آخرین اخبار (3)

مردم در میدان ولی عصر چه شعارهایی سر می دادند؟

شرکت کنندگان در مراسم شکرگزاری ملت ایران که در میدان ولیعصر (عج) برگزار شد دقایقی پیش به سوی خیابان مطهری ،‌سپس مفتح و سرانجام میدان هفت تیر راهپیمایی خود را آغاز کردند .      

‌همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا بسیاری از مردم تهران خود را به میدان ولیعصر رساندند تا با رئیس جمهور منتخب خود دیدار کرده و سخنان او را بشنوند .

محمود احمدی نژاد که درپی شرکت 40 میلیونی مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از 24 میلیون رای به عنوان رئیس دولت دهم ازسوی مردم انتخاب شد درمیان علاقمندان و هواداران خود حاضر شد و به سخنرانی پرداخت .

قبل از حضور احمدی نژاد در اجتماع حامیان خود، هزاران نفر که در میدان ولی عصر و خیابان ها و کوچه های اطراف آن یک صدا شعارهایی در حمایت از رییس جمهوری منتخب و محکوم کردن هجمه ها و تمهت هایی که از طرف برخی از رقبا و مخالفان وی ،‌سر می دادند.

جمعیت حاضر با فریاد " موسوی دروغگو " این اقدام نامزدهای انتخاباتی را محکوم کردند .

جمعیتی از گوشه میدان فریاد می زدند: ابوالفضل علمدار .... احمدی رو نگهدار احمدی نژاد با شنیدن این شعار خطاب به مردم گفت : دست های بریده حضرت عباس نگهبان ملت ایران باشد .

جمعیت نیز با فریاد " احمدی دوستت داریم " از سخنان احمدی نژاد استقبال کردند .

هنگامی که احمدی نژاد درباره مبارزه با فاسد اقتصادی سخن می گفت: حاضران با فریاد " ... حیا کن ... مملکت رو رها کن " ، " ... استعفا استعفا و همچنین " موسوی ،‌ هاشمی ... دیگر اثر ندارد . ابراز احساسات کردند.

در میان مردم تعداد بسیاری با دردست داشتن پرچم های سبز رنگ همچنین لباسها و شالهایی به این رنگ دیده می شدند . برخی جوانان نیز سربند سبز رنگ بسته بودند .

هنگامی که محمود احمدی نژاد درباره مطالبات مردم از وی و لزوم برقراری عدالت سخن می گفت جمعیت حاضر فریاد زدند: احمدی بت شکن ... بت بزرگ را بشکن پس از اینکه رئیس جمهوری وعده داد اسامی فاسدان اقتصادی را اعلام می کند تصدیق های مداوم مردم و فریاد " احمدی احمدی ... حمایتت می کنیم " برای مدتی فضا را دربرگرفت .

احمدی نژاد با انتقاد از اینکه رنگ سبز توسط برخی نامزدها در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مورد سوء استفاده قرار گرفته است با بیان اینکه مادر من سید است شال سبز رنگی را به دورگردن انداخت .

در بخشی از سخنان رییس جمهوری که در خصوص مبارزه با اشرافی گری مطرح شد،‌مردم یک صدا شعار می دادند، "حسین حسین،‌شعار ماست ،شیر شیره ،‌هر شب دزد می گیره، مرگ بر شاه ،‌مرگ بر شاه، هاشمی موسوی پیوندتان مبارک، مرگ بر ضد ولایت فقیه ،‌خامنه ای زنده باد.

وی در پایان سخنان خود به دلیل بسته شدن مسیرهای منتهی به میدان ولیعصر،‌ از اهالی منطقه و کسبه عذرخواهی کرد به همین سبب فریاد " احمدی دوستت داریم " به هوا بلند شد .

دردست مردم تصاویر مختلفی از محمود احمدی نژاد همچنین پلاکاردهایی با مضمون " تنها برای مردم ، پیروزی مبارک" بود.

پرچمهایی با مضمون ا...اکبر و اسامی ائمه اطهار علیه السلام و همچنین پرچم زرد رنگ حزب ا... لبنان توسط مردم حمل می شد .

همچنین مردم یک صدا شعار می دادند،‌آزدی اندیشه با حرج و مرج نمیشه ، ما بت شکنیم ، شیشه شکن نیستیم.

 

 

 

 

رهبر معظم انقلاب خطاب به موسوی:

مسائل مورد نظر را از طریق قانونی پیگیری کنید

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای میر حسین موسوی با ایشان، بر پیگیری مسائل از طریق مراجع قانونی تاکید کردند.

در این دیدار که عصر دیروز انجام شد، میرحسین موسوی ضمن ارائه گزارشی، دیدگاه خود را درباره روند انتخابات بیان کرد.

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر لزوم حفظ آرامش و متانت، خاطر نشان کردند: در دوره های قبلی انتخابات نیز برخی افراد و نامزدها، مسائلی داشتند که از طریق شورای نگهبان به عنوان مرجع قانونی رسیدگی به شکایات انتخاباتی، پیگیری کردند و طبعا در این دوره نیز مسائل باید از طریق قانونی دنبال شود.

ایشان با اشاره به نامه آقای موسوی به شورای نگهبان افزودند: به شورای نگهبان تاکید شده که با دقت به این نامه رسیدگی شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تحریکات دشمن و برخی طراحی های پشت صحنه برای به آشوب کشاندن خیابان ها خطاب به آقای موسوی افزودند: جنس شما با این گونه افراد متفاوت است و لازم است کارها را با متانت و آرامش پیگیری کنید.

حضرت آیت الله خامنه ای با تحسین از حضور بی سابقه مردم در انتخابات 22 خرداد افزودند: به یاری پروردگار انتخابات با اتقان، صحت و آرامش به خوبی برگزار شد و شما هم مسائل مورد نظر را از طریق قانونی پیگیری کنید.

 

 

 

 

در مقابل سفارت فرانسه صورت گرفت؛

اعتراض دانشجویان به آشوب‌طلبی‌‌ها و هدایت اغتشاشات از سوی بیگانگان

دانشجویان دانشگاه‌های تهران با حضور در مقابل سفارت فرانسه، با ابراز انزجار از آشوب‌طلبی برخی اراذل و اوباش که به بهانه حمایت از یکی از کاندیداهای ناکام صورت می‌گیرد، هدایت اغتشاشات اخیر از سوی بیگانگان را به شدت محکوم کردند.

دانشجویان دانشگاه‌های تهران پس از تجمع در مقابل سفارت انگلیس و سردادن شعارهایی علیه اقدامات آشوبگرانه و رفتار مداخله‌جویانه دولت این کشور در امور داخلی ایران، به سمت سفارت فرانسه در تهران حرکت کرده و سخنان تحریک‌آمیز دولتمردان این کشور و همچنین حمایت آنها از اغتشاشگران در تهران را به شدت محکوم کردند.

این دانشجویان با شعارهای «مرگ بر اخلال‌گر»، «مرگ بر فرانسه»، «آزادی اندیشه، با اغتشاش نمی‌شه»، «می‌جنگیم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم» و ... نسبت به رفتارهای اغتشاشگران و همچنین حمایت همزمان برخی احزاب و گروه‌های داخلی و بیگانگان از این اغتشاشات به شدت اعتراض کردند.

همچنین تعدادی از دانشجویان حاضر در این تجمع طی سخنانی در جمع تجمع‌کنندگان، به موسوی به دلیل عملکرد قانون‌گریزانه و سخنان تحریک‌آمیز هشدار داده و اعلام کردند: مسئولیت تمامی اغتشاشات و خسارت به اموال عمومی و آزار و اذیت مردم در خیابان‌ها در وهله اول بر عهده موسوی و هاشمی است.

 

 

 

 

لیبرمن: با انتخاب احمدی‌نژاد حداقل امیدهای اسرائیل از بین رفت

وزیر امور خارجه رژیم‌صهیونیستی از انتخاب مجدد احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور ایران اظهار تأسف کرد و گفت حداقل امیدی به تغییرات در سیاست ایران داشتیم، با انتخاب مجدد احمدی‌نژاد از بین رفت.

روزنامه عبری زبان "هاآرتص "، "آویگدور لیبرمن " در تازه‌ترین اظهارات خود درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، با اظهار تأسف از انتخاب مجدد احمدی‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور ایران اظهار کرد: اگر حداقل امیدی به تغییرات در سیاست ایران داشتیم، با انتخاب مجدد احمدی‌نژاد از بین رفت.

وی اظهار کرد: مشکل اصلی اسرائیل با ایران تنها به احمدی نژاد یا فرد دیگری برنمی‌گردد بلکه مشکل اصلی درباره حکومت ایران است.

"دانی آیالون " معاون لیبرمن نیز در مصاحبه خود با خبرنگار هاآرتص مدعی شد: احمدی نژاد برای موجودیت اسرائیل خطرناک است زیرا وی به فکر حذف اسرائیل از روی نقشه جهان بوده و با انتخاب مجدد وی تهدید ایران برای اسرائیل قوت خواهد گرفت.

"سیلوان شالوم " معاون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز درباره انتخاب احمدی‌نژاد گفت: با انتخاب مجدد احمدی‌نژاد، آمریکا باید به فکر مهار ایران باشد و جهان نیز باید با توجه به نتایج انتخابات، در سیاست‌های خود نسبت به ایران هسته‌ای، تغییراتی را ایجاد کند.

شالوم در قسمت دیگری از سخنان خود با توجه به نتیجه انتخابات در ایران اظهار داشت: با آشکار شدن نتیجه انتخابات در ایران، پیام مردم ایران به سراسر جهانیان این بوده‌است که آنها از سیاست‌های فعلی ایران راضی هستند و به شکل گسترده از آن حمایت می‌کنند و بدون هیچ تغییری این سیاست‌ها را ادامه خواهند داد.

 

 

 

 

نمازجمعه این هفته تهران به امامت رهبر فرزانه انقلاب اقامه می‌شود

نمازجمعه تهران این هفته به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان اقامه می‌شود.

ستاد نماز جمعه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نماز جمعه تهران این هفته به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسوولان اقامه می‌شود.

ستاد نماز جمعه تهران ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور گسترده در نماز جمعه این هفته در محل دانشگاه تهران تاکید کرده است: حضور پرشور ملت خداجو و مومن تهران در نماز جمعه این هفته، جلوه‌ای از تجلی همبستگی و وحدت و تجدید پیمان با آرمان‌های امام خمینی (ره) و بیعت با ولی امر مسلمین خواهد بود.

 

 

 

 

پیام 22 خرداد

انتخابات ریاست جمهوری دهم به عنوان اولین انتخابات در دهه چهارم انقلاب اسلامی، آشکارا خواست ملت به تداوم گفتمان "عدالت" به منظور پیشرفت کشور را نمایان ساخت.   

برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 22 خرداد ماه و حضور غرورآفرین ملت در پای صندوق های رأی، بار دیگر افزایش اقتدار و عزت ملی را موجب شد. هرچند جمهوری اسلامی ایران در طول عمر سی ساله خود هر ساله شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور بوده است و انتخابات دهم نیز از این قاعده مستثنی نبوده اما مشارکت خیره کننده مردم در روز جمعه، معنایی متفاوت از آنچه در ظاهر به ذهن می رسد، دارد و آن، حاوی "آری" و "نه" بزرگ شهروندان به گزاره هایی است که استمرار نظام در نفی و ایجاب آن است.

 

* "آری" بزرگ ملت

در حقیقت، حماسه 22 خرداد 88 را باید در تداوم حماسه سوم تیر 84 به عنوان اصلی ترین مؤلفه تعیین کننده در رفتار سیاسی ایرانیان برشمرد. به عبارت بهتر، اعتماد دوباره ملت به گفتمان عدالت، اعتراضی دوباره به بی توجهی به مؤلفه های بومی تأثیرگذار بر رفتار سیاسی مردم ایران محسوب می شود.

انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری و نتیجه آن، از جمله رخدادهای سیاسی مهمی بود که نه تنها در خارج، بلکه در داخل کشور نیز بسیاری را با شگفتی مواجه ساخت به گونه ای که مشارکت گسترده مردم با وجود حضور نمایندگان جریان اصلاح طلب، عیار گفتمان اصولگرایی را نمایان ساخت.

به دنبال قدرت گیری گفتمان اصلاحات نیروهای ساختارشکن این جریان با در اختیار گرفتن ابزارهای رسانه ای، هجمه گسترده ای را نسبت به گزاره های اصلی اندیشه اسلامی و ارزش های انقلاب سازمان داده و در پاره ای موارد با به چالش کشیدن اصول و ارزش های هویتی ملت، گام در مسیری گذاردند که آشکارا در تقابل با گفتمان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به عنوان نظام سیاسی حاکم، قرار داشت. در چنین شرایطی گفتمان "اصول گرایی" با هدف احیای گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفت و مرزبندی خود را با گفتمان حاکم در دولت بر مبنای اعتقاد به مبانی اسلام، اصول انقلاب، آرمان های امام و فرامین رهبری استوار ساخت.

اگرچه مشارکت خیره کننده مردم در انتخابات سال 76 خواب دشمنان نظام را به کابوسی دردناک بدل کرد اما غفلت نخبگان دولتی و نیروهای ساختارشکن جریان موسوم به دوم خرداد از ارزش های هویتی ملت و مطالبات حقیقی ایشان، فاصله ملت از دولت را موجب شد. بر این اساس، دولت نهم با خاستگاهی برآمده از بطن مردم و نگره ای انتقادی به شکاف های طبقاتی در جامعه، بیرق گفتمانی را در سپهر سیاست ایران بر دوش گرفت که آشکارا نوید رهایی مردم از "دولت سالاری" ، استفاده ابزاری از ملت و توسعه آمرانه می داد.

نکته قابل تأمل دیگر اینکه، هرچند انتخاب دکتر احمدی نژاد به ریاست جمهوری نتیجه شکل گیری و بالندگی گفتمان اصول گرایی در سال های اخیر بود اما این پیروزی، خود به عاملی برای تعیین صورت بندی نوینی از این گفتمان بدل شد. شکل گیری سپهر گفتمانی جدید بر پایه گفتمان اصول گرایی تحول خواهانه رییس جمهور، همت خود را بر تبیین وجوه "مهندسی گفتمان عدالت و پیشرفت" مصروف داشت و شخص احمدی نژاد همواره کوشید در سخنان خود، صورت بندی نهایی این گفتمان را به طور منسجم ارائه کند تا از این رهگذر، نظم جدید گزاره های گفتمان عدالت شکل گیرد.

الگوی مدیریت انقلابی گفتمان عدالت، کوشید با احیای آرمان های انقلاب اسلامی از یکسو مانع انحراف ارزش های انقلاب شود و از سوی دیگر با سرلوحه قرار دادن عدالت خواهی در وجوهی چون عدالت جغرافیایی، عدالت طبقاتی، عدالت در زمینه های مسایل اقتصادی و عدالت در مسایل فرهنگی ؛ شکاف میان توسعه سیاسی و رشد اقتصادی را که در زمان حاکمیت گفتمان های پیشین نه تنها گامی در جهت رفع مشکلات واقعی مردم برنداشت بلکه ناتوانی خود را نیز نمایان ساخت، از میان بردارد.

درخواست تدوین الگویی جامع از توسعه بر اساس آموزه های شیعی و توجه به مبانی و اصول انقلاب از دیگر مواردی است که می توان در تحلیل رفتار سیاسی شهروندان از آن نام برد. بر این مبنا، سیاست ورزی دولت نهم در افق "تداوم آرمان های انقلاب اسلامی" و تفاوت نگاه به قدرت سیاسی که بر پایه های "صداقت" و مطالبات تاریخی مردم استوار شده، ریشه در الگوی توسعه ایرانی - اسلامی گفتمان عدالت و نیز بنیان نظریه دولت اسلامی دارد. به این ترتیب، ترسیم توفیقات دولت نهم در برآوردن بخش عمده ای از انتظارات مردم از انقلاب اسلامی با تأکید بر توسعه اقتصادی با محوریت توزیع عادلانه منابع، علیرغم دشواری‌ های فراهم کردن فرصت ‌های برابر در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و نیز نابرابری ‌های ساختاری جامعه، نشان می دهد که مبانی اندیشگی گفتمان عدالت توانسته است با تشخص بخشیدن به هویت ایرانی - اسلامی، الگویی تمدن ساز از خود نمایان سازد.

 

* "نه" بزرگ ملت

هرچند پیروزی دکتر محمود احمدی نژاد در سوم تیر 84 حاصل انتخاب ملت به گفتمانی که پرچمدار جریان "استقلال خواهی" در تاریخ معاصر ایران بود اما مخالفان علیرغم داعیه پذیرش قواعد بازی دموکراسی، یکی از بی سابقه ترین پروژه های تخریب، دروغ، فریب و سیاه نمایی علیه دولت اصولگرا را طراحی کردند و در ابعاد بسیار بزرگی به اجرا گذاشتند.

این وضعیت با اعلام حضور میرحسین موسوی در عرصه انتخابات دهم در وجوه گسترده تری تداوم یافت به گونه ای که با دروغ پردازی، شایعه پراکنی غیر واقعی و تحریف واقعیات، فضای تبلیغاتی مسمومی علیه دولت خدمتگذار سازماندهی شد.

مناظره نامزدهای انتخاباتی به عنوان یکی از شفاف ترین عرصه های تجلی برتری گفتمانی و نیز رویکرد احمدی نژاد همراه با افزایش ظرفیت نقدپذیری به ویژه پاسخ های روشنگرانه رییس دولت نهم و ارائه گزارشی ملموس و مستدل از پیشرفت و توسعه عدالت در کشور، تاریک ‌خانه اشباح انتخابات و کسانی که صحنه ‌گردان پشت پرده مخالفان دولت هستند را روشن کرد. با این همه، زیر پا گذاشتن اخلاق انتخاباتی از سوی حریف و توسل به روش هایی که تجلی "ماکیاولیسم" تمام عیار بود، مردم را به انتخاب گزینه ای سوق داد که برای "خدمت" نه برای "قدرت" گام در عرصه نهاده و بسیاری از توهین ها و تخریب ها را به جان خریده است.

گلایه مقام معظم رهبری از گسترش "فضای بی بند و باری در حرف زدن علیه دولت" و تبیین چرایی "پنجه زدن دشمنان انقلاب به صورت دولت" در همین راستا ارزیابی می شود؛ فضایی که رهبر فرزانه انقلاب آن را هوشمندانه تشریح کردند و دولت را به انجام خدمت و بی اعتنایی به این فضاسازی ها رهنمون ساختند.

نگرانی "شبکه اشرافیت بوروکراتیک" از تهدید منافع خود در صورت استمرار فضای گفتمانی دولت نهم، در وجوه دیگری چون طرح کمیته صیانت از آراء و تدارک شبکه شورش خیابانی و ایجاد جنگ روانی علیه دولت ، آشکارا از پیش بینی شکست در جلب آرای ملت خبر می داد. از این رو، شرکت آگاهانه شهروندان در انتخابات با دریافت اهداف شوم مثلت "تخریب ، تشکیک و شورش" گواه رویگردانی مردم از جریانی است که با پدید آوردن فضایی ستیزآلود سعی در به خطر انداختن ارکان نظام دارند.

با این وصف، انتخابات ریاست جمهوری دهم عملاً عدم باورمندی این جریان به "مردم سالاری" و "بی هویتی سیاسی" را نمایان ساخت چه؛ دریافت بن مایه تبلیغات انتخاباتی رقبای احمدی نژاد که بیشتر، از تمایلات هیجانی ناشی می شود، آنها را به عنوان افرادی جلوه نمود که اظهاراتشان در چنبره منفی گرایی مفرط بوده و به هیچ وجه بازتاب واقعیات جامعه نیست.

 

* فرجام سخن

حضور 40 میلیونی مردم به پای صندوق های رأی و خلق حماسه 22 خرداد از یکسو پوچی ادعای دشمنان نظام مبنی بر جدایی ملت از دولت را نشان داد و از سوی دیگر اثبات کرد که شعور ایرانی تفاوت میان «عزت و ذلت» ، «فریب و صداقت» و «خدمت و خیانت» را می فهمد. افزون بر این، جریانی که همواره شرکت آرای خاکستری در انتخابات را به معنای شکست اصولگرایان ارزیابی می کرد ، این بار، با مشارکت حداکثری شهروندان دریافت که ملت اقبالی نسبت به آنها ندارند و چندی دیگر، رخت از صحنه سیاسی در ایران بر خواهد بست مگر به تغییر مبانی اندیشگی و رفتاری خود.

/ 5 نظر / 6 بازدید
حسين

کاش رهبر معظم وقتی احمدی نژاد بی مهابا تنها برای غلبه ظاهری بر رقیب انتخاباتی اش تهمت می زد و افترا می کرد نیز "مسائل مورد نظر را از طریق قانونی پیگیری کنید" یادش بود تا کار به اینجا نکشد. مردمی که امروز کشته و زخمی می شوند همانهایی هستند که ما فکر می کردیم"چه می فهمند؟!" اما شرمنده اخلاق ورزشی تان متاسفانه همه می فهمند بغیر از عده ای که خود را بخواب زده اند

سميه

چون پرده برافتد نه تو ماني و نه من به اميد پيروزي حق و تحقق جمهوري اسلامي حقيقي

توهم قدرت و رویاهای بیداری( فرجام سخن) حضور 40 میلیونی مردم به پای صندوق های رأی و خلق حماسه 22 خرداد و ادامه حضور از یکسو پوچی و بی اساسی نظام مبتنی زور و دیکتاتوری را نشان داد و از سوی دیگر اثبات کرد که شعور ایرانی تفاوت میان «عزت و ذلت» ، «فریب و صداقت» و «خدمت و خیانت» را می فهمد شما هم برای آرامش خواطر و عدم تقلی زیاد در اثبات درستی اعمالتان از قران تحریف هائی بنمائید در راستای ولائی بازی اشکالی نداره .. گزینه هائی که علمایی از جنس خودتان شان نزولش ملت ایران تفسیر بفرمایند. مانند " اکثرهم لایفهمون" یا "اکثرهم لایشعرون"

mahboobeh

 . آیت‌الله منتظری پدر انقلاب مقدّس  اسلامی فرمودند: استقلال یعنی زیر یوغ خارجی نباشیم و آزادی یعنی مردم در اظهار عقیده و بیان آزاد باشند. نه این‌که به محض ابراز نظر مخالفی، کار به زندان و حبس چقدر ناراحت کننده است که اشخاصی‌که سی‌سال پیش فریاد می‌زدند استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی  همان اشخاصی‌هستند که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از بین بردند. انشا‌الله خداوند به اینها میفهماند که معانی این  شعارها که دوباره این روزها میشنویم چی‌هست. همین شعار‌هایی‌که انقلاب عزیز اسلامی ما را سی‌ساله پیش به دنیا آورد.

mojtabah

سلام، این پاسدارها اگر به فرزندهای خود پاسدارها رحم نمیکنند چطور میخواهند به مردم و فرزندهاشون رحم کنند. لطفا این کلیپ را تماشا کنید. هردو مجری حکم اعدام هستند و هر دو معتقدند حکم خدا را اجرا میکنند. http://www.youtube.com/watch?v=3zvCBigONhg