقه‌اي و جهاني خاطرنشان ساخت: انتظار همه مردم از نخبگان سياسي اين است كه همه با اصل وحدت و وفاق ملي توجه كرده و با فصل‌الخطاب دانستن بيانات اخير مقام معظم رهبري سعي كنند زمينه‌هايي كه ممكن است با تحت‌تأثير قرار دادن امنيت ملي و مصالح نظام سرعت حركت كشور در مسير پيشرفت و تعالي را كم كند، از بين ببرند.

فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران حضور هوشيارانه و مقتدرانه نيروهاي امنيتي، انتظامي و بويژه بسيج مردمي را در صحنه حوادث اخير كشور، بيانگر آمادگي و قابليت وصف‌ناپذير فرزندان ملت ايران در دفاع از انقلاب و حراست از استقلال و امنيت كشور و نيز رويارويي با توطئه‌ها و نقشه‌هاي شوم دشمنان دانست و يادآور شد: سپاه در مواضع و بيانيه‌هاي رسمي خود هشدار داده است، در صورتي كه عناصر اصلي و عوامل بروز اغتشاش و آشوب‌هاي اخير در مسير عقلانيت قرار نگيرند و همچنان به ارتكاب اعمال مجرمانه، ضدانقلابي و مغاير با امنيت ملي كشور مبادرت نمايند، نيروهاي امنيتي، انتظامي و بسيج در برخورد قاطع با آنها درنگ نخواهند كرد.

فضلي با هشدار به كانون فتنه و گروهي از اراذل و اوباش كه دست به سلاح گرم بردند و به انتقام‌گيري از ملت مشغولند، افزود: امنيت و آرامش امروز جامعه ايراني مرهون حماسه‌ها و ايثارگري‌هاي صدها هزار رزمند، دلاور و مجاهد و جانفشاني‌هاي خيل عظيم شهداي انقلاب و دفاع مقدس است و ملت شريف ايران هرگز اجازه نخواهند داد عده‌اي مرعوب و تعدادي غافل و فريب‌خورده اين دستاورد عظيم و حياتي را مورد تعرض و خيانت قرار دهند زيرا فرزندان ملت در سپاه و بسيج و نيروي انتظامي كوچكترين حركات شما را زير نظر دارند و از شما غافل نيستند.

وي همچنين تصريح كرد: برخي از اين اراذل و اوباش متواري هستند اما فرزندان ملت بيگمان آنها را به مجازات خودشان خواهند رساند.

فرمانده سپاه سيدالشهداي استان تهران همچنين با اشاره به فضاسازي برخي رسانه‌هاي بيگانه در اين حوادث افزود: متأسفانه شاهد بوديم كه برخي از رسانه‌هاي بيگانه، مستقيم و غير مستقيم به هدايت فرماندهي آشوب‌ها مي‌پرداختند، اما اميدواريم با حماقت خودشان بيش از اين مردم ما عصباني نكنند زيرا ما اين حوادث را از ذهن خودمان دور نمي‌كنيم و در روزي كه لازم باشد، برخي مسائل را بر زبان خواهيم آورد.

فضلي با تأكيد بر اينكه بايد از كساني كه با بي‌توجهي به قانون و فرمايشات دلسوزانه مقام معظم رهبري مسبب اصلي اين فجايع هستند، پرسيد كه مسئوليت اين خون‌هاي ريخته شده با چه كسي است و اين همه مجروحين و مصدومين را چه كسي پاسخگوست؟ تصريح كرد: در جاي كسي تير مي‌خورد و درحالي كه هنوز اصل حادثه مورد شبهه است، مي‌بينيم بسرعت تصاوير آن در رسانه‌هاي غربي پخش مي‌شود اما ما در موقع مقتضي حتماً به اطلاع مردم خواهيم رساند كه چه كساني پشت اين قضيه‌ها هستند.

وي همچنين به بيان گوشه‌هايي از جنايات اخير اراذل و اوباش در فاجعه 30 خرداد پرداخت و گفت: كساني كه با تيغ موكت‌بري انگشت بسيجي ما را مي‌برند، كساني كه بيني بسيجي ما را با دست مي‌شكافند، در پيشگاه ملت چه حرفي براي گفتن دارند؟

اين چهره ماندگار دفاع مقدس در پايان با تشكر از همكاري اقشار و آحاد مختلف ملت و نيز اصناف و بازاريان در مقابله و دستگيري اغتشاشگران گفت: بر خود وظيفه مي‌دانم از اقشار و آحد مختلف ملت و نيز اصناف كه در روزهاي اخير باعث سربلندي نيروهاي امنيتي و انتظامي و بسيج در برخورد با خط تخريب و آشوب و بازگرداندن امنيت و آرامش در سطح شهر شده‌اند و با اعلام آمادگي براي حضور در صحنه و همكاري همه جانبه خود زمينه انجام بهتر وظايف فرزندانشان را فراهم نمودند، صميمانه قدرداني و تشكر كنم.

 

 

 

حسن عباسي:

خودي ها در زمين دشمن بازي مي‌کنند

رييس مرکز دکترينال امنيت ‏بدون مرز ايران، گفت: آنچه در زمان حاضر دردناک است، اين که خودي ها با قوانين جمهوري اسلامي، خودشان را در معرض راي مردم قرار مي‌دهند، اما در زمين دشمن بازي مي‌کنند.

دکتر "حسن عباسي" روز چهارشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه اميرکبير به تحليل وقايع بعد از انتخابات پرداخت و اظهار داشت: همه بايد موضع خود را نسبت به جبهه حق و باطل مشخص کنند. افراد مهم نيستند، بلکه مهم جبهه حق و باطل است.

رييس مرکز دکترينال امنيت ‏بدون مرز ايران با انتقاد از يکي از نامزدهاي انتخابات گفت: امروز شنيده‌ام که وي از شکايت خود به شوراي نگهبان انصراف داده اند، ولي اين کار ديگر فايده اي ندارد. امروز ديگر خيلي دير شده است. هر کس در روز تاسوعا و عاشورا حضور داشته باشد، ثواب مي‌برد.

عباسي در ادامه سخنان خود در اين مراسم با توصيه به دانشجويان، ادامه داد: اگر در زندگي فرهنگي، سياسي، اجتماعي و اعتقادي خود بر سر آدم‌ها "قمار" کرديد، بازنده خواهيد بود. شما بايد بر جبهه ها بحث کنيد نه بر سر آدم ها.

وي تاکيد کرد: بزرگان سياسي در انتخابات اخير، خودشان را از چشم مردم انداختند. وقتي خودسازي نباشد، آدم جبهه ها را فراموش مي‌کند.

عباسي ، خاطرنشان کرد: در اين انتخابات، هم ريزش داشتيم و هم رويش. در برابر ريزش ها که از بين نسل اولي ها و نسل دومي هاي انقلاب بود، ما به ازاي آن رويش داشتيم که از بين دانشجويان و نسل سومي ها بودند.

 

 

 

/ 3 نظر / 30 بازدید
رضا

فونت مطالب رو کوچیکتر بذار

بینام

خوشم میاد خودتونو زدید به خریت و خودتونم باورتون شده که تو این مملکت جا دارید ... بیچاره ها ... دلم براتون میسوزه

همه اخبارا دروغ و کذب محض است