آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (21)

طرح اخراج میرحسین موسوی از سمت های رسمی

عملکرد ناخوشایند میرحسین موسوی در سوء استفاده و بهره برداری نادرست از احساسات هواداران خود و نیز سوق دادن کشور به سمت اغتشاش و ناآرامی بسیاری از شخصیت های اجرایی و علمی نظام را نگران و ناخورسند کرده است.

در جلسه چندی پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از موضوعات مورد بحث، حوادث قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری بوده است که به استناد آن عملکرد دو نامزد اصلاح طلب به خصوص مهندس موسوی با نارضایتی شدید اعضای این شورا مواجه می شود.

دراین جلسه، دکتر ولایتی که سابقه فعالیت در زمان نخست وزیری میرحسین را نیز دارد با تحلیل شرایط فعلی کشور و لغزش های موسوی و نزدیکانش، سخنان و انتقادات تندی را علیه وی مطرح می کند .

بر اساس این گزارش، از حاشیه های داغ جلسه این شورا تاکید یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اخراج میرحسین از فرهنگستان هنر بوده است. به طوری که این پیشنهاد با نظر دیگری ضمیمه شده و بر پایه آن چند تن از اعضای عالی ترین شورای سیاست گذاری های فرهنگی کشور به صراحت بیان می دارند که میرحسین موسوی نباید جایی در این شورا داشته و بایستی از آن کنار گذاشته شود.

گفتنی است که در پاسخ به درخواست چند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که درخواست اخراج موسوی را از این شورا داشته اند یکی از اعضای بانفوذ این شورا بیان می دارد که میرحسین موسوی با اقداماتی که انجام داده خود به خود عزل شده است.

باید خاطر نشان کرد که با توجه به پرونده نه چندان مثبت میرحسین موسوی در دامن زدن به اغتشاشات و انجام اقدامات غیر قانونی، برخی از نزدیکان وی که یقین به عدم صلاحیت وی در اشتغال به پست ها و سمت های عمومی پیدا کرده اند با فرار به جلو مدعی شده اند که موسوی از تمامی سمت های خود استعفا می دهد. این در حالی است که برخی نمایندگان مجلس و مسئولان و تشکل های مردمی برای تشکیل پرونده قضائی درباره سوء استفاده های موسوی، رایزنی ها و اقدامات خود را شروع کرده اند.

 

 

 

 

 

"بدون شرح"

اردوي تفريحي دختران و پسران عضو ستاد موسوي

شاخه جوانان مشارکت منطقه گلستان از برگزاري اردوي تفريحي با حضور اعضاي جوان ستاد ميرحسين موسوي در گرگان خبر داد.

قريب به 30 نفر از دختران و پسران عضو ستاد انتخاباتي ميرحسين موسوي با هماهنگي حزب مشارکت منطقه گلستان اردويي تفريحي را در باران کوه ،از مناطق جنگلي گرگان برگزار کردند.

دختران و پسران حاضر در اين برنامه که از مچ­ بندهاي سبز و سياه نيز استفاده مي کردند پس از قرائت بيانيه نهم ميرحسين موسوي و بيانيه جبهه مشارکت ، اردوي تفريحي خود را به گفتگوهاي سياسي في مابين و قدم زدن در جنگل و ... اختصاص دادند. !!!!!!!!!!!!!!!...............

 

 

 

 

گفتم، گفتی، سوسک!!!

گفت: تعدادي از گروههاي ضدانقلاب مقيم خارج كه در انتخابات اخير براي نامزد جبهه اصلاحات يقه چاك مي دادند، اعلام كرده اند كه بدجوري دچار سرخوردگي و سردرگمي شده اند.

گفتم: ولي اين گروهها سال هاست كه در كوچه هاي سردرگمي پرسه مي زنند.

گفت: اعلام كرده اند كه تا حالا انتخابات را تحريم كرده بوديم ولي حالا هم كه به خاطر حمايت از اصلاح طلبان شعار شركت در انتخابات داديم، نتيجه آن شد كه احمدي نژاد چند برابر بيشتر رأي بياورد.

گفتم: حيوونكي ها اين گروههاي ضدانقلاب كه نه سر پيازند و نه ته پياز.

گفت: اما يكي از همين گروههاي ضدانقلاب از اين كه مسئولين جمهوري اسلامي به آنها هيچ اهميتي نداده اند حسابي عصباني شده و جيغ بنفش كشيده!

گفتم: پدري به فرزندش مي گفت اگر توي دستشويي يك سوسك ديدي با دمپايي توي سرش نكوب، بي توجه از كنارش رد شو كه از صد تا فحش براش بدتره!

 

 

 

 

ايتاليا 70 رواديد براي اغتشاشگران ايراني صادر کرد

در ماجراي ناآرامي‌هاي اخير ايران، ايتاليا در راستاي سياست هاي مداخله جويانه غرب، 70 رواديد براي آشوبگران صادر و زمينه خروج آنها از کشور را فراهم کرد.

به نقل از خبرگزاري ريانووستي روسيه، "فرانکو فراتيني" وزير امور خارجه ايتاليا در اين زمينه تاکيد کرده که درهاي سفارت کشورش در تهران براي افرادي که نياز به رواديد داشته باشند، باز است و ايتاليا تنها کشوري است که 70 ويزا براي شرکت کنندگان در تظاهرات اخير تهران صادر کرده است.

ريانووستي افزود: پيشتر فراتيني به کرات به همکاران خود در اتحاديه اروپا پيشنهاد داده بود که موضع مشترکي از سوي اروپا در رابطه با صدور رواديد براي شرکت کنندگان در اعتراضات اخير در ايران تنظيم کنند.

به گزارش شبکه ايران فراتيني در نشست دو هفته پيش وزراي امورخارجه گروه هشت که در شهر آکيلاي ايتاليا برگزار شده بود، تشريح کرد که که رواديدهايي که توسط سفارت اين کشور در تهران صادر شده، تنها براي ورود و اقامت در خاک ايتاليا معتبر هستند.

خبرگزاري ريانووستي روسيه در بخش ديگري گزارش داد که پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ايران که محمود احمدي نژاد مجدد به‌عنوان رييس جمهور برگزيده شد، طرفداران نامزدهاي ناکام انتخابات تظاهرات برگزار کردند که حدود دو هفته ادامه داشت.

بدنبال اين رويدادها، مقامات ايران کشورهاي خارجي و در راس آنها انگليس را به دخالت در امورداخلي کشورشان و همچنين تحريک اغتشاشگران متهم کرده و دو تن از ديپلمات هاي اين کشور را اخراج کرد.

 

 

سردار عراقي در نشست خبري:

تنها 30 درصد از توان بسيج تهران در مهار اغتشاشات به كار گرفته شد

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ گفت: در اغتشاشات اخير كه يكي از بي‌سابقه ترين اغتشاشات سالهاي اخير بود تنها 30 درصد از توان بسيج تهران براي مقابله با آنها به كار گرفته شد.

سردار عبدالله عراقي فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ در نشست خبري كه با حضور رسانه‌هاي مختلف و در ستاد فرماندهي محمد رسول‌الله برگزار شد، در خصوص اقدامات اين سپاه در غني‌سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ايام تابستان گفت: سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ همگان با همه ستادهاي استاني به منظور پر كردن اوقات فراغت، رشد و تعالي جوانان و نوجوانان برنامه‌هاي متنوعي را مد نظر دارد و پيش‌بيني مي‌كنيم امسال حدود 2 هزار پايگاه بسيج در تهران در بحث نشاط و تعالي و غني‌سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان فعاليت داشته باشد كه به طور ميانگين در هر پايگاه حداقل 100 نفر پذيرفته شده كه در ايام تابستان اقدام به غني‌سازي اوقات فراغت آنها مي‌شود.

عراقي مباحث ورزشي در رشته‌هاي مختلف بنا به وضعيت سني، جسمي و نوع جنسيت جوانان در اماكن ورزشي در حوزه‌ها،‌اردوگاه‌هاي قدس و كانون‌هاي ورزشي سپاه را از جمله برنامه‌هاي مد نظر براي اوقات فراغت جوانان در تابستان عنوان كرد.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي قرآني،‌آموزش‌هاي علمي، فرهنگي و سازندگي اظهار داشت: امروز بسيج فعاليت چشمگيري در زمينه سازندگي دارد كه آماده‌سازي مدارس،‌مساجد،‌محروميت‌زدايي ،‌كمك به مستضعفين و كشاورزان در مناطق محروم از جمله اين فعاليت‌ها است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بيان اينكه در ايام تابستان فعاليت‌هاي دفاعي و امنيتي نيز براي جوانان و نوجوانان بسيجي در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد: در اين ايام سعي داريم تا آموزش‌هاي عقب‌افتاده بسيج را در سطح حوزه،‌پايگاه و گردان‌هاي عاشورا و الزهرا در اردوگاه‌هاي آموزشي جبران كنيم.

عراقي ادامه داد: ‌آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي و ايجاد اشتغال كه از اهداف اصلي بسيج براي جوانان و نوجوانان است، از طريق آموزش‌هاي فني،‌هنري، حرفه‌اي،‌مديريتي نيز براي جوانان در ايام تابستان در نظر گرفته شده است.

وي به برگزاري اردوهاي راهيان نور براي بازديد از مناطق عملياتي شمال غرب كشور اشاره كرد و گفت: علاوه بر اينها اردوهاي زيارتي مانند سفر به مشهد نيز براي جوانان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله اجراي طرح صالحين را يكي از اهداف اصلي بسيج در ايام تابستان وديگر روزهاي سال عنوان كرد و گفت: اين طرح كه به منظور عمق بخشي بصيرت ديني، معنوي و سياسي بسيجيان صورت مي‌گيرد در سطح بسيج و به صورت سنتي برگزار مي‌شود كه مقدمات آن از ماه‌ها قبل فراهم شده و مسئولان آن نيز آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند و اين طرح علاوه بر ايام تابستان در ديگر روزهاي سال نيز ادامه خواهد داشت و اميدواريم بتوانيم در ايام تابستان 200 هزار نفر را تحت پوشش آموزش بسيج قرار دهيم.

عراقي با بيان اينكه بيش از 5 ميليارد تومان به صورت مستقيم براي اين طرح‌ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت:‌اگر منابع انساني و اماكن را هم مد نظر قرار دهيم، مي‌بينيم كه سرمايه‌گذاري مناسب و خوبي براي پر كردن ايام فراغت جوانان و نوجوانان بسيجي در ايام تابستان فراهم شده است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در ادامه اين نشست خبري به موضوع اغتشاشات و آشوب‌هاي اخير درسطح شهر تهران اشاره كرد و گفت: سپاه و زيرمجموعه آن طبق قانون وظيفه حفاظت از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن را بر عهده دارند كه بر همين اساس سپاه بخشي از توانايي خود را در بعد نظامي تربيت كرده ونيروهاي خود را آموزش داده تا در عرصه‌هاي مختلف بتوانند از انقلاب اسلامي دفاع كنند.

عراق با اشاره به ناامني‌هاي اوايل انقلاب از جمله كردستان، سيستان غائله خلق عرب و آشوب‌هاي منافقين اشاره كرد و گفت: ‌در طول اين سالها ما شاهد بوديم كه هر جا نظام اسلامي مورد تهديد قرار گرفته است بسيج و سپاه با تمام قوا به صحنه آمدند و از انقلاب اسلامي دفاع كردند.

وي با اشاره به غائله 18 تير 78 با بيان اينكه ورود بسيج به عرصه موجب ختم اين غائله شد گفت: امسال هم در غائله 30 خرداد بنا بر تصويب شوراي عالي امنيت ملي مسئوليت بر عهده سپاه و بسيج قرار گرفت مجموعه سپاه تهران بزرگ به عنوان بازوي اجرايي سپاه پاسداران در تهران به كمك نيروي انتظامي وارد عرصه شد و بر اساس تقسيم كاري كه صورت گرفت از ساعت 14:30 روز شنبه 30 خرداد مجموعه بسيج، سپاه و نيروي انتظامي در سطح تهران گسترش يافت.

فرمانده سپاه تهران بزرگ ادامه داد: از ساعت 15:30 همان روز بود كه شاهد شكل‌گيري تجمعات غيرقانوني و تحريك مردم و كشاندن آنها به خيابان‌ها از سوي كساني بوديم كه در برابر قانون ايستاده بودند.

عراقي خاطرنشان كرد "‌ابتدا با ابزار قانوني و بدون درگيري مردم را از غيرقانوني بودن اين تجمعات مطلع كرديم و از آنها خواستيم پراكنده شوند و با اين كار حساب مردم را از اوباش و اغتشاشگران جدا كرديم.

وي تصريح كرد: عده‌اي كثيري از مردم با اين آگاه سازي بسيج صف خود را از اغتشاشگران جدا كردند و عده كمي كه ماندند از نظر مجموعه نيروهاي امنيتي به دنبال ماجراجويي و اغتشاش بودند چرا كه عليرغم فرصتي كه به آنها داده شد از صحنه خارج نشدند.

وي خاطرنشان كرد:‌سپاه و بسيج در وهله اول با كسي برخورد نكرد اما وقتي تخريب ،‌آتش زدن، مزاحمت براي مردم و پرتاب سنگ كه فيلم‌هايش موجود است ، شروع شد وارد عمل شديم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله يادآور شد:‌ما از پيش مراكزي را كه احتمال تجمع در آنها رامي‌داديم مورد بررسي قرار داديم و معلوم شد كه گروهي از قبل سنگ‌هايي را در بسته‌بندي‌هاي مختلف در سطل‌هاي زباله جاسازي كرده بودند تا در زمان اغتشاش بتوانند از آن استفاده كنند و سپاه، بسيج و نيروي انتظامي به طور كامل در جريان امر قرار داشتند.

عراقي گفت: در اين ميان برخي از افراد از پشت‌بام‌ها آجر،‌آب جوش و اسيد بر سر مردم مي‌پاشيدند و برخي نيز از ميان جمعيت اقدام به تيراندازي كردند كه با دستگيري آنها رد پاي خط نفاق، نيروهاي پژاك و سلطنت‌طلب‌ها و افراد ضد انقلاب معلوم شد.

عراقي خاطرنشان كرد: حتي برخي از اين اراذل واوباش به حوزه 117 بسيج حمله كردند و اقدام به تخريب درب ورودي و آتش زدن ماشين در آنجا كردند كه با سد نيروهاي بسيج براي حفاظت از آن پايگاه روبرو شدند.

وي گفت: نيروهاي بسيجي سه ساعت و نيم به اين افراد اخطار مي‌دادند كه اينجا يك پايگاه نظامي است و بر اساس قوانين نظامي اگر كسي به آنجا حمله كند مدافعان مي‌توانند به سويشان تيراندازي كنند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله با بيان اينكه فيلم درگيري‌ها در حوزه 117 بسيج نيز در اختيار ما است گفت: اين افراد با حمله به سوي اين پايگاه علاوه بر تخريب درب ورودي آنجا و اقدام براي ورود دست به تيراندازي با كلت زدند و نيروهاي بسيج نيز تعداد تير مشقي و گازي و تير هوايي شليك كردند.

عراقي اظهار داشت: مادر و دختري كه در مهد كودك آن حوالي كشته شدند بر اساس تحقيق دادستاني زاويه تيرخوردنشان از محل حوزه بسيج نبوده است.

وي با بيان اينكه بسيج تكليف دارد تا با اين گونه اغتشاشات برخورد كند، اظهار داشت:غيرت بسيجي اجازه نمي‌دهد اراذل و اوباش واغتشاشگران بخواهند در كشورمان هر كاري كه خواستند بكنند.

وي گفت: اگر كسي به دنبال احقاق حق خود است بايد از طريق قانوني عمل كند و مجموعه بسيج بنابر ماموريت خود اجازه نمي‌دهد اغتشاشگران در خيابان براي مردم مزاحمت ايجاد كند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بيان اينكه افراد زيادي در اين درگيري‌ها دستگير شده‌اند گفت: در اغتشاشات روز 30 خرداد كه يكي از بي‌سابقه ترين اغتشاشات بود 600 نفر از نيروهاي بسيج زخمي و 8 نفر شهيد شدند.

عراقي تصريح كرد: حتي اغتشاشگران يكي از مجروحين را از داخل آمبولانس پياده كرده و با ضربات چاقو به شهادت رساندند در حالي كه آمبولانس‌ها حتي در جنگ‌ها نيز داراي مصونيت هستند و يا اينكه يكي از جانبازان 60 درصد را كه به همراه خانواده خود بود تا مرز شهادت كتك زدند.

عراقي ادامه داد : در ساعت 21:30 همان شب با تلاش نيروهاي بسيج، سپاه و نيروي انتظامي اغتشاشات جمع شد و وضعيت سفيد اعلام گرديد.

وي ادامه داد: روز 31 خرداد نيروهاي بسيج، سپاه و نيروي انتظامي با كمك سپاه سيدالشهداي استان تهران در مراكز مختلف، ميادين و خيابان‌هاي اصلي مستقر شدند و با توجه به اين عملكرد شاهد اتفاق و حادثه‌اي در آن روز و پس از آن نبوديم.

وي گفت: در روزهاي بعد عده‌اي سعي داشتند با تجمع در خيابان كريم‌خان، ميدان هفت تير و ميدان بهارستان دست به تجمع غيرقانوني بزنند كه با هوشياري نيروهاي امنيتي از اين كار آنها جلوگيري شد.

عراقي با بيان اينكه بسيجي نام و نشان و فرمانده دارد،‌گفت برخي سعي كردند تا به نام بسيج در ميادين و خيابان‌ها با مردم برخورد كنند كه ما متوجه اين عمل آنها شديم و حتي براي بسيجيان خود كاورهاي مخصوصي در نظر گرفتيم.

عراقي ادامه داد: ‌اگر كسي ادعا مي‌كند كه نيروهاي بسيج به صورت غيرقانوني با آنها برخورد كرده‌اند و خسارتي ديده‌اند ما كميسيوني در سپاه تهران بزرگ داريم كه مي‌توانند به آن مراجعه كنند و اگر حق با آنها باشد ما موضوع را پيگيري كرده و علاوه بر جبران خسارت با نيروي متخلف نيز برخورد مي‌كنيم.

وي اظهار داشت: گروهي از اوباش از مناطق مختلف تهران و يا خارج از تهران با قمه و صورت پوشيده در اين اغتاشاشات حضور داشته كه به صورت جدي با آنها برخورد شد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله با بيان اينكه در مجموع بسيج تهران بيش از هزار نفر دستگير شده بودند خاطرنشان كرد: در همان ابتداي كار با بررسي افراد دستگير شده و بي‌گناهي عده‌اي از آنها كه تنها بر حسب كنجكاوي در صحنه حضور داشتند آنها را دستگير كرده و تعداد 100 نفر كه قبلا داراي پرونده بودند، و حتي برخي از آنها با خارج ارتباط داشته و در درگيري‌هاي ديگر نقاط كشور حضور داشتند به مقامات بالاتر ارجاع دادند.

عراقي با تاكيد بر اينكه نظام جمهوري اسلامي كساني را كه موجب شكل‌گيري و سازماندهي اين فتنه‌ها شده‌آند را مورد پيگرد قرار خواهد داد گفت: اينها از فضاي باز جامعه استفاده كردند كه در روز 2 خرداد همين سال شاهد بوديم كه در ورزشگاه آزادي تجمع كردند و نظام اسلامي به واسطه كرامت خود به آنها اجازه ادامه كار داد و ديديدم كه تجمعات آنها يك روز قبل از انتخابات نيز ادامه داشت.

عراقي با تاكيد بر مسالمت‌آميز بودند تجمعات هواداران تا قبل از انتخابات گفت: اين تجمعات باعث شورآفريني در انتخابات مي‌شد اما در عصر همان روز راي‌گيري كه حتي شمارش آرا تمام نشده بود، برخي با پيش‌بيني اينكه در اين انتخابات پيروز مي شوند در خيابان‌ها تجمع كردند كه در وهله اول نظام اسلامي به دليل همان رافت و كرامت خود با آنها برخورد نكرد تا اينكه آنها اقدامات غيرقانوني خود را ادامه دادند و نهايتا مجبور شديم تا با استفاده از قوه قهريه با آنها برخورد كنيم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله با بيان اينكه نظام از همان روز اول قدرت و اقتدار برخورد با آنها را داشت ولي با آنها مدارا مي‌كرد گفت: بسيج توان بالايي دارد و ما در اين اغتشاشات تنها 30 درصد از توان بسيج تهران را به كار گرفتيم اما با توجه به تجربياتي كه در اين اغتشاشات به دست آمد و متناسب با آنها تجهيزات،نحوه آموزش و فرماندهي اين 30 درصد از بسيج را ارتقا خواهيم داد.

 

 

 

ميرحسين موسوي و اسارت در دور باطل

بيانيه هاي زنجيره اي ميرحسين موسوي و تکرار درخواست غير قانوني "ابطال انتخابات" دور باطلي است که آخرين نخست وزير را در دايره تنگ انحصار طلبي و ساختارشکني محصور کرده است.

 

با وجود گذشت بيش از 20 روز از برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و عليرغم تأييد نهايي شوراي نگهبان به عنوان تنهاترين نهاد ذيصلاح در رابطه با اظهارنظر پيرامون انتخابات، اصلي ترين بازنده در رقابت گفتماني با احمدي نژاد همچنان با صدور بيانيه هاي زنجيره اي مي کوشد سلامت انتخابات را زير سؤال برده و با تشويش اذهان عمومي، عدم اقبال مردم به خويش را به ديده ترديد بنگرد.

بازخواني مواضع ميرحسين موسوي با تأکيد بر بيانيه هاي صادره نشان مي دهد که سناريوي تشکيک در سلامت انتخابات به دنبال دريافت ناکامي در جلب آراي ملت پيش از برگزاري انتخابات با تشکيل کميته صيانت از آراء کليد خورد و کنفرانس مطبوعاتي غيرقانوني موسوي در حالي که هنوز در برخي از شعب اخذ رأي فرآيند رأي‌گيري از مردم ادامه داشت، نقطه اوج آن بود.

موسوي در اين کنفرانس خبري با بيان اينکه دولت قدر حضور گسترده مردم در انتخابات را ندانسته است، گفت: با توجه به اطلاعات بنده در سطح کشور برنده قطعي اين انتخابات بنده هستم. بلافاصله پس از اين کنفرانس، ستاد اين نامزد انتخابات دهم کوشيد طي گفت‌وگوهايي با اعضاي کميته صيانت از آراي موسوي، صحت ادعاهاي وي را تأييد کند.(1) نکته در خور تأمل در اين مصاحبه ها، استناد اعضاي کميته صيانت از آراء به حضور "50 هزار نماينده موسوي بر سر صندوق‌هاي رأي" بود.

با اين وجود، پس از اعلام تدريجي آراي نامزدها که آشکارا از پيشتازي دکتر محمود احمدي نژاد در انتخابات خبر مي داد؛ مهندس موسوي در راستاي توجيه شکست خود به "جلوگيري از حضور نمايندگان بر سر صندوق‌هاي رأي" اشاره کرد بدون آنکه مشخص کند در کدام شعب رأي‌گيري ادعاهايي که مطرح مي‌کند، اتفاق افتاده است. بعدها، همين مسئله ترجيع بند سخنان موسوي در شکايت به نتيجه انتخابات شد.

در همين راستا، موسوي يک روز پس از انتخابات در بيانيه خود، نتايج اعلام شده را «بهت آور» خواند و آن را به « به شعبده بازي دست اندرکاران انتخابات» تعبير کرد. موسوي در عين حال عنوان نمود که « تسليم اين صحنه آرايي خطرناک نخواهم شد» و از هواداران خود خواست به «تجمعات تا رسيدن به نتيجه ادامه» دهند. اين نامزد شکست خورده در انتخابات که پيشتر مدعي شده بود «حضورم به خاطر قانون‌گريزي است و تأکيد مي کنم که استمرار چنين شيوه‌اي ممکن است به استبداد و ديکتاتوري بيانجامد» ، خود با درخواست از شوراي نگهبان مبني بر « ابطال نتايج انتخابات » (2) به شيوه هايي توسل جست که تجلي عيني تخطي از قانون محسوب مي شود.

پس از ديدار موسوي با رهبر معظم انقلاب و تأکيد ايشان مبني بر اينکه « لازم است کارها را با متانت و آرامش پيگيري کنيد» دبير شوراي نگهبان در اطلاعيه‌اي خطاب به نامزدها آمادگي خود را براي رسيدگي به کليه شکايات و اعتراضات مطرح شده در وقت قانوني و نيز بررسي مجدد صندوق‌هايي که مستنداً کانديداها در مورد سلامت آن شکايتي داشته باشند، اعلام داشت.

همچنين شوراي نگهبان در ادامه اقدامات خود نشستي با کانديداهاي معترض را ترتيب داد که تنها محسن رضايي اين دعوت را پذيرفت و در شورا حضور يافت. همزمان، کدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان از «بازشماري10 درصد از صندوق‌هاي اخذ رأي به صورت تصادفي و با حضور نمايندگان کانديداها» خبر داد. تمديد مهلت بررسي شکايات انتخاباتي با موافقت مقام معظم رهبري از ديگر تمهيداتي بود که براي رفع شبهات و اعتمادسازي هرچه بيشتر اتخاذ شد و هيأت وي‍ژه‌اي شامل حداد عادل، دري نجف آبادي، ولايتي، ابوترابي و رحيميان به منظور رسيدگي به شکايات معترضان انتخابات تشکيل شد اما ميرحسين موسوي همچنان در بيانيه هاي خود بر تداوم رفتار غيرقانوني خويش اصرار مي ورزيد. وي طي نامه اي به شوراي نگهبان رسيدگي به آنچه « تخلفات صورت گرفته در انتخابات دهم رياست جمهوري» ناميد را « بيرون از دايره صلاحيت بررسي آن شورا » دانست و « ابطال انتخابات » را « مناسب ترين راه برون رفت از معضل ايجاد شده » عنوان کرد.(3)

آنچه از برآيند اين گفته ها دريافت مي شود؛ "تناقضات آشکار"، "مواردي کلي" و "فاقد مستندات عيني و حقوقي" است که در نامه ها و بيانيه هاي موسوي چند باره تکرار شده است. بررسي اقدامات و مواضع شوراي نگهبان ، وزارت کشور، فعالان سياسي، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و ... در رسيدگي به ادعاهاي نامزد شکست خورده در انتخابات هر بيننده منصفي را به تلاش مجموعه نظام براي بازگرداندن آخرين نخست وزير به مدار "قانون" رهنمون مي سازد.

---------------------------------

(1) : گفت‌وگوي "قلم نيوز" با سيد محمود ميرلوحي / 23 خرداد

(2): بيانيه مير حسين موسوي خطاب به مردم/ 24 خرداد

(3): نامه ميرحسين موسوي به شوراي نگهبان / 6 تيرماه

 

 

 

 

 

فعالان سياسي مطرح کردند:

پروژه غربي ها براي در موضع ضعف قرار دادن ايران، شکست خورد

جمعي از نمايندگان مجلس و صاحب نظران سياسي با بيان اينکه غربي ها با طراحي حوادث پس از انتخابات، مي خواستند ايران را در مذاکرات آتي در موضع انفعالي قرار دهند، تاکيد کردند: با توجه به مشارکت 85درصدي مردم و راي 25ميليوني احمدي نژاد، دولت دهم در عرصه بين المللي، مقتدرانه برخورد مي کند.

اين فعالان سياسي معتقدند که برخي عوامل نيز در داخل کشور در سناريو و پازل طراحي شده توسط غربي ها نقش بازي کردند و به عنوان مهره آنها عمل کرده و بر اغتشاشات دامن مي زدند. گفت وگوي خبرنگار سياسي ايرنا با اين صاحب نظران و فعالان سياسي و نمايندگان مجلس را در اين خصوص مي خوانيد:

 

** توطئه ها و دسيسه هاي بيگانگان در ايران خنثي شده است

عضو هيات رييسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه غربي ها قبل از انتخابات ايران تلاش مي کردند که اين انتخابات با کاهش مشارکت مردم مواجه شود تابتواننددرمذاکرات،دولت نهم را درموضع انفعالي قرار دهند، تاکيد کرد: توطئه بيگانگان در ايران خنثي شده است.

"محمد کرمي راد" با اشاره به اينکه کشور ايران کشوري آزاد و آزادانديش در دنيا است اظهار داشت: کشور ايران از لحاظ ساختار به دليل پيروي از قوانين اسلام،قانون اساسي و دموکراسي حاکم بر آن در دنيا جايگاه ويژه اي دارد.

وي با اشاره به اينکه حضور پرشور و ميليوني مردم در انتخابات باعث نااميدي دشمنان شده بود افزود:آنان با اشاره به نظر سنجي ها مي دانستند که مردم زيادي در انتخابات رياست جمهوري شرکت مي کنند و اقبال عمومي مردم بر دکتر احمدي نژاد است به همين دليل مي خواستند که مذاکره را قبل از انتخابات انجام دهند.

نماينده کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه بسياري از کشورها مانند انگليس و فرانسه و غيره تلاش مي کردند با فرافکني و ايجاد جوتبليغاتي منفي دراغتشاشات اخير نقش آفريني کنند تاکيد کرد:کشورهاي غربي و به خصوص آمريکايي ها تلاش کردند با استفاده از مهره هايي در ايران جو جامعه را به التهاب بکشانند که به دليل حضور رهبر معظم انقلاب و مردم ايران موفق نشدند.

کرمي راد اظهار داشت:درايت و دورانديشي رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه و بيان مواضع ايشان در بررسي محيط داخلي و خارجي، تحريکات دشمنان و نقشه هاي شوم آنان را خنثي کرد.

وي با اشاره به اينکه دولت هاي غربي به حقانيت و مردمي بودن نظام جمهوري اسلامي پي برده اند افزود:مردم بايد مراقب باشند و فريب برخي افراد کند ذهن و ظاهر انديش را نخورند.

وي گفت:نظام ما به دليل حضور گسترده مردم ولايت مدار به گونه اي چيده شده که جاي هيچ توطئه اي در آن وجود نخواهد داشت.

وي تاکيد کرد:ما نگران هيچ انقلاب مخملي،رنگين و يا کودتايي در کشور نيستيم زيرا ساختار کشور ما طوري است که به خوبي توانسته از آرمان هاي انقلاب دفاع کند.

 

** برخي افراد به عنوان مهره و پازل غربي ها عمل نکنند

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: غرب در اغتشاشات اخير مهره هايي را در نظر گرفته بود و فکر مي کرد با آن مهره ها منافعش در ايران تامين مي شود ولي آنان نمي دانستند که توطئه هايشان خنثي مي شود.

"محمود احمدي بي غش" با اشاره به اينکه با حضور پرشور مردم در انتخابات جمهوري اسلامي اقتدار انقلاب بيمه شد افزود: دولت ايران به پشتوانه راي بالاي مردم ايران قوي تر از گذشته خواسته هاي به حق خود را دنبال مي کند.

نماينده مردم شازند با اشاره به اينکه ايران امروز بيش از گذشته در موضع قدرت قرار دارد گفت:امروز دولت احمدي نژاد به پشتوانه 24 ميليون راي مردم بيشتر از گذشته در مقابل دشمنان ايستادگي مي کند و براي حفظ منافع ايران تلاش مي کند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: غرب در اغتشاشات اخير مهره هايي را در نظر گرفته بود و فکر مي کرد با آن مهره ها منافعش در ايران تامين مي شود ولي آنان نمي دانستند که توطئه هايشان خنثي مي شود.

احمدي بي غش تاکيد کرد: هر کسي به قانون تخطي کند بايد پاسخگو باشد و پاسخ اين تخطي ها و خسارات را بدهد.

وي تاکيد کرد: برخي افراد نبايد به عنوان پازل و مهره دشمنان عمل کنند آنان امروز بايد پاسخگوي ملت باشند.

 

** ايران با اقتدار مواضع خود را پيگيري مي کند

دبير سياسي جامعه اسلامي مهندسين تاکيد کرد:ايران با اقتدار و عزت مواضع خود را پيگيري مي کند و دشمنان حق دخالت در امور اين کشور را ندارند.

"محمد علي شايسته نيا" با اشاره به اينکه بسياري از کشورها از پيروزي انقلاب اسلامي ايران از اين انقلاب ناخرسند بودند، گفت: بسياري از کشورهاي غربي و شرقي از اينکه نظام جمهوري اسلامي در ايران حاکم باشد اظهار ناخرسندي مي کردند اما بعد از مدتي مجبور شدند اين واقعيت را بپذيرند که مردم ايران سرنوشت خود را تعيين مي کنند.

وي گفت: اما آنان در برخي مواقع نشان مي دهند که حافظه تاريخي آنان مسائل را ضبط نمي کند و يا ضريب هوشي شان پايين است که به راحتي اين واقعيت را فراموش مي کنند .

وي تاکيد کرد:به مسئولان اين کشورها توصيه مي کنم ادبياتشان را با مردم ايران بر اساس واقعياتي که وجود دارد تنظيم کنند.

دبير سياسي جامعه اسلامي مهندسين با اشاره به اينکه بسياري از اين کشورها پس از انتخابات 22 خرداد ايران دستپاچه شدند و فکر کردند مي توانند به نيات شوم خود برسند، گفت: آنان در اين انتخابات فکر مي کردند مي توانند اهداف خود را در ايران پياده کنند و نيات شوم خود را افشا کردند ولي آنان هرگز نتوانستند به موفقيت برسند زيرا ملت ايران مقتدرانه در مقابل آنان ايستاد.

وي تاکيدکرد:مذاکرات ايران با کشور هاي ديگر با حفظ عزت،حکمت و مصلحت ايران و در جهت حفظ احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلي ايران امکان پذير است.

وي گفت: مذاکره ايران با آنان در صورتي انجام مي شود که که آنان تعهد کنند که اشتباهات گذشته خود را جبران مي کنند و در آينده ديگر خطايي مرتکب نمي شوند.

 

** احمدي نژاد در برابر دشمنان کوتاه نمي‌آيد

يک کارشناس مسائل سياسي با اشاره به تلاش هاي آمريکا و کشورهاي غربي براي تضعيف ايران تاکيد کرد: احمدي نژاد در برابر دشمنان کوتاه نمي آيد و اقتدار و عزت ايران را در جوامع بين الملل حفظ مي کند.

"علي نادري" با اشاره به اينکه کشورهاي غربي و به خصوص آمريکا در زمان انتخابات تلاش کردند نظام جمهوري اسلامي را تضعيف کنند تاکيد کرد: آنان پروژه تضعيف نظام را پيگيري مي کردند و مي خواستند با پروژه آشوب و اغتشاش و تحريک مردم از طريق رسانه هايشان فضايي ملتهب در ايران به وجود آورند ولي موفق نشدند.

وي با اشاره به اينکه بيگانگان از دولت احمدي نژاد مي ترسند اظهار داشت: تمام تلاش اروپاييان و آمريکا اين بود که دولت احمدي نژاد به روي کار نيايد چون اين دولت نمي تواند خواسته هاي آنان را برآورده کند به همين دليل با اغتشاشات و تلاش هاي رسانه هايشان مي خواستند مانع روي کارآمدن اين دولت شوند.

اين فعال سياسي افزود: امروز آنان به اين نتيجه رسيدند که اين اغتشاشات نه تنها به نفعشان نبود بلکه به ضررشان هم شد زيرا تلاش هاي مثبتي که در قبل از انتخابات براي ايجاد روابط و مذاکرات با آنان صورت گرفته بود را از بين بردند.

نادري تاکيد کرد: اگر مذاکره اي هم در آينده صورت گيرد مطمئنا ايران طلبکاري ويژه اي نسبت به اين کشورها دارد و به آنان مي گويد شما در مواردي دخالت کرديد که هيچ ربطي به شما نداشت.

اين کارشناس مسائل سياسي با اشاره به فعاليت هاي دولت انگليس در ايران اظهار داشت: اگر به دهه اول انقلاب نگاهي بيندازيم و فعاليت هاي آمريکا در ايران را براي نابودي انقلاب ببينيم شاهد هستيم که امروز انگليس همانند آمريکايي ها عمل مي

/ 1 نظر / 22 بازدید
محمد

تعداد نظرات بالاست به خاطر اینه که ترفتاراتون زیاده بدبختها. فردای قیامت روتون سیاهه