آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (23)

Where is my vote

يا

«رايي كه نداده بودم كجاست»؟!

 

ارگان رسانه اي سازمان سيا، لابلاي سناريونويسي و مظلوم نمايي به نفع اغتشاشگران دستگير شده، اذعان كرد برخي از اين عناصر اساسا به ميرحسين موسوي رأي نداده و صرفا به بهانه حمايت از وي در تشنجات شركت جسته اند.

راديو فردا گفت وگويي را منتشر كرد كه مدعي بود طرف گفت وگو در تجمعات خياباني حضور داشته و چند روز بازداشت شده و سپس آزاد شده است. اين راديو كه در روزهاي اخير براي چندمين بار به انتشار گفت وگوهايي از اين دست مي پردازد تا شكنجه متهمان را القا كند و اعترافات منتشر شده را زير سؤال ببرد، توضيح نداد كه چگونه آشوبگران به طور كاملا اتفاقي با «ارگان رسمي سازمان سيا» مرتبط مي شوند و به ترديدافكني درباره بازداشت آشوبگران مي پردازند! اما نكته جالب در اين ميان اين است كه راديو فردا از قول فرد مورد ادعا كه وي را «رضا» معرفي مي كرد گفت «من اصلا به ميرحسين موسوي راي نداده ام.» لابلاي همين گفت وگو فرد ياد شده تصريح مي كند كه در چند تجمع و تظاهرات خياباني حضور داشته و بازداشت شده است.

راديو فردا در خبر مفصل خود به مظلوم نمايي به نفع آشوبگران بازداشت شده پرداخت و به دروغ مدعي شكنجه آنها روي آسفالت داغ و بدون هيچ آب و امكاناتي شد!

گفتني است اغلب عناصر حاضر در پروژه آشوب، به عنوان وابستگان گروهك ها، كساني بوده اند كه اساسا در انتخابات راي نداده و شناسنامه آنها فاقد مهر انتخابات رياست جمهوري دهم است. اما بلافاصله پس از بي اعتنايي نامزد مدعي اصلاح طلبي نسبت به راي مردم و روند قانوني اعتراض، فرصت را براي ايجاد هرج و مرج و آشوب فراهم ديده و در پوشش «راي من كجاست»! وارد ميدان شدند كه نتيجه آن كشته و زخمي شدن ده ها هموطن و ايراد خسارت هاي گسترده به اموال عمومي و خصوصي بود.

در خارج از كشور نيز بسياري از عناصر ورشكسته و فراري ضدانقلاب كه گروهك هاي متبوع آنها خواستار تحريم انتخابات شده بودند، پس از مشاهده اغتشاشات پيش آمده، در تجمعات ضدانقلابي شركت كرده و با ادعاي تقلب، تابلوي «Where is my vote?» ( راي من كجاست؟) را سر دست گرفتند تا انتخابات باشكوه رياست جمهوري ايران را نزد افكار عمومي دنيا بي اعتبار كنند. البته درست تر بود كه اين طيف تابلوهايي با اين مضمون سر دست مي گرفتند كه «رايي كه من نداده بودم كجاست»؟!!!...

 

 

 

برنامه آينده؛

يك بيانيه و يك نامه سرگشاده

عضو موثر يكي از گروههاي مدعي اصلاحات از تهيه همزمان يك بيانيه و يك نامه سرگشاده خبر داد كه با مضمون غيرقانوني بودن دولت دهم از سوي گروه مزبور تهيه شده و قرار است قبل از مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري احمدي نژاد منتشر شود. به گفته وي نامه سرگشاده خطاب به رئيس قوه قضائيه نوشته مي شود و در آن با ادعاي تقلب در انتخابات و عدم اعتماد به شوراي نگهبان از رياست قوه قضائيه درخواست رسيدگي خواهد شد. در اين نامه به مواردي نيز تحت عنوان تخلفات احمدي نژاد طي دوره 4 ساله رياست جمهوري وي اشاره مي شود.

اين عضو موثر گروه مورد اشاره درباره بيانيه گروه نيز گفت؛ بيانيه گروه مانند ساير بيانيه ها خطاب به مردم(!) نوشته شده و همراه با نامه سرگشاده براي انتشار در اختيار سايت ها و خبرگزاري هاي داخلي و خارجي قرار خواهد گرفت. وي كه با احتياط و تحفظ فراوان سخن مي گفت درباره انگيزه گروه مزبور از تهيه و انتشار اين نامه و بيانيه و پي آمدهاي مورد نظر گروه اظهار داشت؛ اين تصميم توسط چند تن از اعضاي اصلي و در ويلاي شخصي رئيس گروه در يكي از شهرهاي شمالي كشور گرفته شده و فقط خبر آن در جلسه گروه مطرح گرديده است و بنده اطلاع دقيقي از انگيزه اصلي آنها ندارم ولي همين قدر مي دانم كه گفته شده با صدور اين بيانيه و نامه سرگشاده، توجه مجامع جهاني به ايران جلب خواهد شد. اين عضو موثر گروه مورد اشاره افزود؛ بعد از سخنان رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران، آقاي... كه همه كاره گروه است در جمع چند تن از اعضاء گفته بود؛ ابطال انتخابات ديگر امكان پذير نيست ولي بايد شعار تقلب در انتخابات را آنقدر تكرار كرد كه قانوني بودن دولت تا پايان دوره زير سوال باشد!!!...

 

 

 

ابوالفضل فاتح، به انگليس رفت

ابوالفضل فاتح، مسئول كميته اطلاع رساني ستاد مهندس مير حسين موسوي، روز يكشنبه، ايران را به مقصد انگليس ترك كرد.

وي چهارم تير به دليل اتفاقات بعد از انتخابات توسط اطرافيان موسوي براي روشن شدن برخي موارد در اين خصوص، ممنوع الخروج شده بود.

ابوالفضل فاتح در سال ‏84‏، بورسيه تحصيلي خود را جهت اعزام به انگلستان با شرايط استثنايي دريافت كرد و با توجه به ضوابط وزارت علوم كه مسافرت دانشجويان بورسيه به ايران در ‏6‏ ماه اول و ‏6‏ ماه آخر دوره بورس مجاز نيست، كه اين حضور وي در ايران با ضوابط بورس‌هاي تحصيلي مغايرت داشته و غيرقانوني داشت‏.‏

‏طبق ضوابط وزارت علوم دانشجويان بورسيه خارج از كشور تنها مي‌توانند يك بار در سال و آن‌هم فقط به مدت يك ماه به ايران مسافرت نمايند‏.‏

‏در عين حال، دانشجويان بورسيه خارج از كشور در صورتي كه قصد مسافرت به كشور را داشته باشند، بايد با سرپرستي دانشجويان يا دفاتر نمايندگي جمهوري اسلامي ايران هماهنگ نمايند و مجوز خروج از كشور محل تحصيل را دريافت نمايند‏.‏

ابوالفضل فاتح در سال ‏84‏ و با عنايت ويژه دولت اصلاحات موفق شد برخلاف ضوابط جاري، در رشته‌اي غير مرتبط با مقطع تحصيلي سابقش بورس دكتري بگيرد و به علاوه تا كنون حدود ‏45000‏ دلار نيز از جهاد دانشگاهي كمك هزينه تحصيلي دريافت داشته است.

فاتح در مقطع دكتري علوم ارتباطات يكي از دانشگاه‏هاي انگليس مشغول تحصيل است و مخارج وي به همراه حقوق ماهانه ثابت توسط جهاد دانشگاهي تامين مي‏شود.

 

 

 

 

لس آنجلس تايمز:

آمريكا و اروپا واقعا نمي دانند با ايران چه بايد بكنند

رئيس جمهور ايران با اعتماد به نفس رفتار مي كند و مواضع او، غرب را دچار سردرگمي كرده است، سردرگم از اينكه چگونه بايد با وي و انتخاب مجددش به رياست جمهوري كنار بيايد.

روزنامه لس آنجلس تايمز با درج اين تحليل نوشت: پس از انتخابات ايران، نگراني هايي به ديپلماسي هسته اي، ساختار منطقه اي و ارتباط با آمريكا و اروپا سايه انداخته است.

اين روزنامه آمريكايي همچنين از قول اوبر ودرين وزير خارجه اسبق فرانسه نوشت: سران اروپايي به ويژه از بازداشت چند كارمند سفارت انگليس در تهران ناراحتند اما واقعا نمي دانند چه بايد كرد. آنها نمي توانند ايران را ببخشند اما در عين حال بايد برنامه هسته اي ايران را مهار كنند. در اثر انتخابات ايران نوعي احساس يأس و تضاد به وجود آمده است. براي ما خيلي عجيب است چرا كه به طور جدي تصور نمي كرديم احمدي نژاد شكست بخورد.

لس آنجلس تايمز همچنين به تضاد ميان سياست فشار عليه ايران و حمايت از ميرحسين موسوي اشاره كرد و نوشت: سؤال اصلي اين است كه با ايران و احمدي نژاد چگونه بايد تعامل كرد. بعيد است قدرت هاي غربي در اين مورد متحد شوند اروپا و آمريكا نمي توانند با توجه به اهميت گفت وگو بر سر برنامه هسته اي ايران، ايران را منزوي كنند. دوره تازه اي از تحريم هاي تجاري نيز مي تواند بر شعله مواضع احمدي نژاد نزد مردم مبني بر مداخله غرب دامن بزند و توجهات را از ميرحسين موسوي دور كند.

 

 

ولخرجي دوباره دولت انحصارطلب

 

سناي آمريكا 50ميليون دلار ديگر براي گسترش نفوذ اين كشور در كشورهاي مخالف آمريكا از طريق اينترنت اختصاص مي دهد.

روزنامه واشنگتن پست از بررسي لايحه تازه اي در سنا خبر داد كه براساس آن 50ميليون دلار ديگر تحت عنوان كمك به آزادي كانال هاي ارتباطي و مقابله با سانسور در كشورهايي نظير ايران و چين اختصاص مي يابد. براساس اين گزارش، يك كنسرسيوم اينترنتي طي هفته هاي اخير هزاران پيام را درباره ايران منتشر كرد. شبكه اي از سرور هاي سريع امكان ارتباط با داخل كشورهاي مذكور را فراهم مي كنند و در عين حال آن سرورها در كمتر از يك ثانيه بارها آدرس خود را عوض مي كنند تا فيلترها را دور بزنند.

ولخرجي هايي از اين دست به ويژه از آن نظر قابل توجه است كه قدرت هاي استكباري در حوزه فناوري و صنعت و پيشرفت به هيچ وجه اجازه نمي دهند كشورهاي رقيب آنها حتي اگر خود به دستاوردي رسيده باشند، از آن برخوردار شوند كه نمونه آن توفيقات هسته اي ايران است. قدرت هاي غربي به ويژه آمريكا حتي از صادرات بسياري از محصولات غيرنظامي و صنعتي و رفاهي به كشورهاي رقيب جلوگيري مي كنند اما در همان حال حاضرند صدها ميليون دلار براي نفوذ رسانه اي در قدرت هاي رقيب هزينه كنند

 

 

 

 

گزارش تفصيلي انتخابات براي اولين بار

عباسعلي كدخدايي با اشاره به اين كه همان گونه كه قبلاً نيز قول داده بوديم تا گزارش تفصيلي رسيدگي به شكايت‌هاي مطرح شده درباره دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري را به اطلاع عموم مردم برسانيم، اظهار داشت: اين گزارش به رغم تعطيلي‌هاي رسمي هفته جاري در شوراي نگهبان در حال تدوين نهايي است و انشاءالله اوايل هفته آينده به طور مستند منتشر خواهد شد.

 

وي افزود: اين گزارش شامل مستنداتي چون بررسي‌هاي جزئي شكايات وارده و نتيجه بررسي‌ها توسط شوراي نگهبان، شكل‌گيري هيات ويژه بررسي روند انتخابات و اقدامات هيات، مكاتبات با نامزدهاي معترض و نيز مجري انتخابات و ... است.

سخنگوي شوراي نگهبان متذكر شد: كارشناسان مختلفي در شوراي نگهبان براي تهيه و تدوين گزارش تفصيلي رسيدگي به شكايات درباره انتخابات در حال فعاليت هستند.

بنا به گفته معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان، گزارش مذكور با صفحات ضمائم حدود 80 صفحه است كه پس از تدوين نهايي به محضر مقام معظم رهبري، نهادهاي رسمي و عموم مردم تقديم خواهد شد.

كدخدايي با بيان اين كه در انتخابات‌هاي گذشته، شوراي نگهبان فقط درباره تائيد صحت و يا عدم صحت انتخابات اظهارنظر مي‌كرد، خاطرنشان كرد: اين اولين بار است كه شوراي نگهبان گزارش تفصيلي و مستند از انتخابات منتشر مي‌كند.

 

 

 

 

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري:

سران هر سه جريان مخالف علي(ع) دنياپرست بودند

 

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري گفت: جريان هاي مخالف و دشمني ها عليه حضرت علي(ع) از مخالفت با ولايت آغاز شد.

آيت الله سيداحمد خاتمي در جمع روحانيان و ائمه جماعات كرمانشاه با بيان اين مطلب افزود: همه ما همچون مولاي متقيان به حوادث تاريخي بايد نگاه عبرت آموزي داشته باشيم نه اينكه آنها را مانند يك جرقه در گذشته ببينيم.

وي اظهار داشت: حضرت علي(ع) در طول خلافت خود با سه جريان مخالف و دشمن روبرو بود كه آنها ناكثين(پيمان شكنان)، قاسطين (ظالمان) كه جبهه معاويه بود و مارقين(خوارج) بودند.

وي گفت: اين سه جريان وجه تشابه و تفاوت هايي دارند كه از جمله وجوه تشابه مي توان به اين اشاره كرد كه سران هر سه جريان، دنياپرست بودند.

آيت الله خاتمي با بيان اينكه حضرت علي(ع) حساب سران خوارج را از بدنه جدا مي دانست، گفت: سران خوارج براي رسيدن به قدرت در برابر امام خود ايستاده بودند و بنابراين حضرت علي هيچ نرمشي در برابر آنان از خود نشان نمي داد اما در برخورد با بدنه بيشتر براي هدايت آنان تلاش مي كرد. وي با مقايسه حوادث پس از انتخابات با وقايع تاريخي گفت: در برخورد با سران اغتشاش كه سر در آخور اسرائيل و آمريكا دارند هيچ رحمي نبايد داشت، اما بايد به دنبال روشن كردن و هدايت بدنه بود چرا كه حساب سران اين اغتشاش از آنها جداست و آنها صرفاً به دليل نبود بصيرت است كه به گمراهي رفته اند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برگزاري انتخابات آزاد در كشور گفت: پس از برگزاري انتخابات عده اي با شبهه افكني گفتند انتخابات از پيش تعيين شده بود و حال اينكه آمريكا و اسرائيل از ماه ها قبل، انتخابات را از پيش تعيين شده قلمداد مي كردند و بعضي از غربي ها در اسفند 87 به نيروهاي خود در ايران اخطار داده بودند كه بعد از انتخابات در ايران اغتشاش خواهد شد كه خود گواه اين است كه اين اغتشاشات مزبور از قبل طراحي شده بود.

وي افزود: در نمازجمعه 29 خردادماه رهبرمعظم انقلاب مهربانانه از آنها خواست كه به اغتشاشات و حركات غيرقانوني خاتمه دهند و ديديم كه در روزهاي بعد بدون اعتنا به فرمايشات رهبري بيانيه پشت بيانيه صادر شد و همه مي دانيم كه اين مخالفت با ولايت فقيه و ولايت است و ملت ايران با ولايت فقيه پيمان خون بسته اند چرا كه ولايت فقيه را جانشين امام زمان(عج) در زمين مي دانند.

 

 

 

فرصت دوباره

دولت احمدي نژاد در طول 4 سال خدمت به مردم و تلاش در راه آباداني و پيشرفت ايران اسلامي، در عرصه هاي مختلف گامهاي بلندي برداشته است. رأي 24 ميليوني مردم به رئيس جمهوري كه خود را از جنس همين مردم مي داند و شعار خدمت به آنان را سرلوحه كار دولت خود قرار داده، علاوه بر آنكه وي را براي يك دوره 4 ساله خدمتگزاري ديگر در رأس قوه مجريه كشور مي نشاند، قدرداني ملت از زحمات دولت اصولگراي او در طول چهار سال گذشته نيز به حساب مي آيد. مردم ثابت كردند كه قدردان احمدي نژاد هستند و مطمئنا او نيز با خدمت صادقانه خود به رويكرد عظيم مردمي و حماسه اي كه در 22 خرداد آفريدند، پاسخ خواهد داد.

فرصت 4 ساله براي دولت دهم، زمان مناسبي براي دولتمردان است تا برنامه ها و طرحهايي كه فرصت اتمام و به ثمر نشاندن آن را نداشتند، كامل كنند.

دولت دهم كه با رأي قاطع مردم تا چندي ديگر دومين دوره خدمتگزاري خود را از سر خواهد گرفت بايد با انرژي و شتابي بيشتر و بكارگيري نخبگان و خبرگان از متخصصين و دانايان جامعه در اركان تصميم گيري و همچنين بدنه دستگاه اجرايي كشور، پاسخگوي انتظارات و توقعاتي كه اكنون به شكل مضاعفي در بين آحاد جامعه ايجاد شده، باشد.

مردم دولت دهم را ادامه دولت اصولگراي نهم مي دانند. رئيس جمهور با تيم گرداننده دولت را صاحب 4 سال تجربه مفيد و سازنده مي بينند. مجلس هشتم را با اكثريت اصولگرا، همراه و همدل با دولت مي پندارند و حال كه به دست پاكي دولت و تلاش شبانه روزي و مجاهدات بي وقفه و منت دولت اصولگرا 25 ميليون رأي داده اند، انتظارشان اين است كه در آغاز دهه چهارم انقلاب كه دهه پيشرفت و عدالت ناميده شده، روند عدالت پروري را بيش تر از پيش ديده و شاهد پيشرفت و توسعه روزافزون كشور عزيزشان باشند.

شايد بيش از ساير موضوعات آنچه كه در زندگي مردم ملموس تر بوده و اولويت اول عامه آنان به شمار مي آيد، مسايل اقتصادي است. دولت نهم در اين حوزه اقدامات بزرگ و موثري انجام داده است؛ سهميه بندي بنزين كه باعث صرفه جويي و مانع خروج ميلياردها دلار سرمايه از كشور شد. هم چنين توزيع سهام عدالت بين دهك هاي مختلف جامعه خصوصا دهك هاي پايين و بهره مندي آنان از ثروت خدادادي نفت، افزايش حقوق بازنشستگان، اجراي قانون خدمات كشوري، افزايش حقوق خانواده هاي تحت پوشش نهادهاي حمايتي، گسترش نظام خدمات بيمه اي در كشور و افزايش ظرفيت پذيرش دانشگاهها در كنار اجراي صدها طرح بزرگ عمراني آنهم در دورافتاده ترين نقاط كشور، ثمرات شيريني است كه طعم آن را مردم چشيده اند اما با اين وجود هنوز مشكلات عديده اي خصوصا در حوزه اقتصاد پابرجاست. تورم، بيكاري، مسكن، ازدواج جوانان، اعتياد و همگاني نشدن نظام جامع بيمه اي كشور از جمله مشكلاتي است كه اگر چه مختص دولت احمدي نژاد نيست اما مردم انتظار دارند كه در دولت دهم به شكل جدي و ريشه اي اين موضوعات حل شود.

اين يادداشت تلاش مي كند به برخي از اولويت هاي كاري دولت دهم اشاره كند؛

1- با توجه به وقايعي كه در جريان انتخابات و بعد از آن پيش آمد، با القاء شبهه و شايعه تقلب و انحراف در انتخابات، توسط دشمنان خارجي و دنباله هاي داخلي آنان به بخشي از سرمايه اجتماعي نظام آسيب وارد شد. قاعدتا اولين گام دولت نهم بازسازي اين سرمايه است. برگرداندن فضاي كشور از لحاظ سياسي، فرهنگي و اجتماعي به شرايط قبل بايستي از سوي دولت جديد مورد توجه جدي قرار بگيرد. در اين مسير تشريح خدمات انجام شده براي مردم بايستي دستور كار دولتمردان باشد. آنان بايد وضعيت كشور را در يك فضاي آرام براي مردم تشريح كنند و آنچه كه قرار است در آينده اتفاق بيفتد از برنامه ريزي ها و طرحهاي آتي به مردم اعلام نمايند. شايد مهمترين مسئله در اين عرصه اعلام برنامه ها و تصميم گيري ها از سوي دولت و شفاف سازي تمام امور براي مردم است.

البته در اين باره نبايد از نقش اثرگذار ساير مسئولان كشور اعم از نمايندگان مردم در مجلس، مسئولان امنيتي، انتظامي و قضايي و هم چنين نهادهاي فرهنگي جامعه مثل رسانه ملي و مطبوعات گذشت.

2- مديريت تورم، كاهش نرخ بيكاري، توزيع مناسب اعتبارات و سياست هاي حمايتي و اصلاح ساختار اداري و مديريتي كشور از شاخص هاي مهم و تأثيرگذار بر اقتصاد به حساب مي آيد. دولت در طول 4 سال گذشته اقدامات موثري در اين زمينه انجام داده است اما انتظار جامعه آن است كه در دولت دهم گامهاي جدي تري در حل اين مشكلات به ويژه اصلاح قيمت ها و مهار تورم برداشته شود. و طرح ها و پروژه هاي آغاز شده در دولت نهم بي توجه به توهم پراكني برخي از گروههاي سياسي به اتمام برسد.

روزگاري نه چندان دور ورود به دانشگاه و امكان برخورداري از تحصيلات عاليه يكي از دغدغه هاي جدي جوانان بود. امروز بحمدالله و با همت مسئولان امر اين مشكل با افزايش ظرفيت دانشگاهها تا حدود زيادي حل شده است، اما از آن طرف و در خروجي دانشگاهها حجم انبوهي از جوانان دختر و پسر ليسانسيه و ساير مدارج دانشگاهي آماده ورود به بازار كار و فعاليت هاي اجتماعي مي شوند كه متأسفانه ظرفيت هاي موجود با تقاضاها همخواني ندارد.

دغدغه اشتغال و بدست آوردن يك موقعيت شغلي مناسب، مسكن و ازدواج اذهان جوانان و خانواده هاي آنان را به خود مشغول كرده است. مردم انتظار دارند دولت دهم در اين باره چاره اي اساسي بينديشد. جامعه ما جامعه اي جوان است. حل مشكلات جوانان يعني تامين نيازهاي اكثريت جامعه. دولت بايد براي حل اين مسايل مثل گذشته از خرد جمعي جوانان بهره گرفته و نقش آنان را در امور مربوط به خود پررنگ تر از گذشته نمايد.

3- مسئله مهم ديگري كه بايد دولت با آن دست و پنجه نرم كند مبارزه با فساد و اشرافي گري است. مادامي كه امكان ويژه خواري براي عده و طبقه اي خاص در جامعه فراهم باشد و تحصيل ثروت هاي نجومي و بادآورده فاصله طبقاتي جامعه را بيشتر كند، مردم طعم عدالت را نخواهند چشيد. احمدي نژاد بخشي از آراء اين دوره خود را مرهون پاكدستي و ساده زيستي خود و نيز قولي است كه به مردم براي مبارزه با فساد و اشرافي گري داد. او گفته كه در اين زمينه عقب نشيني نمي كند ولي مانند گذشته برخي از جريانات موانعي پيش پاي رئيس جمهور پديد خواهند آورد كه احمدي نژاد بايد با توكل به خدا و تكيه بر اعتماد گسترده مردم از اين موانع عبور كرده و بساط ويژه خوارها و مفسدان را برچيند.

4- انجام كامل طرح تحول اقتصادي و برنامه پنجم توسعه يك برنامه بلندمدت و البته لازم الاجرا است. اما مسئله اي كه دولت نبايد فراموش كند آن است كه طرحهاي كوتاه مدت كه نتيجه آن زودتر به ثمر مي نشيند از نگاه آحاد مردم شيريني بيشتري دارد. دولت دهم بايد ضمن ادامه برنامه هاي كلان و درازمدت، با ايجاد مكانيسم هاي جديد و استفاده از منابع و امكانات موجود و سياست هاي تشويقي و حمايتي به برنامه هاي كوتاه مدت و ميان مدت چندماهه و يكساله نيز توجه ويژه نمايد.

مردم هم مي دانند كه بسياري از برنامه ريزي ها و تصميمات كلان در فواصل كوتاه و ميان مدت امكان تحقق ندارد و اهداف بزرگ را بايد در زمان بلندتري جستجو نمايند.

اكنون براي اثبات كارآمدي اصولگرايان يك فرصت 4 ساله ديگر از سوي مردم در اختيار دولت اصولگرا قرار گرفته است. احمدي نژاد بايد از تمامي ظرفيت ها و توانمندي اصولگرايان و كساني كه متعلق به انقلاب و نظام بوده بهره برده و با رفع نواقص گذشته خود مقتدرتر و كارآمدتر از قبل به حركت ادامه دهد. البته اين مسئله به معناي تن دادن دولت به سهم خواهي برخي از احزاب و يا حزبي كردن دولت نيست، بلكه امكان استفاده از ظرفيت نيروهاي اصولگرا، انقلابي و دوستدار نظام فارغ از گرايش حزبي آنان است.

40 ميليون نفر در انتخابات رياست جمهوري شركت كردند. دولت جديد بايد به گونه اي عمل نمايد تا از فضاي حماسي و عزم ملي كه توسط مردم بوجود آمده، نهايت استفاده را براي خدمت هر چه بيشتر به كشور ببرد.

 

 

 

 

چگونه پروژه «جامعه مدني» به «مبارزه مدني» تبديل شد؟

در وزارت كشور چه گذشت؟!

هفته نامه انگليسي «نيواستيتسمن» روز 25 بهمن 1383 ويژه نامه اي را تحت عنوان «ايران: هر آنچه را مي خواهيد حالا بدانيد» منتشر كرد. در نوشتار سوم اين ويژه نامه «گاي دينمور»، گزارشگر امور ديپلماتيك «فايننشال تايمز» نوشت: «واشنگتن درباره حمله نظامي به ايران دچار سردرگمي شده، اما بهترين راه حل، فروپاشي حكومت جمهوري اسلامي از درون است. كاندوليزا رايس به دنبال يك فرايند طولاني فرسايش رژيم ايران است كه با حمايت مخالفان رژيم ايران آغاز مي شود.» چه كساني اميد آمريكا در ايران براي اجراي پروژه «فروپاشي از درون» بودند؟

«محمد خاتمي» در دولت اصلاحات، زمينه ها و ظرفيت هاي «فروپاشي از درون» را تقويت كرد و «وزارت كشور» يك «شبكه اجتماعي» تربيت شده را تحويل «مركز اطلاعات سازمان ملل متحد» داد. اين شبكه تحت نام «مركز توانمندسازي سازمان هاي جامعه مدني» شناخته مي شد و تيرماه 1381، «عبدالواحد موسوي لاري» آن را در «وزارت كشور» پايه نهاد؛ مركزي كه از امكانات، ارتباطات و حمايت گسترده مالي «مركز اطلاعات سازمان ملل متحد» در تهران برخوردار گشت. مديريت اين مركز را به «سهراب رزاقي» سپردند. او در دوران رياست جمهوري خاتمي، مدير كل «دفتر مطالعات سياسي وزارت كشور» و عضو «كميسيون سياسي هيئت دولت» بود و از سوي «عبدالله رمضان زاده» (سخنگوي خاتمي) و «سعيد حجاريان» (مشاور سياسي خاتمي) حمايت مي شد. پروژه اين مركز، بر محور «آموزش مدني» به شهروندان و براساس شاخص هاي «سازمان ملل» براي «گذار ايران به نظام دموكراتيك» شكل گرفت. تا سال 1384، اين مركز در بسياري از شهرهاي كوچك و بزرگ، براي دختران و پسران جوان «كارگاه هاي آموزشي» برگزار كرد و از رهگذر ارتباط با «كيان تاجبخش» (جاسوس سيا) از تجربيات و منابع «بنياد جرج سوروس» بهره مي گرفت. تمركز اصلي اين مركز معطوف به «تقويت فمينيست هاي سكولار»، «فعالان لائيك حقوق بشر» و «ايجاد زيرساخت هاي رسانه اي جامعه مدني» بود و ساختار آن براساس تئوري هاي مغزهاي متفكر CIA و MI6 (يورگن هابرماس، ريچارد رورتي و جان كين) بنا گشت. رزاقي در اين مركز، از امكانات وسيع «مركز پژوهش هاي مجلس ششم» و نمايندگان اصلاح طلب آن براي پيشبرد ماموريت هاي مطالعاتي خود استفاده مي كرد. اين شبكه چندقطبي، از نگاه آمريكايي ها پتانسيلي براي ايجاد يك «نيروي سازماني» جهت انجام پروژه «كودتاي مخملي» در ايران بود.

تعامل اين شبكه با ضدانقلابيون ساكن هلند سبب شد كه كشور هلند نيز به نحو رسمي وارد فرآيند «براندازي نرم» جمهوري اسلامي شود و در كنار اتحاد سازمان CIA و سرويس MI6 جاي گيرد. روز 9 ارديبهشت 1384، «فرح كريمي» (نماينده حزب سبزها در پارلمان هلند) در پوشش سفري ديپلماتيك وارد ايران شد تا در آستانه نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، با مقامات ارشد دولت اصلاحات به رايزني بپردازد. كريمي كه در دهه 1360 عضو شاخه نظامي گروهك تروريستي منافقين بود، از ابتداي دهه 1380 با «روزنامه ايران» (ارگان رسمي دولت خاتمي) ارتباط و همكاري داشت. وي در اين سفر با «رجبعلي مزروعي» و ديگر مديران «انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران» ديدار كرد و با آنان توافقنامه اي را براي برگزاري يك كارگاه آموزشي «مبارزه مدني» (تحت پوشش آموزش روزنامه نگاري مدرن) در آمستردام (پايتخت هلند) امضاء نمود. او همچنين با «سعيد حجاريان» و رهبران «حزب مشاركت ايران» بيش از 3 ديدار محرمانه برگزار كرد، اما رايزني هاي اصلي او با گروهك هاي «فمينيست راديكال» بود. در اين رايزني ها، «فرح كريمي» يك طرح جامع را در اختيار «شيرين عبادي» گذاشت و پيشنهاد كرد كه «زنان فمينيست» از استراتژي جامعه مدني كه در «طرح خاورميانه بزرگ آمريكا» تبيين و تشريح شده است، پيروي كنند. طرح جامع كريمي به تاسيس «كمپين يك ميليون امضاء» منجر شد كه به نحوي آشكار وظيفه توليد و توزيع «فحشاي عريان» در ايران را برعهده دارد. پس از سفر «فرح كريمي»، پارلمان هلند در بهار 1384 بودجه اي سالانه به ارزش 15 ميليون يورو را براي حمايت از «پلوراليسم رسانه اي در ايران» تصويب كرد تا خرج نهادهاي حامي «براندازي نرم» در ايران گردد. 436 هزار يورو از آن توسط موسسه هيفوس (رابط سازمان اطلاعات هلند با نهادهاي مدني) در اختيار «سهراب رزاقي» (مقام سابق وزارت كشور) قرار گرفت. نزديك به يك ميليون يورو از اين بودجه نيز به يكي از نزديكان «محمد خاتمي» پرداخت شد؛ كسي كه سال ها مسئوليت انتشار «بولتن محرمانه» رئيس جمهوري را برعهده داشت و اكنون با ارتزاق از بودجه براندازي دولت هلند، نشريه الكترونيكي «روز آن لاين» را در اروپا مديريت مي كند.

همزمان با مصوبه پارلمان هلند، «ريچارد باچر» (سخنگوي وزير خارجه آمريكا) نيز اعلام كرد كه دولت ايالات متحده يك بودجه 3 ميليون دلاري را براي سازمان هاي غيردولتي و مدني و... در داخل ايران تخصيص داده است، اما پس از شكست اصلاح طلبان در سوم تير 1384، ناگهان روند حمايت هاي مالي آمريكا از نيروهاي سابق دولت خاتمي شتاب گرفت. روز 27 بهمن 1384، «كاندوليزا رايس» در كنگره آمريكا خواهان افزايش 75 ميليون دلاري «بودجه براندازي نرم ايران» شد. او گفت كه 10 ميليون دلار از اين بودجه خرج «قدرت بخشيدن به جامعه مدني ايران» و «آموزش مدني» سازمان هاي صنفي و سياسي داخل ايران خواهد شد. مبلغ 15 ميليون دلار به فعاليت هاي اينترنتي ايرانيان براي «سازماندهي مدني» آنان اختصاص خواهد يافت. وزير خارجه آمريكا اعلام كرد كه الگوي ما براي دموكراسي سازي در ايران، تجارب «لهستان» و «جنبش همبستگي» در اين كشور است. چندي بعد از سخنان رايس، «بنياد باران» به كانوني براي تدوين و تحليل استراتژي «لهستانيزه كردن ايران» بدل گشت و به بومي سازي تئوري هاي كودتاي مخملي در ايران روي آورد؛ بنيادي كه «محمد خاتمي» موسس و رئيس آن بود.

از اين مقطع، كانون هاي تبليغاتي و محافل عملياتي براي زمينه سازي «كودتاي مخملي» فعال تر شدند. پيش از اين، «انتشارات روزنه» در سال 1381 اثري از «ساموئل هانتينگتون» را روانه بازار كتاب نمود كه به «كتاب مقدس براندازان» مشهور است. سال 1383، «محمدجواد مظفر» ترجمه كتابي از «پل بروكر» را منتشر كرد كه يك نقشه عملياتي براي براندازي نرم بود. «نشر نگاه معاصر» كه از سال 1380 تئوري هاي دموكراسي سازي از «حسين بشيريه» را منتشر مي كرد، تا سال 1387 نيز 3 كتاب ديگر وي را با محور چگونگي براندازي رژيم هاي غيردموكراتيك انتشار داد. در سال 1386، «محمدعلي كديور» براي «انتشارات گام نو» به ترجمه تاريخچه تئوري هاي «فروپاشي از درون» پرداخت و كتاب «گذار به دموكراسي» را چاپ كرد. در اين ميان، انتشار كتاب «جامعه مدني، مبارزه مدني،» توسط «انتشارات روشنگران و مطالعات زنان» شگفت انگيز بود. اين كتاب كه چكيده و گزيده مجموعه آثار «جين شارپ» (پدر كودتاهاي مخملي) و «رابرت هلوي» (افسر سازمان سيا) است، با ترجمه «مهدي كلانترزاده» و زير نظر «شهلا لاهيجي» انتشار يافت.

از سال 1384 تا سال 1386، بيش از 4 كارگاه آموزشي براي اصلاح طلبان در آمستردام، دوبي و دهلي نو برگزار شد كه بودجه آن را هلند و آمريكا تامين كردند. 21 عضو انجمن صنفي روزنامه نگاران- كه برخي از آنان از خبرنگاران ويژه خاتمي بودند- در آبادان 1385 به آمستردام سفر كردند تا در كارگاهي آموزشي زير نظر «فرح كريمي» و «اليزابت چني» (دختر معاون وقت رئيس جمهور آمريكا) شركت كنند و آخرين تكنيك هاي جنگ نرم را فراگيرند. 7 بهمن 1385 نيز 3 تن از زنان فمينيست كه در كمپين گسترش فحشا(يك ميليون امضاء!) فعال بودند، قصد سفر به دهلي نو را داشتند تا با يك عضو گروهك تروريستي «فدائيان خلق» به نام «مينا سعدادي» ملاقات و رايزني كنند.

 

 

 

يك عضو مجلس خبرگان:

مخالفين به دلايل واقعي محبوبيت ومقبوليت احمدي نژاد بينديشند

 

يك عضو مجلس خبرگان رهبري به منتقدين سلامت انتخابات اخير توصيه كرد به جاي ايجاد تفرقه در جامعه به دلايل واقعي راي آوري و محبوبيت احمدي نژاد در ميان همه اقشار كشور بينديشند.

محمد بهرامي خوشكار تاكيد كرد: آنچه كه سبب اقبال كم سابقه 24 ميليوني به دكتر احمدي نژاد شد اول به دليل شخصيت فردي او بود و سپس ساده زيستي و صداقت اين اقبال را به نهايت خود رساند.

وي ادامه داد: مخالفين چرا به اين نكته كليدي فكر نمي كنند كه حضور احمدي نژاد در كوچك ترين و دورافتاده ترين روستاهاي كشور بود كه نشان داد او حاضر است براي مردم از جان خود بگذرد و خدمت كند، در واقع اين سفرها توده هاي مردم را با احمدي نژاد همراه كرد، در حالي كه روساي جمهور گذشته بيشتر ترجيح مي دادند از تهران مسائل را زير نظر داشته باشند.

بهرامي با بيان اين كه احمدي نژاد در سفرهاي استاني نشان داد كه از جنس مردم است، تصريح كرد: مردم باور كردند كه احمدي نژاد پشتيبان آنها است. اين سفرهاي استاني امروز به گونه اي است كه اگر رئيس جمهور بعدي بيايد و اين سفرها را ادامه ندهد، آن محبوبيت را از دست خواهد داد چرا كه مردم مقايسه مي كنند.

نماينده مردم كرمان در مجلس خبرگان رهبري ايجاد غرور ملي توسط احمدي نژاد براي مردم را علت ديگر اقبال مردم به وي عنوان كرد و افزود: حضور آقاي احمدي نژاد در مجامع بين المللي و برافراشتن پرچم اقتدار ملي در اين مجامع از جمله مواردي است كه براي مردم جذاب بود چرا كه هم قدرت رئيس جمهور خود را در اين مجامع مي ديدند و هم در خود غرور ملي احساس مي كردند، علي رغم اينكه برخي به دليل كوته نظري ديپلماسي احمدي نژاد را موجب پايمال شدن غرور ملي مي دانند.

وي در پاسخ به اين سوال كه حكم كساني كه مدعي خط امام هستند ولي پس از فرمايشات مقام معظم رهبري همچنان فرمان به اغتشاش مي دهند، چيست، اظهار داشت: مسايلي كه پس از انتخابات رخ داد، زاييده انتخابات نبود بلكه زاييده عقده هاي دروني بود كه از قبل از انتخابات آغاز شد و تا چندي پيش نيز ادامه داشت و حتي مي توانم بگويم اين عقده هايي بود كه از زمان سال هاي اول انقلاب در دل آقايان مانده بود.

بهرامي ادامه داد: البته همه آن هايي كه به رقيب دكتر احمدي نژاد راي دادند، در اين دسته قرار نمي گيرند. بلكه مسئول اين اتفاقات كسي بود كه خط دهي مي كرد لذا به نظر بنده بايد دادگاه بهترين حكم قاطعي عليه اين سردسته ها بدهد.

وي با اشاره به آينده جريان مخالف قانون، هوشمندي مردم در برخورد با آنها را مورد توجه قرار داد و اضافه كرد: مردم نوعاً در خط انقلاب هستند و دل مشغولي شان همين ادامه راه انقلاب است، از اين رو، به فرامين رهبري گوش مي سپارند و راه خود را از اين جريانات جدا مي كنند، همين رفتار مردم نيز جرياناتي را كه دم از قانون مي زنند و صددرصد مخالف قانون عمل مي كنند، منزوي مي نمايد.

حركت مجمع روحانيون خلاف خط امام است

عضو مجلس خبرگان رهبري، قانون گريزان را كساني توصيف كرد كه خارج از روند طبيعي حركت مي كنند و گفت: روند طبيعي همان راه امام و انقلاب و رهبري است و امروز به عينه مشاهده مي كنيم كه همين جريانات از روند طبيعي خارج شده، و مطمئناً اين جرياني كه اين مسير را در پيش گرفته، سرنوشت خوشي نخواهد داشت چرا كه در گذشته هم اين تجربه ثابت شده، گروه هايي بودند كه راه خود را از ولايت فقيه و مردم جدا كردند و امروز ديگر نامي

/ 2 نظر / 13 بازدید
بی ادعا

عجب مطالب توپی رو روی وبلاگتون گذاشتین. دمتون گرم. با قدرت ادامه بدین. یا علی مدد.

سبحان

سلام ايول خيلی عالی و كامل بود موفق باشی [بغل][گل]