آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (20)

تكذيب اعدام 6 هوادار موسوي

حجت الاسلام «سيد حسن شريعتي» رئيس دادگستري مشهد مقدس خبر اعدام 6 تن از معترضان به نتايج انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري را در اين شهر كه هوادار ميرحسين موسوي بودند،‌ تكذيب كرد.

شريعتي درباره انتشار خبري توسط رسانه‌هاي خارجي مبني بر اينكه روز دوشنبه پس از تاييد صحت انتخابات از سوي شوراي نگهبان ‏6 تن از معترضان به نتايج انتخابات اعدام شده‌اند، ضمن تكذيب خبر فوق گفت: در وقايع اخير بعد از انتخابات در مشهد مقدس كسي دستگير و يا اعدام نشده است.

رئيس دادگستري مشهد مقدس افزود: «اگر منبع اين شايعه و خبر كذب را بتوانيم به‌دست بياوريم، رسما عليه او تشكيل پرونده خواهيم كرد.»

اين در حالي است كه برخي رسانه‌هاي خارجي مدعي شده بودند كه دوشنبه گذشته و در پي تائيد نتيجه انتخابات رياست‌جمهوري توسط شوراي نگهبان، 6 تن از حاميان «ميرحسين موسوي»، نامزد سابق انتخابات در مشهد به دار آويخته شده‌اند.

 

 

 

 

دهقان:

با توجه به رفتارهاي موسوي

رأي ‌احمدي‌نژاد با تكرار فرضي انتخابات‌، بيش‌ از 5/24 ميليون ‌خواهد بود

يك نماينده مجلس گفت: بخشي مهمي از كساني كه به احمدي‌نژاد رأي نداده‌اند با ديدن رفتاري كه موسوي كانديداي رقيب وي بعد از انتخابات از خود نشان داد، از پيروزي احمدي‌نژاد رضايت دارند و من مطمئنم الان رأي رئيس‌جمهور منتخب در انتخابات فرضي مجدد از 5/24 ميليون نيز بيشتر است.

محمد دهقان نماينده مردم طرقبه و چناران در مجلس شوراي اسلامي در خصوص انتخابات رياست جمهوري و اتفاقات پس از آن اظهار داشت: بعد از انتخابات اعتراض‌هايي توسط برخي كانديداها مطرح شد و با توجه به اينكه مردم فكر نمي‌كردند اين اعتراضات به درگيري‌هاي خياباني ختم شود، ابتدا سكوت كرده بودند اما وقتي كه احساس كردند اين اعتراضات كمي مشكوك است و افرادي كه به صحنه آمده‌اند دو دسته هستند؛ يك دسته معترضين و يك عده كساني هستند كه اصلا كاري به انتخابات ندارند بلكه دنبال عقده‌گشايي از نظام هستند و آشوبگرند، مردم و نيروهاي بسيجي وارد صحنه شدند و فضا را آرام كردند و با كساني كه در هدايت اين اغتشاشات سهيم بودند برخورد كردند و همه اينها در بازگشت آرامش نقش داشت.

وي با اشاره مهلت پانزده روزه شوراي نگهبان براي اعتراض كانديداها خاطرنشان كرد: اعلام نظر نهايي شوراي نگهبان و اينكه در 15 روز فرصت شكايت هيچكدام از كانديداها شكايت مستندي ارايه ندادند، باعث شد تا زمينه آرامش در جامعه فراهم شود.

دهقان با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات رياست جمهوري اظهار داشت: رأي بي‌سابقه به رييس‌جمهور دولت نهم براساس شعارها و برنامه‌هايي بود كه احمدي‌نژاد ارايه داد و مردم آن را قبول كردند و توقع دارند كه اين شعارها بر عرصه عمل برسد و اكثريت مردم از عملكرد دولت نهم راضي بودند و احمدي‌نژاد را با ساير كانديداها مقايسه كردند و به دولت نهم اعتماد كردند و مردم در انتخابات دهم رضايتشان را براي تداوم دولت نهم و احمدي‌نژاد اعلام كردند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مردم گفتمان عدالتخواهي، مبارزه با فساد، پيگيري براي كاهش فقر، ساده‌زيستي و مردمي بودن و ايستادگي در برابر بيگانگان را پذيرفته‌اند، گفت: بخشي مهمي از كساني كه به احمدي‌نژاد رأي نداده‌اند با ديدن رفتاري كه كانديداي رقيب احمدي‌نژاد بعد از انتخابات از خود نشان داد از پيروزي احمدي‌نژاد رضايت دارند و من مطمئنم الان رأي احمدي‌‌نژاد از 5/24 ميليون بيشتر است و اگر انتخابات دوباره برگزار شود رضايت مردم به تداوم رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد قطعاً از 5/24 ميليون بيشتر است.

دهقان در پايان تصريح كرد: دولت دهم بايد با يك تيم سالم و حرفه‌اي در اين 4 سال، نمايانگر كارآمدي و توان برنامه‌ريزي اصولگرايان باشد و اگر دولت احمدي‌نژاد در اين 4 سال كه 4 سال كليدي است، بتواند موفق‌تر و بهتر از گذشته عمل كند مي‌تواند نقطه درخشاني از كارآمدي و توانگري خط فكري اصولگرايان را به جهان نشان دهد.

 

 

 

دستگيری‌ 7 ضدانقلاب در قزوين

مديركل اطلاعات استان قزوين از دستگيري هفت نفر از عناصر وابسته به گروهك ضدانقلاب در قزوين خبر داد.‌

مديركل اطلاعات استان قزوين بيان داشت: هفت نفر از عناصر وابسته به گروهك ضدانقلاب كه در ناآرامي‌ها و اغتشاشات اخير شهرهاي قزوين و تهران حضور فعال داشتند با تلاش و پيگيري اطلاعاتي ـ عملياتي سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره كل اطلاعات استان قزوين شناسايي و با هماهنگي مرجع قضايي دستگير و روانه زندان شدند.

وي ادامه داد: افراد دستگير شده كه سابقه ارتباط با گروه‌هاي ضدانقلاب را دارند در اغتشاشات اخير شهرهاي قزوين و تهران شركت داشته و ضمن تحريك اراذل و اوباش، به ايجاد ناامني و آشوب دست مي‌زدند.

مديركل اطلاعات استان قزوين تصريح كرد: متهمين در بازجويي‌هاي خود به داشتن ارتباط با برخي شبكه‌هاي ضدانقلاب و منافقين در خارج از كشور اعتراف كرده‌اند.

 

 

 

ابلاغ قانون تجديدنظر در روابط با کشورهاي حامي تروريسم

رئيس مجلس در تاريخ 27 خرداد در نامه‌اي به رئيس‌جمهور، اين قانون را براي اجرا به دولت ارسال کرد و دکتر احمدي‌نژاد نيز آنرا به وزارت خارجه ابلاغ کرد.

به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، متن ماده واحده اين قانون بدين شرح است: دولت موظف است در روابط تجاري و اقتصادي با کشورهايي که به ‌تشخيص دولت، از تروريسم حمايت مي‌کنند در جهت محدودکردن اين روابط تجديدنظر کند.

قانون الزام دولت به تجديدنظر در روابط تجاري و اقتصادي با کشورهاي حامي تروريسم که با عنوان طرح به مجلس شوراي اسلامي تقديم شده بود، در جلسه علني مورخ پنجم خرداد به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده و سپس در تاريخ 20 خردادماه توسط شوراي نگهبان تائيد شد.

علي لاريجاني رئيس مجلس نيز در تاريخ 27 خرداد در نامه‌اي، به رئيس‌جمهور، اين مصوبه را براي اجرا، ارسال کرد و احمدي‌نژاد نيز آنرا به وزارت خارجه ابلاغ کرد.

 

 

 

 

نامه ای به یک مورخ

 

نویسنده وبلاگ " تله پاتی" با درج مطلبی در وبلاگ اش با عنوان " نامه ای به یک مورخ " نوشت:

 

آقاي شهبازي سلام

 

نامه ي شما به دكتر حدادعادل را خواندم. فارق از اين كه در اين انتخابات من به احمدي نژاد راي دادم و هنوز هم او را بهترين گزينه مي دانم و در اين مورد قطعا با شما اختلاف نظر دارم نقدهايي به نوشته ي اخير شما دارم كه در ادامه مي آورم. البته اميدوارم متهم به آنوسي و تازه مسلمان و جديد الاسلام و بهايي مخفي بودن نشوم!

 

آقاي شهبازي!

 

در طول نامه تان به دكتر حداد بارها به تلويح يا تصريح كانال هاي اطلاعاتي ايشان را محدود و به اصطلاح راه هاي اطلاعاتي ايشان را كاناليزه فرض كرده ايد. ايشان را فردي سياستمدار و خود را محقق ناميده ايد.

 

"...شايد به اين دليل که "کانال‌هاي اطلاعاتي" من بسته نيست؛ شايد به اين دليل که من احدي از آحاد مردم و در متن جامعه‌ام و کسي از طريق بولتن‌ها و نظرسنجي‌هاي آنچناني تغذيه و هدايتم نمي‌کند. من محققم و جنابعالي دولتمرد. من مشغله‌ام تنها و تنها در حوزه تخصصم است و فرصت کافي براي کاوش دقيق و پيگيري حوادث، با چشم و گوش خود، دارم."

 

و اين گونه تلويحا گفته ايد كه دكتر حداد فرصت كافي براي كاوش و پيگيري حوادث با چشم و گوش خود را ندارد.

 

آقاي شهبازي!

 

طبق آمار رسمي از مجموع 46 ميليون نفر واجد شرايط شركت در انتخابات تنها حدود يازده ميليون نفر در تهران و شهرهاي بزرگ ساكت هستند و 35 ميليون باقي مانده در شهرهاي كوچك و روستاها زندگي مي كنند.

 

حتما مي‌دانيد كه اگر همه‌ي دو ميليون نفري كه در شهر تهران به جناب ميرحسين راي داده اند هم اين روزها به خيابان آمده باشند چه جمعيتي در خيابان هاي پايتخت پراكنده شده است! جمعيتي كه مي تواند امر را بر هر رهگذر ساده اي مشتبه كند كه در انتخابات تقلب شده است!!

 

چند روستاي كشور را از نزديك ديده ايد؟ به جز شيراز و تهران به كدام يك از شهرهاي كشورمان سفر كرده ايد؟ قبل و بعد از انتخابات، اخبار انتخاباتي كدام يك از شهرها را از نزديك دنبال مي كرديد؟ از استقبال مردم شهرهاي تبريز و اصفهان و مشهد در آخرين سفر دكتر احمدي نژاد پيش از انتخابات به اين شهرها كسي كه آن جا حضور داشته گزارشي به شما داده است؟

 

اگر يك نفر كه در اين اجتماعات حضور داشته است براي شما از اين اجتماعات گزارش داده باشد ديگر اين گونه با يقين "شهادت" به "کودتاي انتخاباتي" نمي دهيد! حساب روستاها و شهرهاي كوچك هم به جاي خود.

 

"من در متن جامعه هستم. به روشني و با يقين ديدم که اکثريت مردم به مهندس موسوي رأي دادند و به همين دليل روز شنبه، 23 خرداد، سراسر ايران در حيرت بود."!

آقاي شهبازي!

 

شايد "كانال هاي اطلاعاتي" تان به لحاظ تنوع نگاه بسته نباشد. (و البته تاكيد مي كنم كه شايد!) اما قطعا به لحاظ گسترگي پوشش محدود است. چطور به خود جرات مي دهيد كه اين گونه با اطمينان از حيرت سراسر ايران پس از انتخابات سخن بگوييد؟!

 

آقاي شهبازي!

 

اگرچه در اوايل اين نامه، خود را "محقق" و "متخصص"ي معرفي كرده ايد-والبته اين گونه است- كه براي اثبات ادعاهاي خود به دنبال "فاكت" مي گردد، اما در پايان نامه نشان داده‌ايد كه حيرتي كه با اعلام نتايج انتخابات به مردم نسبت داده ايد سرگرداني خودتان است. سرگرداني از اين كه مردم به فردي اعتماد كرده اند كه از لحاظ شما "قابل اعتماد نيست"!

 

"باور کنيد، احمدي‌نژاد گزينه مطلوبي نيست. احمدي‌نژاد امروزه در ميان مردم ايران منفور است."

 

بله. آقاي حداد بايد باور كند كه شما مي پنداريد احمدي‌نژاد در ميان مردم ايران منفور است!!

 

"احمدي‌نژاد نه تنها چهره رقابت‌هاي انتخاباتي و مناظره‌هاي تلويزيوني را با رفتارهاي ناهنجار و بي‌اخلاق خود زشت کرد و جامعه را ملتهب نمود..."!!

 

آقاي شهبازي!

 

كانديداي محبوب شما و اعوان و انصار حامي او از چند ماه پيش از انتخابات انواع تهمت ها و هتاكي ها را به رئيس جمهور رسمي كشور و وزراي كابينه او روا داشتند.

 

"رمال"، "دروغگو"، "خرافاتي"، "ديكتاتور"و... و ده ها تهمت و اهانت ديگر كه تا انتخابات و پس از آن صدها بار تكرار شد. چرا اين اهانت هاي مكرر در مكرر شما را بر آن نداشت كه مانند نامه‌ي سرگشاده اي كه به خاطر چند دقيقه صحبت منطقي دكتر حداد به او نوشتيد نامه اي هم به نامزد مورد علاقه تان بنويسيد و او را از "رفتارهاي ناهنجار و بي‌اخلاق" بر حذر داريد و به "ملتهب" نمودن "جامعه" هشدار دهيد و به نقد عقلاني دولتمردان توصيه كنيد؟!

 

"به نامه استاد شجريان بنگريد که خود را از همان "خس و خاشاک‌"هايي مي‌داند که احمدي‌نژاد به ايشان توهين کرد. برادرم، آقاي حداد! من نيز از همان "خس و خاشاک"ها هستم زيرا به ميرحسين موسوي رأي دادم. ميليون‌ها نفر از مردم ايران از همان «خس و خاشاک‌ها» هستند."

 

البته من هم مي توانم خود را خس و خاشاك بدانم و بنامم!! چرا كه من هم در اولين راهپيمايي دوستداران آقاي موسوي در خيابان آزادي شركت كردم! از شما كه خود را محقق مي دانيد بعيد است كه براي اثبات مدعايتان به نامه‌ خواننده‌اي بياويزيد كه معلوم نيست چگونه خود را "خس و خاشاك" قلمداد كرده است!

 

شايد استاد شجريان هم بانك و مغازه مردم را آتش زده است! يا با نيروهاي حافظ امنيت مردم درگير شده است!

 

محقق گرامي!

 

يك بار ديگر حرف هاي رئيس جمهور در ميدان ولي عصر درباره ي آشوب گران و خس و خاشاك را بخوانيد. شايد بتوانيد "فاكت"ي براي اثبات خس و خاشاك معرفي كردن راي دهندگان به ميرحسين موسوي در سخنان رئيس جمهور بيابيد!

 

جناب آقاي شهبازي!

 

براي نجات انديشمندان و روشنفكران و هنرمندان شهرنشین از حلقه ي بسته ي كتاب هاي كور كننده و اطرافيان كر كننده هيچ راهي جز خروج از شهرهاي بزرگ نيست! رفتن به سمت شهرهاي كوچك و روستاهاي دور افتاده. شهرها و روستاهايي كه اسمشان هم براي ما مركزنشين ها غريب است. روستاها و شهرهايي كه برج عاج نشينان شهرهاي بزرگ به سختي مي توانند زندگي در آن ها را تخيل كنند.

 

آقاي شهبازي!

 

اين جا و در دود و داد ميان ساختمان هاي سر به فلك كشيده ی پایتخت، راي دادن روستانشينان سختي كشيده براي نخبگان شهري سخت است. شياطين اينجا بيشتر هستند!

 

 

 

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
سبحان

سلام داداش تبادل لينك ميكنی؟[گل][لبخند]

تقی

صدای خرد شدن پایه های صندلی ریاست جمهوری احمدی نژاد(دیکتاتور کوتوله) براحتی قابل شنیدن است...توصیه می کنم دست و پای اضافه نزنید