آخرین اخبار و اطلاعات تا این ساعت (26)

وزن كشي واقعي آشوبگران در 30 تير انگليسي- آمريكايي!

 

آخرين فراخوان سازماندهي شده عناصر ضدانقلاب براي ايجاد ناآرامي در تهران با ناكامي و رسوايي مطلق مواجه شد و وزن واقعي جريان به اصطلاح اپوزيسيون را نشان داد.

طي دو هفته گذشته جريان رسانه اي ضد انقلاب (شامل شبكه هاي ماهواره اي، سايت ها و شبكه هاي اينترنتي) در اقدامي هماهنگ دعوت به تجمع و راهپيمايي روز 30 تير در ميدان 7 تير كرده بودند. سي ام تيرماه سال 1331 درحالي كه دكتر مصدق استعفا كرده و خانه نشيني پيشه كرده و عملا ميدان را به دست احمد قوام نخست وزير دست نشانده انگليس و آمريكا سپرده بود، مردم قهرمان ايران به دعوت آيت الله كاشاني به خيابان ها ريختند و پروژه انگليس را ناكام گذاشتند. برخلاف واقعيت ماجراي 30 تير 1331، اكنون جريان ضدانقلاب سرسپرده به آمريكا و انگليس از مردم دعوت كرده بودند تا در پوشش قيام سي تير، عليه جمهوري اسلامي تظاهرات راه بيندازند، اما آنچه رخ داد براي جبهه ضد انقلاب با آن همه تبليغات انجام گرفته رسواكننده و شرم آور بود.

روز سه شنبه سي ام تيرماه در ميدان 7 تير بيش از چند ده نفر جمع نشدند حال آن كه مواقع عادي در اين ميدان به طور طبيعي ازدحام جمعيت است. هرچند خبرگزاري «انگليسي» رويتر با گشاده دستي، حاضران را «چند صد نفر» عنوان كرد اما سايت ضد انقلابي گويانيوز، به نقل از گزارشگر خود (فرهاد-ر) كه سر صحنه حاضر بوده و معمولا در اغتشاشات حضور فعال داشته، گزارش داد «تجمع امروز برخلاف تجمعات و تظاهرات گذشته از استقبال عمومي برخوردار نشد و عده كمي در پي فراخوان سي ام تير در ميدان 7 تير تهران حضور يافتند. با ابتكار جالب مسئولان مترو در ايستگاه 7 تير، تصنيف مرغ سحر با صداي محمد شجريان به صورت مداوم در سالن ايستگاه پخش مي شد».

اما رسواتر از همه، دروغ بافي سايت ضدانقلابي روز آن لاين بود. اين سايت كه توسط حسين باستاني- بولتن نويس مشاركتي و فراري نهاد رياست جمهوري در دوران خاتمي - اداره مي شود، در خبربافي خود مدعي شد «هزاران نفر براي چندمين بار به خيابان آمدند... ده ها هزار نفر ديروز همزمان با قيام سي تير 1331 در ميدان 7 تير تجمع كردند»!! و بامزه تر از همه سايت صداي آمريكا بود كه نوشت: «انتظار مي رفت اين تظاهرات در ميدان آزادي و در سالگرد حمايت از محمد مصدق كه در سال 1953 در كودتايي با پشتيباني سازمان مركزي اطلاعات آمريكا بركنار شد، برپا شود»!

گفته مي شود آن چند نفر حضور به هم رسانده در ميدان 7 تير نيز شماري از پيرپاتال هاي گروهك جبهه ملي بودند كه در ماجراي نهضت ملي شدن نفت نيز به ملت ايران خيانت كرده و جبهه آمريكا و انگليس را تقويت كرده بودند و حالا هم 57 سال بعد، ياد خيانت هاي روزگار جواني و پيشاهنگان جبهه ملي افتاده بودند!

ماجراي ميدان 7 تير (بعد از اتفاقات 18تير) نشان داد كه اغتشاشگران مزدور بيگانه عناصر انگشت شماري بيش نيستند و حساب ملت به تعبير رهبر فرزانه انقلاب مطلقاً از اغتشاشگران جداست.

 

 

 

 

تايمز:

اين 4 نفر اميد آمريكا براي تداوم بحران هستند

 

يك روزنامه انگليسي اصلاح طلبان را مايه اميد آمريكا و اروپا خوانده و تأكيد كرد كه سران آنها تلاش مي كنند خشم را زنده نگه دارند.

روزنامه انگليسي تايمز با اشاره به عملكرد خاتمي، موسوي و كروبي مي نويسد: آنها نحوه مداخله خود را چنان تنظيم مي كنند كه در ميان هواداران، خشم و اميد را توأمان زنده نگه دارند. محمد خاتمي كه به عنوان يك اصلاح طلب سال ها مايه اميد اروپا و آمريكا بود، به خودي خود داراي وزن چنداني نيست اما سخنان وي در ادامه نمازجمعه هاشمي رفسنجاني باور نكردني بود. رفسنجاني هم با ابراز ترديد نسبت به نتايج انتخابات و بحراني توصيف كردن شرايط براي جمهوري اسلامي، عمداً به نتايج انتخابات حمله كرد. او مقطعي را انتخاب كرد كه اعتراضات فروكش كرده بود و به اين ترتيب به از سر گرفتن مخالفت كمك كرد. احتمالا او نيز مانند سه نفر ديگر چنين محاسبه كرده كه رژيم قادر به حمله عليه آنها نيست.

تايمز همچنين با ابراز شگفتي از نقش پيشرو موسوي در مخالفت ها نوشت: موسوي به هيچ شيوه ديگري نمي توانست به عنوان چهره اي در مقابل جمهوري اسلامي توصيف شود. نامزد شكست خورده ديگر كروبي است كه به موسوي در نمازجمعه ملحق شد. هر وقت كه به نظر مي رسد اعتراض در حال فروكش كردن است، يك چهره پيشرو براي ترديد در نتايج انتخابات به سخن درمي آيد.

 

 

 

ده نمکی :

می خواهد آیت الله باشد یا دکتر یا مهندس!

این روزها پر فتنه ترین دوران انقلاب است که تشخیص حق از باطل بصیزتی عمیق می طلبد.مرزبندی ها را منافع تعیین می کنند نه ایدئواوژی ها.امروز بسان دهه سوم دوران صد ر اسلام روح اشرافی گری چنان در کالبد خواص انقلاب دمیده شده است که به هیچ وجه تحمل عدالت را ندارند و با شعارهای مردم فریب خود را پرچم حق جلوه می دهند.دوران فته در نهج البلاغه حضرت امیر به کرات مورد اشاره قرار گرفته.در یک سو همسر پیامبر است و در سوی دیگر پسر عموی پیامبر و اصحاب باسابقه جهاد و مبارزه در دوصف رو یاروی حق با کیست و چگونه می توان تشخیص داد سوالی است که در تشریح این دوران از بان پیامبر به عنوان یک پیش گوئی از جانب سلمان و عمار از پیامبر پرسیده می شود و حضرت در پاسخ می گوید در آن دورا ن ببین علی چه می گوید!

امروز همه حضرات خواص از چپ و راست دچار توهم شده اند توهمی که حتی مصدق را برداشت و بعد هم بنی صدر هوایی شد!

تا جایی که مردم شعار دادند حالا که رهبرت مصدق شده رای ما رو پس بده !

و بنی صدر مجبور شد با چادر زنانه ار کشور فرار کند .امروز هرکس توهم عبور از انقلاب را داشته باشد باید چادر زنانه برای خود سفارش بدهد می خواهد آیت الله باشد یا دکتر یا مهندس!

با علی در بدر بودن شرط نیست

ای برادر نهروان در پیش است

 

 

 

وقتي پخمه ها تاييديه پختگي صادر مي كنند!

 

سعيد مدني از عناصر فعال در گروهك هاي ملي- مذهبي و نهضت آزادي كه مدتها مديريت نشريه زنجيره اي ايران فردا را نيز بر عهده داشت، در گفتگو با راديو فرانسه، از موضع اخير هاشمي رفسنجاني در نمازجمعه تمجيد كرد و گفت: هاشمي رفسنجاني در سن 75 سالگي به كمال پختگي سياسي خود رسيده است.

وي هاشمي را روحاني معتدل توصيف كرد و گفت؛ او از پشتيباني روحانيوني برخوردار است كه ترجيح مي دهند روحانيان و نهاد روحانيت از قدرت سياسي فاصله داشته باشند. سفرهاي وي به مشهد و قم نيز در همين راستا بوده است.

طرح اين موضع در حالي است كه چند ماه پيش ابراهيم يزدي رئيس گروهك نهضت آزادي، صراحتاً روحانيت را مانع توسعه در ايران توصيف كرد اما معلوم نيست چرا طيف پخمه و آلت دست آمريكا كه از اصل روحانيت كينه بر دل دارند، همزمان خرق عادت كرده و به ستايش از مواضع كساني چون آقايان هاشمي، خاتمي، كروبي، منتظري و... مي پردازند و به عنوان مثال از كمال پختگي آنها دم مي زنند.

 

 

 

پرچمی با زمینه آبی و قرمز و ستاره دار!!!

 

گفت: ديروز مهندس موسوي در جمع تعدادي از اعضاي ستاد انتخاباتي خود گفته است بايد راه گذشته را به شكل ديگري ادامه بدهيم.

گفتم: بعد از وقايع اخير تنها گام باقي مانده براي موسوي و خاتمي و چند عامل پشت صحنه ديگر آن است كه به جرم غائله آفريني، قتل مردم بي گناه و همراهي با آمريكا و اسرائيل محاكمه و مجازات شوند.

گفت: موسوي گفته است «مي خواهيم با پايبندي به قانون اساسي راه خود را ادامه دهيم»!

گفتم: يعني اعتراف مي كند كه تاكنون به قانون اساسي پايبند نبوده است. معلوم نيست اين دفعه ديگر آمريكا و اسرائيل چه برنامه اي را به آنها ديكته كرده اند؟!

گفت: آنچه مسلم است اين كه موسوي و خاتمي نه فقط با نظام اسلامي بلكه با ايران و ايراني سرجنگ دارند و بعيد نيست بگويند در قانون اساسي هم تقلب شده! و قانون اساسي ديگري موردنظر آنهاست!

گفتم: چه عرض كنم؟! شخصي به مغازه اي كه پرچم كشورهاي مختلف را مي فروخت مراجعه كرده و گفت؛ يك پرچم ايران مي خواهم. فروشنده پرچم ايران را آورد و يارو نگاهي به آن كرد و گفت؛ منظورم پرچمي است كه زمينه اش آبي و قرمز است و روي آن چند تا ستاره دارد!!

 

 

 

 

جبهه موسوي به سرنوشت حزب كروبي منتهی میشود

 

محمد‌رضا ملكشاهي راد با اشاره به خواسته موسوي براي تشكيل جبهه سياسي گفت: اگر چنانچه موسوي براي تشكيل جبهه‌اي در چارچوب قانون خود را آماده كرده است، همه احزاب و گروه‌ها از آن استقبال مي‌كنند اما چنانچه بخواهد در جامعه ترويج بي‌قانوني كرده و فضا را متشنج كند، موفق به تشكيل جبهه سياسي نخواهد شد.

ملكشاهي افزود: بحث جبهه تشكيلاتي روحيات خاصي را مي‌طلبد كه هر كسي آن را ندارد و به نظر بنده موسوي هيچگاه در تشكيل جبهه سياسي موفق نخواهد شد.

وي ضمن بيان اينكه جبهه سياسي موسوي در صورت تشكيل، انشقاق جديدي را در جريان اصلاحات به وجود خواهد آورد، گفت: اهداف همه اين افراد به دست آوردن قدرت و موقعيت‌هاي سياسي است و به همين دليل هرگز نمي‌توانند با هم در يك جبهه حضور پيدا كنند. عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس با تاكيد بر اين مطلب كه وحدت نظر در جامعه اسلامي با توجه به باورهاي ديني و اعتقادي است، گفت: در جامعه ديني نقطه مركزي خدا است ولي اگر جامعه به سمت قدرت‌هاي مادي پيش برود، هيچگاه نمي‌تواند نقطه‌ وحدت داشته باشد چرا كه در تقسيم قدرت، اختلاف نظر به وجود مي‌آيد.

ملكشاهي شرط ترميم چهره شكست خورده جبهه اصلاحات را تغيير شعارها و منش‌هاي آنان دانست و خاطرنشان كرد: تند‌ترين حالت از طرف اصلاح‌طلبان اين بار از سوي آقاي موسوي است و اطرافيان موسوي در تند‌ترين شكل آن بي‌قانوني و هرج و مرج را در كشور ترويج مي‌ كنند و اگر اين جبهه موفق به تشكيل شود، قطعا اين بار تند‌تر از قبل خواهد بود. نماينده مردم ايلام در مجلس تاكيد كرد: توقع مردم از سياسيون برخوردهاي منطقي، رفتن به سمت و سوي توسعه و استقلال طلبي است، در حالي كه شعارهاي اين افراد غير از اين است و قطعا مردم از آنها استقبال نمي‌كنند.

وي با اشاره به حمايت حزب كارگزاران از تشكيل اين جبهه گفت: حزب كارگزاران با پشتيباني هاشمي با اين اقدام خود قصد دارد مهر تاييدي بر حمايت‌هاي آقاي هاشمي به تشكيل اين جبهه وارد كند.

ملكشاهي در پايان خاطرنشان كرد: قانون شكني‌هايي از سوي موسوي و اطرافيانش در دوران انتخابات رخ داد كه به پشتيباني و دلگرمي حمايت‌هاي هاشمي از آنها بوده است.

 

 

 

يقين به وقت فتنه

 

غبار فتنه از هر سو به هوا برخاسته است. علائم فتنه اكنون در محيط سياسي ايران پديدار است. اين را به روشني مي توان ديد. فتنه گران ديگر حتي چهره خود را هم نمي پوشانند. ضرورتي ندارد. فتنه گري آسان شده است. شبهه ظاهرا عرصه را بر حقيقت تنگ كرده؛ در اين ميانه كساني راه را گم كرده اند و كساني ديگر هم درمانده شده اند كه از كدام سو بايد رفت. حيله دشمن با شفقت دوست درآميخته است. دور، دور منافقان است كه فرمود: «اذا لقوا الذين آمنو قالوا آمنا و اذا خلوا الي شياطينهم قالوا انا معكم». دستور است كه به هنگام فتنه بايد احتياط ورزيد و جز به يقين عمل نكرد. يقين امروز ما چيست؟

قبل از هر چيز واضح است كه تمام توفيقات ايران چه در بخش دولتي و چه در ديگر بخش هاي نظام تقريبا به طور مستقيم محصول تدبير، هدايت و نظارت رهبري بوده است و به همين دليل دشمنان ايران اكنون آشكارا روي اين تنها نقطه قوت زوال ناپذير نظام تمركز كرده اند. اين موضوع البته جديد نيست. سال هاست كه قدرت هاي طمع كرده در ايران فهميده اند تا خيمه ولايت فقيه در ايران افراشته است، قادر به وارد آوردن هيچ ضربه اساسي به آن نخواهند بود و به همين دليل اكنون تمام توطئه ها و دسيسه هاي خود را به آن سو جهت داده اند. در ماجراي انتخابات اخير رهبر حكيم ايران زودتر از هر كس فهميد و به ملت گفت كه برخي به انتخابات نه به عنوان فرصتي براي مشاركت در يك فرآيند سياسي درون نظام، بلكه به مثابه «قلب يك فتنه» مي نگرند. طرح پيشاپيش بحث «تقلب قطعي» از جانب يك گروه سياسي خاص و همزمان با آن سازماندهي وسيع هواداران در قالب مجموعه هايي با عنوان سازمان راي كه در ايام نزديك به انتخابات به اردوكشي خياباني منجر شد، نشان از آن داشت كه كساني روي انتخابات به عنوان فرصتي براي انجام يك «كار ديگر» حساب مي كنند و به دست گرفتن دولت هدفي ثانوي و شايد هم مجازي است. پيش بيني اين فتنه را قبل از هر جا در سخنان آقا مي توان ديد. همان موقع اين سوال پيش آمد كه اگر كساني وقوع تقلب در انتخابات را قطعي مي دانند، پس چرا با اين شدت و حدت براي حضور در انتخابات در حال برنامه ريزي و تلاشند؟! قصه وقتي جالب تر شد كه بعضي از چهره هاي شناخته شده اصلاح طلب بازي مشكوك و دوگانه اي را آغاز كردند. از يك سو در محافل خصوصي و گپ و گعده هاي حزبي، مكررا و به صراحت تمام مي گفتند كه كانديدا شدن موسوي «دفن اصلاحات» بوده و او را ملامت مي كردند كه با از ميدان به در كردن خاتمي «خيانتي تاريخي» به اصلاحات كرده است، و از سوي ديگر با مراجعه پي در پي به او، به شيوه هايي بعضا محيرالعقول در گوش او مي خواندند كه پيروزي در انتخابات قطعي است، كار احمدي نژاد تمام است، احمدي باي باي و ...! اين بازي تا روز انتخابات ادامه داشت. ظهر روز انتخابات بعضي از سران حزب مشاركت و سازمان مجاهدين با دريافت اخباري از سراسر كشور كه از باخت قطعي موسوي حكايت مي كرد، سراسيمه و هراسان به ويلاي قيطريه رفتند اما خروجي جلسه آنها اين بود كه بروند و پيروزي را به موسوي تبريك بگويند و عصر همان روز هم اين كار را كردند!

تامل در مجموعه اين مسير نشان مي دهد شايد بتوان گفت خود موسوي براي پيروزي در انتخابات وارد صحنه شده بود اما بخش بزرگي از اطرافيان او و مشخصا اعضاي مركزي احزاب كارگزاران، مشاركت و سازمان مجاهدين كه اتفاقا تمامي آنها بعد از انصراف خاتمي با اكراه و انزجار تمام و فقط از سر ناچاري به موسوي پيوستند هدف ديگري داشتند و «فتنه» دقيقا همين جا شكل گرفت. اين عده از مدت ها قبل مي دانستندكه نه موسوي بلكه هيچ كس ديگر توان پيروزي در اين انتخابات بر احمدي نژاد را ندارد و او راي خود را در اثر 4 سال تلاش بي وقفه پيشاپيش از مردم محروم و دردكشيده گرفته است. از ديد اين عده -كه در ائتلافي استراتژيك با طرف خارجي براي برنامه ريزي هاي آينده شان به سر مي بردند- حال كه پيروزي در انتخابات ممكن نيست، بايد ظرفيت هاي موسوي را به سمت ديگري سوق داد. ضرورتي نداشت اين پروژه براي موسوي باز شود و نشد. او بايد تصور مي كرد در حال مبارزه انتخاباتي است و قطعا هم پيروز خواهد شد، منتها مسيري كه براي او چيدند در واقع نه مسير رقابت انتخاباتي بود و نه قرار بود به پيروزي ختم شود. درست برعكس، اين عده به موسوي به عنوان فرصتي براي راه انداختن يك فتنه براي «اعتماد زدايي از مردم در داخل، و مشروعيت زدايي از دولت آينده در خارج» نگاه مي كردند و اين شدني نبود الا اينكه موسوي انتخابات را ببازد و بعد اولا با توجه به روحيه اي كه از او سراغ داشتند و ثانيا با اتكا به زمينه اي كه پيش تر درباره حتمي الوقوع بودن پيروزي ساخته بودند او را به عرصه نزاع خياباني با نظام بكشانند و ...

مسيري كه مهندس موسوي در چند ماه منتهي به انتخابات طي كرد مسير پيروزي نبود. همان ايام كساني از دوستداران او با تعجب مي گفتند براي پيروزي بايد كارهايي كرد كه مهندس نمي كند و كارهايي نبايد كرد كه اتفاقا هر روز از او سر مي زند! طرح پيشاپيش و جدي بحث تقلب، به راه انداختن كميته هاي صيانت از آرا، سازماندهي وسيع جوانان هوادار در قالب هاي مختلف و به خيابان آوردن آنها چند هفته قبل از انتخابات، ايجاد آشوب هاي خياباني و امتناع از حتي يك موضع گيري صريح عليه كساني كه به نام اصلاحات و حمايت از او به مردم عادي و اموال عمومي آسيب مي زدند، نشست و برخاست با گروه هايي كه نه فقط با دولت بلكه با اساس انقلاب هم مسئله دارند، اختصاص رنگ سبز به هواداران، اعلام پيروزي قطعي در انتخابات در حالي كه هنوز راي گيري ادامه داشت آن هم در حضور خبرنگاران خارجي و بعد از انتخابات هم راه اندازي تجمعات خياباني غير قانوني و ايجاد فرصت و زمينه براي دشمنان تا ماهي غرض خود از آب گل آلود فتنه صيد كنند. اين روند هيچ شباهتي به رفتار كسي كه خود را بخشي از نظام سياسي و متعهد به چارچوب هاي آن مي داند و مشغول يك رقابت سالم است، ندارد. برعكس، دقيقا شبيه رفتار كسي است كه مي خواهد با اساس سيستم سياسي درگير شود.

نكته اي كه اين تئوري را تقويت مي كند اين است كه تمام آن سازماني كه براي موسوي ساخته بودند و به او مي گفتند بناست اعجاز كند، بعد از انتخابات به هيچ درد موسوي نخورد بلكه كاملا در اختيار پروژه افراطيون قرار گرفت. نمونه واضح داستان سازمان راي و كميته هاي صيانت از آراست. اين كميته ها كه در سراسر كشور جمعيتي بيش از 40 هزار نفر را شامل مي شد قرار بود اسناد و مدارك و گزارش هاي مربوط به تخلف درانتخابات را جمع آوري كند. اكنون بهانه اطرافيان موسوي اين است كه با قطع شدن سيستم پيامك اين مجموعه نتوانست كار خود را انجام دهد. اين البته توجيهي مضحك بيش نيست. اعضاي كميته هاي صيانت از آرا كه سايت رسمي مهندس موسوي عصر روز انتخابات نوشت در 80 درصد صندوق ها حضور دارند و مطابق آمار رسمي وزارت كشور تعداد آنها 40600 نفر بوده، قلم و كاغذ كه همراه داشته اند و اگر آن روز به دليل قطع شدن سيستم پيامك نتوانستند گزارشي به بالادستي هاي خود ارسال كنند، فرداي آن روز حتما مي توانستند گزارشات مكتوب خود را به ستاد موسوي ارائه كنند. در اين صورت اگر هر عضو اين كميته ها فقط يك برگ مي نوشت ستاد موسوي كه ادعا مي كند بيش از 10 ميليون تقلب در انتخابات صورت گرفته لااقل بايد بالاي 40000 برگ گزارش در اختيار مي داشت، و حال آنكه از سوي اين ستاد بيش از چند ده صفحه به مراجع رسمي ارائه نشد. آيا آقاي موسوي هيچ از خود پرسيده است كه هزاران نفر اعضاي كميته هاي صيانت از آراي ايشان پس چه مي كرده اند كه فرداي انتخابات نتوانستند هيچ كمكي به او براي اثبات ادعاي بزرگ تقلب ميليوني بكنند و نهايتا هم به لطيفه هايي مانند اينكه «به عملكرد دولت قبل از انتخابات اعتراض داريم نه به خود انتخابات» متوسل شدند؟! اين پرسش جواب روشني دارد. آقاي موسوي بايد توجه كنند كه اعضاي اين كميته ها اساسا انگيزه اي براي انجام وظيفه واقعي خود نداشتند و روز انتخابات هم در بسياري از حوزه ها در آستانه غروب فراخوانده شدند تا به عنوان ليدرهاي سازمان آشوب عمل كنند؛ ظاهر قضيه صيانت از آرا بود و باطن آن تدارك براي به وجود آوردن نيروهايي كه بتوانند اعتراضات كف خيابان را رهبري كنند.

نتيجه اين است كه موسوي از ابتدا در دام قرار داشت. دامي كه برايش پهن كردند اما آن را به شكل منزلگهي نيكو آراستند و او در آن اقامت كرد در حالي كه تصور مي كرد همه چيز به جانب امن و آسايش سير مي كند و حال آنكه باطن قضيه نقشه اي پيچيده بود. اين آن چيزي است كه نامش را «فتنه» نهاده ايم. كيد و مكر پيچيده در زرورق واقعيت. اين فتنه را قبل از هر كس مولاي ما ديد و اگر نبود مجموعه تدابير رهبري قبل و خصوصا بعد از انتخابات بي گمان ابعاد آن بسيار فراتر از آن مي رفت كه اكنون هست. از اين حيث همه ما و خصوصا دولت وامدار و مرهون عنايت و تدبير آقاست. از اين به بعد هم تنها يك راه وجود دارد كه فتنه ها خاموش شود و كيد دشمنان به خود آنها برگردد و آن تبعيت از امر رهبري است كه به هنگام فتنه عين يقين است.

 

 

 

در بيانيه اي مشترك و در حمايت از بيانات رهبر انقلاب دو تن از مجتهدين استان فارس:

همراهان امام و انقلاب سوابق خود را آلوده به قانون گريزي نكنند

 

آيت الله دكتر احمد بهشتي نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري و آيت الله محمدباقر نظام رئيس حوزه علميه شهرستان فسا در بيانيه اي مشترك در حمايت از بيانات رهبر انقلاب تاكيد كردند كه تا سايه رفيع ولايت فقيه بر سر اين ملت است اغتشاشگران راه به جايي نخواهند برد.

در اين بيانيه مشترك آمده است: با حمايت از بيانات مقام معظم رهبري به پيروي از آن سلاله پاك زهراي اطهر(س) اظهارات و اقدامات دخالت جويانه بيگانگاني كه چشم طمع به اين مرز و بوم دارند را محكوم مي نماييم و به تمام اغتشاشگران كه چشم اميد به شياطين مكار آن سوي مرز و بوم و ميهن اسلامي دارند اعلام ميداريم كه تا سايه رفيع و پربركت ولايت فقيه و تعاليم روشنگرانه اسلام بر سر اين ملت است آنها راه به جايي نخواهند برد.

اين دو مجتهد شهرستان فسا افزوده اند: به همه علاقه مندان انقلاب و دلبستگان به نظام مقدس اسلامي اين يادگار آن امام سفر كرده خصوصا كساني كه در برهه هايي از انقلاب اسلامي توفيق همراهي با امام و انقلاب داشته اند توصيه مي كنيم سوابق خويش را مشوش و آلوده به قانون گريزي و ايستادگي در مقابل ركن ركين انقلاب اسلامي ننمايند.

عضو مجلس خبرگان رهبري از استان فارس و مدير حوزه علميه شهرستان فسا در بيانيه مشترك خود تاكيد كردند: به همه آحاد ملت با هر انديشه سياسي كه دل در گرو امام، انقلاب و رهبري معظم آن دارند سفارش به همدلي، همراهي و وحدت به يكپارچگي نموده و چهل ميليون شركت كننده در انتخابات را برنده اين ميدان مي دانيم كه امام راحل شركت در آن را از بزرگترين واجبات و ميزان را راي ملت مي دانستند.

 

 

 

نمايندگان مجلس خبرگان از هاشمي خواستند با پشتيباني شفاف‌تر از ولايت فقيه، فرصت طلبان را ناکام گذارد

نمايندگان مجلس خبرگان رهبري با انتشار بيانيه اي حمايت قاطع خود از مقام معظم رهبري را اعلام کرده و از رييس اين مجلس خواسته اند در اين شر ايط حساس، با تدبير و فراست در کنار رهبري به حل مشکلات و معضلات کمک کند و تلاش فرصت طلبان را براي آسيب زدن به وحدت ملي ناکام گذارد.

50 نفر از نمايندگان مجلس خبرگان رهبري در اين بيانيه از رييس جمهور نيز خواسته اند از تمامي ظرفيت و توانمندي نيروهاي متعهد و ولايي و متخصص و انقلابي، در شرايط فعلي استفاده کند.

متن کامل بيانيه نمايندگان مجلس خبرگان رهبري به شرح زير است:

سلام عليکم

با حمد و سپاس بيکران به درگان ايزد منان ما جمعي از نمايندگان مجلس خبرگان رهبري حضور چهل ميليوني شما مردم فهيم و انقلابي و ولايتمدار را در صحنه انتخابات بيست و دوم خرداد ماه هشتاد و هشت که نقطه عطفي در تاريخ انقلاب اسلامي و يک همه پرسي در تاييد نظام جمهوري اسلامي ايران بود ، ارج مي‌نهيم و مواردي را با شما مردم خوب و فهيم در ميان مي‌گذاريم.

 

1- لازم مي‌دانيم که مراتب قدرداني و تجليل و تکريم و تشکر خويش را از اين همه شور و شعور و حضور و وظيفه‌شناسي اعلام داريم.

2- ولايت مطلقه‌ فقيه، استمرار راه انبيا و امامان است و ريشه در تفکر قرآني و معارف اهل بيت (ع) و سابقه ممتد تاريخي از آغاز عصر غيبت کبرا تا کنون دارد ولايت الهي فقيه عادل، به طور ويژه بنيان نظري نهضت اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ع) است. اعتبار همه مناصب و مقامات حکومتي و مشروعيت تصرفات و تصميم‌ها و اقدامات آنها در قلمرو مسائل عمومي و وظايف قانوني، ناشي از نصب مستقيم و يا غيرمستقيم و تاييد ولي فقيه است. در خصوص رياست جمهوري هم به تصريح امام راحل و صريح اصول قانون اساسي، اگر تنفيذ انتخاب مردم از سوي ولي فقيه صورت نگيرد رياست جمهوري، طاغوت است و مشروعيت ندارد . رئيس‌جمهوري با اعتماد و انتخاب مردم و تنفيذ راي ملت است از سوي رهبري، مشروعيت و اعتبار کسب مي‌کند و به مثابه بازوي اجرايي ولي فقيه است . او موظف است سياست‌ها و خط مشي‌ دولت را بر اساس سياست‌ها و رهنمودهاي رهبري، ترسيم و اجرا کند در غير اين صورت اعتبار شرعي و قانوني ندارد.

3- در اين سه دهه، ملت ولايتمدار و شهيدپرور، همواره، وفاداري و پيروي از ولي فقيه واجب الاطاعه را در همه صحنه‌ها به نمايش گذاشته است. با تحقق گفتمان امام و رهبري، استقلال و آزادي و جمهوري اسلامي پايدار گرديد.بعد از ارتحال امام و تعيين حضرت آيت‌الله خامنه‌اي از سوي خبرگان منتخب ملت،‌به عنوان رهبري، معظم له، با اقتدار و صلابت، راه امام را در اين دو دهه تداوم بخشيدند و رهبري شايسته و بي‌نظيري را در جهان ارائه دادند. اين رهبري والا، در سايه تعاليم اسلام و باورهاي ديني مردم تحقق يافته است.

4- دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در جريان انتخابات دهم با فضاسازي رسانه‌اي و تشکيک زودهنگام در سلامت انتخابات و ايجاد التهاب سياسي و اجتماعي و بالا بردن هيجانات و مطالبات از طريق استفاده ابزاري از انتخابات، و استفاده از غفلت بعضي از نامزدان رياست جمهوري با يک جنگ رواني تمام عيار، وارد عمل شدند و با ادعاي موهوم و شبيه به افسانه "تقلب بزرگ در انتخابات " که برگرفته از سناريوي انقلاب‌هاي مخملين بود، سعي در تخريب اذهان عمومي و ايجاد ياس و ترديد در مردم کردند. با خطبه‌ تاريخي مقام معظم رهبري در نماز جمعه بيست و نهم خرداد ماه و اعتماد به نهادهاي قانوني، توطئه دشمنان مثل گذشته نقش بر آب شد.

امت خداجو، با استحکام و اقتدار، پشت سر رهبر خويش، براي پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي به راه خود ادامه خواهند داد.

5- بسياري از علما و نخبگان و شخصيت‌ها و دلسوزان نظام انتظار دارند که رئيس محترم مجلس خبرگان رهبري و مجمع تشخيص مصحلت نظام که همواره با تدبير و فراست در کنار امام و رهبري به حل مشکلات و معضلات کمک کرده‌اند در شرايط کنوني نيز با پشتيباني بيش‌تر و شفاف‌تر از ولايت فقيه و بيانات رهبري، در اين شرايط حساس دشمنان اسلام و نظام و کينه‌توزان و بدخواهان و فرصت‌طلبان را در نقشه شيطاني براي آسيب به وحدت و همدلي، ناکام گذارند.

6- از رئيس‌جمهوري محترم جناب آقاي دکتر محمود احمدي‌نژاد که با اعتماد مجدد مردم و با اکثريت قاطع بيش از بيست وچهار ميليون راي دوباره انتخاب شدند- مي‌خواهيم که با تبعيت از اوامر رهبري و توجه به نصايح خيرخواهانه بزرگان ديني

- اولا بيش از گذشته با تمام توان، در ترويج دين و اخلاق و خدمت به ملت و حل مشکلات معيشتي و پيشرفت و عدالت تلاش کنند.

- ثانيا از تمامي ظرفيت و توانمندي نيروهاي متعهد و ولايي و متخصص و انقلابي، در شرايط فعلي استفاده کنند و در جهت هماهنگي وانسجام و همکاري دولت و ملت و قواي سه‌گانه و ساير نهادهاي عمومي و دستگاه‌هاي گوناگون و شخصيت‌هاي تاثيرگذار با جديت بيشتر از گذشته تلاش کنند و از به کارگيري افرادي که موجب لطمه زدن به يکپارچگي دولت وحساسيت ويژه نخبگان و مردم ولايتمدار و دلسوزان نظام مي‌شود قاطعانه پرهيز کنند.

7- در پايان بار ديگر تاکيد مي‌کنيم که نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه، ميراث گرانسنگ امام خميني است . تنها شيوه براي حفظ و حراست از راه امام، حمايت از ولايت فقيه است. تداوم انقلاب اسلامي، بر پايه تمسک به ولايت فقيه و ولي فقيه واجب‌الاطاعه است. نيز اعلام مي‌کنيم خط امام را بايد در انديشه و سلوک رهبري يافت. فصل الخطاب رهبري است و هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبري انحراف از آرمان‌هاي انقلاب و خط اصيل امام خميني است.

اميدواريم نخبگان جامعه، در اين امتحان الهي همراه صفوف يکپارچه ملت، در کنار رهبري، همواره در پاسداري از اين وديعه الهي و دفاع از حريم شرع مقدس و حقوق ملت و نعمت جمهوري اسلامي و ولايت فقيه، مشمول تفضلات الهي و لطف و عنايت بقيه‌الله الاعظم (عج) قرار گيرند.

والعاقبة لاهل التقوي و اليقين

والسلام عليکم و رحمة الله و برکاته

 

 

 

 

85 درصد مردم ادعاي شما را شنيدند اما نپذيرفتند

 

مغالطه و سفسطه پردازي از سوي اعضاي ستاد انتخاباتي ميرحسين موسوي ادامه دارد. در اين زمينه عليرضا بهشتي ضمن فصل الخطاب عنوان كردن قانون مدعي شد شوراي نگهبان به بي طرفي مصرح در قانون پايبند نبوده و باعث اعتراض اكثريت(؟!) مردم شده است.

به گزارش سايت زنجيره اي «سلام نيوز» وي اضافه كرد: اعتراض معترضين نه تنها غيرقانوني نيست بلكه عين پافشاري بر اجراي قانون است و اين شوراي نگهبان است كه از پايبندي به قانون عدول كرده است.

بازي با كلمات و طرح مغالطاتي از اين دست از چند زاويه قابل تأمل است و در واقع امر، گره از كار فرو بسته افراطيون كه خود اين گره را در كار خويش انداخته اند نمي گشايد. اولا قانون اساسي و قانون انتخابات، بر مرجعيت نظارت شوراي نگهبان در امر انتخابات تاكيد كرده است و ادعاي قانون گرايي در كنار دور زدن يا تقابل با مكانيزم هاي اجرايي كه در همان قانون پيش بيني شده، موضعي فريبكارانه و تهي از محتواست. ثانياً اگر قرار باشد، هركس از راه رسيد يا در رقابت انتخاباتي كم آورد، شروع كند به تخطئه ناظر انتخاباتي، نام اين روند را قانون گرايي نمي توان گذاشت. ثالثاً شما ادعا مي كنيد شوراي نگهبان بي طرف نبوده است. اين ادعا را هم از ماه ها قبل از انتخابات مطرح مي كرديد. اما با وجود اين ادعا در انتخابات شركت جستيد و حتي از ساعات اوليه روز رأي گيري اعضاي ستاد و سايت هاي شما اخباري را منتشر كردند مبني بر اينكه «30 ميليون رأي به نام موسوي در صندوق ها ريخته شده»، «65درصد آراي ريخته شده به نام موسوي است»، «در 21 استان، رأي قطعي براي موسوي است» و... به عبارت ديگر ادعا كرديد براساس آراء ريخته شده در صندوق ها، پيروزي شما قطعي است. حتي خود آقاي عليرضا بهشتي در گفت وگو با ارگان رسمي سازمان سيا (راديو فردا) مدعي شد در شمارش آرا، 11 ميليون رأي آقاي موسوي خوانده نشده و تقلب شده است. بنابراين هرچه هست در همين صندوق ها و آراي ريخته شده است و اگر ادعاي حضرات درست بود، بايد در بازشماري تصادفي 10 درصد آراء نزد هيئت بازشماري، لااقل 1/1ميليون رأي جديد به نام موسوي قرائت مي شد اما در عمل تقلب مدعايي احراز نشد. رابعاً به رغم همين ادعاهاي بي طرفي و اتهام پراكني چندماهه عليه شوراي نگهبان در چند ماه گذشته بود كه 85 درصد ملت به برگزاركنندگان و ناظران انتخابات اعتماد كردند و پاي صندوق ها حاضر شدند تا به ادعاي شما «نه» گفته باشند و اين ادعاي گزاف كه «اكثريت مردم اعتراض دارند» معلوم نيست چگونه مورد كشف و شهود حضرات واقع شده است، مگر اينكه ادعا كنند مشاركت 40 ميليون نفر (85درصدي) در انتخابات و اعتماد به مجاري قانوني هم دروغ است!

 

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
سبحان عباسپور

سلام داداش با مطالبت خيلی حال ميكنم اون مطلب درباره آموزش نماز جمعه هم واسه همه فرستادم عالی بود خسته نباشی با عكسای دكتر تو سيستان و بلوچستان بروزم[لبخند]

علی

اخرین اخبار تقلب سبز منتشر شد http://taghallobesabz.blogfa.com هفت رنگ نفاق انتشار یافت http://www.mohsen-va-doostan.blogfa.com هفت سوال بر پیکر سبز بی جواب ماند http://tanaghoz88.blogfa.com جوابیه به شجریان در موضوع خس وخاشاک http://mobarezh.blogfa.com همه پرسی پرسی 1500 تومان!!! http://kachib.blogfa.com جرات داری بزن http://hejdahomintavalod.blogfa.com