نمازجمعه 29 خرداد 88 تهران به امامت مقام معظم رهبری

برای تجدید بیعت با ولی امر مسلمین برگزار شد:

عظیم‌ترین نماز جمعه تاریخ انقلاب

به امامت حضرت آیت الله خامنه ای

عظیم‌ترین نماز جمعه تاریخ انقلاب اسلامی برای تجدید بیعت با حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری برگزار شد.

عظیم‌ترین نماز جمعه تاریخ جمهوری اسلامی ایران برای تجدید بیعت با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

نماز جمعه این هفته تهران در حالی آغاز شد که یک ساعت پیش از حضور رهبری جمعیت گسترده‌ای از اقصی نقاط تهران با حضور در محل دانشگاه تهران آماده استماع خطبه‌های نماز جمعه از سوی رهبر معظم انقلاب بودند.

حضور مردم تهران بسیاری از خیابان‌ها، کوچه و پیاده روها مملو از جمعیت نمازگزار بود.

نمازگزاران با در دست داشتن تصاویری از امام راحل، رهبری و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان حمایت خود را از آرای ملت در انتخابات و همچنین مواضع رئیس جمهور حمایت کردند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در عظیم ترین نماز جمعه تهران:

حل و فصل همه اختلافات در سر صندوق رأی؛

نه در کف خیابان ها

رهبر انقلاب اسلامی حل و فصل همه اختلافات را در سر صندوق رأی، فلسفه انتخابات خواندند و خاطر نشان کردند: انتخابات برای این است که در صندوق های رأی معلوم شود که مردم چه می خواهند نه در کف خیابانها.

امروز در شکوه نماز جمعه رهبر و ملت، لبریز از معنویت و یاد عطرآگین امام زمان (ارواحنا لمقدمه الفدا) بود.

 

انتخابات زلزله ای سیاسی برای دشمنان و جشنی تاریخی برای دوستان ایران

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تاریخی و وحدت بخش امروز تهران در سخنان بسیار مهمی، یاد خدا، اعتماد به کمک پروردگار و افزایش سکینه و آرامش را عامل مهم عبور سرافرازانه ملت مؤمن ایران از طوفان ها و حوادث 30 سال اخیر خواندند و با تبیین صریح و روشن ابعاد مختلف رقابت های انتخاباتی و مسائل پس از انتخابات تأکید کردند: حضور بی نظیر و حماسی ملت در 22 خرداد، نمایش عظیم اعتماد و امید و شادابی ملی، زلزله ای سیاسی برای دشمنان و جشنی تاریخی برای دوستان ایران و انقلاب بود و همه 40 میلیون شرکت کننده پرشور و فهیم انتخابات، به امام و انقلاب و شهدا رأی داده اند و هر 4 نامزد محترم نیز متعلق به نظام اسلامی هستند بنابراین همه باید در چارچوب قوانین روشن موجود مسائل را پیگیری کنند.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز که بارها با تکبیر و ابراز احساسات مردم همراه شد در تبیین و تشریح مسائل گوناگون مربوط به انتخابات، خطاب به "ملت، نامزدهای ریاست جمهوری و نخبگان، فعالان سیاسی "، و نیز سران برخی دولت های مستکبر غربی، مطالب جداگانه ای مطرح کردند.

ایشان با تجلیل از ملت آگاه و مؤمن ایران، حضور نزدیک به 40 میلیون رأی دهنده عزیز را در انتخابات 22 خرداد، نمایش عظیم "احساس مسئولیت و روح مشارکت جوی " مردم دانستند و افزودند: حماسه پرشور اعلام دلبستگی یکپارچه مردم به نظام اسلامی و مشارکت بسیار کم نظیر 85 درصدی مردم در انتخابات، نشان دهنده رحمت و تفضل پروردگار و عنایت خاص ولی عصر (عج) به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است.

 

"تعهد سیاسی و احساس مسئولیت " نسل اول انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای حضور لبریز از "شور و شعور " جوانان سراسر کشور را در انتخابات ریاست جمهوری دهم، تجلی استمرار "تعهد سیاسی و احساس مسئولیت " نسل اول انقلاب در نسل جوان امروز خواندند و افزودند: از اعماق دل در مقابل عظمت ملت ایران و جوانانمان، ابراز تواضع می کنم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اختلاف سلیقه مردم و رأی دادن آنان به نامزدهای مختلف انتخابات ریاست جمهوری افزودند: در ورای همه آرای متفاوت مردم، احساس تعهد جمعی برای حفظ کشور و نظام موج می زند به گونه ای که حضور "زن و مرد و پیر و جوان "، "اقوام و پیروان مذاهب گوناگون " و "شهری و روستایی "، حماسه ای فراموش ناشدنی رقم زده است که برای دشمنان ایران و انقلاب، زلزله ای سیاسی، و برای دوستان ملت ایران در سراسر جهان، جشنی واقعی و تاریخی محسوب می شود.

ایشان شرکت 40 میلیون نفر در انتخابات 22 خرداد را جنبش عمومی ملت برای ابراز وفاداری به امام و انقلاب و شهدا برشمردند و افزودند: با این حرکت عظیم، نظام اسلامی برای ادامه راه پیشرفت و سرافرازی، نفس تازه کرد و معنای حقیقی مردم سالاری دینی، به رخ بدخواهان نظام کشیده شد.

 

جواب ملت ایران به تبلیغات مغرضانه

حضرت آیت الله خامنه ای حضور همراه با "اعتماد، آزادی، امید و شادابی " ملی را در انتخابات ریاست جمهوری، جواب ملت ایران به تبلیغات مغرضانه دستگاه رسانه ای مستکبران دانستند و خاطرنشان کردند: اعتماد ملت به نظام، به عنوان بزرگترین سرمایه جمهوری اسلامی بار دیگر در انتخابات 22 خرداد، متجلی شد و دشمنان اسلام و ایران، تلاش می کنند با ایجاد شک و تردید درباره انتخابات، این اعتماد ملی را متزلزل کنند و با کاهش مشارکت مردم، مشروعیت نظام را زیر سؤال ببرند که اگر این هدف شوم محقق شود با هیچ زیان و خسارت دیگری قابل مقایسه نیست.

ایشان با یادآوری تبلیغات چند ماهه جبهه استکبار مبنی بر تقلب در انتخابات 22 خرداد افزودند: در سخنرانی اول فروردین، به دوستان خوبمان در داخل تذکر دادم که حرف دشمن درباره تقلب را تکرار نکنند چرا که بیگانگان درصددند اعتمادی را که نظام با مسئولان و عملکردش در طول سی سال بدست آورده، زیر سؤال ببرند.

رهبر انقلاب اسلامی، رقابت های کاملاً آزاد و جدی نامزدها در دوران تبلیغات انتخابات از جمله مناظره های شفاف و صریح تلویزیون را یادآور شدند و افزودند: رقابت های شدید 4 نامزد محترم انتخابات، رقابت جریان های متعلق به نظام اسلامی بود اما رسانه های متعلق به صهیونیست های خبیث با دروغ پردازی محض سعی می کنند این رقابت ها را دعوا میان مخالفان و طرفداران نظام جلوه دهند.

 

آشنایی نزدیک و شناخت 4 نامزد

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به آشنایی نزدیک و شناخت وسیع خود از 4 نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزودند: یکی از نامزدها، رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش و مورد اعتماد است، یکی دیگر 8 سال نخست وزیر خود بنده بوده است، نامزد دیگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس است و نامزد دیگر هم دو دوره ریاست مجلس بوده است بنابراین همه این آقایان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبلیغات خباثت آمیز رسانه های صهیونیستی، امریکایی و انگلیسی، رقابت درون نظام است.

رهبر انقلاب اسلامی، اختلاف در دیدگاه ها، جهت گیری های سیاسی و برنامه های 4 نامزد انتخابات را یادآور شدند و خاطرنشان کردند: این اختلاف دیدگاه، اختلاف نظر در درون چارچوب نظام است البته بنده برخی را برای خدمت به کشور مناسبتر می دانم اما نظر و تشخیص خود را برای مردم بازگو نکردم و لازم هم نبود که مردم براساس آن عمل کنند چرا که انتخابات مال مردم است و نتیجه آن براساس تشخیص ملت رقم می خورد.

 

مناظره های تلویزیونی ابتکاری مهم

ایشان، مناظره های تلویزیونی را ابتکاری مهم و جالب ارزیابی کردند و افزودند: مناظره های شفاف، جدی و صریح، خنثی کننده تبلیغات بیگانگانی بود که رقابت های انتخاباتی را غیرواقعی می دانستند.

حضرت آیت الله خامنه ای، جدیت، صراحت، مجبور شدن افراد به دفاع و پاسخگویی در مقابل سیلاب نقد و انتقاد، و شفاف شدن مواضع اشخاص و گروه ها را از نکات مثبت مناظره ها دانستند و افزودند: مردم با دیدن مناظره و دیگر برنامه های تبلیغاتی، قدرت قضاوت بدست آوردند و احساس کردند که نظام اسلامی، اندرونی و بیرونی ندارد و مردم را بیگانه نمی داند و حقیقتاً برای ملت حق انتخاب آگاهانه قائل است.

ایشان آزادی بیان، پرورش ذهنها و افزایش قدرت انتخاب ملت را از دیگر آثار مثبت مناظره ها برشمردند و با اشاره به کشیده شدن مطالب مناظره ها به خیابانها و خانه ها تأکید کردند: یقیناً یکی از عوامل افزایش ده میلیون آراء نسبت به دوره های قبل، مشارکت ذهنی و فکری مردم در انتخابات بود که باعث شد ملت به عرصه انتخاب بیایند، بنابراین از این دیدگاه مناظره ها، امری مطلوب بشمار می آید.

 

ادامه مناظره ها در سطوح مدیریتی

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه مناظره ها در سطوح مدیریتی را خوب و ضروری دانستند و افزودند: باید با حذف عیوب و نکات منفی مناظره ها، آنها را ادامه داد تا همه افراد و مسئولان خود را در معرض نقد و انتقاد و پاسخگویی ببینند.

 

تخریب و سیاه نمایی

رهبر انقلاب اسلامی، در تبیین نکات منفی مناظره ها، به ایجاد کدورت و کینه، تکیه بر شایعات، ضعف جنبه منطقی مباحث و احساساتی و عصبانی شدن طرفین مناظره اشاره کردند و با ابراز ناخرسندی از این عیوب افزودند: متأسفانه برخی مواقع مناظره ها حالت تخریبی پیدا می کرد و به سیاه نمایی افراطی خدمات دولت فعلی و در مقابل، سیاه نمایی عملکرد دولتهای قبلی کشیده می شد و در میان طرفداران نامزدها التهاب و نگرانی ایجاد می کرد.

 

مقصر بودن دو طرف مناظره ها

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مقصر بودن دو طرف مناظره ها افزودند: یک طرف به رئیس جمهور قانونی کشور، صریحترین و خجالت آورترین اهانتها و تهمتها را بیان می کرد و با پخش کارنامه های جعلی برای دولت، رئیس جمهور متکی به آرای مردم را دروغگو، خرافاتی و رمال می نامید و اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا می گذاشت و طرف دیگر هم، با اقداماتی مشابه، کارنامه درخشان 30 ساله انقلاب را کمرنگ جلوه می داد و شخصیتهایی که عمرشان را در راه نظام صرف کرده اند زیر سؤال می برد و اتهاماتی را که در مراجع قانونی اثبات نشده است بیان می کرد.

 

کسی آقایان هاشمی و ناطق نوری را به فساد مالی متهم نکرد

رهبر انقلاب اسلامی، با انتقاد از طرح مباحثی درباره فساد مالی اطرافیان آقای هاشمی رفسنجانی و آقای ناطق نوری افزودند: البته کسی، خود این آقایان را به فساد مالی متهم نکرد اما هر کس هر ادعایی در مورد بستگان آنها نیز دارد نباید قبل از اثبات در مراجع و مجاری قانونی، در رسانه ها بیان کند، چرا که اینگونه اقدامات در جامعه و بویژه در اذهان جوانان، تلقی نادرست ایجاد می کند.

ایشان با اشاره به شناخت بیش از 50 ساله خود از آقای هاشمی رفسنجانی و خدمات وی به انقلاب و نظام افزودند: آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از اصلی‌ترین و جدی ترین افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترین شخصیتهای همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پیش رفته است ضمن اینکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبری بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آقای هاشمی قبل از انقلاب، اموال خود را صرف مبارزه می کرد و در سی سال اخیر هم با به عهده گرفتن مسئولیت های فراوان، در حساس ترین مقاطع در خدمت انقلاب و نظام بوده و هرگز از انقلاب برای خودش، مالی نیاندوخته است و مردم باید به این حقایق توجه داشته باشند.

 

نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است

حضرت آیت الله خامنه ای در عین حال به اختلاف نظر طبیعی خود با آقای هاشمی رفسنجانی در موارد متعدد اشاره کردند و افزودند: این اختلاف نظر طبیعی است و مردم نباید دچار توهم شوند و به گونه ای دیگر فکر کنند.

ایشان افزودند: میان آقای هاشمی و رئیس جمهور نیز از سال 84 اختلاف نظرهای متعددی درباره مسائل خارجی، نحوه اجرای عدالت اجتماعی و برخی مسائل فرهنگی وجود دارد که البته نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است.

رهبر انقلاب اسلامی، آقای ناطق نوری را نیز جزو شخصت های خدوم انقلاب دانستند و افزود در دلبستگی آقای ناطق به نظام و انقلاب هیچ شکی وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید مجدد بر لزوم بر طرف شدن آسیبهای مناظره اعلام کردند در همان ایام بعد از مناظره به رئیس جمهور تذکر دادم چون می دانستم ترتیب اثر می دهد.

 

مبارزه جدی و پیگیری با فساد مالی

ایشان، با تکرار موضع نظام درباره مبارزه جدی و پیگیری با فساد مالی افزودند: اگر فساد اقتصادی در کشور نبود چند سال قبل نامه هشت ماده ای به رؤسای سه قوه ارسال نمی شد. اما بدون تردید جمهوری اسلامی از سالم ترین نظام های سیاسی ـ اجتماعی دنیاست و نباید به استناد مراکز و مراجع صهیونیستی، کشور را به فساد متهم کنید و یا در زمینه فساد مالی اشخاص و مسئولان را بی جهت زیر سؤال ببریم.

 

22 خرداد حماسه ای تاریخی و جهانی

/ 12 نظر / 99 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ملیحه

سلام به عزیزی که بوی مهدی فاطمه را از او می گیریم دیروز در سخنرانی پربارتان غم را از چشمان تان خواندیم حیف که کسانی با ندانم کاریهایشان دل بزرگ شما را می آزارند ما شما را علی زمانه ی خود می دانیم که 25 سال مجبور به خانه نشینی کردند

سمانه

امیدوارم مانند مردم کوفه نباشیم که در حق خود پراکنده و باطل هایمان در باطل خود متحد باشند. اهل کوفه نیستم علی تنها بماند.

سمانه

امیدوارم مانند مردم کوفه نباشیم که گروه های حق در حق خود پراکنده و باطل هایمان در باطل خود متحد باشند. اهل کوفه نیستم علی تنها بماند.

دانشجویی از کوی دانشگاه

تا کی عوام فریبی

مهدی

رهبرم جان ومالم فدای تو

مصطفی

ای رهبر ازاده اماده ابم اماده. عالی بود فقط حرف رهبر در بخش پایان خطبه دوم نماز جمعه خطاب به حضرت ولیعصر(عج) را چگونه ببینم؟؟؟؟

اين قسمت بيانات خيلي جالب بود: "یک طرف به رئیس جمهور قانونی کشور، صریحترین و خجالت آورترین اهانتها و تهمتها را بیان می کرد و با پخش کارنامه های جعلی برای دولت، رئیس جمهور متکی به آرای مردم را دروغگو، خرافاتی و رمال می نامید و اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا می گذاشت ..."

بهروز

بله بله کاملا هم مشخص است که پس از دوسال چقدر به نظر همدیگر نزدیکتر شده اند! من صبر کردم دوسال از این کری خوندناتون تموم بشه....و بیام تو این پیج سلامی عرض کنم.... و بگوییم همه چیز جوابش تو همین دنیاست.... منتظر نزدیکتر شدن این دو برای رقابت کردن باشید!

ناشناس

سلام به نظر بسياري مثل من، آقاي خامنه اي پس از اين نماز جمعه و با ورود غيرقانوني به موضوع رسيدگي به شكايت تقلب در انتخابات و اعلام اينكه"مگر مي شود تقلب شده باشد" در كاري كه قانون وظيفه آنرا بعهده شوراي نگهبان گذاشته است، دخالت كرده و آقاي خامنه اي از دايره عدالت خارج شده و بر بنده و بسياري ديگر كه قبلا ولايي بوديم، ولايت ندارند. ضمنا اين صحبت ايشان باعث ظلم ها و خون هايي شد كه به پاي ايشان نوشته شده و گناه ديگراني كه خط ايشان را ادامه داده و باعث عدم رسيدگي قانوني به اعتراض انتخاباتي شدند، بعهده ايشان است. متاسفم، ولي ايشان از دايره عدالت خارجند و شرط اوليه ولايت را ندارند...

مهدی

واقعا یاد این نماز جمعه تاریخی بخیر... الان چهار سال گذشته و آقای روحانی رییس جمهور شدن که باعث روسیاهی فتنه گران شد...