آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (22)

فراري سابقه دار بالاخره بازداشت شد

يكي از عناصر فعال در اغتشاشات و آشوب هاي خياباني پس از چند روز متواري شدن، دستگير شد. سايت دويچه وله آلمان- سايتي كه عيسي سحرخيز با آن همكاري داشت- ديروز اعلام كرد سحرخيز چند روز فراري بود و هنگامي كه به خانه بازگشته دستگير شده است. سحرخيز چند روز پيش به نشريه صهيونيستي اشپيگل گفته بود «من در حال فرار هستم اما احتمال دارد هر لحظه دستگير شوم. تقريبا همه همراهان من در اپوزيسيون دستگير شده اند. من حكم محكوميت پنج سال زندان دارم كه بخشي از آن را گذرانده ام». وي در پاسخ اشپيگل كه چه توقعي از كشورهاي غربي داريد، گفته بود «من از كشورهاي غربي انتظار دارم، نه رژيم را به رسميت بشناسند و نه سفراي آن را».

گفتني است سحرخيز در دولت خاتمي و وزارت عطاءالله مهاجراني، مدتي مديركل مطبوعات داخلي بود و مطبوعات زنجيره اي و پايگاه هاي مطبوعاتي دشمن را پشتيباني مي كرد. وي با برخي گروهك ها نظير نهضت آزادي و ملي- مذهبي مرتبط است اما در انتخابات اخير در ستاد كروبي حضور يافته بود و به همراه تيم افراطيون تلاش مي كرد فعاليت ستاد كروبي را راديكاليزه كند. سحرخيز از جمله مهره هاي واسطه در هماهنگي رسانه اي بيگانه با افراطيون مقيم داخل است.

 

 

 

افسر سابق سيا:

آمريکا گزينه اي جز حمايت از تظاهرات خياباني در ايران ندارد

مامور سابق سازمان مرکزي اطلاعات آمريکا (سيا) و نويسنده کتابي در مورد ايران با عنوان شيطاني که ما مي شناسيم، گفت: آمريکا در قبال ايران گزينه ديگري جز حمايت آشکار از تظاهرات هاي خياباني در ايران ندارد.

رابرت بائر، يکشنبه شب در گفت و گو با تلويزيون فارسي صداي آمريکا با بيان اين مطلب افزود: دولت اوباما با يک دشواري مواجه است ما تعهدي داريم همانطور که در سال 1956 انقلاب مجارستان را تشويق کرديم .

وي در پاسخ به سووال صداي آمريکا مبني بر ارتباط تظاهرکنندگان و قتل ندا آقاسلطان با سرويسهاي امنيتي کشورهاي خارجي گفت:براي پاسخ به اين سوال فقط به اين نکته اکتفا مي کنم که من 21 سال در سازمان سيا بوده ام و مانورهاي مختلفي را بر ضد ايران رهبري مي کردم.

رابرت بائر، در ادامه در خصوص نقش هاشمي رفسنجاني در مسائل ايران تصريح کرد: هاشمي رفسنجاني فردي عملگراست، ثروت زيادي دارد و هر روز ثروتمند تر مي شود.

وي افزود:هاشمي رفسنجاني دوست داشت که ميرحسين موسوي به مسند قدرت دست يابد تا بتواند او را به عنوان يک متحد خود در راس قدرت مشاهده کند.

وي با بيان اينکه هاشمي رفسنجاني مخالف احمدي نژاد بود و عاملي کليدي در انتخابات به شمار مي رفت، تاکيد کرد: ما مي توانيم از او به عنوان يکي از عوامل اصلي بروز اين نارضايتي ها در انتخابات نام ببريم که حتي دخترش بازداشت شد و اين بازداشت در واقع اخطاري به هاشمي رفسنجاني بود که از حيطه برخوردها دور شود.

وي درپاسخ به سووال تلويزيون صداي آمريکا مبني بر اينکه اين جنبش تا چه زماني مي تواند ادامه پيدا کند، گفت: من فکر مي کنم موسوي تنها يک سمبل و نماد است اما يک رهبر اصلاح طلب واقعي نيست و ما بايد بيشتر متوجه هاشمي رفسنجاني و تعدادي از روحانيون قم باشيم.

افسر سابق سيا افسر سابق سازمان مرکزي اطلاعات آمريکا (سيا) در پاسخ به اين سووال که آيا دولت اوباما مي تواند سياست خود را پيش ببرد و با مقامات اين کشور بر سر يک ميز گفت و گو کند، اظهارداشت: به عقيده من خوب است به صحبت ادامه داده شود.

رابرت بائر با اشاره به اينکه نبايد فراموش کنيم که ايران قوي ترين ارتش را در منطقه دارد و نبرد با اين کشور به معني جنگ جهاني سوم خواهد بود، تاکيد کرد: دولت فعلي آمريکا به خوبي از اين مساله آگاه است.

 

 

 

 

13 بدعت ميرحسين موسوي

ميرحسين موسوي با رفتار و حرکت هاي خويش و بدون استدلال هاي حقوقي، مسيري را طي کرد که ثبت تاريخي آن براي آينده کشور و نظام مي تواند الگويي انحرافي را نهادينه کند.

 

ملت بزرگ ايران براي اولين بار در طول تاريخ انقلاب اسلامي، پديده هايي را مشاهده کرد که تاکنون مشاهده نکرده بود. هر قدر مشارکت عمومي در يک انتخابات بالاتر باشد، بايد جشن و شيريني آن نيز گسترده تر باشد. اما ميرحسين موسوي با رفتار و حرکت هاي خويش و بدون استدلال هاي حقوقي، مسيري را طي کرد که ثبت تاريخي آن براي آينده کشور و نظام مي تواند الگويي انحرافي را نهادينه کند.

آنچه موسوي پس از انتخابات انجام داد، براي کساني که به وي رأي داده بودند غير عادي و غير قابل باور بود تا آنجا که بعضا مي گويند: خدا را شکر که ايشان رئيس جمهور نشد و گرنه...

ميرحسين موسوي، بدعت هايي را بنيان نهاد که دل بسياري از انقلابيون و مردم به واسطه آن جريحه دار شد، از جمله اين بدعت ها مي توان به موارد ذيل اشاره کرد:

 

1-عدم مراعات قواعد مردم سالاري

____________________________

مردم سالاري يا دموکراسي ضوابطي دارد که به صورت قراردادي دو طرف مبارزه پذيرفته اند. ميرحسين موسوي بعد از باخت، ريل حرکت خود را از مسير قانون جدا کرد و به سمت التهاب اجتماعي پيش رفت و هيچ گونه استدلالي براي نحوه تقلب، با تفاوت 11 ميليون رأي ارائه نمي کند.

از يکي از راهپيمايان عصر 25 خرداد پرسيدم: سند شما مبني بر تقلب چيست که اکنون به خيابان آمده ايد؟ گفت من نمي دانم ما به گفته آقاي موسوي اعتماد داريم، بنابراين ميرحسين مسير را براي چنين رفتاري در انتخابات آتي کشور باز کرد و رويه اي را ايجاد کرد که در حافظه ملت ماندگار خواهد شد. او ثابت کرد که مي توان در وسط بازي، قواعد را عوض و يک طرفه اعلام پيروزي کرد.

 

2-عدم ارجاع مشکلات به مراجع قانوني و بي اعتبار دانستن آنها

__________________________________________________

ميرحسين موسوي از اول مشي اي را دنبال مي کرد که دولت، شوراي نگهبان و مجريان را قبول ندارد. اين مشي ابتدا به ساکن و قبل از انجام هر گونه تخلفي، قابل تأمل بود.

تشکيل کميته صيانت دو ماه قبل از انتخابات، مکاتبه با رهبري براي مشکلات کوچک و صدور بيانيه خطاب به ملت، به جاي شکايت به شوراي نگهبان بدعت هاي جديد ايشان است. کسي که ساز و کار قانوني کشور و نظام خود را قبول ندارد چگونه مي توانست فرداي انتخابات و پيروزي با آنها کار کند، لذا بسياري از افرادي که رفتار ميرحسين موسوي را در فرداي انتخابات ديدند، خدا را شکر مي کنند که ايشان رئيس جمهور نشد و گرنه کشور را بايد دائما در چالش ميان دستگاههاي حکومتي مشاهده مي کرديم.

 

3-صدور بيانيه آشوب طلبانه و دعوت به حرکت هاي خياباني

______________________________________________

ميرحسين موسوي به محض احراز شکست، رأي چهل ميليوني مردم را خيمه شب بازي خواند و خواستار استمرار موج سبز شد. تحليلگران و نخبگان و حقوقدانان از اين حرکت انحرافي بسيار متعجب شدند که چرا ميرحسين موسوي اعتراض خود را در چارچوب قانون طرح نمي کند. مگر او نبود که يکي از اهداف اساسي خود را اجراي قانون مي دانست، مگر وي، مدعي نبود که دولت فعلي قانون ستيز و قانون گريز است؟ چگونه است که خود مسير غيرقانوني را عريان طي مي کند. صدور بيانيه تهييجي به جاي اعتراض قانوني يکي ديگر از بدعت هاي ثبت شده در انتخابات ايران به حساب مي آيد.

 

4-برگزاري راهپيمايي غيرقانوني

__________________________

ميرحسين موسوي که مدعي بود شاخصه اصلي دولت نهم قانون ستيزي است، بدون اخذ مجوز قانوني طرفداران خود را به خيابان مي ريزد و خود نيز شخصاً در بين آنها حاضر و در سخنراني خود به نهادهاي قانوني و نظارتي نظام حمله مي کند. درخواست برگزاري راهپيمايي سراسري در کشور و پايتخت به خاطر اعتراض به نتيجه انتخابات، قبل از بررسي و پيگيري راه هاي قانوني، يکي ديگر از بدعت هاي ميرحسين موسوي به حساب مي آيد.

 

5-ايجاد زمينه براي جولان ضد انقلاب

_____________________________

ضد انقلاب بودن اغتشاشگران سازمان يافته قطعي است؛ اگر چه ميرحسين موسوي با ژست دموکرات مآبانه چنين نظري را رد مي کند. نوع شعارها، نوع حملات فيزيکي، حمل اسلحه و سلاح سرد و عربده کشي حکايت از آن دارد که در سايه زمينه سازي ميرحسين موسوي ضد انقلاب، اراذل، سابقه دارها و... به ميدان انتقام آمده اند، چه حاشيه امني براي آنان بهتر از شعار الله اکبر و پيشاني بند «نخست وزير امام». اراذل و اوباش بايد از ايشان تقدير ويژه نمايند زيرا ميرحسين موسوي توانست آشوبگران و ضدانقلاب را ذيل شعارهاي خود به ميدان مقابله با مردم و انقلاب روانه سازد.

 

6-ايجاد زمينه براي به سخره گرفتن نظام توسط غرب

_________________________________________

دنياي غرب که مدعي عدم وجود مردم سالاري در ايران است، با اقدامات ميرحسين موسوي مستمسک خوبي دست آورد.

آنان حوادث اخير را نه درون خانواده انقلاب مي دانند و نه بين اراذل و مردم. آنان اراذل را طرفداران جامعه مدني خواندند و نظام مقدس جمهوري اسلامي را به عنوان عامل سرکوب آزاديخواهان معرفي کردند. غرب نيز مانند ميرحسين موسوي ، انتخابات چهل ميليوني ما را يک بازي تلقي کردند و سلامت آن را به چالش فراخواندند. اوباما، اوباش را طرفداران دموکراسي دانست که به آنان خيانت شده است.

 

7-ايجاد خانه هاي تيمي براي طراحي اعمال غيرقانوني

___________________________________________

در تحليل هاي قبل از انتخابات، اين نکته وجود داشت که تشکيل کميته صيانت از آراي در عين القاي قطعي بودن پيروزي نمي تواند بدون طراحي هاي ديگر باشد. کروبي در دانشگاه آزاد نجف آباد تشکيل خانه هاي تيمي را برملا کرد، دستگاه هاي اطلاعاتي وامنيتي نيز با دستگيري سران مجاهدين و مشارکت خصوصاً در موضوع خانه تيمي قيطريه اين موضوع را به اثبات رساندند. هدف اين خانه هاي تيمي اگر طراحي آشوب نباشد، چه مي تواند باشد؟

 

8-مکاتبه و مراجعه به رهبري به جاي مراجعه به کانال هاي قانوني

__________________________________________________________

ميرحسين در اول انتخابات، دو نامه به خطاب به مقام معظم رهبري نوشت؛ حتي براي تمديد ساعت رأي گيري بعد از ساعت 22 نيز از طريق رهبري اقدام کرد. اين رفتار از دو حالت خارج نيست؛ يا ايشان هيچ نهادي را شايسته و واجد صلاحيت نمي داند يا آنقدر روحيه استکباري بر خود حاکم کرده است که خود را شايسته تماس با کمتر از رهبري نظام نمي بيند!

 

9-تبديل مهم ترين انتخاب ملت به خاطره اي تلخ

_______________________________________

شرکت چهل ميليوني ملت در انتخابات به فرموده رهبر معظم انقلاب «جشن حقيقي» بود. ميرحسين در سايه شکست سنگين و حرکت هاي غيرقانوني و عبوسانه، اين شيريني را تلخ و همگان را در بهت و حيرت فرو برد. مردمي که بايد در جشن شرکت مي کردند از ترس تخريب منازل و اماکن يا اسيدپاشي ،خانه نشين شدند و با حوادث بعد از انتخابات و کشته شدن تعدادي در حوادث مذکور، شيريني انتخابات فراموش شد اينهمه در حاليست که ميرحسين موسوي در شعارهاي انتخاباتي خود مدعي بود که براي ايجاد نشاط و شادابي آمده است.

 

10-ايجاد شبهه نسبت به سلامت سياسي نظام

_______________________________________

ميرحسين موسوي با خيمه شب بازي خواندن انتخابات واعلام علني مبني بر عدم اعتماد به شوراي نگهبان و اصرار بر ابطال انتخابات (بدون ارائه دليل قابل پسند) نظام سياسي ايران رانظامي معرفي کرد که رأي مردم در آن بي تأثير، فرمايشي و بي خاصيت است و حاکميت هر چه بخواهد انجام مي دهد. ايجاد آسيب به سرمايه اجتماعي نظام که همان اعتماد عمومي ملت است مهمترين خيانت موسوي در اين عرصه است.

 

11-سياسي کردن مسائل حقوقي

____________________________

پيگيري تخلفات انتخاباتي، امري است حقوقي و طرح آن در مجامع عمومي براي تحريک و تهييج، قطعاً منتج به نتيجه نخواهد شد.

ميرحسين کسي نيست که اين موضوع را نداند، اما با سياسي کردن مسئله ثابت نمود که به دنبال شفافيت و بررسي مجدد نيست.

او هر چيزي را که مانع رسيدن وي به کرسي رياست جمهوري شود، سرکوب خواهد کرد. استمرار آشوب ها به رغم کشته شدن بي گناهان نمونه اي از اين سياسي کاري و سماجت خودخواهانه است.

 

12-عدم همبستگي بين مطالبه و استدلال ها

____________________________________

ميرحسين در ديدار با مقام معظم رهبري، در جمع طرفداران در خيابان آزادي و در نامه به شوراي نگهبان خواستار ابطال انتخابات شده است و طبيعتاً براي اين مدعا بايد استدلال هاي محکمه پسند و حقوقي ارائه دهد.

ايشان در نامه خود به شوراي نگهبان از جمله دلايل زير را مطرح مي کند. 1- احمدي نژاد به هاشمي رفسنجاني و ناطق نوري توهين کرده است. 2- احمدي نژاد دوران امام را زير سوال برده است. 3- براي نمايندگان بنده کارت به موقع صادر نشده است. 4- بسيج در انتخابات دخالت کرده است. خانم ايشان نيز مدعي است بايد رأي ميرحسين در لرستان (زادگاه رهنورد) و آذربايجان شرقي (زادگاه ميرحسين) بيشتر از احمدي نژاد باشد. اين استدلالات آنقدر بي اساس است که حتي فردي مادر مرده را نيز به خنده وا مي دارد!

 

13-بي توجهي به توصيه هاي مقام معظم رهبري

______________________________________

در جلسه ميرحسين موسوي با مقام معظم رهبري که بعد از انتخابات تشکيل شد، به موسوي توصيه شد که کانال هاي قانوني را طي کند و به شوراي نگهبان نيز تأکيد شد با دقت از حقوق ميرحسين موسوي صيانت کند. اما موسوي که به کمتر از ابطال انتخابات راضي نمي شد، بعد از خروج از دفتر رهبر معظم انقلاب مجدداً بيانيه صادر کرد، راهپيمايي غيرقانوني انجام داد و در آن راهپيمايي غيرقانوني شرکت و سخنراني کرد.

رهبر معظم انقلاب، موسوي را به طي مسير قانوني فرا مي خواندند و در همان حال ميرحسين موسوي راهپيمايي غيرقانوني به پا مي دارد و در راهپيمايي اعلام مي دارد به شوراي نگهبان اعتماد ندارد و...

همه موارد فوق و حوادث تلخ فوق الذکر تأسف آور است، اما از آنجا که معتقديم دست الهي تاکنون انقلاب اسلامي را از همه حوادث سخت ونفس گير عبور داده است، ان شاءالله اين بدعتها نيز فرصت هايي را در خود خواهد داشت:شايد به سمت پالايش ديگري در درون انقلاب مي رويم، شايد خرداد 88 تکرار خرداد 60 باشد که حذف منافقين از عرصه انقلاب اسلامي را به ارمغان آورد.

 

 

 

 

تحليلي بر گزارش كميته صيانت از آراي موسوي؛

وقتي جاعل قاضي مي‌شود

به رغم آنكه در مهلت قانوني اعتراض كانديداها به نتيجه انتخابات - و پنج روز اضافه‌اي كه شوراي نگهبان بر اين مهلت افزود - ميرحسين موسوي و اطرافيانش نتوانستند حتي يكي از ادعاهاي خود مبني بر "تقلب گسترده " را اثبات كنند؛ بعد از تأييد نهايي انتخابات توسط شوراي نگهبان، كميته صيانت از آراي آقاي موسوي با انتشار بيانيه‌اي تفصيلي، در صدد برآمده تا انتخابات رياست جمهوري دهم را مخدوش جلوه دهد. بخش عمده‌اي از مطالب مطروحه در اين بيانيه، ايرادات بدون پايه و فاقد منطقي است كه قبلاً نيز در بيانيه‌هاي ميرحسين موسوي مطرح شده و هيچ ربطي هم به فرآيند رأي‌گيري نداشته و بالطبع نمي‌توانند اثبات كننده تقلب در انتخابات باشند.

يكي از محورهاي بيانيه كميته صيانت از آراي موسوي، ادعاي دخالت سپاه و بسيج در انتخابات است. با توجه به اينكه برخي از اين ادعاها داراي سابقه بوده و روزنامه جوان نيز در گذشته به تحليل اين ادعاها پرداخته است، با مرور برخي موارد مطرح در بيانيه كميته صيانت، نكاتي را براي تنوير اذهان مخاطبان گرامي يادآور مي‌شويم:

انتشار دوباره سند جعلي

1- در بيانيه كميته صيانت از آراي موسوي، اولين مورد از دخالت سپاه و بسيج در انتخابات اين گونه مورد اشاره قرار گرفته است:

"پخش بسيار گسترده تراكت انتخاباتي يالثارات الحسين انصار حزب‌الله در بين پرسنل سپاه و بسيج و نظاميان كه در آن سردار سرتيپ پاسدار پاكپور از حجت‌الاسلام سعيدي، نماينده ولي فقيه در سپاه در خصوص انتخابات رياست جمهوري درخواست رهنمود كرده است و ايشان پاسخ داده‌اند: "نظر صريح مقام عظماي ولايت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، انتخاب مجدد رياست محترم جمهوري جناب آقاي دكتر احمدي‌نژاد مي‌باشد. بر فرماندهان محترم نيروي زميني سپاه واجب است در عمل به رهنمودهاي مكرر معظم‌له، پرسنل تحت امر خود و خصوصا برادران وظيفه را توجيه نمايند ". اين تراكت علاوه بر نقض موارد فوق‌الذكر قانوني مبني بر منع دخالت نظاميان در انتخابات و موضعگيري‌هاي جناحي، عملاً زمينه را براي انواع دخالت‌ها و تصرفات سپاه و بسيج در انتخابات را نيز فراهم مي‌كرد. "

مخاطبان محترم روزنامه جوان به خاطر دارند تراكت مورد ادعاي كميته صيانت از آراي ميرحسين موسوي، سندي جعلي بود كه براي نخستين‌بار، اول خرداد ماه 88 در سايت وابسته به مهدي هاشمي رفسنجاني منتشر و سايت‌هاي حامي ميرحسين موسوي نيز پوشش گسترده‌اي به آن دادند و البته بلافاصله از سوي مسؤولان نمايندگي ولي فقيه در سپاه تكذيب شد. در همان مقطع، روزنامه جوان در گزارشي با عنوان "جاعلان دوباره به ميدان آمدند " از جعلي بودن اين تراكت و اهداف جاعلان آن پرده برداشت. پيگيري‌ها نيز مشخص كرد كه در آن هفته، نشريه يالثارات الحسين اصولاً چنان مطلبي درج نكرده است. سايت‌هاي منتشر كننده سند جعلي نيز در آن مقطع روشن نكردند كه اين تراكت در كدام رده سپاه يا بسيج توزيع شده است كمااينكه كميته صيانت از آرا نيز در بيانيه اخير خود به محل و مكان توزيع بسيارگسترده(!) اين تراكت قلابي و خودساخته اشاره‌اي ندارد. البته انتشار اسناد جعلي توسط ستادها و رسانه‌هاي ميرحسين موسوي به همين تراكت منحصر نشد و در ايام تبليغات انتخاباتي و بعد از انتخابات نيز تداوم پيدا كرد. از آن جمله مي‌توان به سند جعلي حضور بسيجيان در همايش حاميان احمدي نژاد - كه در سطور بعدي بدان اشاره خواهد شد- و نيز نامه جعلي وزير كشور به رهبر معظم انقلاب اشاره كرد كه در نامه جعلي اخير، فردي با امضاي "از طرف وزير كشور " خطاب به مقام‌معظم‌رهبري تصريح مي‌كند كه ميرحسين در انتخابات پيروز شده و لازم است براي پيروزي احمدي نژاد دستوري صادر شود!

به نظر مي‌رسد حضرات صيانت كننده از آراي ميرحسين موسوي فراموش كرده‌اند كه اين اسناد از جانب دوستان خودشان جعل و توزيع شده است اما در محاكم قانوني و محكمه ملت، آنچه مورد پذيرش واقع مي‌شود، اسناد معتبر و حقيقي است نه اسناد قلابي جعل شده در ستاد قيطريه و فتوشاپ‌كاري‌هاي سايت مهدي هاشمي رفسنجاني!

مضافاً اينكه هيچ عقل سليمي نمي‌پذيرد وقتي مقام‌معظم‌رهبري دو بار - هم در سخنراني نوروزي مشهد و هم سخنراني 14 خرداد - صراحتاً اعلام كردند كه هيچ‌كس از رأي ايشان مطلع نيست، فرد مسؤولي به خود اجازه دهد در يك نامه مكتوب، خلاف آن نص صريح را مطرح كند و مخاطبان نيز علي‌القاعده چنين چيزي را نمي‌پذيرند.

گروه‌هاي مخالف نظام و نشريه روزانه

2- در بخش ديگري از بيانيه كميته صيانت آمده است:

"در تحليل‌هاي سپاه اين‌گونه وانمود شده است كه جريان رقيب احمدي‌نژاد (كروبي و موسوي) دستاويز بيگانگان براي اجراي انقلاب مخملي در ايران هستند ( سخنراني آقاي سعيدي، منعكس در نشريه تحليل سياسي هفته، معاونت سياسي ستاد كل سپاه) يا در نشريه روزانه نمايندگي ولي فقيه در سپاه با كنار هم قرار دادن اخبار روزنامه‌هايي همچون جوان، كيهان و ايران عملاً به حمايت از احمدي نژاد پرداخته و كانديداهاي رقيب براي احمدي نژاد را متهم به حمايت از احزاب و گروه‌هايي مي‌نمايند كه به نظام اعتقاد ندارند ( گزيده اخبار روزنامه ويژه انتخابات، واحد سياسي نمايندگي ولي فقيه 22/2/88 و 19/3/88 ")

كشف بسيار مهم(!) كميته صيانت در خصوص نشريه روزانه گزيده اخبار واحد سياسي نمايندگي ولي فقيه، واقعاً مصداق دميدن در شيپور از سر گشاد است. آقاي محتشمي‌پور به عنوان رئيس كميته خودخوانده صيانت از آرا بهتر است از آقاي ميرحسين موسوي و مهدي كروبي سؤال كند كه چرا در ايام انتخابات و براي كسب چند رأي بيشتر حاضر شدند با مخالفان تابلودار نظام، جلسه محفلي بگذارند و پنهان و آشكار با دادن وعده وعيد از آنها طلب حمايت كنند. آيا اعلام حمايت صريح گروه‌هاي غيرقانوني و ضدنظام نهضت آزادي و ملي - مذهبي‌ها از ميرحسين موسوي و حزب منحله دموكرات كردستان از مهدي كروبي موضوعي است كه كميته صيانت بتواند بر آن سرپوش بگذارد؟

اگر مطبوعات كشور خبر ائتلاف ميرحسين موسوي و مهدي كروبي با گروه‌هاي مخالف نظام را منتشر نموده و اين اخبار در "گزيده اخبار روزنامه‌ها "ي واحد سياسي دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه منعكس شود، تخلف انتخاباتي و حمايت از احمدي‌نژاد است؟! اگر گروه‌هاي مخالف نظام از احمدي نژاد حمايت نكرده‌اند و خبر اين حمايت در مطبوعات درج نشده، گناه تهيه‌كنندگان "گزيده اخبار روزنامه‌ها " چيست؟

آيا آقاي محتشمي‌پور (رئيس كميته صيانت از آراي موسوي) فراموش كرده‌اند كه در سال 66 به عنوان وزير كشور دولت موسوي به حضرت امام(ره) نامه نوشتند و در خصوص فعاليت گروه نهضت آزادي كسب تكليف نمودند و امام (ره) صراحتاً اين گروه را طرفدار وابستگي كشور و فاقد صلاحيت اعلام كردند؟ آيا حساسيت روزنامه‌هاي متعهد به نظام نسبت به ائتلاف موسوي و كروبي با چنين گروهي و انتشار خبر اين روزنامه‌ها در بولتن "گزيده اخبار روزنامه‌ها " تخلف است اما عدم توجه به نظر صريح امام(ره) در خصوص گروه‌هاي منحرف و مخالف نظام اشكالي ندارد؟

اظهار نظر حجت‌الاسلام والمسلمين سعيدي پيرامون انقلاب مخملي نيز كه در اين بند بدان اشاره شده، مربوط به تحولات فرا انتخاباتي است كه در بند بعدي بدان اشاره مي‌شود و ربطي به دخالت و تأثيرگذاري بر فرآيند رأي‌گيري ندارد.

چرا انقلاب مخملي؟

3- در بخش ديگري از بيانيه كميته صيانت از آراي موسوي آمده است:

"‌اظهارات صريح و مداخلات آشكار بعضي از مسؤولان سپاه و بسيج به سود آقاي احمدي‌نژاد و عليه آقاي موسوي با تشبيه پيروزي ايشان به "انقلاب مخملي " كه آنها اجازه نمي‌دهند واقع شود و عمليات رواني گسترده‌اي كه افراد وابسته و تحت امر اين نهادها در روز رأي‌گيري و پيش از و پس از آن در مناطق مختلف انجام داده‌اند و ده‌ها مورد آن طي گزارش‌هايي از شهرستان‌هاي مختلف واصل شد، نمونه ديگري است كه شائبه تصميم‌گيري اوليه و تعيين "پيروز انتخابات با هر نتيجه رأي " را تقويت مي‌كند. "

قطعاً نه كميته صيانت از آراي موسوي و نه هيچ‌كس ديگري نمي‌تواند سندي (جز همان تراكت جعلي) ارائه كند كه بيانگر حمايت رسمي مسؤولان سپاه و بسيج از يك كانديداي خاص باشد. هر چند آنها نيز همانند ساير آحاد ملت در برگه راي خود، قطعاً نام يك نفر را نوشته‌اند و هيچ‌كس نمي‌تواند حق قانوني آنها براي رأي دادن به كانديداي مورد نظر خود را سلب نمايد.

كميته صيانت از آراي موسوي ظاهراً فراموش كرده‌اند كه تنها ستادي كه به صورت غيرقانوني شاخه بسيج راه‌اندازي كرد، ستاد ميرحسين موسوي بود و همين ستاد بود كه با مراجعه به فرماندهان سپاه و بسيج درصدد تطميع و سوء استفاده از عنوان آنها برآمد كه البته اين حركت ناكام ماند و در نهايت ستاد موسوي مجبور شد با عنوان فرماندهان سابق سپاه به تبليغات انتخاباتي بپردازد. هر چند همين عنوان هم يك دروغ تاريخي بود و هيچ فرمانده صاحب نام پيشين سپاه حاضر به همراهي با ستاد موسوي نگرديد.

اما مسأله انقلاب مخملي (و به تعبير درست‌تر كودتاي مخملي) موضوعي است كه برخلاف ادعاي كميته صيانت، نه در روز رأي‌گيري و قبل از آن، بلكه عمدتاً بعد از برگزاري انتخابات 22 خرداد و آغاز آشوب‌ها مطرح گرديد و مسؤولان سپاه و بسيج حسب رسالت قانوني و انقلابي خود به تبيين ابعاد اين موضوع پرداختند. البته قبل از برگزاري انتخابات، برخي مواضع و رفتارها و تحركات ويژه نشان مي‌داد كه برخي جريان‌هاي سياسي خاص درصددند تا بر بستر انتخابات رياست جمهوري دهم، فرآيندي شبيه انقلاب‌هاي رنگي اروپاي شرقي را در ايران به اجرا دربياورند. برخي چهره‌هاي سياسي و نزديكان ميرحسين موسوي نيز قبل از برگزاري انتخابات، ‌كدهاي ويژه‌اي مطرح كردند كه بيانگر ايجاد التهاب و اغتشاش بعد از برگزاري انتخابات بود. به طور طبيعي حسگرهاي نهادهاي مسؤول نظام در اين باره فعال بود اما تا بعد از برگزاري انتخابات 22 خرداد و به عينيت پيوستن تهديدات قبلي، نه سپاه و بسيج و نه هيچ نهاد مسؤول ديگر نظام، عكس‌العمل ويژه‌اي نشان ندادند و تنها پس از شروع اغتشاشات - از فرداي برگزاري انتخابات - بود كه گمانه زني‌هاي قبلي درباره كودتاي مخملي را به تحليل‌هاي عيني تبديل كرد.

قطعاً آنچه آقاي موسوي، محركين پشت پرده و حاميان وي با همكاري اوباش و حمايت ويژه سفارت انگليس و شبكه بي‌بي‌سي انجام دادند در عرف سياسي، هيچ عنواني جز انقلاب و كودتاي مخملي ندارد. براي "تمرد از قانون "، "خروج بر حاكميت "، "حمله به ساختارهاي حقوقي كشور "، "عدم تمكين به رأي ملت "، "دعوت به اغتشاش و ايجاد آشوب "، "اعلام حمايت از قانون‌شكنان "، "اردوكشي خياباني "، "حمله به اموال عمومي و خصوصي و آسيب‌رساني به مردم بي‌گناه "، "بسترسازي براي فتنه و قتل تعدادي از شهروندان و حافظان امنيت "، "تلاش براي تصرف ساختمان‌هاي حكومتي و صداو سيما " آن هم با اعلام حمايت صريح و بي‌پرده دشمنان تابلودار كشور بويژه آمريكا ‌و انگليس، هيچ نامي جز كودتاي مخملي نمي‌توان يافت و تنوير افكار عمومي در اين خصوص و مقابله با روند كودتا نه تنها تخلف به شمار نمي‌آيد بلكه وظيفه و تكليف قانوني همه نهادهاي مسؤول امنيت كشور از جمله سپاه و بسيج است و تخطي از انجام اين وظيفه، تخلف محسوب مي‌شود. ورود عملي بخشي از نيروهاي بسيجي براي مهار كودتاي مخملي و پياده نظام آن نيز مطابق قانون و طبق مصوبات شوراي عالي امنيت ملي بوده است.

ميتينگ مصلاي تهران

4- در بخش ديگري از ادعانامه كميته صيانت، اين‌گونه آمده است:

"سازماندهي گسترده با هزينه سپاه و حضور ده‌ها هزار بسيجي با لباس شخصي در ميتينگ انتخاباتي آقاي احمدي‌نژاد در مصلاي تهران و سازماندهي حضور بسيجيان در همايش‌هاي تبليغاتي به نفع آقاي احمدي‌نژاد كه در مواردي با پرداخت حق مأموريت همراه بوده است. "

اين مورد نيز از دروغ‌هاي آشكاري است كه در ايام تبليغات انتخاباتي با انتشار يك سند دست كاري شده از سوي سايت مهدي هاشمي رفسنجاني مطرح گرديد و البته به سرعت، جعلي بودن آن سند روشن شد. يك روز بعد از برگزاري همايش بزرگ حاميان احمدي‌نژاد در مصلاي تهران(18 خرداد) كه موجب انفعال شديد رقباي وي گرديد، سايت مهدي رفسنجاني با انتشار يك نامه دست كاري شده، مدعي شد كه بسيجيان تهران براي حضور در همايش مصلاي تهران فراخوان شده‌اند.

اما بلافاصله با انتشار اصل نامه - نامه فرمانده ناحيه ابوذر تهران براي حضور بسيجيان در همايش 11خرداد مرقد امام(ره) - مشخص گرديد كه جاعلان حرفه‌اي هوادار ميرحسين با دست‌كاري محل برگزاري همايش از مرقد امام(ره) به مصلاي تهران و تاريخ و ساعت مراسم از ساعت 30/11 روز11 خرداد به ساعت 16 روز 18 خرداد، تلاش كرده‌اند تا همايش ميليوني حاميان احمدي‌نژاد را تحت‌الشعاع قرار دهند. در همان مقطع رسانه‌هاي اصولگرا از جمله روزنامه جوان با انتشار اصل نامه و نامه قلابي، به تحليل اهداف پشت پرده اين اقدامات پرداختند اما اعضاي كميته صيانت از آراي ميرحسين ظاهراً به حافظه تاريخي مردم باور ندارند كه مجدداً همان نامه دست‌كاري شده و جعلي (محصول فتوشاپ كاري دوستان خودشان) را دستمايه بيانيه جديد قرار داده اند. خود‌گويي و خودخندي عجب مرد هنرمندي!

ضمناً پول و حق ماموريت مزدوري سياسي تنها از گلوي كساني پايين مي‌رود كه دست اندازي آنها به بيت المال شهره عام و خاص است و در همين انتخابات، اسپانسرهاي مالي آنان از جمله فاسدترين افراد به شمار مي‌آمدند. كميته صيانت از آراي ميرحسين موسوي نيز تنها به همين يك مورد پاسخ دهد كه پول 48 هزار تلفن اعتباري و گوشي‌هاي آنها را براي تحويل به نمايندگان ناظر خود بر صندوق‌هاي رأي از كدام محل تأمين كرد و پول شهريه دانشجويان مظلوم كدام دانشگاه صرف خريد اين تلفن‌ها و ساير هزينه‌هاي سنگين ستاد اصلاح طلبان شد؟!

ماجراي ستاد قيطريه

5- يك محور ديگر از بيانيه كميته صيانت از آرا درباره دخالت سپاه و بسيج در انتخابات عبارت است از:

"اقدامات غيرقانوني نيروي انتظامي، لباس‌شخصي‌ها، سپاه و بسيج در حمله به ستاد آقاي موسوي در قيطريه، دستگيري اعضاي ستادها و حمله به ستاد مركزي و ساير ستادها براي جلوگيري از اطلاع رساني و جمع‌آوري مستندات تخلفات انتخاباتي. "

روزنامه جوان در گذشته گزارش‌هاي مفصلي درباره ستاد قيطريه و مسائل رخ داده در اين ستاد منتشر كرده است. ذكر اين نكته مهم است كه ورود مأموران انتظامي به ستاد قيطريه و توقيف اسناد و وسايل موجود در آن چند روز بعد از 22 خرداد بوده و ربطي به فرآيند انتخابات ندارد. پس از شروع اغتشاشات سازماندهي شده، مأموران امنيتي و انتظامي متوجه شدند كه اولاً بخش عمده‌اي از تحركات آشوبگرانه در ستاد قيطريه ساماندهي شده و اين ستاد محل تردد عناصر اصلي فتنه و اغتشاش است و ثانياً از محل اين ستاد، ارتباطات گسترده‌اي با رسانه‌هاي بيگانه برقرار مي‌شود و اين ستاد به تأمين‌كننده اصلي اخبار و گزارش‌هاي بي‌بي‌سي، صداي‌آمريكا ‌و ديگر شبكه‌هاي ضدانقلاب براي پوشش اخبار آشوب‌ها و حمايت از اغتشاشگران تبديل شده است.

نكته جالب اينكه به محض اقدام نيروهاي انتظامي براي ورود به اين ستاد، حدود دو هزار نفر از عناصر سازماندهي شده، بلافاصله وارد عمل شده و به مقابله با مأموران عمل كننده، پرداختند. برخي شبكه‌هاي ماهواره‌اي نيز با استفاده از امكانات مستقر در ستاد قيطريه اين درگيري را به صورت آنلاين و مستقيم پوشش مي‌دادند! كميته صيانت از آراي موسوي خوب بود در بيانيه خود مشخص مي‌كرد كه اگر ستاد قيطريه يك ستاد انتخاباتي معمولي بود، آن همه نيروي آماده درگيري و آن همه چماق و قمه براي چه چيزي فراهم آمده بود؟ آن دستگاه‌هاي فرستنده و گيرنده پيشرفته در اين ستاد چه مي‌كرد؟ آن ارتباطات ويژه با بي بي سي و صداي آمريكا ‌براي چه برقرار شده بود؟

دادگاه و ديگر هيچ!

6- و بالاخره آخرين اتهام زني كميته صيانت از آراي موسوي به سپاه و بسيج كه هيچ سندي - ولو جعلي و ساختگي!- هم ندارد به اين شرح است:

"اقدامات غيرقانوني نيروي انتظامي، لباس شخصي‌ها، سپاه و بسيج در روز رأي‌گيري در مواردي همچون تبليغ براي آقاي احمدي‌نژاد در حوزه‌هاي رأي‌گيري، مجبور كردن مردم به دادن رأي به احمدي‌نژاد، تهديد و ارعاب در بسياري از حوزه‌ها، روستاها و شعب رأي‌گيري، نوشتن رأي توسط بسيجيان، نشان دادن كارت بسيج و عدم ممهور كردن شناسنامه، دخالت در شعب اخذ رأي. "

اين اتهامات كلي و البته بي سند، اصولاً فاقد هر نوع چارچوب منطقي است كه بتوان با استدلال در رد آنها چيزي نوشت. طرح برخي از اين اتهاما

/ 0 نظر / 12 بازدید