دستگیری عاملان ایجاد اغتشاشات اخیر تهران

دستگيري 12نفر از عاملان آتش‌سوزي مسجد لولاگر

با هماهنگي مردم و پليس پليس 457 نفر از كساني كه اقدام به ايجاد ناامني، درگيري مستقيم با پليس و برهم زدن نظم عمومي كرده بودند، شناسايي و دستگير شدند.

 

روز شنبه 30 خرداد امسال در حالي كه انتظار مي‌رفت با توجه به جدا شدن صف معترضان نسبت به نتايج آراي انتخابات از اغتشاشگران، ديگر شاهد بروز موارد اغتشاش در سطح شهر تهران نباشيم اما گروهي از اخلالگران فرصت‌طلب دست به آشوب‌هاي خياباني زدند ...

اين افراد با برهم زدن نظم و امنيت عمومي فضاي جامعه نسبت به تخريب اموال عمومي، ايجاد مزاحمت براي مردم، آتش زدن خودروها و موتوسيكلت‌هاي مردم، شكستن شيشه‌هاي بانك‌ها و مغازه‌ها اقدام كردند كه پيدايش اين امر باعث شد تا مردم نيز در حمايت از پليس و مقابله با آشوبگران وارد عمل شوند.

در اين ميان آشوب‌طلبان كه متوجه مقابله مردم و پليس با خود شده بودند، با ايجاد تغيير و جابه‌جايي موضع خود سعي كردند تا نقاط ديگر شهر را متاثر از اين درگيري و آشوب‌طلبي كنند. بطوري كه گزارش‌هاي ارسالي حكايت از كشيده شدن دامنه اين اغتشاشگري‌ها و فروكش كردن آنها در نقاط مختلف داشت.

نقاطي چون حوالي كوي دانشگاه تهران، تقاطع خيابان فاطمي و خيابان منتهي به كوي، برخي از خيابان‌هاي فرعي در ضلع غربي بزرگراه شهيد چمران و ضلع شرقي منطقه كوي دانشگاه، ميدان ونك، حوالي ميدان امام خميني(ره)، نواب، كميل، ميدان آزادي، ميدان صادقيه، خيابان ستارخان، خيابان باقرخان، خيابان جيحون، خيابان آذربايجان، كوي نصر و پونك محل‌هايي بودند كه اغتشاشگران پس از روبه‌رو شدن با مردم و پليس در آنها تجمع كرده و دست به اقدامات جامعه‌ستيزشان مي‌زدند.

درنتيجه اين جامعه‌ستيزي، يك بانك به آتش كشيده شد،‌ به 3 دستگاه اتوبوس شركت واحد خسارات كلي وارد شد، مسجد لولاگر در خيابان آذربايجان آتش زده شد كه بر اثر آن چند تن از شهروندان مصدوم شدند، ‌يك دستگاه خودروي نيسان به آتش كشيده شد، به خودروهاي پارك شده مردم در كنار خيابان‌ها خسارت وارد آمد، به مترو ايستگاه دانشگاه صنعتي شريف، تعدادي كيوسك تلفن، سطل‌هاي زباله و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي خسارت وارد شد.

در چنين شرايطي مردم كه از اغتشاش و آشوب اخلالگران به ستوه آمده و مال و جان خود را در معرض خطر مي‌ديدند و متحمل خسارات زيادي شده بودند به كمك پليس در نقاط مختلف شتافته و در دستگيري آشوب‌طلبان نقش مهمي ايفا كردند. بطوري كه در يك اقدام قابل ذكر در هماهنگي مردم و پليس 12نفر از عاملان آتش‌سوزي مسجد لولاگر دستگير شدند.

به آتش كشيدن يك مسجد اقدامي است كه حتي كافران هم از آن ابا دارند ولي به اين اغتشاشگران چه عنواني را مي‌توان اطلاق كرد؟

به هر روي چند ساعت همراهي مردم و پليس براي فرونشاندن آشوب‌ها، آخر شبي آرام را نصيب تهران كرد اما اين آرامي هزينه‌هايي دربرداشت؛ 40 مامور پليس مجروح شدند، به 34مكان دولتي آسيب رسيد، 3 اتوبوس شركت واحد و 4 خودروي شخصي به آتش كشيده شد و غيره

به گزارش سايت اطلاع رساني پليس در پايان اين حضور پليس 457 نفر از كساني كه اقدام به ايجاد ناامني، درگيري مستقيم با پليس و برهم زدن نظم عمومي كرده بودند، شناسايي و دستگير شدند.

نكته جالب توجه در رابطه با حوادث پيش آمده در روز گذشته همراهي و همدلي مردم با پليس در جلوگيري از اقدامات تخريب‌گرايانه بود. ضمن اينكه به تاكيد سردار رادان جانشين فرمانده نيروي انتظامي كشور، در اين روز براي فرونشاندن آشوب ايجاد شده، پليس از سلاح گرم در مقابل آشوبگران استفاده نكرد كه اين خود نمره مثبت ديگري در كارنامه مردمي پليس به شمار مي‌آ‌يد.

/ 0 نظر / 4 بازدید