آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (15)

عدم مراجعه نامزدها درمهلت مجدد شورای نگهبان

در نخستین روز از مهلت مجدد پنج روزه شورای نگهبان به نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری، هیچ یک از نامزدها به شورای نگهبان مراجعه نکرده است.

قرار بود شورای نگهبان در پایان مهلت قانونی ده روزه، چهارشنبه (88/4/3) ،نتایج بررسی های خود را درباره نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری اعلام کند اما برای مهلت بیشتر به نامزدهای انتخابات، این شورا با اجازه رهبر معظم انقلاب اسلامی، پنج روز دیگر به نامزدها فرصت داد تا شکایات و مدارک خود را برای رسیدگی دقیق ارائه کنند .

 

 

مرکز سازماندهی اعتراضات و نامه های جعلی چگونه لو رفت

با گزارشهای مردمی درباره تحرکات و فعالیت های مشکوک در ساختمانی در خیابان مطهری و هفت تیر ،پلیس اطلاعات امنیت وارد عمل شد و اقدام به بازرسی کرد که اسناد و مدارک متعددی درباره برنامه ها و اقدامات این گروه برای آشوب در شهر تهران به دست امد

پلیس اطلاعات و امنیت تهران موفق شد 3 مرکز اصلی ساماندهی آشوب در تهران را شناسایی کند.

یک مقام اگاه در گفتگویی درباره چگونگی شناسایی این مراکز و اقدامات خرابکارانه انها گفت : در یکی از این مراکز که توسط نیروهای انتظامی بازرسی و توقیف شد مخالفان از انجا تجمعات غیر قانونی را ساماندهی می کردند و به اقداماتی علیه امنیت ملی کشور و ایجاد جنگ روانی مشغول بودند.

مهمترین فعالیت این مرکز تشویش اذهان عمومی با تکثیر نامه های جعلی و تخریب کننده بود. گفته می شود تکثیر گسترده نامه جعلی منتسب به وزارت کشور در مورد انتخابات در همین مرکز صورت گرفته است.

در این نامه جعلی از جانب وزیر کشور یعنی صادق محصولی خطاب به رهبر معظم انقلاب آمده است که پیرو ابراز نگرانی ایشان نتیجه انتخابات به نفع دکتر احمدی نژاد تغییر داده شده و سران اصلاح طلب نیز تحت نظر قرار گرفتند.

همچنین در این نامه جعلی، آرای میرحسین موسوی 19 میلیون ، مهدی کروبی 13 میلیون، محموداحمدی نژاد 5 میلیون، محسن رضایی 3 میلیون اعلام شده است.

این مقام آگاه همچنین گفت: با گزارشهای مردمی درباره تحرکات و فعالیت های مشکوک در ساختمانی در خیابان مطهری و هفت تیر ،پلیس اطلاعات امنیت وارد عمل شد و اقدام به بازرسی کرد که اسناد و مدارک متعددی درباره برنامه ها و اقدامات این گروه برای آشوب در شهر تهران به دست امد .

این مقام آگاه به جهت مسائل امنیتی از افشای جزئیات این پرونده خودداری کرد.

 

 

میرحسین در بن بست اختلافات درونی و آشوب های خیابانی

پس از سخنان مقام معظم رهبرى در نماز جمعه تهران اختلاف و دودستگى ميان حاميان موسوى تشديد شده است. به طوری که مجمع روحانیون مبارز به عنوان یکی از اصلی ترین تشکل های اصلاح طلب و حامی موسوی، این روزها به دلیل مواضع دشمن شاد کن میرحسین به شدت عصبانی بوده و راه خود را از وی جدا کرده اند. هم چنین، دیگر شخصیت ها و تشکل های تاثیر گذار و تعدادی از نمایندگان فراکسیون اقلیت نیز به دلیل بی توجهی موسوی به مصالح ملی راه خود را از وی جدا کرده و هیچ اظهار نظر و موضع گیری حمایتی از وی به عمل نیاورده اند.

پس از افشای نقش برجسته دولتهای غربی به خصوص آمریکا و انگلیس در دامن زدن به بلواهای اخیر دانشجويان كشور به رهبری دفتر تحكيم وحدت، بسيج دانشجويى، اتحاديه انجمن هاى اسلامى دانشجويان مستقل و اتحاديه جامعه اسلامى دانشجويان و در اعتراض به دخالت هاى انگليس در امور داخلى ايران و نقش آفرينى اين كشور در اغتشاشات اخير تجمع اعتراض آميزى را در مقابل سفارت اين كشور در تهران برگزار مى كنند. این دانشجویان اعلام کرده اند: اگر دخالت ها و خباثت هاى آشكار انگليس ادامه پيدا كند، دانشجويان ايرانى همچون جاسوس خانه آمريكا، جاسوس خانه انگليس در ايران را نيز تعطيل خواهند كرد.

بر اساس این گزارش: فرزند يكى از مقامات برجسته كشور در روزهاى اغتشاشات تهران حين پخش اسكناس هاى پنج هزار تومانى در بين مردم براى ادامه اغتشاشات ديده شده است. وى كه يك روز پس از بازداشت توسط نيروهاى امنيتى آزاد شد در ميدان توحيد تهران مشغول پخش پول نقد بين آشوبگران بوده است. خانواده این فرد از این اقدام وی به شدت ناراحت بوده و باوساطت و دادن تعهد وی را آزاد کرده اند.

این در حالی است که استفاده بسیاری از اراذل و اوباش از سلاح های گرم که منجر به کشته شدن دهها تن از هم وطنانمان شده است هم چنان محل سوال و ابهام است اما درهمین رابطه خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که در روزهاى اخير تعداد زيادى اسلحه گرم از مبادى مختلف وارد شهر تهران شده است به طورى كه در برخى مناطق خاص سلام گرم به راحتى و با نازل ترين قيمت در دسترس آشوبگران قرار دارد. این سلاح ها بیشتر از جانب نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و افغانستان وارد ایران شده و به رایگان در اختیار اغتشاش گران قرار داده شده است. همچنین، اوايل هفته نيز ماموران نيروى انتظامى يك محموله حاوى ۳۰ قبضه اسلحه كمرى را كشف كردند.

اما در این میان، برخورد قاطع ماموران انتظامی و امنیتی با اغتشاش گران سبب گردیده تا حامیان موسوی که تا دیروز راه خود را از اشوب گران جدا می کردند به روشنی و در کمال شفافیت به تعلیم روش های ادامه هرج و مرج در تهران بپردازند. به طوری که طى روزهاى اخير در برخى جزوات و پست هاى الكترونيك حاميان موسوى، روش هاى مبارزه و نقاط حساس معرفى شده است. در يكى از اين جزوات آموزش ساخت گاز اشك آور در خانه داده شده است. در يكى ديگر از اين جزوات نيز راه هايى براى خنثى كردن پارازيت هاى ماهواره اى براى دريافت بدون اشكال سيگنال هاى شبكه هاى ضد انقلاب آموزش داده شده است.

 

 

در غیاب بزرگان اصلاح طلب

هدایت اعتراضات خیابانی را یک شومن بر عهده گرفت

در جدیدترین توصیه وی به مردم پیشنهاد شده که اقدام به پیاده روی در پیاده روهای شهر تهران کنند. ضمناً به دارندگان وسائل نقلیه توصیه کرد تا چراغ خودروهای خود را به نشانه اعتراض روشن کنند البته برای جلوگیری از عوارض احتمالی پیشنهاد کرد که همزمان با تاریک شدن هوا اقدام به این کار نمایند .

با توجه به فروکش کردن اغتشاشات خیابانی و پراکنده شدن عوامل بی نظمی و اخلال درکشور رسانه های معاند و مخالف نظام به منظور گرم نگه داشتن فضای موجود و ملتهب ساختن اوضاع در تازه ترین دستور العمل خود به شهروندان توصیه کردند اعتراضات خود را به شیوه های نوین و اشکال بدیع ادامه دهند.

با توجه به غیبت و سکوت معنادار برخی عقلای اصلاح طلب و مدعی تقلب و نیز دستگیری عوامل جنگ روانی و طرفداران انقلاب مخملی در چند روز اخیر ،گروه سومی که هویت شناخته شده ای دارند بعنوان ابرقهرمانان دنیای خیالی در صددند پروژه آشوب و اغتشاش در کشور را مدیریت کنند .

در این میان هخا چهره معروف و جنجالی ماهواره های فارسی زبان در خارج از کشور در تازه ترین خودنمایی به مردم توصیه کرد ضمن تجمع در برخی از میادین شهر و با به کار گیری شیوه های نوین اعتراض به مخالفت های خود در خصوص نتیجه انتخابات ادامه دهند.

در جدیدترین توصیه وی به مردم پیشنهاد شده که اقدام به پیاده روی در پیاده روهای شهر تهران کنند. ضمناً به دارندگان وسائل نقلیه توصیه کرد تا چراغ خودروهای خود را به نشانه اعتراض روشن کنند البته برای جلوگیری از عوارض احتمالی پیشنهاد کرد که همزمان با تاریک شدن هوا اقدام به این کار نمایند .

این توصیه و پیشنهادهای مضحک برای بیان اعتراض از سوی هخا در حالی عنوان می شود که این فرد پیشتر نیز با پیشنهادهای مشابه ای در سالهای قبل از مردم خواسته بود با روشن کردن چراغ خانه ها به هنگام شب و دیر بیرون گذاشتن زباله های منازل نسبت به اقدامات دولت اعتراض کنند.

نکته قابل تامل در این میان ،روی اوردن و توجه سایت ها و تریبون های جریان اصلاح طلب و حاضر در خشونت های خیابانی به توصیه ها و روشهای اعتراضی مد نظر هخا است . بطوری که سایت کلمه از هواداران موسوی خواست تا با روشن کردن چراغ خودروها در ساعات پایانی امروز اعتراض خود را اعلام کنند .

تحلیلها و تفاسیری که هخا در روزهای اخیر در شبکه ماهواره ای تحت مدیریت خود ارائه می دهد به جهت مضحک و خنده دار بودن آن به شوخی و جوک در محافل و شب نشینی های داخل و حتی خارج از کشور تبدیل شده است.

چهار سال پيش، وقتي فتح‌الله خالقي يزدي (هخا) طرحي عجيب را مطرح کرد و مدعي شد مي‌خواهد با چهل هواپيماي 747 به ايران بيايد و جمهوري اسلامي را تغيير دهد در ابتدای امر به کانون توجهات در خارج از کشور تبدیل شد اما طولی نکشید که علایم بیماری روانی وی و افاضات بی خردانه این شومن بر همگان عیان گشت.

هخا یک شومن تمام عیار است. نمایش گرم او مدت‌ها باعث تفریح یک ملت است؛ اسباب خنده و شوخی و رفع‌کسالت. البته هخا چنین نقشی را برای خود قائل نیست و شان خود را بالا‌تر از یک شومن می‌داند. وی تلاش دارد خود را به عنوان یک «ژنرال انقلابی معجزه‌گر» معرفی کند!

 

 

 

هاشمی و خاتمی به چه کاری مشغولند

ائتلاف هاشمی رفسنجانی با میرحسین موسوی خطرناک است زیرا رفسنجانی به خیانت به دوستانش مشهور است. اگر به ماجرای ایران کنترا نگاه مجددی بیندازیم متوجه می شویم که هاشمی رفسنجانی خبر سفر امریکایی ها را به ایران فاش کرد با آنکه قرار بود این ماجرا مخفی باشد.

تشدید زد و خوردهای خیابانی و افزایش اقدامات مخرب اغتشاشگران و عوامل آشوبگر در سطح شهر تهران باعث شده تا این روزها برخی مسایل به فراموشی سپرده و نادیده گرفته شوند .

خبرهای مربوط به اقدامات و تحرکات صحنه گردانان واقعی و مدعی تقلب در انتخابات در اخبار مربوط به خشونت ها و اغتشاشات گم و تلاش شده است تا نقش برخی چهره ها از جمله هاشمی و خاتمی در حوادث اخیر کمتر مورد واکاوی و کنکاش قرار گیرد .

اگرچه اخباری از صدور برخی بیانیه ها از سوی خاتمی و حضور هاشمی در قم به گوش می رسد اما یک سوال جدی ذهن تحلیلگران داخلی و خارجی را سخت مشغول کرده و آن اینکه این دو در حال حاضر به چه کاری مشغول هستند. رابرت فیسک خبرنگار ایندیپندنت در این زمینه وارد گود شده و معتقد است که هاشمی پشت صحنه این ماجراها را مدیریت می کند.

وی در گفتگو با الجزیره انگلیسی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از حامیان جدی میرحسین موسوی گفت : ما نمی دانیم هاشمی رفسنجانی کجاست. احتمالاً هاشمی رفسنجانی حامی مالی میرحسین موسوی است. حامی فکری میرحسین موسوی، محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران است.

خبرنگار ایندیپندنت بر این باور است که میرحسین موسوی نزدیکان بسیار زیرک و تحصیلکرده ای دارد که می دانند اوضاع از چه قرار است. آنها می دانند وضعیت تا چه اندازه خطرناک شده است.

به نظر فیسک محمد خاتمی تلاش می کند موسوی را در نوع کلماتی که به کار می برد هدایت کند. وی میگوید: فکر می کنم خاتمی طرفدار این عقیده بوده باشد که شرکت کنندگان در تظاهرات ساکت باشند. بسیاری از سیاستمداران سکوت را دوست دارند اما متأسفانه برخی سکوت را دوست ندارند.

رابرت فیسک در ادامه افزود: ائتلاف هاشمی رفسنجانی با میرحسین موسوی خطرناک است زیرا رفسنجانی به خیانت به دوستانش مشهور است. اگر به ماجرای ایران کنترا نگاه مجددی بیندازیم متوجه می شویم که هاشمی رفسنجانی خبر سفر امریکایی ها را به ایران فاش کرد با آنکه قرار بود این ماجرا مخفی باشد.

رفسنجانی فردی خطرناک و در عین حال زیرک است. وقتی میرحسین موسوی با افرادی که در پشت سر محمود احمدی نژاد قرار گرفته اند مبارزه می کند بی تردید به افرادی از قبیل هاشمی رفسنجانی نیاز دارد.

رابرت فیسک توصیه می کند که تظاهر کنندگان ایرانی باید با شدت و حدت به تظاهرات خود ادامه بدهند .

 

 

 

رسايي:

انقلاب در حال پوست انداختن است

نماينده مردم تهران گفت: انقلاب اسلامي در حال پوست انداختن است و براي اين مساله بايد درد بكشيم و خون بدهيم و چاره‌اي جز اين نيست البته بايد همه تلاش‌ها صورت پذيرد تا اين پوست‌اندازي با حداقل هزينه و كمترين فشار بر سينه دردآلود رهبري باشد و اميدواريم غائله‌ اخير به همين جا ختم شود.

حجت‌الاسلام حميد رسايي در جلسه هفتگي انصار حزب‌الله، انتخابات دهم را نيازمند يك بازخواني دوباره دانست و اظهار داشت: هميشه از ابتداي انقلاب اسلامي شاهد مشاركت‌هاي بالاي سياسي در حد و اندازه خودش بوده‌ايم كه اولين مشاركت سياسي بالا مربوط به رفراندوم جمهوري اسلامي بود كه در آن تب و تاب انقلاب و اعتقادات راسخ مردم، 98 درصد آنها به پاي صندوق‌هاي راي حاضر شدند، چون موضوع حيثيتي مي‌نمود، كما اينكه در انتخابات 22 خرداد 88 هم موضوع حيثيتي بود.

وي ادامه داد: البته هر كس پاي صندوق راي آمد،‌ نشان داد كه معتقد به نظام اسلامي است حالا عده‌اي يك تفكر و يك شخصيت را مي‌پسنديدند و عده‌اي ديگر شخصيتي ديگر با تفكر ديگري را.

رسايي در ادامه با تاكيد بر اينكه ما در دوران سازندگي شاهد كاهش مشاركت سياسي به ويژه در دوران 4 ساله دوم بوديم، گفت: اگر بخواهيم علت و عوامل اين كاهش مشاركت را دنبال كنيم دليلي جز دوري از آرمان‌هاي اصيل امام و انقلاب نمي‌بينيم و متاسفانه در آن زمان كسي اين موضوع را درك نكرد و به ويژه آن جرياني كه خود را سينه‌ چاك ولايت نشان مي‌داد، از اين دوري از آرمان‌ها دفاع كردند و كار به جايي رسيد كه در دوم خرداد 76 شاهد رقابت بين دو فكر سياسي بوديم كه يكي خودش را ذوب در ولايت مي‌دانست و فكر ديگر كه شعار ولايت فقيه را از شعارهاي انتخاباتي خودش حذف كرده بود و حتي بعدها مكشوف شد كه اصلا اعتقادي به ولايت فقيه ندارد.

وي تصريح كرد: البته عده‌اي در اين موضوع شك داشتند، ولي امروز كاملا روشن و شفاف شد كه اين جريان سياسي اصلا معتقد به ولايت فقيه نيست و سمبل و رئيس اين گروهك و اين جريان امروز در خيابان‌ها آشوب و جنجال مي‌كند درحالي كه ولايت فقيه با يك اظهارنظر مشخص در خطبه‌هاي نماز جمعه، حتي براي اين آدم طرد شده بعد از انتخابات آغوشش را باز كرد كه اينها را برگرداند به دامن انقلاب، اما ثابت كردند كه بازگشتني نيستند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه در خصوص انتخابات سال 76 خاطرنشان كرد: در خرداد 76 هرچند رقابت بين دو جريان سياسي بود ولي متاسفانه و دو جريان سياسي از مواضع اصيل انقلاب بي‌بهره بودند، آنان معتقد بودند ما يك راي سياه، يك راي سفيد و يك راي خاكستري داريم و اين ادبياتي است كه سال‌هاي مكرر از زبان اينها چنين واژه‌هايي را شنيده‌ايم و شاهد بوده‌ايم كه كانديداهاي اين جريان‌هاي سياسي براي به دست آوردن قدرت در هر كدام از اين راي‌ها خيمه‌اي به پا كردند.

وي تصريح كرد: بدين ترتيب جريان چپ كم كم در راي سياه خيمه زد و با فرياد و صدا زدن سعي كرد كه از آراي خاكستري يارگيري كند، جريان راست هم در راي سفيد خيمه زد ولي معتقد بود كه بايد تا لب مرز بيايد و آنجا فرياد بزند و از آراي خاكستري تعدادي را جذب كند، اين درحالي بود كه واقعا هر دو جريان در اشتباه بودند و اصلا تقسيم‌بندي آراي مردم ايران به سياه، سفيد و خاكستري، اشتباه فاحشي بود كه سياسيوني كه باد در دماغ دارند، مرتكب شدند.

نماينده مردم تهران با بيان اينكه دوره چهارساله اخير در دولت نهم، چنين صف‌بندي‌هايي را به هم زد و نشان داد كه رقابت‌هاي كاذب بين چپ و راست و اصلاح و اصولگرا جواب نمي‌دهد چرا كه به طور كلي اين نگاه به مردم ايران نگاه غلطي است، اظهار داشت: اينكه ما يك قشر خاكستري داريم كه اكثريت جامعه را تشكيل مي‌دهند و بايد به گونه‌اي دوپهلو صحبت كنيم تا اين قشر را جذب كنيم، اين نظريه را دولت نهم باطل كرد و آن هم با حضور شبانه‌روزي در ميدان كار و صداقت و اصرار بر ارزش‌ها و آرمان‌ها و در عين حال كار كردن براي مردم، يعني دولت نهم نرفت شكم خويش را گنده كند و از آن طرف از ارزش‌ها حرف بزن، ويژه‌خواري و رانت‌خواري را حذف كرد و همچنين از امام و رهبري و اصولگرايي خرج نكرد.

رسايي افزود: هنري كه دولت نهم و شخص احمدي‌نژاد داشت و در انتخابات دهم و در مناظره‌ها آن را به اوج رساند، رقابت را از اصلاح‌طلب و اصولگرا به سوي مرفهين بي‌درد و دردمنداني كه مي‌سوزند، برد و به گونه‌اي رقابت را در مبارزه با فساد آورد و با اين كار خود مقداري جريان اصولگرايي را غربال كرد.،لذا جبهه گسترده‌اي از درون عليه احمدي‌نژاد شكل گرفت، البته من نمي‌خواهم بگويم همه كساني كه مخالف احمدي‌نژاد بودند جزء مرفهين بي درد بودند، نه اين گونه نبود و بعضي هم برمي‌گشت به انتقاداتي كه روي مواضع فرهنگي دولت نهم داشتند كه عمدتا بخش حوزه‌هاي علميه از اين منظر اعتراض داشتند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: هرچند به اصطلاح شاخص‌هاي اين جريان هم نهايتا در جمع‌بندي و ارزايب گزينه‌ها به احمدي‌نژاد رسيدند، كما اينكه در بررسي صندوق آراي مراجع بيتشرين آرا مربوط به وي است اما بخشي كه جبهه‌بندي كرد و واقعا هزينه كرد و اصول را خيلي ارزان فروخت، طاقت مبارزه با فساد را نداشت و نمي‌توانست در برابر اين صف‌بندي مقاومت كند و هزينه آن را پرداخت نمايد و از اين رو شروع به مخالفت و كارشكني كرد.

اين نماينده مجلس تصريح كرد: در ميدان رقابت صف‌بندي جديدي به شكل مبارزه با فساد، سكوت در برابر فساد و رضايت و حمايت از فساد مفسدين شكل گرفتند و به اصطلاح قشر خاكستري جامعه كه پيش از اين نااميد شده بود و دلخوشي نداشت و بيشتر شعارها و خرج كردن از ارزش‌ها را مي‌شنيد،‌ به سمت صف مبارزين با فساد گرايش پيدا كرد.

رسايي با بيان خواب‌نما شدن بعضي از اشخاص سياسي گفت: حسن روحاني در نطقي گفته است كه در انتخابات ده ميليون افزايش راي داشتيم، پس سهم ما كجاست! اين راي، راي خاموش بوده است كه به پاي صندوق‌ها آمده است. ايشان فكر مي‌كند آراي خاموش ارثيه پدري است و بايد اين راي خاموش به نفع جريان آنها به صندوق ريخته مي‌شد، چون معتقدند اين آراي ضد انقلاب بوده است، بنابراين ما كه شعارهاي ضد انقلابي داديم، طبيعتا بايد به ما راي مي‌دادند، چرا به ما راي ندادند؟!

اين نماينده مجلس خطاب به آنها افزود: شما مردم را ضد انقلاب كرده بوديد، مردم ضد انقلاب نبودند و اين ناشي از عملكرد دو طرفه شماها بود كه دكان دو نبش باز كرده بوديد و يك سال به اسم اصولگرا سالي ديگر به نام اصلاح‌طلب خود را جا مي‌زديد و بالا مي‌آمديد!‌‌ احمدي‌نژاد صف‌بندي شما را به هم زد، احمدي‌نژاد مردم را ضد انقلاب فرض نكرد و مردم هم به دنبال يك نفر بودند كه شبانه‌روز براي آنان كار كند و اين را متوجه هستند كه بين چشم خسته و بيدار و قرمزي كه براي آنان بيدار مانده و در شهرها و روستاهاي آنان چرخيده و چشمي كه پاي تلويزيون و تماشاي دو تيم فوتبال خارجي قرمز شده و به سركار آمده، بايد كدام را انتخاب كنند.

وي در ادامه در خصوص فرمايشات مقام معظم رهبري افزود: به رغم اينكه مقام معظم رهبري در خطبه‌هاي نماز جمعه به آنها پناه داد و آبرويشان را خريد و سعي نمود آنها را حفظ نمايد، ميرحسين بيانيه مي‌دهد و مجددا در اين بيانيه بر آشوب و بلوا و به هم ريختن به خيابان كشاندن ترغيب مي‌كند، اين درحالي است كه مي‌بينيد همه دولت‌هاي استكباري و شبكه‌هاي صهيونيستي و منافقين از او حمايت مي‌كنند، همه اينها ناشي از اين است كه ايشان از قبل هم اعتقادي نداشته است و مسئولين نظام و شوراي نگهبان و حتي مردم را فريب داده است.

رسايي افزود: من يقين دارم اگر بر فرض محال و غيرممكن انتخابات مجددي بخواهد برگزار شود و باز موسوي شرايط احراز صلاحيت را داشته باشد كه ندارد، هرگز آن آراي قبلي را ديگر نمي‌آورد.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به نامه هاشمي رفسنجاني به مقام معظم رهبري گفت: در اين نامه تهديدآميز و توهين آميز كه بدون سلام و والسلام بود، در ميان آن نويسنده مي‌نويسد "مع‌الاسف شما صلاح را در سكوت ديديد " ولي در پايان مي‌نويسد "من اين موارد را محضر رهبر انقلاب گفته‌ام و هرگونه‌اي كه صلاح مي‌دانيد عمل كنيد. " ما هنوز اميدواريم كه خطبه‌هاي پدرانه رهبر معظم انقلاب با سكوت بعضي‌ها مواجه نشود، و يادمان نمي‌رود كه امام(ره) فرمود "آقاي هاشمي، هاشمي زنده است تا نهضت زنده است و نگفت نهضت زنده است تا هاشمي زنده است. " نهضت تا زماني زنده است كه به فرموده امام پشتيبان ولايت فقيه باشيم، زنده بودن نهضت يعني زنده بودن ولايت فقيه و زنده بودن آقاي هاشمي يعني زنده ماندن نهضت، اين درحالي كه نامه هاشمي به معني بر شاخه نشستن و سپس بريدن آن درخت است!‌ چرا ما بايد فكر كنيم كه كسي هستيم؟!

وي افزود: انقلاب اسلامي در حال پوست انداختن است و براي اين پوست انداختن بايد درد بكشيم و خون بدهيم و چاره‌اي جز اين نيست، البته بايد همه تلاش‌ها صورت پذيرد تا اين پوست‌اندازي با حداقل هزينه و كمترين فشار بر سينه دردآلود رهبري باشد و اميدواريم غائله‌ اخير به همين جا ختم شود ولي اگر هم نشد همه حواس‌ها بايد به رهبري باشد.

رسايي گفت: در اين برهه حساس ملاك احمدي‌نژاد نيست بلكه او يك سرباز كوچك رهبري بوده است و نبايد راه را گم كنيم چرا كه اگر احمدي‌نژاد موفق است، ناشي از اطاعت از رهبري بوده است و اگر خودبيني و خودپسندي و مثل بعضي‌هاي ديگر باد دماغ داشت، اين موفقيت‌ها را كسب نمي‌كرد.

 

 

 

گیرنده: میرحسین موسوی

جناب آقای مهندس موسوی

سلام عليکم

اين روزها شاهد ادعای شما مبنی بر "تقلب گسترده" در انتخابات، و درخواستتان برای ابطال انتخابات هستيم. شاهد هماهنگی تظاهرات و راهپيمايی های غير قانونی توسط شما هستيم، که تبعات اسف باری برای ملت ايران داشته است. تظاهراتی که مجال فعاليت گسترده به اغتشاش گران و تروريستها داده، و تا به حال جان 10 تن از هموطنانمان را گرفته، و خسارات گسترده به اموال خصوصی و عمومی متحمل کرده است. شما هم با شانه خالی کردن از مسئوليت اين مصائب که متوجه شخص شماست، آن را بی دليل و مدرک به "لباس شخصی های" بسيج و نيروی انتظامی نسبت می دهيد، در حالی که حتی برخی رسانه های غربی اذعان دارند که اين روزها سازمان جاسوسی سيا در ايران بسيار فعال است.

در نامه شما به شورای نگهبان و اظهارات آقای محتشمی پور (رئيس کميته صيانت از آرای ستاد حضرتعالی) حتی يک ادله قوی و مستدل يافت نمی شود که ضميمه درخواست شما برای ابطال انتخابات شود، و عجيب است که با کلّی گويي و سخنان مبهم و يا بی ربط به نتيجه رسيده ايد که "تقلب گسترده" صورت گرفته است.

ستاد جنابعالی در 40676 صندوق، يعنی %89 صندوق های اخذ رأی کشور ناظر رسمی داشته است. ناظرانی که بر سير رأی گيری نظارت داشته، و در شمارش آرای شعب تحت نظرشان مشارکت داشته اند. حال شما چه ادعايی برای تقلب در انتخابات داريد، و چه استدلال و مدرکی برای اين ادعا؟ اظهارت رئيس جمهور منتخب در مناظره ها، تأخير در رساندن تعرفه به شعب مختلف، میزان وقت صحبت نامزدها در سیما، اختلاف نظر در زمان رأی گیری،... چه ربطی به ادعای "تقلب گسترده" دارد؟

آقای محتشمی پور ادعا دارند که ناظرين شما در زمان بازرسی و پلمپ صندوق های اخذ رأی حضور نداشته اند. وزارت کشور اين ادعا را مبهم خوانده، و درخواست کرده که شماره شعبی که اين اتفاق در آنها افتاده را به آنها بدهيد تا بررسی کرده و به شما پاسخ دهند. يا اينکه ادعا دارند که ما در زمان تجميع آرا نبوديم. اين ادعا نيز مردود است، زيرا اعضاء میز احزاب که بالغ بر 40 نفر بودند، توسط دوربين مدار بسته ناظر تمامی فعاليت های ستاد انتخابات و مستقر در وزارت کشور بوده اند. آمار همه شهرها و صندوق ها نيز موجود است، و خود می توانيد آن را "تجميع" کنيد! حدّ اقل آن است که آمار 89% صندوق های کل کشور را قبول داريد (زيرا خود بر آنها ناظر بوده و در شمارش آن آراء سهيم بوده ايد)، لذا می توانيد به تجميع آرای اين 89% بپردازيد و نتيجه را با نتايج 100% آراء مقايسه فرمائید! بر 11% از صندوق هايی که (اختياری) نظارت نداشته ايد هم حق مطرح کردن شائبه تقلب را نداريد، مگر در صورت يقين و با ارائه سند و مدرک. در مورد صندوق های سيار در نامه خود آورده ايد که "صندوق های سيار به طور غير مترقبه اي به نحو چشمگيری افزايش يافت". تعداد صندوق های سيار در انتخابات دوره نهم 14102 از جمع کل 41072 بوده است، و تعداد آن در انتخابات دوره دهم 14258 از جمع کل 45713 می باشد. در اين دوره شاهد کاهش تعداد صندوق های سيار از %34 به %31 می باشيم!

رهبر انقلاب از شورای نگهبان خواسته اند که به شکايات شما رسيدگی کامل شود، و هر صندوقی که جای ابهام در آن داريد با حضور نمايندگان شما بازشماری شود. حتی اين امکان به شما داده شده تا بررسی صندوق های مورد نظرتان به صورت تصادفی انجام شود. وزارت کشور نيز برای اولين بار در تاريخ انتخابات در ايران آرای همه صندوق ها و حوزه ها را منتشر کرده است، و درخواست کرده که شکايات خود را همراه با شماره صندوق و نام حوزه بيان فرمائيد. با اين همه اعلام همکاری قانون برای رفع شبهات شما، جای سؤال است که چرا تظاهرات غير قانونی را به مجرای قانونی ترجيح داده، و بی دليل و مصداق فقط خواستار ابطال انتخابات هستيد؟

آيا می دانيد تا چه اندازه وجهه ايران اسلامی که در دنيا نماد آزادگی و استقلال است را مخدوش کرده ايد؟ تا چه اندازه آبروی اين ملت را در مجامع بين المللی برده ايد؟ تا چه اندازه طرفداران ايران اسلامی را در اقسا نقاط جهان به شک و ترديد درباره باورها و عقايدشان انداخته ايد؟

شاهد تکرار تاريخ هستيم. در تاريخ بجای مانده که در چه زمان حسّاسی از سمت نخست وزيری استعفا داديد و امام راحل (ره) چه برخورد عتاب آميزی با شما داشتند. همان استعفايي که مقارن بود با روزی که نمايندگان ملّت ايران در محل سازمان ملل در نيويورک به مذاکره قطعنامه آتش بس 598 مي پرداختند و بعدها از آقای دکتر ولايتی نقل شد که چقدر اين استعفا آثار مخرب و ذلّت باری در سير آن مذاکرات داشت و تا چه اندازه نتيجه مذاکرات را تحت الشعاع قرار داد! همان حرکت نسنجيده 20 سال پيش که به ملّت ايران لطمه وارد کرد را اينک مشاهده مي کنيم. وقتی که حتی يک دليل منطقی و مستدل برای "تقلب گسترده" که ادعای آن را داريد ارائه نکرديد و يک هفته اين بندگان خدا را فقط با توسل به احساسات به خيابان ها کشيده ايد. آيا بهتر آن نبود که اول از مجاری قانونی اعتراض خود را پيش ببريد، و بعد به فکر اين کارها باشيد؟ اگر قانون (که شورای نگهبان را موظف به رسيدگی به شکايات انتخاباتی کرده) را قبول نداريد، پس چرا برای انتخابات ثبت نام کرديد؟

نامه دوم شما به شورای نگهبان حاوی يک سری اتهامات بی مصداق فاقد وزن حقوقی، و کلی گويی های قبلی شما می باشد. انتظار می رفت که اين بار اعتراضات و شکايات مصداقی خود را به انتشار برسانيد و در جلسه روز شنبه با شورای نگهبان حضور يابيد. ما هنوز از ادراک استدلال شما برای ابطال انتخابات عاجزيم، زيرا ادله مصداقی و مدرک و سندی برای ادعای خود هنوز ارايه نداده ايد. بسياری از هواداران شما نيز که در هفته اخیر تنها به دليل اعتماد به شما به خيابانها آمده بودند، الان بر احساسات خود غلبه کرده و به دنبال منطق و دلايل اعتراض شما می باشند.

شما را به عقلانيت و منطق دعوت می کنم. يک هفته زمان کمی نيست تا بر احساسات خود غلبه کنيد. همه نامزدها تا حدودی دچار توهم پيروزی قبل از رأی گيری بودند. توهمی که اطرافيان با قرار دادن شما در يک حباب پرورش داده بودند. توهمی که به آقای رضايی می گفت حدّ اقل 3.5-7 ميليون رأی دارد! به آقای کروبی می گفت حدّ اقل 9 ميليون رأی دارد! همان توهمی که ستاد شما را بر آن داشت تا در سايت قلم نيوز بعد از ظهر روز رأی گيری اعلام کند "رأی آقای موسوی از مرز 30 ميليون گذشت"! همان توهمی که شما را بر آن داشت تا جمعه شب در اوايل شمارش آراء، کنفرانس مطبوعاتی داخلی و خارجی هماهنگ کنيد و خود را پيروز انتخابات اعلام کرده، قرار جشن پيروزی را با ملت ايران بگذاريد! همان توهمی که موجب شد در طی مصاحبه خانم رهنورد با بی بی سی اعلام کنند که مگر می شود آذری ها به آقای موسوی رأی ندهند؟! و يا لُر ها به داماد لرستان رأی ندهند؟! اين توهم آن قدر ايشان را تحت تأثير قرار داده بود که عقل و شعور مردم را در نظر نگرفته، و انتظار داشتند تنها معيار رأی مردم قوم گرايی باشد! بهتر بود که اين حباب با اعلام نتيجه رأی گيری شکسته شود و به دنيای واقعی چشم خود را باز کنيد. متأسفانه اطرافيان شما را در آن حباب نگاه داشته، و مانع از شکسته شدن آن شدند، که نتيجه اش فعاليت ها و رفتارهای حساب نشده اخير شما بوده است. اينجانب فعلا مشغول کسب تجربه در حوزه سلامت روان می باشم و با اين مفاهيم کاملا ملموس و آشنا هستم و مصاديق بارزش را هم اکنون مشاهده می کنم.

شما را دعوت می نمایم به شکستن اين حباب و پا نهادن به دنيای واقعی. دنيايی که در آن انتخابات تمام شده، شما هم دستاورد بزرگی داشتيد و بیش از 13 ميليون رأی آورديد، ولی برنده آن رقابت نشديد. الان وقت آن است که دلايل شکست خود در انتخابات را بررسی کنيد. وقت آن است که مردم را به اتحاد و همبستگی ترغيب کنيد و خود نيز اعلام آمادگی جهت خدمت به نظام و پيشرفت کشور در غالب همکاری با دولت منتخب مردم نمایيد. وقت آن است که به رأی مردم احترام گذاشته و مردم سالاری دينی را پاس بداريد.

والسّلام عليکم و رحمت الله و برکاته

علی نقيّه

دبير سابق انجمن های اسلامی دانشجويان انگلستان

 

 

 

دستگیری سه بازیگر سینما و یک خواننده

سه بازیگر سینما و تئاتر که در درگیری‌ها و اغتشاشات اخیر نقش پررنگی داشتند توسط یکی از نهادهای امنیتی دستگیر شدند.

روزنامه جوان گزارش داد، (م.ن)، (م.خ) و (س.ر) سه بازیگری هستند که به جرم تحريک مردم و قرار گرفتن کنار اراذل و اوباش در آشوب‌های تهران دستگیر شدند. گفتنی است از (م.ن) تعداد زیادی اعلامیه و شبنامه کشف شده است.

همچنین (حسين .ز) از خوانندگان وابسته به جریان تجدید‌نظر‌طلب نیز به جرم تحریک و خط‌دهی به آشوبگران دستگیر شده است

 

 

اعلام موجودیت یک جنبش مردمی

جنبش مردمي حراست از آرا مستضعفين با صدور بيانيه‌اي رسماً اعلام موجوديت كرد.

در اولين بيانيه اين جنبش كه امروز صادر شده، آمده است: "ما نگران رأی و نظر مستضعفین، صاحبان اصلی انقلاب، و مردمی هستیم که با عشق و شور تعالی نظام اسلامی و مبارزه با مفسدین و دخالت های دولت های خارجی و انگلیس و آمریکا پای صندوق های رأی آمده اند و هیچ تریبونی برای دفاع از خویش ندارند و رسانه های خارجی و رادیو فردا و بی بی سی از آنان حمایت نمی کند."

 

متن كامل اين بيانيه به شرح زير است:

انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری با حضور و مشارکت گسترده و بی سابقه ی 85 درصدی مردم تبدیل به یک حماسه ملی گردید و بار دیگر مردمی بودن نظام اسلامی و عمق ارتباط و علاقه مردم به نظام اسلامی را به نمایش گذاشت. مردم از دورافتاده و غریب ترین روستاها تا شهرهای بزرگ پای صندوق های رأی حاضر شدند و یک صدا با نظام اسلامی اعلام هبستگی کردند.

در این بین، عده ای تلاش کردند تا با شبهه افکنی در سلامت انتخابات، طرح بدون ارائه مستندات تقلب گسترده در انتخابات، صدور بیانیه های تحریک آمیز، لشگرکشی های خیابانی و دامن زدن به آشوب، طعم شیرین این پیروزی ملی را به کام ملت تلخ کنند و نتیجه این پیروزی را به کیسه منافع خویش بریزند. به استناد طبقه اجتماعی بالای رأی دهندگان خویش و تمرکز آن ها در تهران، با نمایش نیرو و تبلیغات گسترده رسانه ای، که با همراهی گسترده‌ی رسانه های غربی و برانداز نیز مواجه شده است، منافع گروهی خود را ضمن ادعای قانون گرایی و اخلاق مداری با نافرمانی مدنی و قانون‌گریزی خواست جمعی مردم ایران نمایش دهند و با فشار مدنی و چانه زنی از طریق ارائه بدعت های غیرقانونی خواست گروهی خود را به کرسی بنشانند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
فرخی

سلام بر محقق دمت گرم مرد خدا