فائزه هاشمی در حال خوردن ساندويچ دستگير شد!!!

فائزه هاشمی در حال خوردن ساندويچ دستگير شد!!!

محمد كوثري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در جمع مسئولين هيئت‌هاي رزمندگان اسلام سراسر كشور در خصوص اتفاقات اخير پس از انتخابات رياست جمهوري با فتنه ناميدن آن، اظهار داشت: در اينگونه مسائل لازم است تا بهترين تدابير انديشيده شود چرا كه اينها يك فتنه بود و فتنه بسيار پيچيده‌تر از يك بحران است.

كوثري با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران، گفت: پس از صحبت‌هاي ايشان ديديم كه قضايا هنوز ادامه دارد و روز شنبه كساني به خيابان‌ها آمدند كه هدف اصلي آنها درگيري و اغتشاش بود آنهم در روز 30 خرداد كه براي منافقين نيز يك روز بخصوص است.

نايب‌ رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خاطرنشان كرد: اين كميسيون بر اساس وظايف خود وارد بحث شد و يك كميته 9 نفره متشكل از 6 نفر از هيئت رئيسه و 3 مسئول كميته‌هاي امنيت، دفاع و سياست خارجي تشكيل داد تا با كانديداها و افراد تاثيرگذار ديدار كنند.

كوثري ادامه داد: اولين ديدار ما با محسن رضايي يكي از كانديداهاي انتخابات بود كه در اين ديدار مطالب را بي‌پرده با وي مطرح كرديم و ايشان هم گفتند كه در چارچوب قانون موضوع را پيگيري خواهم كرد و پس از مراجعه آقاي رضايي به شوراي نگهبان وي در خصوص عدم تخلف در انتخابات قانع شد.

كوثري ادامه داد: هرچند بيانيه آقاي رضايي آنطور كه ما مي‌خواستيم نبود، ولي ايشان نظر خود را بيان كردند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ديدار دوم اين كميته را با ميرحسين موسوي عنوان كرد و افزود: در ابتداي اين ديدار آقاي بروجردي به عنوان رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس توضيحاتي به آقاي موسوي دادند و گفتند شما در انتخابات دم از قانون‌گرايي مي‌زديد و مي‌گفتيد كه دولت قانون گريز است اما امروز چه شده است كه برخلاف قانون عمل مي‌كنيد ؟

كوثري گفت: آقاي موسوي ابتدا در برابر اين توضيحات سكوت كرد و سپس گفت‌ دولت از بيت‌المال در انتخابات سوء استفاده كرده و وزارت كشور نيز مرتكب تخلفاتي شده است و تعدادي از اعضاي شوراي نگهبان نيز از احمدي‌نژاد طرفداري كردند.

نميانده مردم تهران در مجلس با اشاره به اعترافات يكي از اعضاي حزب كارگزاران، خاطرنشان كرد: اين شخص در اعترافات خود گفته است كار ما اين بود كه به جاي نظرسنجي اقدام به نظرسازي كنيم و اينگونه به آقاي موسوي تلقين كنيم كه او قطعا پيروز انتخابات خواهد بود.

وي ادامه داد: بنده در فرمانداري نماينده آقاي موسوي را ديدم كه هر آنچه را كه بنظرش مي‌رسيد، مطرح مي‌كرد و به آن رسيدگي مي‌شد و وقتي اين موضوعات را به آقاي موسوي گوشزد كرديم با كمال تاسف ايشان گفتند اگر همه هم قبول كنند من يكي هم قبول نخواهم كرد.

كوثري به ديدار اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با هاشمي رفسنجاني اشاره كرد و افزود: آقاي هاشمي در ابتداي اين ديدار پس از اظهار لطف به مقام معظم رهبري، گفتند كه من قصد داشتم بيانيه‌اي در اين خصوص صادر كنم اما كسي نيستم كه زير فشار اقدام به صدور بيانيه كنم. منظور ايشان از اعمال فشار دستگيري دخترشان در اغتشاشات بود.

وي خاطرنشان كرد: گويا دختر آقاي هاشمي به ايشان گفته بود كه من براي خوردن ساندويچ به آن خيابان رفته بودم اما من را دستگير كردند.

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: نهايتا از آقاي هاشمي خواستيم تا بيانيه‌اي صادر كنند و ايشان نيز اين را قبول كردند اما پس از تهيه اين بيانيه ديديم كه همان حرف‌هاي آقاي موسوي يعني ابطال انتخابات را در بيانيه آورده بودند كه مقام معظم رهبري به صراحت در نماز جمعه با ابطال انتخابات مخالفند كردند و به اين ترتيب بيانيه آقاي هاشمي صادر نشود.

كوثري افزود: من به آقاي هاشمي گفتم بيائيد اختلافات را كنار بگذاريد كه آقاي هاشمي با عصبانيت گفت كه هيچ اختلافي وجود ندارد و من به ايشان در مورد اختلافش با مقام معظم رهبري صحبت كردم و گفتم ايشان رهبر انقلاب هستند و بياناتشان بايد فصل‌الخطاب باشد و آقاي هاشمي گفتند من با اين موضوع مشكلي ندارم.

وي خاطرنشان كرد: آقاي هاشمي اختلاف خود با احمدي‌نژاد را تاييد كرد و افزود من از اول با ايشان مشكل داشتم اما اگر رفتارش را كنار بگذارد من اين موضوع را پيگيري نخواهم كرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید